Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » EU ili Kosovo (Da li ste za ulazak Srbije u EU sa ili bez Kosova?)
EU ili Kosovo






8879
poruka na forumu
844 4320



post # 21 | 27.08.2011 , 5:26 PM

Quote (badule)
Da li ce iko od velikih srpskih politicara reagovati na ovu brutalnost? Naravno da nece... sad

I sto bi? Kad im je lepo i toplo, nece da se bakcu manje vaznim stvarima.

Ko si ti?









647
poruka na forumu
22 461



post # 22 | 27.08.2011 , 11:07 PM

Meni se ova tema iskreno nimalo nesvidja zato sto smatram da mi uopce netrebamo da se zamaramo time ima ko to radi i kome je to posao











389
poruka na forumu
28 101



post # 23 | 28.08.2011 , 0:25 AM

ne razumijem se u politiku.....i srecan sam zbog toga.....

Samo Da Se Sredim,Nisam Ja Navucen:)









1320
poruka na forumu
133 2344



post # 24 | 07.09.2011 , 5:09 PM

Ma kakva EU...Banda sve...Ma u Kosovo treba reda da se uvede.. angry a ne ovo što rade,samo ljudi ginu,sramota jbg..








73
poruka na forumu
6 140



post # 25 | 04.06.2013 , 0:55 AM

Davor, Косово је србско одувек било и остаће, некада Србија је била под турцима нисмо ни сами веровали да се можемо спасити ( мислим не могу говорити у своје име јер нисам био рођен али претпоставка само), у то време турска је била већа сила него данас америка, и Косово је независно због те америке, јер њима треба за шверц дроге и осталих срања, то је само још једна окупирана територија поред Либије, Ирана, Авганистана итд. Могу да се кладим да би пола шиптара желело Косово у Србији, јер је било тако боље, није било рата, свађа, убистава, дроге, итд. А што се тиче еу не знам каква би то побољшања донело. Погледај наше комшије, Бугаре, Грке, па погледај Шпанце, Французе, итд. итд. Сви излазе из тог брода којји тоне, само ми пливамо ка њему, тамо ће само још горе да нам буде, и овако нам је већ лоше :)

People think I'm shy because I don't talk or participate too much in conversations...
The true is I don't really give a fuck what they're talking about :D










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 26 | 04.06.2013 , 2:02 AM

Quote
Косово је србско одувек било и остаће, некада Србија је била под турцима нисмо ни сами веровали да се можемо спасити


Turska je bila jedna sila, trn u oku svim svetskim silama a sada su sve svetske sile na strani Kosova ( ove 2-3 sto nisu nisu iz razloga sto imaju taj problem kod sebe a ne iz dobre duse ) samim tim epilog se da naslutiti.

Quote
Косово је независно због те америке


ta amerika se uvek prvo pokusa dogovoriti sa jacom stranom e sad da se nismo mnogo kur*ili i pametovali danas bi bilo drugacije...

Quote
то је само још једна окупирана територија поред Либије, Ирана, Авганистана


Koliko znam ovo su jos uvek nezavisne drzave i poredjenje je smesno aj da si reko Katalonija pa nekako.

Quote (Miha997)
А што се тиче еу не знам каква би то побољшања донело. Погледај наше комшије, Бугаре, Грке, па погледај Шпанце, Французе, итд. итд


Jesi ikada bio kod tih Bugara, Spanaca i ostalih? Oni u krizi zive bolje nego mi "van krize", kod njih je kriza nesto o cemu mi mozemo da sanjamo posto kod nas je totalni kolaps vec dvadeset godina i za bolje ne znamo pa mislimo da je to normalno. Njihov narod izadje na ulice i zahteva bolji zivot, rusi vlade i sta sve ne a nas pametuje po forumima i ispred radnje sa pivom u ruci, kuka se a nista se ne radi da bude bolje.

Quote (Miha997)
Сви излазе из тог брода којји тоне, само ми пливамо ка њему, тамо ће само још горе да нам буде, и овако нам је већ лоше


Prosto odzvanja prica velikih patriota i ono malo stranki sto jedva cenzus prolazi i nestaje sa politicke scene a ta prica je pobijena u svakom razgovoru sa argumentima al poprilicno sam siguran da se nisi bolje ni upoznao s tom temom vec samo prepricavas price koje si cuo u komsiluku, kuci, na nekom forumu itd...

To je ona nasa na ulici sede vodoinstalateri i piju pivo i objasnjavaju kako da se rese svi problemi, teoriju nastanka sveta, znaju sve o Harp sistemu, kako u stvari vrse transplatacija srca, sve teorije zavere a na 2 metra od njih siklja voda iz cevi koju bi trebalo da poprave..

Ukratko tema je postala besmislena, svi mi imamo i oci i usi a ima neki koji i prate teme malo vise od price po komsiluku tako da obicno se vise ne javljam na slicnima ni na jednom forumu posto kada padu argumenti i druga strana ostane bez teksta ( a do sada sam procitao bar 20 tema o ovome i uvek bilo tako ) krecu vredjanja i sve ostalo al aj posto je bilo upuceno meni odgovorio sam.

Da je fer nije ali danas nista nije fer i to sto mi zelimo nesto ne znaci da ce da nam se magicnom zeljom ispuni, poenta svega je da se ne treba opterecivati onim sto ne mozes da promenis vec gledaj da se pobrines za sebe a svi ti koji vicu Kosovo itd neka krenu prvo oni, pa njihova deca, braca e onda mogu i imaju pravo da pozivaju ostatak naroda da ih sledi a do tada dok sede i pisu iz udobnosti fotelje i guraju druge mesto sebe ne treba ni obracati paznju na njih :)


Poruku je menjao/la Davor - Utorak, 04.06.2013, 2:14 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









547
poruka na forumu
46 1072



post # 27 | 04.06.2013 , 2:40 AM

Kao sto je vec budule rekao...Kosovo je tezilo ka ocepljenju jos za vreme Tita...medjutim tada smo bili sila i imali smo neko postovanje u svetu a Tito bio pametan i postovan covek i sve je to naravno rezultiralo u nasu korist pa ti albanci nisu mogli nista da urade vec samo da se ucute i podviju rep
Medjutim kada je prva frka pocela na Kosovu umesto da pametno odrade oni su zeleli da upotrebe silu i da se prokurce kako "Mi opasni i zajebani" medjutim svet nije dozvolio da izbije novi rat i da se ponove 90-te pa su odmah stali na kraj tome i postavili ultimatum...ili povlacenje vojske ili bombardovanje...e tada smo mi definitivno izgubili Kosovo...tako da oni koji govore "Mi nedamo" ja im kazem "Niko vas i ne pita"
S licno moje tacke gledista Kosovo je nase...ali nasom gluposcu i kurcenjem mi smo ga izgubili...odnosno oni politicari koji su se brinuli da utrpaju u svoje dzepove vise nego da rade za drzavu u stvari...ali opet smo mi krivi jer smo to mi licno pustili da se pitaju...Kada je podpisan prvi sporazum to se vec znalo da je Kosovo dato...samo niko to bas onako javno da kaze...tako da pitanje "Sa ili Bez u EU" nema smisla...mi smo vec BEZ Kosova to treba da vam je svima jasno...
Da li trebamo u EU...mnogi od vas govore Ne...ocigledno neznajuci za nista bolje od ovoga sto imamo...a kako bi i znali kad se od 90-tih patimo...Neki od vas kazu Kriza u EU napustaju brod...ali da li ste malo podobnije pogledali te informacije...evo primera...Portugal nezadovoljan stanjem u EU i kriza im je pa su ljudi izasli na ulice...broj nezaposlenih se podigao na katastrofalnih 17%...moj komentar na to je WOW...samo 17% dok kod nas broj nezaposlenih prelazi 52% sta je kod nas to onda? nesto vece od katastrofe?Platis brdo para da bi zavrsio faultet i kad zavrsis umesto da dobijes posao i sefujes ti moras da radis neke nizerazredne poslove za koje ti ne treba in gram pameti...ali i to ako si DOVOLJNO SRETAN i ako imas nekog da podmitis da bi ti i dao takav posao...
Neki od vas takodje tvrde da nam postavljaju velike uslove...a u stvari ono sto su za nas "USLOVI" za ceo svet je normalno...ali eto ko zna...mi smo izgleda uvek najpametniji i najbolji...ma BOZANSKI NAROD i svi bi trebalo da se po nama upravljaju...Sudsvo Zdravstvo ma sve nase ustanove su korumpirane dotrajale i unistene...sve lopovi pojeli...nece niko da iz Evrope da gradi Srbiju iz temelja...moramo nesto i sami da popravimo...
Takodje one "Haske Optuzenike"...koji tvrde da su velike patriote slabo koji od njih ode dobrovoljno da se preda i spasi svoju zemlju muke (toliko o njihovom patriotizmu...cela zemlja je bila u rasulu dok ih ne pohvatase a oni ni prstom da mrdnu...veliki mi to patriotizam) izuzeo bih tu Seselja...po meni gospodin covek...em otisao dobrovoljno em se covek brani kako je bog ostavio i niko mu NISTA nemoze jer po svemu sudeci nista lose ni uradio nije...
Jos ovim koji su za rat i nasilje bih rekao da su jos klinci pa rata ni videli nisu...zato svojim neiskustvom grese nista vise...a ovim koji imaju godina bih rekao da su samo obicne budale
Nekima od vas verovatno se ovo nece svideti ali tako je kako je...nemoj da me neko pogresno svati...meni se nimalo ne dopada situacija kakva jeste a jos manje ovo sa Kosovom...jer ma kako vama to izgledalo ja volim svoju zemlju...ali smo je nasom gluposcu mi sami sjebali i za ovo sto se desava sami smo krivi...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









87
poruka na forumu
6 45



post # 28 | 04.06.2013 , 12:57 PM

НАРАВНО КОСОВО !

ЖИВЕО РАТКО МЛАДИЋ !







Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 29 | 04.06.2013 , 1:36 PM

Ovi nasi teze da udju u EU iako znaju da ce Kosovo biti odvojeno.I jos za to krive gradjane ove napacene Srbije.Sta nam je falilo 70tih,a sta nam fali sad.Pa cela Jugoslavija je dugovala oko 3 milijarde,a danas samo Srbija duuje 30 milijardi i jos pricaju da sada zive bolje.Pa kad udju u EU bicemo ocerupani.Nece se Evropa smiriti dok ove danasnje Srbije ne bude bilo jer im je i ovako velika,tj nece biti ni Vojvodine u Srbiji ako udjemo u EU koju kontrolise Amerika.

Za sve ovo su krivi prokleti Jenkiji a ovi nasi to znaju,ali ih zabole dupe zato sto dobijaju lovu od njih da ne cine nista.


Poruku je menjao/la -Knez- - Utorak, 04.06.2013, 1:38 PM








363
poruka na forumu
29 337



post # 30 | 04.06.2013 , 5:04 PM

Svi zele da pobegnu iz EU a mi hocemo da im se pridruzimo. Zasto je Svajcarska jedna od najstabilnijih, ako ne i najstabilnija zemlja u evropi? Pa bas zato sto nisu u EU. Nema ko od njih da uzima te za ovo te za ono pa morate da uradite to uzmite kredit od MMF i gotovo. Prvi dug, pa drgui dug da bi se prvi isplatio pa povoljnost refinansiranja i zemlja je pred bankrotom... Pogledajte Grcku.. Grcima je EU dozvolila neki kredit i pozajmicu koju ovi nisu mogli da vrate, a pogledajte Portugalce njima je Rusija dala pozajmicu i za godinu dana su se ljudi izvukli iz krize. A ameri cuvaju Kosovo i kazu da je to siptarsko a ni ne znaju da je albanija nastala nekoliko vekova posle boja na Kosovu. I onda je to njihovo a sto su se nasi borili nije. Nego ih oni stite i cuvaju zato sto tamo imaju najvecu bazu izvan amerike. A i ne znam sto ljudi toliko kao brinu za nase ljude odozdo. Malo njih je ostalo dole jer nisu mogli da nadju izbor a 90% je prodalo svoje kuce i zemlju i uzeli ogromne pare i mi se brinemo za njih? Dosli su ovde kao izbeglice sa ogromnim parama, svi su na vodecim mestima(direktori, doktori..) i + primaju pomoc od drzave kao izbeglice. Ta tema je vrlo teska za diskusiju.  vitez


Ја сам године провео са тобом, теби дао све за тебе живео...










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 31 | 04.06.2013 , 7:17 PM

Quote (voja19)
Zasto je Svajcarska jedna od najstabilnijih, ako ne i najstabilnija zemlja u evropi? Pa bas zato sto nisu u EU
Uvijek je i bila stabilna država. 

Nego,ne razumijem se u ovu temu. 
Ne zanimaju me političke gluposti,jer moja filozofija nema dodirnih tačaka sa političkom.








1
poruka na forumu
0 0



post # 32 | 04.06.2013 , 11:31 PM

КРАЂОМ ДО БОГАСТВА ТУЧОМ ДО РЕСПЕКТА ОВДЕ БИТИ ПОШТЕН НЕМА ЕФЕКТА !!УСТАНИ СРБИЈО ПРОБУДИ СЕ !!








1005
poruka na forumu
49 230



post # 33 | 08.06.2013 , 9:36 PM

ja kazem Kosovo, EU ce samo koloniju da napravi od nas, vidite valjda da ko kako udje propada. Izgleda da je era EU iza nas. Lose funkcionisu i jos malo ima da se raspadnu.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









411
poruka na forumu
326 425



post # 34 | 09.06.2013 , 3:31 AM

Quote (By_The_Way_)
Ne zanimaju me političke gluposti,jer moja filozofija nema dodirnih tačaka sa političkom.
ne mozes da nemas dodirnih tacaka sa politikom kad narod bira vlast. sami biramo kako cemo ziveti. naravno, u teoriji je tako. danasnji politicari imaju drugacije razmisljanje.

pored toga, bilo koju stvar da kupis ili da dobijes, ti placas porez, a tim porezom rukovodi drzava. ne moze da te ne zanima kako se raspolaze tvojim parama.

a na temu me mrzi da odgovorim. nije ni tako jednostavna. ne znaju ni pametni ljudi kako resiti taj problem, a mi cemo sa foruma..








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 35 | 09.06.2013 , 11:34 AM

Kokiko92, rekoh nešto.

Kako ne volim kada neko dira nešto u što se baš i ne razumije. Ti moju filozofiju ne poznaješ,a moja filozofija je nešto što nikada neće biti vezano za politiku.
Btw,ne planiram da ti je objašnjavam,jer ne volim da pokušavaju uzalud. :)








239
poruka na forumu
37 796



post # 36 | 09.06.2013 , 4:38 PM

Ovo treba da ide u buducnos a ne u istoriju :P
Inace i ovako sma protiv E.U. tako da :D

My Facebook









3460
poruka na forumu
141 1063



post # 37 | 23.10.2013 , 11:05 AM

СРБАДИЈА КЛИЧЕ ЦЕЛА НЕ ДАМО ТЕ КОСОВО ТО ЈЕ НАШЕ УВЕК БИЛО ОД ДАВНИНА ОСТАЛО

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









85
poruka na forumu
7 30



post # 38 | 27.10.2013 , 9:50 PM

Quote srdjan85 ()
Moje licno misljenje da srbija treba da udje u Eu ali sa kosovom

Ti bi druskane i jare i pare, nece da moze tako. Bolje je da idemo u EU i da se maknemo Kosova, jer vec svi vidimo koja je situacija sa Kosovom.

sanjchy905









1005
poruka na forumu
49 230



post # 39 | 28.10.2013 , 2:19 AM

Kad odemo u EU i kad nam uvedu evropske cene, radno vreme, evropski uzurbani nacin zivota i posle 22h ne van kuce tad cu vas pitati. Sta dobro moze da mi donese EU? Nista... samo ce nasi privrednici da budu slomljeni a mi biti primorani da kupujemo samo evropsku robu koju nam oni donose a koju oni tamo ne daju ni kucicima. 
Eh prijatelji "nema pravde za uboge, nit' smo jednaki svi" sto bi reko Skabo.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 40 | 29.10.2013 , 7:22 PM

Reci da EU ne moze donjeti nista dobro je pogresno... Da uvest ce se Evropske cijene , al su momentalno i plate vece.. treba napomenuti da je kod njih samo luksuz skup, a Hrana jeftinija Nego kod nas...

Tamo se radi dosta al se i pristojno zivi... Samo sam se htjela nadovezati za Evropsku Uniju jer svi imaju pogresno misljenje o njoj... A sto se tice Kosova to necu komentarisati jer se bas i ne razumijem lol
jaobrate, samo maloljetnici ne smiju van kuce i to poslje 11 :) Al to i kod nas ima :D Ne smatram da je to lose... Sta osoba ispit 18 treba raditi Napolju u ta doba? lol

Added (29.10.2013, 7:22 PM)
---------------------------------------------
I da malo skrenuh sa teme , al morala sam .. :)


Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°



Forum » Obrazovanje » Istorija » EU ili Kosovo (Da li ste za ulazak Srbije u EU sa ili bez Kosova?)
Search: