Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Nastanak coveka? (Covek nastao od majmuna ili ga je Bog stvorio?)
Nastanak coveka?






136
poruka na forumu
13 123



post # 101 | 01.09.2012 , 7:45 PM

Kokiko92, Da postoji tacan odgovor, svi bi rekli uglas isto, a ne bi svako lupao sve i svasta.
Ukoliko znate, dokazite...








411
poruka na forumu
326 425



post # 102 | 01.09.2012 , 7:47 PM

Quote (Leksi)
A svaka tvoja recenica kad odgovras na temu pocinje: Sta je vama ljudi, o cemu vi?? Zar to nije malo pretenciozno?

nije svaka. a to sam napisao zato sto nisam mogao da verujem da nema upucen ljudi na ovom forumu, pogotovo kad pisu o necemu a ne znaju nista o tome. izvinjavam se..

Quote (DjCold)
Ukoliko znate, dokazite...

a gde je vama dokaz za boga. on se spominje u jednoj knjizi koja je prestara. a za dokaz o evoluciji potrazi na internetu.


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Subota, 01.09.2012, 7:49 PM








136
poruka na forumu
13 123



post # 103 | 01.09.2012 , 7:52 PM

Kokiko92, Ja nisam rekao ni da Bog postoji, ni da Bog ne postoji, samo da ne treba pricati unapred, bas to, nema dokaza ni za jednu teoriju, ne vredi raspravljati, jer ce rasprava ici u nedogled, a sto se tice evolucije, pa i ja mogu na internetu napisati svasta, ali, da li je to istina?








411
poruka na forumu
326 425



post # 104 | 01.09.2012 , 7:55 PM

Quote (DjCold)
pa i ja mogu na internetu napisati svasta, ali, da li je to istina?

pa ova teorija nije potekla od tupavih pametnjakovica, nego od obrazovanih i talentovanih ljudi.
ti tek treba da se dokazes kako bi postao autoritet








136
poruka na forumu
13 123



post # 105 | 01.09.2012 , 7:58 PM

Kokiko92, Ja nemam sta da dokazujem, jer nemam svoju teoriju o nastanku, zato je nisam ni napisao.
Da, obrazovani ljudi i talentovani, pa nisi procitao moj post, ko je njih naucio? Profesori, koje naucio te profesiore, profesori i tako u nedogled, pitanje je, ko od njih zapravo zna nesto...
I da, ako su nastali od majmuna, ko je stvorio majmune?
Priroda? Pa ko je nju stvorio?
Pa sad vidi, ko sta, kome, treba da dokazuje...
I da, meni nije cilj da postanem bilo kome autoritet, niti da se pravim pametan, jednostavno mi je muka od prosipanja gluposti, mozda smo svi u pravu, a mozda i niko nije u pravu...
Mi to svakako necemo saznati...
I sem toga, ova tema samo uvodi u rasprave, i sve dalje i dalje rasprave, pa predlazem da se zatvori, zato sto pravi i tacan odgovor na ovu temu ne postoji...


Poruku je menjao/la DjCold - Subota, 01.09.2012, 7:59 PM






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 106 | 01.09.2012 , 7:59 PM

Quote (Kokiko92)
a gde je vama dokaz za boga.

Ne treba ti dokaz da Bog postoji, dovoljno je da ti verujes u njega i da mu se molis ;)

Quote (Kokiko92)
a za dokaz o evoluciji potrazi na internetu.

Ako tvoje obrazovanje potice sa interneta, a ne iz knjiga, onda si patetican. :)

Evo, citiracu ti moj post, pa razmisli jos jednom pre nego sto postujes bila sta u ovoj temi.

Quote (Marko)
Kokiko92, Kako tvrdis, da Bog nije stvorio coveka, ko nam je dao grizu savesti, kako osecamo ljubav, krivicu, ljubomoru, mrznju ? Zar smo sami razvili ta osecanja ? To nauka nikada nece moci da objasni. Zar je covek lud sto je gradio crkve ? Ocigledno ne znas pricu o Svetom Iliji. Da li ti je poznato zasto se menjaju carape Svetom Vasiliju ? Da li ti je poznata prica o Turcinu koji nije mogao da ima dece ? Da li si cuo za vinovu lozu Svetog Simeona ? Ako nisi, potrazi na netu, ili jos bolje, procitaj knjigu.

Sta mislis, zasto postoji Pakao, a zasto Raj ? Logicno, u Pakao idu nevernici, a u Raj vernici. Bog nam je dao zivot da mu se molimo i da mu sluzimo. Kada umremo, tek tada pocinje nas zivot. Sta ce se desiti kada umres, odes kod Svetog Petra, i on te pita: Zasto ti mislis da trebas da ides u Raj ? Si ucinio neko dobro delo, si se molio Bogu, si se pokajao nekada ? Gledaces ga belo i gurnuce te u Pakao.

Skrenuo sam zestoko sa teme.

Svako vece se pomoliti Bogu pred spavanje.
Ove stvari se uce u Bogosloviji "Sveti Sava" u Beogradu. Brat mi tamo ide, tako da ovo sto sam ti rekao nije laz sigurno.


Poruku je menjao/la Marko - Subota, 01.09.2012, 8:00 PM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









136
poruka na forumu
13 123



post # 107 | 01.09.2012 , 8:02 PM

Marko, Nista nije tacno ako se ne uveris u to, ja licno verujem u Boga i zelim da tako i ostane i ne sumnjam u njega, ali naravno nemam dokaza, u redu je, slazem se sa tim, ali nemaju ni oni, a ako nadju, e tad cu promeniti verovanje, ali mislim da ne treba prosipati gluposti drugim mladim ljudima koji zele da doznaju nesto, a samo citaju nasu raspravu i ne nauce nista...
Internet - Deo iz knjige, deo iz glave
Knjiga - Deo iz glave
I opet se sve svodi na isto...
Nismo mi ljudi za to, mi smo mali za to, kao mravi, koji rade, uce da doznaju nesto, ali im ne ide, mravi nikad nece doci na evoluciju coveka, kao ni covek na evolucije zemlje ili Boga...


Poruku je menjao/la DjCold - Subota, 01.09.2012, 8:03 PM








411
poruka na forumu
326 425



post # 108 | 01.09.2012 , 8:02 PM

Marko vec sam ti odg. na taj post.
Quote (DjCold)
I da, ako su nastali od majmuna, ko je stvorio majmune?

nisu nastali od majmuna, nego od jedne zajednicke vrste na jednu stranu su se razvili majmuni a na jednu ljudi.
Quote (DjCold)
Profesori, koje naucio te profesiore, profesori i tako u nedogled, pitanje je, ko od njih zapravo zna nesto...

pa onaj koji je prvi nesto otkrio je zacetnik nove teorije, koja se kasnije usavrsava.
btw i ja bih voleo da bog postoji, ali ga nema. zamislite da umesto amerikanaca postoji neka sila koja je pravedna i koja o svemu odlucuje. nebi bilo gladnih i deca iz afrike ne bi bila onako zgoljava...


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Subota, 01.09.2012, 8:06 PM








2
poruka na forumu
0 0



post # 109 | 01.09.2012 , 8:04 PM

Nastali smo od boga.....od Adama.....ima dokaza da su svi ljudi postali od jednog coveka.....to je dokazao Mendeljejev......pronasao je neki gen.....po kome su svi ljudi nastali od jednog.....tako da je Darvinova evolucija dozivela krah...... pop

Dodji kod svog Kazanove........dodji i i i i <3









136
poruka na forumu
13 123



post # 110 | 01.09.2012 , 8:05 PM

Kokiko92, da, a kako je nastala ta zajednicka vrsta?
Da, taj prvi, a da li je on stvarno nesto otkrio, ili je samo rekao, a ljudi su bili naivni kao danas i sve su verovali...
Ajde da idemo da pitamo nase pra dede, sta su im pricali njihovi pra dede, i tako u nedogled ponovo, pa onda da vidimo sta je tacno i ko je zapravo u pravu... Ali ne mozemo, jer ih ima previse, a vecina sada vise nisu medju zivima...








411
poruka na forumu
326 425



post # 111 | 01.09.2012 , 8:07 PM

Quote (DjCold)
Ajde da idemo da pitamo nase pra dede, sta su im pricali njihovi pra dede, i tako u nedogled ponovo, pa onda da vidimo sta je tacno i ko je zapravo u pravu... Ali ne mozemo, jer ih ima previse, a vecina sada vise nisu medju zivima...

naravno. verovatno nikad necemo znaci sve, ali to nije razlog da prestanema da se pitamo, i to nije razlog za zakljucavanje teme...






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 112 | 01.09.2012 , 8:09 PM

Quote (Kokiko92)
Marko vec sam ti odg. na taj post.

To sto si napisao, mozes da okacis macki o rep. ;)

Quote (DjCold)
e tad cu promeniti verovanje

Svoju veru nikada nemoj da menjas, sta god da se desi. ;)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









136
poruka na forumu
13 123



post # 113 | 01.09.2012 , 8:10 PM

Kokiko92, Naravno, pitacemo se do kraja nasih zivota... Ali ne treba pisati ono sto nije istina ukoliko nisi siguran u to, da, svako ima pravo na svoje misljenje, onda napisite, moje misljenje je, a ovako zbunite ljude da ne znaju vise u sta da veruju...








411
poruka na forumu
326 425



post # 114 | 01.09.2012 , 8:13 PM

Quote (Marko)
To sto si napisao, mozes da okacis macki o rep.

pa ti zelis da cujes nesto od mene sto ce ti se svideti. e pa ne moze.

Added (01 Sep 2012, 8:13 PM)
---------------------------------------------

Quote (DjCold)
a ovako zbunite ljude da ne znaju vise u sta da veruju...

znaci koristice sve cari nauke, a kada treba da se odreknu necega sto gazi nauku onda to nece uciniti?








136
poruka na forumu
13 123



post # 115 | 01.09.2012 , 8:15 PM

Kokiko92, Hm... Nauka, da... Odakle ti naucnici saznaju to? Da nisu culi od svojih profesora? Gde je dokaz? Nema ga...
I ja mogu napisati da je zemlja u obliku trougla i sad svi da veruju u to, nemam dokaza, i do tada, to nije istina...
Nauka, pa zar nisu naucnici i Boga izmislili? Zar nije svo nase znanje njihovo delo? Mi smo naivni, i verujemo im, a odakle oni znaju to?






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 116 | 01.09.2012 , 8:18 PM

Quote (Kokiko92)
pa ti zelis da cujes nesto od mene sto ce ti se svideti. e pa ne moze.

Hmmmmm. Od tebe niko nista lepo nece cuti, ni ja, ni devojka, ni tvoja porodica. Imamo razlicita misljenja o nastanku coveka, ali to ne znaci da gledam na tebe kao na neprijatelja. Smatram da si glupan, ali te ne mrzim. Mrzis sve oko sebe, mozda si imao nesrecno detinjstvo, mozda si zlostavljan, to samo ti znas. :)

Ne idi protiv Boga, samo cu ti to reci za kraj. Nisi ti kriv sto si lud. B)


Poruku je menjao/la Marko - Subota, 01.09.2012, 8:19 PM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









136
poruka na forumu
13 123



post # 117 | 01.09.2012 , 8:21 PM

A i ti naucnici, heh, pa oni ako su toliko obrazovani, pametni i nteligentni, pa sto ne naprave jos kojeg coveka od majmuna? Sto nam ne produze zivot? O da, oni su izmislili, tv, telefon, racunar, a zar nije to upravo ono, sto vi smatrate da danas kvari decu? Ali ipak stajete iza njih i njihovih reci, oni su tamo za novac, mi smo ovde za obmanu, vi se odlucite kojim cete putem...








411
poruka na forumu
326 425



post # 118 | 01.09.2012 , 8:25 PM

Quote (DjCold)
Gde je dokaz? Nema ga...

ima dokaza za sve samo sto ti odbijas da ga prihvatis. jos si mlad.
necu vise da se raspravljam o ovome, dok neko ne iznese neko novo misljenje.
Quote (Marko)
Od tebe niko nista lepo nece cuti, ni ja, ni devojka, ni tvoja porodica.

naravno da nije tacno. ali o nekim pitanja necu da popustim. mozda nisam u pravu ali ne popustam o ovome.

Added (01 Sep 2012, 8:25 PM)
---------------------------------------------

Quote (DjCold)
danas kvari decu?

danas kvare decu losi roditelji. ova tema se bas prosirila..








136
poruka na forumu
13 123



post # 119 | 01.09.2012 , 8:25 PM

Kokiko92, Brate, mladji sam od tebe najverovatnije, ali si mi smesan, ima ga? Dokazi, pa cu prihvatiti... Ne treba suditi ljudima po godinama...
Pa, bice novih misljenja dokle smo zivi, mislim da ne vredi raspravljati...
Oh, i da, ja ne trazim dokaz da bih promenio svoje misljenje, mada, ukoliko se nadje dokaza, a ne verujem, nikad ne reci nikad...
Ali zelim da kazem da je bolje da se prestane sa ovim, jer samo nastaje svadja koja ce ici u nedogled, i mislim da ovo ne ide kako treba, i da ne treba raspravljati o tome...
To je ukus, svako misli, ono sto zeli, i ono sto mu se svidja, a zar ne postoji fraza: O ukusima ne treba raspravljati...?
Eh i da, roditelji, pa zbog cega su ti roditelji takvi? Ja znam puno roditelja, koji su mudri, i posteni, i vole svoju decu, a njihova deca koja su mladja od mene su vec neki krimosi i narkomani...
I naravno, dobro vaspitavaju, a deca ipak imaju lose vaspitanje...
Zar se nije vecina njih promenila, od kako je posla u skolu?


Poruku je menjao/la DjCold - Subota, 01.09.2012, 8:28 PM






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 120 | 01.09.2012 , 8:28 PM

DjCold, Prestani da pises gluposti i vrati se na temu !

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks



Forum » Obrazovanje » Nauka » Nastanak coveka? (Covek nastao od majmuna ili ga je Bog stvorio?)
Search: