Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Odlozena smrt
Odlozena smrt






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 08.10.2011 , 2:28 AM

Pozdrav svima,

Nasla sam nesto sto me je jako zainteresovalo, mozda ova tema vec postoji, pa u tom slucaju nek se moja izbrise ili spoji stom drugom.

Evo ovako... Pronadjen je lek koji leci mnoge teske bolesti, Leukemiju, Sidu, Rak, Hepatitis, tumore i stosta jos.
Pogledajte ovaj video pa mi kazite sta mislite, da li je ovo humano. Prica je ta da je pronadjen lek koji se dobija kuvanjem marihuane, koja je jako lekovita. Udisanjem dima ili popuzarno "duvanje" steti zdravlju, ali ulje koje se koristi je spas zivota. Amerika je provalila da je lek pronadjen, upada na mesta gde se lek pravi i zaplenjuje, jer Americi neide u prilog da se te bolesti izlece. Priliv novca dat za lecenje tih bolesti dostize astronomske cifre u Americkom budzetu!

pogledajte...


Added (08 Oct 2011, 2:28 Am)
---------------------------------------------
















Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 2 | 08.10.2011 , 4:33 AM

Smorila si sa ovim klipovima lol Malo su dosadni i dugacki biggrin ali sam cuo da je Marixuana zdrava...Za njeno ulje nisam cuo nista, ali zadovoljava moje potrebe i bez ulja haha


Poruku je menjao/la Mortal - Subota, 08.10.2011, 4:33 AM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









904
poruka na forumu
96 378



post # 3 | 11.10.2011 , 2:16 AM

Quote (Mortal)
Smorila si sa ovim klipovima Malo su dosadni i dugacki ali sam cuo da je Marixuana zdrava...Za njeno ulje nisam cuo nista, ali zadovoljava moje potrebe i bez ulja


Meni su bas super ovi "dosadni" klipovi. Znas, trebao bih da obolis od neke ovakve bolesti pa da imas imalo saosecajnosti s ljudima koji su bolesni. Pa bi te onda sve zivo interesovalo, a tvoja je volja dal ces nesto da gledas ili ne!











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 4 | 11.10.2011 , 2:47 AM

Moj otac je bolestan.
Ako iko od Vas zna gde mogu nabaviti ulje od marihuane,neka mi javi na pp.
Treba mi da mu ublazim bolove,iako je kod njega kraj ves izvestan.
Sandra,hvala za temu.... smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









582
poruka na forumu
40 181



post # 5 | 11.10.2011 , 11:43 AM

Prvi put cujem za to ulje od marihuane... ali sve je moguce... smile

[img]http://img218.imageshack.us/img218/4758/24034.gif[/img]
[img]http://img43.imageshack.us/img43/2638/23439.gif[/img]










507
poruka na forumu
25 327



post # 6 | 11.10.2011 , 1:51 PM

Super tema. Prvi put cujem za ovo ulje








904
poruka na forumu
96 378



post # 7 | 12.10.2011 , 2:11 AM

Quote (badule)
Moj otac je bolestan.
Ako iko od Vas zna gde mogu nabaviti ulje od marihuane,neka mi javi na pp.
Treba mi da mu ublazim bolove,iako je kod njega kraj ves izvestan.
Sandra,hvala za temu....


Mili moj jako mi je zao zbog tate.

Apelujem na sve ko god ima nekakva saznanja da se neko bavi time da se javi Badulencetu na pp. U pitanju je zivot. To je ilegalno, ali bih prva uzgajala njivu marihuane u ovu svrhu. Pretrazite malo, ovo je ziva istina, sto se moze i zakljuciti preko ovih snimak. Zasto nas stalno neko za*ebava, pa nejede se svoje meso. Covek coveku odredjuje koliko ce da zivi, strasno sad











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 12.10.2011 , 1:21 PM

Znam da je nelegalno....
Ali bolovi koje moj otac ima su toliko jaki da i meni dodje da jaucem.... sad
Zato... ako neko zna,neka javi...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









514
poruka na forumu
128 1462



post # 9 | 12.10.2011 , 1:47 PM

ULJE OD KONOPLJE
Za one koji su gledali dokumentarac "Run from the Cure", ovde bi trebali biti svi odgovori na pitanja o
proizvodnji vlastitog ulja. Preporučujem da ljudi uzgajaju vlastitu konoplju bilo u malom zatvorenom prostoru ili
van. Vlastiti uzgoj će otkloniti veliku cenu po kojoj dileri prodaju marihuanu. Cena marihuane može varirati od
dilera do dilera, isto kao i njen kvalitet. Za sve nove ljude u uzgoju konoplje neophodno je obrazovanje putem
dobre knjige ili video materijala.
Pažnja:
Ulja koje prodaju dileri mogu imati razne nečistoće i imati malo THC-a ili uopšte ga ne imati. Iz mojeg iskustva,
večinu ulja od konoplje koja su dostupna na ulici trebalo bi izbegavati za medicinsku primenu. Proizvedite
vlastito ulje ili imajte nekoga kome možete verovati da proizvodi vrlo čisto, visoko kvalitetno ulje.
Koliko proizvesti i uzeti?
Obično se od 500 grama osušenih vrhova konoplje proizvede oko 60g (55 - 60 mL) visoko kvalitetnog ulja. Ta
količina ulja izliječiće sve ozbiljnije tumore: prosečna osoba može konzumirati tu količinu unutar tri meseca. To
ulje je vrlo potentno pa osoba mora početi tretman sa malim dozama. Kapljica ulja veličine pola zrna pirinča,
dva ili tri puta na dan je dobro za početak. Posle 4 ili 5 dana, počnite povečavati svoju dnevnu dozu vrlo
postepeno. Kako vreme prolazi, telo povečava toleranciju na ulje i može se uzeti sve veća količina. U
slučajevima kada je osoba u velikim bolovima, preporučujem da se doza naglo poveća dok se bol ne ukloni.
Visoko kvalitetno ulje zaustaviće bol i kada morfijum nije delotvoran. Ulje se može koristiti i na vanjske povrede
za zaustavljanje boli unutar par minuta.
Da li će me učiniti 'high'?
Sledeći predhodno opisano doziranje, mnogi ljudi mogu uzeti puni tretman i nikad ne biti 'high'. S obzirom na
marihuanu, postati 'high' je šala, čak i onda ako je osoba uzela preveliku dozu ulja, efekt se brzo povuće i ne
ostavlja nikakvu štetu. Nikada niko nije umro zbog korišćenja leka od marihuane.
Da li ću postati zavisan?
Ulje od konoplje ne prouzrokuje da vaše telo žudi za još. Ulje ne prouzrokuje zavisnost, bezopasno je i
efikasno u praktički svim medicinskim stanjima.
Je li to isto što i ulje od semena konoplje?
NE! Ovo je ulje od konoplje, izrađeno od vrhova i malih listova biljke konoplje. To je osnovno ulje te biljke.
Trgovine zdrave hrane prodaju ulje napravljeno od semenja konoplje koje se često krivo poistovećuje sa uljem
od konoplje. Premda je ulje od semenja konoplje vrlo korisno, ono ne sadrži dovoljno THC-a da bi imalo bilo
kakav efekt na rak ili druge ozbiljnije bolesti.
Je li konoplja i marihuana isto?
Reč marihuana je jedna od preko 400 slengova koje se koriste širom sveta za jednu te istu biljku - konoplju.
Jesu li sve vrste konoplje iste?
Kada kupujete ili uzgajate konoplju, nabavite vrstu koja proizvodi što veći procenat THC-a. Da biste dali
energiju nekome ko pati od depresije, preporučujem neku dobru sortu Sative. Za većinu ostalih medicinskih
stanja, preporučujem da se koriste Indica sorte. Indica sorte opuštaju ljude i daju im više odmora i sna.
Kako da koristim ulje?
Visoko kvalitetno ulje može se konzumirati isparivanjem, jedenjem ili koristiti izvana. Dodajte ulje u kreme kod
korišćenja izvana.
Gde mogu dobiti informacije o izradi ulja?
Postupak je opisan u dokumentarcu "Run From The Cure". Postupak u dokumentarcu se može opisati kao
grub, ali ulje koje je tako proizvedeno izlečiće rak. Ovaj lek bi trebao biti proizveden u kontrolisanom
okruženju, koristeći opremu za destilaciju. Večina ljudi ne razume destilaciju i nema pristup potrebnoj opremi.
To je razlog zašto je u dokumentarcu opisana jednostavnija metoda s kojom svako može proizvesti ulje. Kao i
u dokumentarcu, ponovo napominjem da ovaj proces, ako se ne radi pravilno može biti opasan i ne
preuzimamo odgovornost ako se iznesene informacije pogrešno upotrebe.
Moj postupak:
Početni materijal:
Ja obično radim sa oko 500 g. kvalitetnih vrhova konoplje. Vi možete koristiti i samo oko 30g. 30g će proizvesti
oko 3 - 4 grama ulja. Količina proizvedenog ulja variraće od vrste do vrste, ali sve imaju neverovatan efekt u
lečenju.
1. Stavite potpuno osušeni biljni materijal u plastičnu posudu.
2. Natopite materijal sa otapalom/rastvaračem kojeg koristite. Mogu se koristiti razni rastvarači.1 Osobno
koristim čistu naftu ali kanta od 170l košta oko 360€. Možete koristiti 99% izopropilni alkohol koji možete naći u
lokalnim apotekama. Alkohol apsorbuje više hlorofila iz biljnog materijala nego nafta. To prouzrokuje da ulje
napravljeno uz pomoć alkohola ima tamniju boju, ali ne smanjuje potenciju ulja za neki značajniji postotak.
Eter, nafta, butan i mnoga druga otapala mogu proizvesti ulje koje je žuto ili prozirno. To čini da ulje izgleda
bolje ali tamno ulje može biti jednako potentno. Ako je postupak izveden pravilno, u ulju neće biti ostatka
otapala ili će ga biti vrlo malo. Konzumirao sam ulja proizvedena korišćenjem raznih otapala tokom 8 godina
bez štetnih posledica. Trebaćete oko 8 litara otapala da bi odvojili THC od pola kilograma biljnog materijala.
500ml otapala bi trebalo biti više nego dovoljno za odvajanje THC-a od 30g biljnog materijala.
3. Izgnječite biljni materijal koristeći čisti (bez hemikalija) drveni štap ili neki slični alat.
4. Dodavajte rastvarač tako dugo dok biljni materijal ne bude potpuno potopnjen. Biljni materijal gnječite
štapom. Dok to radite THC se odvaja od biljnog materijala u rastvarač.
5. Radite taj proces oko 3 minuta.
6. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača bez biljnog materijala u drugu posudu. Upravo ste izvukli oko 80% THC-a
iz biljnog materijala.
7. Drugo ispiranje - Ponovo dodajte otapalo u biljni materijal i gnječite još 3 minute da izvadite preostalih 20%
THC-a.
1 Otapalo (rastvarač) je tekućina koja otapa (rastvara) drugu tekućinu, gas ili drugu materiju, a rezultat otapanja se naziva otopina
(rastvor). Najčešće otapalo u svakodnevnom životu je voda. Ostala otapala su uglavnom organski spojevi. Otapala obično imaju nisku
tačku ključanja te dosta lahko isparavaju, te ih je lahko ukloniti destilacijom. Kada se upotrebljavaju otapala, potrebno je izabrati takva
otapala koja ne stupaju u hemijske reakcije s spojevima koja se otapaju, odnosno moraju biti inertna. Dalje, otapala se mogu dodavati
radi izvlačenja (ekstrakcije) nekih tvari iz smjese. Primjer za to je spravljanje čaja, gdje prokuhana voda izvlači korisne sastojke iz lišća i
time omogućuje iskorištavanje tih sastojaka. Koncentracija otopine je količina otopljenih materija u određenoj količini otapala.
Rastvorljivost je maksimalna količina određene materije koju je moguće otopiti u određenom otapalu na datoj temperaturi. Prilikom
rastvaranja supstanci vrijedi empirijsko pravilo: Slično se rastvara u sličnom, dakle, polarne molekule se obično dobro rastvaraju u
polarnim rastvaračima (npr. voda, metanol), a nepolarne u nepolarnim (heksan, benzen). Mjerilo polarnosti otapala je njegova
dielektrična konstanta.
Otapalo Hemijska formula Tačka ključanja Dielektrična konstanta Gustoća
Nepolarna otapala
Heksan CH3-CH2-CH2-CH2-CH2-CH3 69 °C 2.0 0.655 g/ml
Benzen C6H6 80 °C 2.3 0.879 g/ml
Toluen C6H5-CH3 111 °C 2.4 0.867 g/ml
Dietil eter CH3CH2-O-CH2-CH3 35 °C 4.3 0.713 g/ml
Hloroform CHCl3 61 °C 4.8 1.498 g/ml
Etil acetat CH3-C(=O)-O-CH2-CH3 77 °C 6.0 0.894 g/ml
Polarna aprotonska otapala
1,4-dioksan /-CH2-CH2-O-CH2-CH2-O-\ 101 °C 2.3 1.033 g/ml
Tetrahidrofuran (THF) /-CH2-CH2-O-CH2-CH2-\ 66 °C 7.5 0.886 g/ml
Dihlorometan (DCM) CH2Cl2 40 °C 9.1 1.326 g/ml
Aceton CH3-C(=O)-CH3 56 °C 21 0.786 g/ml
Acetonitril (MeCN) CH3-C≡N 82 °C 37 0.786 g/ml
Dimetilformamid (DMF) H-C(=O)N(CH3)2 153 °C 38 0.944 g/ml
Dimetil sulfoksid (DMSO) CH3-S(=O)-CH3 189 °C 47 1.092 g/ml
Polarna protonska otapala
Acetatna kiselina CH3-C(=O)OH 118 °C 6.2 1.049 g/ml
n-Butanol CH3-CH2-CH2-CH2-OH 118 °C 18 0.810 g/ml
Izopropanol (IPA) CH3-CH(-OH)-CH3 82 °C 18 0.785 g/ml
n-Propanol CH3-CH2-CH2-OH 97 °C 20 0.803 g/ml
Etanol CH3-CH2-OH 79 °C 24 0.789 g/ml
Metanol CH3-OH 65 °C 33 0.791 g/ml
Formijatna kiselina H-C(=O)OH 100 °C 58 1.21 g/ml
Voda H-O-H 100 °C 80 1.000 g/ml
8. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača u posudu koja već sadrži prvu mešavinu koju ste predhodno napravili.
9. Bacite biljni materijal iz kojeg ste upravo izdvojili THC.
10. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača kroz filter za kafu u čistu posudu.
11. Isparite rastvarač (kuvanjem). Primetio sam da posuda za pirinač vrlo dobro isparava rastvor. Ja imam
posudu koja se može podesiti na dve razine - jako i slabo - i može primiti preko 2l mešavine ulja/rastvarača.
12. Dodajte mešavinu u posudu do 3/4 zapremine.
Budite sigurni da se nalazite u dobro provetrenoj prostoriji i uključite ventilator da oduvava pare rastvora. Pare
su vrlo zapaljive. Budite sigurni da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može
prouzročiti požar.
13. Uključite posudu i namestite je da jako greje.
14. Dodavajte mešavinu u posudu kako se nivo spušta sve dok sva mešavina ne završi u posudi.
15. Kada je sav rastvor gotovo ispario dodajte par kapi vode u mešavinu. Količina vode koju ćete dodati zavisi
koliko ste imali biljnog materijala na početku. Ako proizvodim ulje od pola kilograma dobrog biljnog materijala,
obično dodam oko 10 kapi vode.
16. Kada je u posudi ostalo oko 25mm mešavine ulja/rastvora, stavite rukavice i lagano vrtite posudu (da se
promeša rastvor).
17. Vrtite posudu dok rastvor ne ispari. Par kapi vode pomaže kod isparivanja ostatka rastvora i donekle čuva
ulje od prejakog zagrejavanja. Kada rastvor ispari moja posuda automatski se prebacuje na niže zagrejavanje.
To sprečava opasnost od prevelikog zagrejavanja ulja. Temperatura ulja nikada ne bi smela preći 140 C.
18. Stavite rukavice i uklonite ulje iz posude.
19. Oprezno prelijte ulje u manju čistu metalnu posudu.
20. Stavite tu posudu na dehidrator ili na neki uređaj koji lagano greje kao grejač za kafu. Može potrajati
nekoliko sati ali će voda i rastvor ispariti iz ulja. Kada više nama nikakve aktivnosti na površini ulja, lek je
spreman za upotrebu.
21. Prelijte vruće ulje u bocu; ili kako prikazuje video - u plastičan špric. Spremanje ulja u špricu čini ga lakim
za rukovanje.
Kada se ulje ohladi postaje kao gusta mast. Neke vrste konoplje proizvešće vrlo gusto ulje i mogli bi imati
problema pri istiskanju iz šprica. Ako se to dogodi stavite špric u toplu vodu par minuta pre upotrebe.
Za sve vas koji ćete početi koristiti ulje od konoplje kao lek evo par jednostavnih činjenica:
Ulje će sniziti krvni pritisak, i ako uzimate lekove protiv visokog pritiska možda ćete otkriti da vam oni više nisu
potrebni. Isto vredi i za dijabetičare.
Video sam da ulje od konoplje leči dijabetičare do tog nivoa da im insulin više nije potreban.
Ja nisam doktor i nemam pravo govoriti ljudima šta bi trebali da čine. Lično ne prihvatam nikakvo lečenje protiv
raka koje se danas koristi u službenoj medicini. Ne preporučujem da se ulje od konoplje koristi zajedno sa
hemoterapijom. Koji je smisao praviti sopstveni lek ako dozvoljavate da vas službena medicina masovno
truje?
Iz mog iskustva sa lekom od konoplje, otkrio sam da većina farmaceutskih lekova više nije potrebna kada
osoba jednom počne koristiti ulje od konoplje. Čini se da kombinovanje ulja od konoplje i većine ostalih
prirodnih lekova ide vrlo dobro, ali imao sam par izveštaja ljudi koji su probali uzimati ulje zajedno sa
farmaceutskim lekovima i iskusili bol u trbuhu, itd. Svi su problemi nestali kad su ljudi prestali da uzimaju
propisane lekove.
Svakome ko će upotrebiti ove informacije da pomogne voljenima želim dobrodošlicu u svet prave medicine.
Ponovo upozoravam da budete vrlo oprezni kada isparavate rastvor jer su pare vrlo zapaljive. Budite sigurni
da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može prouzročiti požar.
Želim vam sreću i zdravlje.
Topli pozdrav,
Rick Simpson.








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 10 | 12.10.2011 , 3:44 PM

Brate,ovo je super,hvala...
Ali ja to nisam vichan spraviti sad

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









904
poruka na forumu
96 378



post # 11 | 13.10.2011 , 3:19 AM

Kazem vam ja, cudo su pronasli, a nedaju nam da se spasemo. Ja da imam gde ja bih to radila. za ovakve stvari imam mu*a kao bivo. Zdravlje je najvece bogastvo. Ja sam vec isla kod radiologa da me pregleda da li imam rak, sam Bog zna sta sam prezivela tih dana dok sam bila u neizvesnosti. Nedaj Boze nikome, treba se cuvati i ziveti kao pod stakloenim zvonom, jedino tako mozemo sebe da postedimo muka.











2670
poruka na forumu
288 3086



post # 12 | 15.10.2011 , 2:53 PM

pa moguce da ima tako necega, marihuana je medicinski dokazana o uspesnom lecenju pacijenata, tako da je moguce da postoji lekovito ulje od toga. . .
@BADULE, jako mi je zao sto to cujem, zasto ne pokusas da googlujes mozda pronadjes nesto, ne mora biti ulje mozda neki drugi lek koji bi mozda pomogao tvom ocu, nisam razumeo zbog cega ima bolove, ali sve jedno pokusaj da nadjes nesto na netu rado bih ti pomogao u trazenju, al znas i sam sta mi se dogodilo sa kompom, pokusaj da potrazis pomoc od nzm. mozda nekih vracara, i ako ja ne verujem u vradzbine i sl. gluposti, ali ko zna. . . Kazu da je Ohridska voda lekovita, i da su mnogi ljudi njome izleceni, pa nzm. mozes pokusati i time, Takodje sam cuo da masaza vodom iz izvora koji je otkriven u Lacisledu, kazu da je voda cudotvorna. . .sad nzm. koliko je sve to istina, ali mozes da pokusas sad :( sad





Forum » Obrazovanje » Nauka » Odlozena smrt
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: