Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Nauka » Zemlja nevidljiva vanzemaljcima
Zemlja nevidljiva vanzemaljcima






1320
poruka na forumu
133 2344



post # 1 | 16.11.2011 , 7:57 PM

Zemlja nevidljiva vanzemaljcima

Šanse da vanzemaljci uoče našu planetu su sve slabije zbog digitalne revolucije, tvrdi vodeći svetski astronom i astrofizičar Amerikanac Frenk Drejk.



On ističe da postepenim gašenjem analognog TV, radio i radarskog signala naša planeta postaje elektronski nevidljiva iz svemira. Starim načinom odašiljanja, signali su dopirali milionima kilometara daleko u svemir, čak do pojedinih udaljenih zvezda. Digitalni sistem transmisije je, međutim, daleko slabiji i vanzemaljci ga teže mogu detektovati.

Naučnici stalno motre u svemirska prostranstva ne bi li opazili bilo kakav znak ili signal sa neke druge planete, očekujući da i vanzemaljci to isto čine.

Dr Drejk, koji je pre 50 godina osnovao organizaciju za Istraživanje vanzemaljske inteligencije (SETI), navodi da će usled ukidanja analognog signala to uskoro postati gotovo nemoguće.

"Danas, jačina radijacije prema svemiru je od svega dva vata, koliko i radijacija običnog mobilnog telefona. Ako se ovaj trend nastavi naš svet će uskoro postati nemoguće detektovati iz svemira", istakao je dr Drejk.

On je ubeđen u postojanje vanzemaljskog života za koji veruje da je daleko napredniji od života na Zemlji. Na konferenciji u Kraljevskom društvu u Londonu, Drejk je rekao da će čoveku biti potrebno da istražuje još mnogo zvezda i frekvencija da bi stupio u kontakt sa bićima iz svemira.


Fajlovi: 3440439.jpg (16.1 Kb)








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 16.11.2011 , 8:51 PM

Čista glupost...

Ko si ti?







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 3 | 15.06.2012 , 2:59 PM

hmm,zvuci zanimljivo na prvo citanje,nisma dumao o ovom problemu nesto mnogo,sad me zainteresovalo...mozda su kratkovidi?:)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









188
poruka na forumu
15 170



post # 4 | 15.06.2012 , 3:39 PM

zasto treba da saljemo signale kad oni vec znaju gde smo? :) inace ne bih ni voleo da znaju gde smo. mi ljudi ne mozemo sami u miru da zivimo a kamoli pored druge vrste koja je razvijenija od nas. mi bi sigurno izgubili rat. ne zbog toga sto bi vanzemaljci bili razvijeniji nego zato sto smo mi ljudi losi i izdajemo jedni druge. nikad nismo znali da se drzimo zajedno tako da ni ovaj put ne bi bilo nista drugacije.








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 5 | 15.06.2012 , 3:46 PM

Quote (Radovan_RSK)
Digitalni sistem transmisije je, međutim, daleko slabiji i vanzemaljci ga teže mogu detektovati.

Otkud Frenk Drejk zna da ga vanzemaljci teže mogu detektovati?! :p Bed time story B)











1176
poruka na forumu
102 1216



post # 6 | 15.06.2012 , 9:20 PM

haha lol.
Taj naucnik zna kakvu tehnologiju koriste vanzemaljci za detektovanje...mda.
Jedno je sigurno....da koriste nasu,nebi jos ni napustili svoj sistem. B)

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....



Forum » Obrazovanje » Nauka » Zemlja nevidljiva vanzemaljcima
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: