Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Raspad Jugoslavije?
Raspad Jugoslavije?






565
poruka na forumu
57 210



post # 1 | 20.10.2011 , 9:33 PM

''Da li ste znali zasto se raspala Juga? Ja cu vam reci . Nemas brige.
Zato sto je Tito bio njen Bog. Kad je umro svako je potrazio svog Boga. Pravoslavci, katolici, muslimani...
To tako prosto i jednostavno zvuci. Sta mislite o tome?''

NEVER GIVE UP!
Frajer Nastavlja Udarati I Nakon Što Doživi Nokaut










2
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 20.10.2011 , 11:28 PM

-Zašto se raspala Jugoslavija??? ...Zato što sve što je stvoreno u Jajcu ode u psujem kao kočijaš !! clap

A sad šalu na stranu:
-Ne znam zašto je uopšte stvarana SFR Jugoslavija, kad se već vidjelo iz primjera Kraljevine SHS i Kraljevine Jugoslavije da Srbi, Hrvati i Muslimani ne mogu da žive u istoj državi.....ideja "bratstva i jedinstva" bila je čista glupost.....narodi su time samo zavaravani.....sva netrpeljivost koja se nakupljala u periodu od 1945 pa do 1991 (a i od 1918 do 1941) kulminirala je sa tim prokletim ratom.....a on nam je svima "sjeo kao šamar budali" da bi se probudili iz sna i vidjeli u kakvoj smo zabludi živjeli.....

-Danas slično psujem kao kočijaš imamo i u BiH.....samo što sada otvoreno mogu reći da ne volim državu u kojoj živim, bez straha da će me neko otjerati na Goli otok ili kakvu drugu psujem kao kočijaš

-Ukratko: Smatram da nije bilo Jugoslavije danas bi ljepše živjeli i manje bi se svađali!!! sadwalk


Poruku je menjao/la STEEEF1994 - Cetvrtak, 20.10.2011, 11:28 PM

steeef









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 3 | 21.10.2011 , 3:53 AM

Jugoslavija se raspala zato sto grupa naroda koja ju je cinila nikako nije uspela da vidi cilj zajednistva.
A na celu tih naroda su bili idioti pohlepni da budu knezevi u svojim malim knezevinama....
A ni populacija nije bila odvec pametna kad je dozvolila da je vode doticni bolidi...
Bolje bi pitanje bilo: DA LI JE RASPAD JUGOSLAVIJE MORAO DA DOVEDE DO DESETINE HILJADA ZRTAVA?
Ja mislim da nije. A vi?

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 4 | 21.10.2011 , 5:35 PM

Teško da će bilo ko od nas adekvatno odgovoriti na ovu temu, jer je većina forumaša rođena uz rat, ili poslije njega. Na forumu su najviše dva-tri člana koja su živjela za vrijeme Jugoslavije i znaju kako im je bilo.

Quote (STEEEF1994)
probudili iz sna i vidjeli u kakvoj smo zabludi živjeli.....

Quote (STEEEF1994)
-Ukratko: Smatram da nije bilo Jugoslavije danas bi ljepše živjeli i manje bi se svađali!!!


Zar si se registrovao samo zbog tog jednog posta da ovdje odgovoriš ? Uostalom, da smatraš a rodio si se pred kraj rata i kako ćeš znati je li bilo bolje u Jugoslaviji, ili sad u 6 država.
PS. pročitaj pravila, i pripazi na pisanje.








2670
poruka na forumu
288 3086



post # 5 | 22.10.2011 , 11:24 PM

Pa ja htedoh nesto da dodam, ali Badule i Stef su sve rekli, i potpuno se slazem. . . tako da nema potrebe da dodajem. .











164
poruka na forumu
11 174



post # 6 | 22.10.2011 , 11:55 PM

Ne sjecam se Yugeeee nase, i iskreno mi je zao sto bar na dan misam osjetio Yugoslaviju, zalosno je to sto smo mi balkanci takav narod, nacionalizam nam je pogotovo slaba strana, ali eto tako je kako je, bili smo prijetnja svima, vele sila, zato su nas i raskomadali, ubacili crva i papa Yugoslavija.....da je Yuga danas, svabe bi nama dolazile da rade a ne mi njima, ali tako je kako je, kazu sve se desava s razlogom...
Everything what have the begining, has also an end smile

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away









265
poruka na forumu
10 131



post # 7 | 23.10.2011 , 0:37 AM

Raspad yuge bio je montiran i poidrzan od strane velikih sila tad ato su sad i nemacka,kao i crkva sa svojim pricama.Bog je jedan e sad dal se sad zvao alah,isus , buda ,ili jeremija to je jedno te isto ali glupi narod to nije na vreme svatio .Srbi nisu krivi uopste za raspad nego hrvati i slovenci sve je to moglo mirnim putem ali ne teli su drzavu i dobili su je i sad zive bolje a sigurno e da su znali sta ih ceka nebi oni yugu razbili

pozdrav svima









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 8 | 08.11.2011 , 1:46 PM

Meni nije jasna jedna stvar.
Imate dva oka u glavi, dva uha, dva bugrega (mozda neko jedan), imate 206 kostiju, kosu na glavi (osim oni koji furaju da budu celavi), imate dve noge. Fizicki ste isti svi, a svi toliko posezu za nacionalizom.
Najgore sto za nacionalizam potezu deca koja ne znaju sta je rat, koja nisu prozivela rat, koja su samo slusala u ratu. A tu su krivi roditelji koji svoju decu uce da mrze druge vere, da mrze druge ljude. To je jadno. Gadi mi se to da ja sad ne pricam sa Admirom (mislim da je on moderator ili ne znam sta) zato sto je bosnjak??? To je onda moj debilizam.

U redu je, voleti svoj narod, u redu je slaviti i Bozic, i Uskrs i Bajram, ali ispoljavati javno tu mrznju e to je dno svakog dna.
Jugoslavija se raspala, hiljade zivota je izgubljeno u tom ratu, da li se ikada zapitate, koliko bi gradjana bilo da nisu umrli? Sta bi ti ljudi danas radili? Koliko bi dece imali? Ne pitate se, pitate se samo koje je nacionalnosti bio!

Po prici svojih roditelja, zao mi je sto nisam okusila taj zivot, ziveti u Jugoslaviji. Imati posao u drzavnoj firmi, placene godisnje odmore, smiren zivot. A ne sada ovaj kakav zivimo.
Sada nemamo nista, nekada je bilo svega. Pa i iskrenijih osmeha na licima ljudi. Eh da ona lepa Jugoslavija.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










507
poruka na forumu
25 327



post # 9 | 08.11.2011 , 2:02 PM

Slazem se sa vasim misljenjem ali mislim da su strane sile dosta "pomogle"...








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 10 | 08.11.2011 , 2:14 PM

Zato sto nije bilo moguce spojiti 3 razlicite vere B)








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 11 | 08.11.2011 , 2:17 PM

Quote (lukacar95bre)
Zato sto nije bilo moguce spojiti 3 razlicite vere


Hajde mi onda objasni, kako je moguce bilo za vreme Tita?
I nisu vere razlicite, razliciti su ljudi, u smislu, dobri i losi.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










68
poruka na forumu
9 123



post # 12 | 08.11.2011 , 2:55 PM

Vidim da se ovde dosta polemise i da ima razlicitih misljenja sto je i normalno. Po mom misljenju Jugoslavija nikad nije trebala ni da se raspadne jer se zivelo bolje nego na zapadu! Ja mislim da ljudi pricaju samo o nacionalizmu, tj. da je on kriv ali smatram da to nije tacno! Svo ovo "sranj*" se i desilo iz LJUBOMORE I ZAVISTI!!! Kazete da je nacionalizam kriv, e pa to je donekle tacno. Kako nije bilo nacionalizma za vreme Tita? Mislim da je to samo obicno ispiranja mozga! Ja vec duze vreme zivim u Becu i ovde ima takodje mnogo misljenja i nacionalnosti! Vecinom su tinejdzeri ti, koji pricaju gluposti ja sam npr. Srbin, Hrvat ili Bosanac a cak ni neznaju da oni tako sire mrznju! Meni je poginulo dosta iz Familije u tom jeb*nom ratu! I povrh svega toga ja ne zelim da krivim nikog jer nezelim da tracim svoj zivot sta je bilo i kako je bilo. Treba gledati u buducnost i kako cemo dalje. Lepo je znati i zapamtiti sta se desavalo. Odrastao sam sa burazerom i on me je naucio nesto vrlo lepo "Oprosti ali nikad ne zaboravi"!
Ljudi trudite se da uzivate u zivotu jer je samo jedan! Ne tracite zivot na gluposti koje vise nemoze niko da popravi vec gledajte da iskoristite zivot na lep nacin!
Mislim da sam sve rekao, nadam se da kapirate.

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










507
poruka na forumu
25 327



post # 13 | 14.11.2011 , 5:32 PM

JUga se raspala a EU se sastala.....bilo kako bilo moglo je i bez rata....

Imam prijatelje iz cele ex-yu.....i svi misle isto....

Sta misle nacionalisti tj. sovinisti........mogu samo da kazem ima dobrih i losih ljudi...

Mogli smo da budemo neka npr. zajednica nezavisnih drzava a rat...proslo ne ponovilo se








159
poruka na forumu
12 117



post # 14 | 14.11.2011 , 6:00 PM

Quote (Leksi)
Hajde mi onda objasni, kako je moguce bilo za vreme Tita?
I nisu vere razlicite, razliciti su ljudi, u smislu, dobri i losi.


Ja mislim da je ovo objasnilo sve...

A i badule je lepo rekao i slazem se da je sve to moglo bez zrtava i rata... isto tako sam ubedjen da su sve to amerikanci lepo isplanirali i uradili... jel odavno se prica da je tito amerima prodao kosovo... pa su oni sve to planski lepo odradili da bi na kraju dobili kosovo i rudna bogatstva....


Poruku je menjao/la voja79 - Ponedeljak, 14.11.2011, 6:02 PM








275
poruka na forumu
86 399



post # 15 | 14.11.2011 , 6:28 PM

Quote (srdjan85)
Srbi nisu krivi uopste za raspad nego hrvati i slovenci

mislim da se tu debelo varas krivi su i Mlosevic i Tuđman i Alija jer su u svojim glavama stvorili neke iluzije koje nije bilo moguce ostvarit,moglo se sve to mirnim putem rijesit al eto nije pa sad imamo to sta imamo....

Added (14 Nov 2011, 5:28 PM)
---------------------------------------------
a i ne treba optuzivat narod jer nije narod to izabra nego sve one velike glave koje su sad 2 metra pod zemljom...niti roditelji tribaju da uce dicu da je samo jedan narod kriv i ucit ih da mrze nekoga samo zato sto je srbi,hrvat ili bosnjak..


I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 16 | 29.11.2011 , 11:15 AM

Moje mišljenje je sledeće, ukratko.
Jugoslavija se raspala zbog:
Ekonomske krize
Tzv. ”drevne mržnje" među jugoslavenskim narodima
Nacionalizma
Kulturalne razlike među jugoslavenskim narodima
Promene u međunarodnoj politici
Uloge raznih ličnosti u stvaranju i razaranju jugoslavenske države.








731
poruka na forumu
726 2357



post # 17 | 29.11.2011 , 11:40 AM

Jugoslavija, svojim brzim i sigurnim ekonmskim i politickim napretkom je bila mnogim drzavama prepreka, trn u oku, ali i plodno zemljiste za eksploatisanje...
Svijetom upravljaju, nazalost, vladari iz sjenke, oni su ti koji prave scenarije i lazne slike o pravim uzrocima unistenja politicke i ekonomske strukture jedne drzave...

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 18 | 29.11.2011 , 12:27 PM

Quote (MolderFBI)
Pa ja htedoh nesto da dodam, ali Badule i Stef su sve rekli, i potpuno se slazem. . . tako da nema potrebe da dodajem. .


U potpunosti se slazem...

:P









843
poruka na forumu
234 2303



post # 19 | 29.11.2011 , 7:40 PM

Quote (badule)
Jugoslavija se raspala zato sto grupa naroda koja ju je cinila nikako nije uspela da vidi cilj zajednistva.
A na celu tih naroda su bili idioti pohlepni da budu knezevi u svojim malim knezevinama....
A ni populacija nije bila odvec pametna kad je dozvolila da je vode doticni bolidi...
Bolje bi pitanje bilo: DA LI JE RASPAD JUGOSLAVIJE MORAO DA DOVEDE DO DESETINE HILJADA ZRTAVA?
Ja mislim da nije. A vi?


Slazem se....i nemam nista da dodam








240
poruka na forumu
160 1322



post # 20 | 30.11.2011 , 10:04 PM

mislim da je u samom pocetku greska bila sto drzava nije organizirana kao konfederacija....

osim toga bila je bazirana na socijalizmu koji je kao teorija jako dobar sam sto u praksi nikada nigdje nije uspjesno proveden...

i onda su na vlast dosli gramzivi egoisticni starci...

i sto imamo sada???

sada nam je svima bolje jer zivimo u samostalnim drzavama kojima je ekonomija na nuli...

svima nam je bolje jer je poginulo 150 000 ljudi pa imamo vise mjesta...

svima nam je bolje jer imamo vise granica kada putujemo...

ma mozes mislit.... ja osobno ljude ne djelim u plemena i u copore, ne dizem oko sebe ograde i granice... nije mi bitno kako se netko moli ili koje praznike slavi...

svi smo mi ljudi, svi smo mi isti, zar jr bitno s koje strane nevidljive crte zivimo????

Added (30 Nov 2011, 9:04 PM)
---------------------------------------------
nedavno sam cuo jednu salu o tome kada ce ponovo biti jugoslavija kao jedna drzava.....

kada si makedonci ime vrate,
kada ti slovenci pice plate,
kada se crnogorci posla uhvate,
kada si srbin i hrvat kazu brate,
i kada bosanci sve to shvate...



Forum » Obrazovanje » Istorija » Raspad Jugoslavije?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: