Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Kako je zacet zivot na Zemlji?
Kako je zacet zivot na Zemlji?






1320
poruka na forumu
133 2344



post # 1 | 05.10.2011 , 5:07 PM

Kako je začet život na Zemlji?

Život na Zemlji začet je nakon udara asteroida na našu planetu, tvrde naučnici, a astronomi su prvi put potvrdili da jedna džinovska stena u svemiru na površini ima zaleđenu vodu.

Analize asteroida 24 Temis su, takođe, pokazale da se svuda na njegovoj površini nalaze organske hemijske materije, što potvrđuje teoriju da su asteroidi na Zemlju doneli kako vodu tako i materije koje su bile osnov za nastanak života na našoj planeti.

Pomoću teleskopa NASA na Havajima istraživači su izučavali infracrvene sunčeve zrake koji su se odbijali o površinu 200 kilometara širokog asteroida smeštenog na pola puta između Marsa i Jupitera u oblasti poznatoj kao Glavni pojas.

Oni su ustanovili da je asteroid 24 Temis prekriven tankim pokrivačem leda i da na njemu ima organske materije.

Ranije se verovalo da na asteroidima nema vode ni života, ali naučnici danas smatraju da su oni odigrali ključnu ulogu u evoluciji života.

Dr Džoš Emeri sa Univerziteta u Tenesiju kaže da organsku materiju otkrivenu na asteroidu 24 Temis čine kompleksni dugolančani molekuli.


Otkrivanje leda na Temisu je bilo neočekivano zato što je njegova površina previše topla da bi se na njoj zadržao, rekao je dr Emeri, čija je studija objavljena u časopisu "Nature".

To navodi na zaključak da u unutrašnjosti Temisa, ali i u drugim asteroidima, ima puno leda, naveo je on, dodajući da je led na asteroidima možda odgovor na zagonetku o tome odakle potiče voda na Zemlji.

Pošto Temis pripada "porodici" asteroida koji su nastali nakon sudara i naknadnim fragmentiranjem većeg svemirskog tela, taj scenario upućuje na zaključak da se i na tom matičnom telu nalazio led i da je imao značajan uticaj na formiranje našeg sunčevog sistema, preneli su svetski mediji.








890
poruka na forumu
188 235



post # 2 | 07.10.2011 , 7:24 PM

hvala ti i ako sam znao i ranije bravo za trud












2670
poruka na forumu
288 3086



post # 3 | 15.10.2011 , 2:02 PM

Jao sam negde procitao malo drugaciju verziju. . .
...da su se dva ogrona asteroida sudairila, u svemiru je zbog toga nastala ogromna exsplozija, posto prilikom exsplozije asteroidi su bili usijani ogromnom temperaturom i da su se spojili, vremenom ta dva spojena asteroida su se ohladila, ali ne potpuno delovi koji se nisu ohladili , su ustvari danasnji vulkani!, e sad vremenom je sve to evoluiralo i stvoreni su uslovi za zivot ... i navodno tako je nastala zemlja, ali koja je zaista prava istina, verovatno nikad necemo saznati!









Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 4 | 15.10.2011 , 5:46 PM

Mislim da je ovome mesto u magazinu -.-








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 16.10.2011 , 7:05 AM

A ja sam mislio da je Bog stvorio svet i zivi svet na njemu.....?!
uhm unsure uhm unsure uhm unsure
I sad ste me bacili u veliku brigu i razmisljanje....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 16.10.2011 , 8:38 AM

Quote (badule)
A ja sam mislio da je Bog stvorio svet i zivi svet na njemu.....?!

Zapravo.. biggrin Ja sam sa tim odgovorom pokopala profesorku geosa. biggrin
Ona veruje da je covek nastao od majmuna i bla, bla.. biggrin Ali i sam Darvin je pred kraj svog zivota rekao da ipak ima neko Visi... biggrin

Ko si ti?







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 7 | 16.10.2011 , 5:08 PM

Ima 1000 verzija i pitanje je da li je 1 tacna....

Ja verujem u ovu da smo nastali od majmuna....jer svi smo na neki nacin majmuni lol

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









1005
poruka na forumu
49 230



post # 8 | 16.10.2011 , 5:58 PM

Sitnice pokrecu svet.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 9 | 16.10.2011 , 7:16 PM

Quote (badule)
A ja sam mislio da je Bog stvorio svet i zivi svet na njemu.....?!

I sad ste me bacili u veliku brigu i razmisljanje....

Razmišljaj, badule :)
Quote (DxD)
Zapravo.. Ja sam sa tim odgovorom pokopala profesorku geosa.
Ona veruje da je covek nastao od majmuna i bla, bla.. Ali i sam Darvin je pred kraj svog zivota rekao da ipak ima neko Visi...

Ko će da ga zna, to ko se prvi seti, on kaže.

Quote (Mortal)
Ima 1000 verzija i pitanje je da li je 1 tacna....

Ja verujem u ovu da smo nastali od majmuna....jer svi smo na neki nacin majmuni


Takođe se slažem da smo mi nastali od majmuna. Vernik jesam, ali mi je malo glupa ta teorija...
Čitao sam negde da su ljudi došli sa druge planete, koju je zadesila katastrofa, i ovde se preselili. Pa povezuju planine u BiH, i Rtanj, kao moguće svemirske brodove pri apokalipsi, da bi opstala ljudska vrsta.

Ko bi ga znao šta je tačno -.-








1948
poruka na forumu
188 1476



post # 10 | 16.10.2011 , 7:26 PM

ma to se samo moze da spekulise ,ja mislim da niko ne zna pravo objasnjenje za to ma da me zivo zanima ali cuop sam najmanje 5 raznih pobjasnjenja ...

Added (16 Oct 2011, 7:26 PM)
---------------------------------------------
ma to se samo moze da spekulise ,ja mislim da niko ne zna pravo objasnjenje za to ma da me zivo zanima ali cuop sam najmanje 5 raznih pobjasnjenja ...









69
poruka na forumu
8 67



post # 11 | 20.01.2012 , 2:05 PM

a ja mislio da smo nastali od majmuna :D

Ako sam ti pomogao ili ti se sviđaju moji postovi POVEĆAJ MI REPUTACIJU ili pošalji POKLON :D

/´¯/)............(\¯`\
/....//........... ...\\....\
/....//............ ....\\....\
/´¯/..../´¯\.........../¯ `\....\¯`\
/./.../..../..../.|_......_| .\....\....\...\.\..
(.(....(....(..../.)..)..(..(. \....)....)....).)
\................\/.../....\. ..\/................/
\................. /........\................../
_____..)/.._______..)/..________..)/.._










74
poruka na forumu
11 70



post # 12 | 14.04.2012 , 1:32 AM

A sta je bilo pre tog udara asteroida na našu planetu?? Ja ako kazem da je Bog stvorio Zemlju i zivot na njoj, mnogi ce reci " a kako je nastao Bog?"-Bog nije nastao i niko ga nije stvorio, on postoji oduvek(naravo, to se cini nemogucim ili cudnim, ali isto tako je cudno i to da je nastao velikim praskom .E pa, sta je bilo pre svega toga po tom vasem?Narvno da niko nema odgovor, jer ne postoji.Nema naucnika koji je to dokazao.

Added (14 Apr 2012, 1:32 AM)
---------------------------------------------
I to da smo nastali od majmuna, to je samo Darvinova teorija.
Teorija, a ne činjenica!


Volimo hašiš, oči nam se cakle! *__*









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 13 | 14.04.2012 , 3:07 AM

Znaci mi smo nastali od celije malte ne? Ne verujem u evoluciju iz razloga sto nema pronadjenih kostiju ''prelaznog perioda''. Npr. postoje kosti coveka i kosti majmuna nema prelaznog perioda a teorija o evoluciji je da su potrebne hiljade godina da bi se evolucija dogodila. Tako da ovo je b.s.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









275
poruka na forumu
487 4191



post # 14 | 14.04.2012 , 10:19 AM

Ja ne veruem ni da je nastao svet....sve je ovo jedna velika iluzija :)

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 15 | 14.04.2012 , 11:37 AM

Prvo da kažem da začeće života nije postanak čovjeka. I jedna biljka i jedna rijeka je začeće nekakvog života. Ljudi dosta obraćaju pažnju samo da čovjeka zaboravljajući biljke i ostalo. A sada postanak čovjeka od majmuna je i više nego smiješan.

A samo začeće života na ovaj način koji je gore objašnjen je dosta realniji od vjerskih teorija i drugih teorija koje često padaju u vodu. Milion je pitanja,a jedan odgovor. Mi nismo još dovoljno sazreli da bi ga otkrili tako da svaka rasprava ništa ne znači. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Subota, 14.04.2012, 11:40 AM








6
poruka na forumu
4 10



post # 16 | 14.04.2012 , 1:51 PM

Takođe se slažem da smo mi nastali od majmuna. Vernik jesam, ali mi je malo glupa ta teorija...
Čitao sam negde da su ljudi došli sa druge planete, koju je zadesila katastrofa, i ovde se preselili. Pa povezuju planine u BiH, i Rtanj, kao moguće svemirske brodove pri apokalipsi, da bi opstala ljudska vrsta.

Oprosti brate u napred ako te uvredim što mi nije namera.Napisao si da si vernik a da se slažeš da si nastao od majmuna.Mislim da u tom slučaju niko ne može da kaže da je vernik.








126
poruka na forumu
4 36



post # 17 | 14.04.2012 , 2:20 PM

Zapravo.. Ja sam sa tim odgovorom pokopala profesorku geosa.
Ona veruje da je covek nastao od majmuna i bla, bla.. Ali i sam Darvin je pred kraj svog zivota rekao da ipak ima neko Visi...

sve je to lepo i zanimljivo je pokopavati profe, ali sudeci po dlakama, ja sam zivi dokaz da je covek nastao od majmuna, mada su neki i ostali "oni stari"
lol lol lol








74
poruka na forumu
11 70



post # 18 | 14.04.2012 , 2:39 PM

Quote (gutabgd)
ali sudeci po dlakama, ja sam zivi dokaz da je covek nastao od majmuna, mada su neki i ostali "oni stari"

Uf, bas ti je to neki dokaz.Pa skoro svako zivo bice ima dlake.

Volimo hašiš, oči nam se cakle! *__*









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 19 | 14.04.2012 , 4:08 PM

bra'o mala. :D

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









96
poruka na forumu
4 8



post # 20 | 14.04.2012 , 4:33 PM

Bravo :) za post u ovo se vec moze vjerovat :))

Volim te Lejla <3



Forum » Obrazovanje » Nauka » Kako je zacet zivot na Zemlji?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: