Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Jovan Deretic??? (Ko su Srbi?????????)
Jovan Deretic???






400
poruka na forumu
56 795



post # 1 | 30.10.2012 , 3:21 AM

ja iskreno nemam komentara,ali volim da cujem vase:



sve njegove knjige su rusi odobrili i pecatirali kao istinite i kao podrzane naucnicke teze.
to je politika samo. A kad ga poslusamo, komentarisite.

za mene je cista propaganda.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









37
poruka na forumu
64 144



post # 2 | 30.10.2012 , 4:12 AM

Свака част овом човеку само то могу да напишем. Нисам гледао клип, али знам за човека од раније. Довољно је рећи само да су га ови наши најурили зато што је величао Србе, а у руској академији наука је прихваћен. Толико о томе. Захваљујући овом човеку можете да читате праву историју Србије, а не оно што нам душмани потурају. Хвала Јоване.








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 3 | 30.10.2012 , 4:14 AM

ure3808, Ne vidim što je tebi to propaganda . Verovatno nisi pročitao ni jednu njegovu knjigu niti si se dublje zanimao oko toga .
Ne govori on o svemoći Srba i jedino o Srbima . On kritikuje i one koji godinama krive istoriju .
A podatak da su tamo neki Vendi praoci Srba i da Srbi jako malo veze imaju sa starim Slovenima ,pominjali su svi istoričari do Berlinskog Kongresa... Koji je razlog preinačavanju srpske istorije to još niko nije odgonetnuo ali da je menjana -jeste.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 4 | 30.10.2012 , 4:45 AM

ure3808, Brate moram ti reci jednu cinjenicu,prvo ovaj covek se koristio svetskom litaraturom,koja naravno jos uvijek postoji i koja je sacuvana u raznim bibliotekama,muzejima kod tih istih naroda,(Englezi,Rusi,Francuzi,Grci,Turci...itd itd) i po njihovim istoricarima,piscima,filozofima...itd itd dolazi do tih cinjenica koje on iznosi *koje by the way niko nije osporio,niti ulazio u raspravku sa nekim argumentom ili bilo cime kako je vec to Jovan uradio)... On je naceo tu neku "osetljivu" temu i javno progovorio o tome... Onda nakon njega su se pojavile lavine nekih ljudi koji su to poceli da proucavaju i javno da o tome govore,uz pomoc google mozes sve da potrazis,mene je to zanimalo kao jedinku i kao pripadnik tog odredjenog naroda pa sam dublje zalazio u svakakve neke stvari,posto se to sto sam saznao kosilo sa onim sto sam ja vec znao iz skole,zivota itd... npr. ne znam dal je to iko citao,gledao prije par godina se vrsilo iskopavanje nekog novog arheoloskog nalazista iz kojeg se utvrdilo da su Srbi autohton narod na ovim prostorima,to znaci da se nisu doseljavali tamo odakle smo mi iz istorije ucili,vec da su oni tu nastali,ostali i opstali do dana danasnjeg... Izmedju ostalog ti Srbi su bili i danasanji Hrvati,Muslimani,Crnogorci (mada za nase Balkanske muslimane cak i oni sami znaju koje im je porijeklo,Hrvati naravno da nikada nece ni priznati) cak je i nadjeno to neko pismo koje smo "mi" koristili i on je po starini u prvih 5-6 pisama svetskih,imao je i grafik istoga (ja sam zaboravio kako se zove,sjeticu se pa cu pogledati i editovati moj post) ... I toga ima sada na pretek ( ne pricam o emisijama,kvazi istoricarima,naucnicima,filozofima,forumasima koju si nacionalizovani),vec pricam o tekstovima ljudi koje obuhvataju sve te vec pomenute nacije (Hrvati,Muslimani,Srbi,Crnogorci...) i koji su realno i objektivno govorili o toj temi,povezivali neke
kockice i stvarcice koje su nedostajale u datom trenutku... kazem toga ima na pretek i to je jedno veliko stivo,koga bas zanima kao sto je mene i ko zeli da sazna o sebi to moze da potrazi...

Najbolji dokaz koliko istorija moze da se izmenja je zadnjih 20 godina na Balkanu ... (Srbi svoju istoriju,Hrvati svoju verziju istorije,Muslimani svoju verziju,Crnogorci svoju verziju... itd)

<<< 1 klip sa ytube-a,inace ovo je djelo Jovana Deretice,pa koga zanima moze da procita vezano za Aleksandra kojeg dovode u vezi sa nasim narodom>>>

http://www.youtube.com/watch?v=ox9O5iMXhlw&feature=related
(3 klipa su,pred kraj svakog klipa otvara vam se da kliknete za drugi deo...)

+dodatak sada > Nasao sam klip ytube o prici da su Srbi autohton narod i pricu i tom pismu i nalazista koja su radjena da bi se to dokazalo....

http://www.youtube.com/watch?v....irect=1

O "Vincaskom pismu"

http://sr.scribd.com/doc....o-pismo

[b](ZELIM DA NAPOMENEM 1,OVIM POSTOM NE ISKAZUJEM NIKAKVU NACIONALNU MRZNJU,TENZIJU,NITI BILO KAKAV RAZDOR IZMEDJU LJUDI,NITI ZELIM IKOGA DA VREDJAM,PRICAM O SVOM MISLJENJU I NECEMU STA SAM JA NALAZIO ARGUMENTOVANO,TO SU MOJA SAZNANJA VEZANO ZA STVARI KOJE PRICAM,I NE MORAJU BITI 1000% ISTINITA,I MAXIMALNO OBJEKTIVNO SAM PISAO OVAJ POST)


Poruku je menjao/la XAVI_PG - Utorak, 30.10.2012, 3:59 PM

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









17
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 30.10.2012 , 9:10 PM

Sve što Deretić piše je čista, destilovana glupost. Lik je komičan sa svojim pompezno proklamovanim senzacionalističkim teorijama. Imamo pozamašan broj istoričara koji godinama, decenijama dokazuju srpsko poreklo okolnih nacija - njihovo delovanje možda i ima nekog osnova i uporišta u istorijskim faktima i logici.

Međutim, ovaj je toliko zastranio da je počeo da se u tom smislu bavi Nemcima, Italijanima, Amerikancima, Francuzima... :D i sličnim alama. Ono, svi su nekada bili Srbi:DDDDD

Tzv. tabloidna istorija.






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 6 | 30.10.2012 , 9:18 PM

Fulham, Mozda je to i tacno da on pise gluposti,ali nijedan od ovih nasih pametnih istoricara,arheologicara i ostalih nije smogao bar 1 gram snage da demantuje bilo sto navedeno vezano za nasu istoriju...

Drugo u ove klipove sam postavio i jedno istrazivanje nevezano za Jovan Deretica,covek koji je na doktor/profesor i kada se pojavljuje na neki koledz,faklutet,drustvo eminentnih strucnjaka svako pazi svaku njegovu rijec,i nikako se ne usudju da kazu da prica gluposti ...

Opet krenes od svog nekog logicnog razmisljanja i misljenja,o istoriji o kojoj smo mi ucili da li pije vodu ?

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









17
poruka na forumu
0 0



post # 7 | 30.10.2012 , 9:30 PM

Da pojednostavim.

Zašto bi se ozbiljni akademski krugovi i priznati istoričari intelektualno cimali na opovrgavanju i potkopavanju njegovog rada koji se može svesti na egzotičnu tezu "Srbi pa amebe".






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 8 | 30.10.2012 , 10:20 PM

Fulham, Ti ocigledno ne razumijes neke stvari ili neces da ih razumijes :D Paa upravo ti pricam ljudi koji su jako priznati u svojoj bransi,ne pricam ti samo za Jovana Deretica,on je samo pokreno tu neku pricu i po meni takodje je otisao predaleko sa pojedinim stvarima,ali ipak temelja za tu pricu ima uveliko i naravno podkrijepljeni su adekvatnim dokazima,i koji su jednostavno upisani i zapisani... Primjera radi govorim ti mi sad svi uveliko se trudimo da promenimo svoju istoriju koju smo imali u SRFJ,i u toj istoriji odlicno znamo kako su pojedini prolazili,i sada posle 20 i kusur godina svi poricemo taj deo,i pravimo neku novu istoriju kako kome odgovara :) I jednostavan zakljucak koji je vise nego ocigledan, istorija "Balkanskog naroda" je promijenjena,iz kojeg razloga,i sta je sve promenjeno ne znamo,ali to pojedinci sad koriste i mijesaju slobodnu volju i realne cinjenice i stvarne dogadjaje,Jovan Deretic je poceo sa tim,tacnije bar javno da govori,i nakon njega su dosli mnogo priznatiji i uvazeniji ljudi i dokle cemo stici videcemo ...

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









17
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 30.10.2012 , 10:44 PM

Meni je bilo dosta kada sam čuo da je Stari Rim dobio naziv po Rumi, a francuska Sorbona po Srbiji. lol Ti mu odaješ priznanje što je uopšte začeprkao po "zabranjenoj istoriji". To je uradio na poprilično šarlatanski način.

Neke nacije u okruženju su prihvatile da im zvanična istoriografija bude bajka za malu decu, to je pitanje zdravog razuma.

Naša istorija je i bez Deretićevih priloga puna stvari kojim se možemo, trebamo i po meni moramo dičiti i ponositi. Ukoliko u to krenemo da ubacujemo i neke notorne megalomanske budalaštine umanjićemo prava postignuća naših velikih predaka.






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 10 | 30.10.2012 , 10:49 PM

Bilo kako da je uradio,ali je ipak uradio ....

A sta sa starim precima,koji idu dalje,prema nemamo nikakvu duznost i obavezu?

Tvoje je opredeljenje da vjerujes da si dosao od tamo nedje Bogu iza nogu,kao "divljak" iako bas nismo daleko otisli jer smo dan danas za svijet "divljaci" ... Mene ipak zanima da znam dokle duboko sezemo u istoriji ;)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









17
poruka na forumu
0 0



post # 11 | 30.10.2012 , 11:12 PM

Ok, slušaj Deretićeve lakrdijaške ispade, kada ti već toliko smeta to što smo na Balkan došli "od tamo neđe Bogu iza nogu". ;)








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 12 | 31.10.2012 , 3:17 PM

Odslušao sam i odgledao njegove klipove na youtubu o 'Zabranjenoj istoriji Srba' i gledao ga u jednoj emisiji na BN televiziji (koja je naprasno prekinuta) i povjerovao sam u mnogo štošta, jer je većina stvari o kojima je pričao, poprilično logična.
Profesori, istoričari, kao i studenti istorije, negiraju njegove teorije, pod izgovorom da je priča neutemeljena i nije vrijedna pažnje, što me navodi na pomisao da nedostatak argumentovanog poništavanja njegovih 'otkrića' vodi ka samo jednoj istini, a to je da ni oni nisu ništa bolji od njega, s tom razlikom da je Deretić uporan i nepokolebljiv u svojim višegodišnjim nastojanjima i istraživačkoj strasti, što govori o njemu kao čovjeku. Naravno da ću njemu prije povjerovati!


Poruku je menjao/la luka83 - Sreda, 31.10.2012, 3:18 PM











1176
poruka na forumu
102 1216



post # 13 | 31.10.2012 , 4:27 PM

Propaganda je u stvari ono sto deca uce u skolama.Istorija koja je ''nastala'' posle beckog kongresa.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









17
poruka na forumu
0 0



post # 14 | 31.10.2012 , 8:26 PM

Quote (luka83)
Odslušao sam i odgledao njegove klipove na youtubu o 'Zabranjenoj istoriji Srba' i gledao ga u jednoj emisiji na BN televiziji (koja je naprasno prekinuta) i povjerovao sam u mnogo štošta, jer je većina stvari o kojima je pričao, poprilično logična.


koje stvari u njegovim istupima zvuče logično?

Bilo bi zanimljivo da Deretić, Lučić, Vidojević i njima slični napregnu mozgove i napišu jednu knjigu u kooperaciji. Tolkinove knjige bi za to bile limunada.

naš narod je baš povodljiv.








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 15 | 01.11.2012 , 2:46 AM

[off]
Quote (Fulham)
koje stvari u njegovim istupima zvuče logično?

Ko te pita za zdravlje, trolu?
'Odabi'!!!
Ne obraćam ti se, ne obraćaj mi se!
Quote (Fulham)
naš narod je baš povodljiv.

Nismo te prepoznali, Kolumbo! [/off]


Poruku je menjao/la luka83 - Cetvrtak, 01.11.2012, 2:47 AM











17
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 01.11.2012 , 11:43 AM

ko bi rekao da pristalice nadri-istoričara tako brzo gube nerve. lol

Kvazi akademik Jovan Deretić samo blati ime svog mnogo poznatijeg kolege koji je vrhunski intelektualac. :)






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 17 | 01.11.2012 , 5:57 PM

Fulham, ima obrazovanje,i zavrsenu strucnu spremu bolju nego 80% nasih istoricara... Ljudi koju su cijenjeni i postovani u svetu,(za Deretica ne znam iskreno) bave se ovim izucavanjem i nalaze dokaze i dokaze,nego elem bolje znaju ovi nasi vecinski istoricari koju su skolu zavrsili tako kako su zavrsili,naravno ni da se nece usuditi da nesto ospore... Poznat ti je nas mentalitet i narod,da je nesto "krivo" i pogresno toliko ,kolika god glupost bila do sad bi bar 15 ljudi dosli sa argumentacijom da pokazu da to nije tako. . .

To sto ti samo vidis onako zelis da vidis,sto ne upotrebis svoju logiku,razum,obrazovanje (ako ga imas) i sacinis jednu cjelovitu sliku,ne znaci da si ti u pravu a mi "takvi" ne ;)

Quote (Fulham)
naš narod je baš povodljiv.


S obzirom sta su nam sve radili predhodnih decenija zasto bi nas ista zacudilo,posto vec postoje dokazi koji cvrsto drze temelj da je nasa istorija menjana i da nije sve onako kako smo ucili u skolama. . .

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 18 | 02.11.2012 , 9:13 PM

Mislim Fulham da imaš pravo.... da misliš šta hoćeš,niko to ne brani . Ali u polemiku ulaziš veoma nadmeno i verujem bez potpuno izgrađenog stava . Takođe ,verujem da nisi ni pokušao da pročitaš neku knjigu Jovana Deretića . Vidiš na kraju svake njegove knjige postoji spisak ili izvori iz kojih je on crpao te informacije i ti izvori potiču uglavnom sa svih strana sveta . Lično sam imao prilike da čitam delo jednog Indijca o istoriji starih naroda i potpuno istu priču čovek navodi za poreklo Venda odnosno Serba na ovom prostoru pa čak i do Pirineja . Takođe i jedan Poljak u svom delu iskazuje značaj ukazivanja prof.dr. Jovana Deretića na rasvetljavanju antropoloških osobina naroda Evrope zahvaljujući njegovoj teoriji o širenju Venda na zapad i sever Evrope. Da ne nastavljam dalje pošto tebe to ionako ne zanima .
Ali za one koje to zanima ,malo pročačkajte po univerzitetskim bibliotekama i pročitajte neke zapise o istoriji od pre berlinskog kongresa . Videćete kako se lako brišu narodi perom i odlukom političara i careva .
Pitanje za razmišljanje : Šta se desilo sa cincarskom državom u vreme najezde šiptara na Balkan?
Neki istoričari i pre Deretića iznosili su ovaj primer ali su poklapani i izlagani stubu srama.
Na kraju krajeva setite se Eriha fon Denikena koji je otkrio i opisao dolazak aliena i da su o tome znali stari narodi . Pre 40 godina je proglašen za šarlatana ,a danas se njegovih teorija strogo pridržavaju.
Jovan Deretić je priznat svuda,od zapada ka istoku i svuda ima pristup arhivima . Mislite da je to slučajno ili lako? I da to može postići šarlatan?
Razmislite o tome .
A šta je istina ,to mi ovde teško da ćemo dokučiti. ;)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









400
poruka na forumu
56 795



post # 19 | 05.11.2012 , 9:26 AM

Quote (Vagabond83)
Propaganda je u stvari ono sto deca uce u skolama.


Lepo receno.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!







Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 20 | 16.03.2013 , 9:15 PM

Iskreno,ova prica ne pije vodu.
Ja u ovo ne verujem,jer mislim da covek malo vise preteruje sa Srbijom
Na kraju ispada kako su SVI OSTALI narodi nastali od Srba kao sto govori za Rim i Troju.
Ali sa druge strane neki delovi i jesu tacni i ima nekih istinitih delova,jeste istina da nam se potura lazna istina o Kosovskom boju, i mnogim drugim temama ali ipak sa obzirom da istoriju pisu pobednici nesto ovakvo se trebalo i ocekivati.Zato nas lazno uce.

U osnovi neki deleovi ovog coveka jesu tacni ali neki bas i nisu
Ovakav covek se jednom radja i svaka mu cast sto je pokusao da otkrije tajnu istoriju Srba,i ma kako preteriva u tome bolji je od mnogih drugih stranih istoricara koji kriju ono sto su nasli o Troji,Atlantidi i mongim drugim mestima.


Forum » Obrazovanje » Istorija » Jovan Deretic??? (Ko su Srbi?????????)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: