Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Masonerija
Masonerija






219
poruka na forumu
57 643



post # 1 | 09.05.2012 , 1:05 AM

Šta mislite ko su oni i kako ih vi zamišljate mimo silnih internet stranica koje govore o njima :)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 2 | 09.05.2012 , 1:50 AM

Nikada nisam o tome pretjerano razmišljala,ali mislim da oni imaju čiste,kako bi jednostavno rekli,doktorske ruke. Možda čak i nekakav prsten na ruci. I ljudi na višim položajima. Druželjubivi. :)








183
poruka na forumu
157 1161



post # 3 | 09.05.2012 , 1:53 AM

By_The_Way_, Ne znam bas da li su im ruke ciste,jer tu ima i poljoprivrednika,trgovaca i dosta drugih ljudi kojima i nisu bas "ciste ruke"








56
poruka na forumu
40 218



post # 4 | 09.05.2012 , 3:16 AM

Ako ste Pravoslavni, ili pak Hriscani, treba da znate da su "tajna udruzenja" zabranjena od strane crkve, i na neki nacin prokleta...Nizi prpadnici,tzv. loze, mozda i nisu toliko opasne, ali cine strukturu "bezboznu i stetnu" za ostale ljude koji joj nepripadaju....Uostalom, sta reci vise, oni se klanjaju djavolu, tj Satani, pa sad vid' kaka su to posla.Mnogi ce da pomisle da su njihova interesovanja vezana za ekonomiju, novac, ali nevaraj te se, to je u sustini religijska sekta, koja vapi za moci nad covecanstvom u svakom obliku, pod budnim okom Satane... Zvuci zlokobno, zar ne? Ovo je onako skraceno receno, al da dodam, vecina clanova su cistokrvni jevreji, u nizim lozama mozete sresti i drugih nacija, ali recimo u 33. stepenu, koji je i najvisi,nema "goja", kako oni nazivaju nejevreje....Hitlerova majka je bila jevrejka, kod njih(jevreja) je "matrijarhat" drustveni oblik vladavine u kojem je genski nosilac majka....
jedan deo cu ipak citirati: "Mr. Ranko Mandić u knjizi »Kanibal u Srpskoj kući« kaže: »Delatnost masonerije i satanista bila je sinhronizovana kroz epohe, a kako i ne bi kad im je sve zajedničko: Mržnja prema Bogočoveku Hristu i svemu što je Hrišćansko, ciljevi, metode i sredstva realizacije ciljeva, kultovi, ikonografija, rituali, amblemi, kreatori, vođe i izvršioci, itd. Istorija masonerije i satanizma nepogrešivo svedoči o njihovom zajedništvu. Evo jednog primera tog zajedništva. U Francuskoj u XVIII veku osnovana je masonska tvorevina: Red Izabranog Sveštenstva. Njegovi članovi bave se prizivanjem duhova, belom magijom, teurgijom. Njihov rad može se pratiti u Francuskoj do danas."
Sedamdesetih godina XX veka bilo je oko šest miliona masona širom sveta, od toga četri miliona u sjedinjenim Američkim Državama, a jedan milion u Velikoj Britaniji, što nedvosmisleno pokazuje da im je uporište baš u Engleskoj, jer ni jedna druga zemlja nema procentualno taj broj masona.
U naše vreme nema uglednijeg čoveka na zapadu, a da nije mason, što stvara uverenje da iza svega što se događa stoje »slobodni zidari«.
Masonima je pripadao i jedan od napoznatijih Engleza XX veka, bivši premijer Vinston Čerčil. Bio je od 1901. godine član Studholm lože. Dramski pisac Oskar Vajld je pripadao Apolo loži.
Ne može se prenebregnuti tvrdnja da su masoni tesno povezani i sa satanizmom (oko Lucifera u vrhu piramide na pečatu SAD).
Kada je reč o odnosu masonerije i satanizma može se slobodno govoriti o entitetima koji su samo pravno-formalno posebni. Masonerija je intelektualni, misleći, kreativni deo, a satanističke sekte delatni, praktični, trgovački deo jedinstvenog organizma...
Da li je ovagrupa "druzeljubiva", izgleda i nije vazno, jer vam misle zlo, a samim pristupanjem, "ruke im nisu ciste"...

10 Bozijih zapovesti

Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
Не узимај узалуд имена Господа Бога својега.
Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.
Поштуј оца својега и мајку своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.
Не убиј.
Не чини прељубе.
Не кради.
Не сведочи лажно на ближњега својега.
Не пожели ништа што је туђе.


Poruku je menjao/la backo023 - Petak, 11.05.2012, 9:58 PM

goraXxus Cafenuss









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 5 | 09.05.2012 , 3:40 AM

WuTrang ja ih tako zamišljam,a sada koliko je to tačno ja ne znam.








183
poruka na forumu
157 1161



post # 6 | 09.05.2012 , 3:42 AM

By_The_Way_, Nemo se ljutis,samo ti kazem da ih zamisljas drugacije. :)








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 7 | 09.05.2012 , 11:34 AM

WuTrang ne ljutim se. :D Nisam ja kakva ljutica. Samo kažem.


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Sreda, 09.05.2012, 11:34 AM








545
poruka na forumu
58 414



post # 8 | 09.05.2012 , 2:42 PM

Kako mrzim kada neko procita nesto na internetu i postane opsjednut time i jos tvrdi da on ima dokaze, dobre argumente.
Pustite se ovih gluposti, oni jesu tajno drustvo ali nemaju nikakve veze sa sotonom, bar po mom istrazivanju a ono je dobro, jer ne svodi se samo na youtube.
Moja su veca briga ljudi generalno, ne trebaju oni biti u nikakvom drustvu da budu opasni, drustvo je samo po sebi postalo bolesno i odvratno.

<3 Bancy <3









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 9 | 09.05.2012 , 3:44 PM

Quote (lemedragon)
Moja su veca briga ljudi generalno, ne trebaju oni biti u nikakvom drustvu da budu opasni, drustvo je samo po sebi postalo bolesno i odvratno.

Oduvijek je takvo bilo.








545
poruka na forumu
58 414



post # 10 | 09.05.2012 , 4:30 PM

Ne zelim, ne zanima me imam pametnija posla i nisam ja rekao nista za tebe vec opcenito.

<3 Bancy <3









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 11 | 09.05.2012 , 5:25 PM

Sta sve necu procitati!
Satane i satanisticki obredi? :o lol

Masonerija ili slobodno zidarstvo je najstarija bratska organizacija na svetu. Ko je isao u skolu on je i ucio o ovome. A samim tim zna i da im je prav ugao i sestar simbol slobodnog zidarstva.
Ne zelim da sirim pricu i objasnjavam ljudima ko su i sta su, narocito onima koji tvrde da su satanisti.
Uceni ljudi znaju o cemu pricam.








219
poruka na forumu
57 643



post # 12 | 10.05.2012 , 0:36 AM

drago mi je da je tema razradjena, jer istrazujem o njima vec 2 godine i sve se svodi na sotonske obrede i obozavanje laznog boga... to da nisu sotone sam procitao u jednoj staroj knjizi gdje pisac govori o njima samo kao o drustvu koje je napredno i veoma bogato... i sam, u toj knjizi, govori da se o njima ne zna puno ali i da sve sto se zna to oni prosljedjuju do nas... znaci mozda je to sve maska za ono sto se krije iza... mozda ne zele da se sazna za neki njihov plan (ne plan o smaku svijeta koji mozete naci na youtube-u kao sto neko rece) vec o planu nekog unapredjenja...

moj zakljucak je da sve sto vise znamo o njima to manje znamo, jer sve sto saznamo putem neta je ustvari njohovo "maslo"... jedino ako se odlucimo posjetiti biblioteku ili neku staru antikvarnicu koja posjeduje starije knjige o tome mozemo malo vise saznati...

niko od nas ne moze govoriti sta su oni... jedino mozemo nagadjati kao sto to i radimo i samim tim siriti dezinformacije...

kako god sve sto o njima znamo je cista propaganda i maska za nesto veliko

Added (10 Maj 2012, 0:36 AM)
---------------------------------------------

Quote (lemedragon)
Ne zelim, ne zanima me imam pametnija posla


imamo svi pametnija posla, ali eto nekad se zanimamo i istorijom ;)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










1005
poruka na forumu
49 230



post # 13 | 10.05.2012 , 0:49 AM

Sta reci?! Koju posluku poratiposlati....

Toliko su poznati da niko o njima ne zna nista. Sve sto citamo na internetu su oni napisali i oni to i hoce da citamo, kako bi velicali svoje drustvo (kao sto rece jedan forumas gore). Mozda su takvi, mozda onakvi, niko nema dokaza.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









219
poruka na forumu
57 643



post # 14 | 10.05.2012 , 0:56 AM

Quote (jaobrate)
Sve sto citamo na internetu su oni napisali i oni to i hoce da citamo


upravo to... ali doci ce vrijeme kada cemo saznati ko su ustvari, a ja mislim da ce se to ubrzo desiti



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










183
poruka na forumu
157 1161



post # 15 | 10.05.2012 , 1:01 AM

Mislim da se nikad nece otkriti,vekovima niko nije uspeo,a i da jeste pitanje je samo koji je deo drustva od MILIJARDU. Oni i postoje da bi TAJNO delovali.








219
poruka na forumu
57 643



post # 16 | 10.05.2012 , 1:07 AM

upravo tako, ostat ce vjecna misterija



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










3
poruka na forumu
0 0



post # 17 | 10.05.2012 , 2:27 AM

backo023 Ja sam cuo da seku glave kokoskama i piju krv iz njihovih bezivotnih tela...








2
poruka na forumu
0 0



post # 18 | 10.05.2012 , 3:27 AM

Sto se mene tice ja da me pozovu da postanem Mason bez razmisljanja bih pristao! Sada cu da obrazlozim i zasto, kazete to je sekta a niste svesni da sve sto ima veze sa religijom je sekta I hriscanstvo i Budizam i Islam su sekte jel sve te vere su proizasle i Hibreizma tj Jevreja za nepismene i glupe jel prvo su Jevreji smislili ceo taj koncept o jednom Bogu i njegovom kuriru(proroku) pa mnogo posle njih Budisti pa mnogo posle njih Hriscani pa na kraju mnogo mnogo mnogo posle Muslimani, ali su zato za neke pre njih npr Egipcane Jevreji bili sekta ITD u nedogled! I zbog toga sto su prvi Jevreji su i najzastupljeniji! A sve to vreme vucu konce i sve nas divljake drze na lancu da se ne po ubijamo i unistimo i nas i nasu planetu ko Masoni! Sad mozda malo preterujem ali ja mislim da su oni ili slicne organizacije koje skupljaju najbolje od najboljih od nas oduvek postojale! I to ne zbog profirta ili licnog bogastva vec zbog sacuvanja onog dobrog sto postoji na ovom svetu ali i da su i oni u poslednjih nekoliko godina podlegli Americkoj koruciji! Ne razumem zasto vama smeta masonska organizacijaa svi znamo da su neki od najvecih umova i vladara sveta careva kraljeva naucnika Da Vinci, Albert Ajnstajn,Isak Njutn, Mocart pa cak i kazu da je jedan od najvecih umova Srbije i sveta Nikola Tesla bio mason i mnogi drugi! Meni nista ne bi smetalo da se moje ime pojavljuje pored njih! Ali u ljudskoj psihi je da se plasi od nepoznatog!! :)


Poruku je menjao/la SrbinSamPaSta - Cetvrtak, 10.05.2012, 3:30 AM








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 19 | 10.05.2012 , 7:30 AM

Quote (backo023)
Ako ste Pravoslavni, ili pak Hriscani, treba da znate da su "tajna udruzenja" zabranjena od strane crkve, i na neki nacin prokleta


Aha. Znaci zabranjeno je biti u ''tajnim udruzenjima" a nije zabranjeno krasti, ubijati, silovati, i slicne radnje.
One su dozvoljene i lako moguce, ali naravno slede kazne od strane crkve, a kazna je 30 ocenasa i guraj dalje. :) To niti jedna vera ne odobrava, ali to je sve vise ucestalije.

Ali kao sto rece decko/covek ispred mene, meni ne bi smetalo da moje ime stoji pored gore navedenih velikih umova :)
Mada to da se ne lazemo nece biti nikad.

Smatram da trebamo ziveti svoj zivot onako kako mi smatramo, a ne kako neko smatra i nalaze.
Ako neko zeli biti dio javne tajne, neka bude.
Vece je zlo ubiti i krasti i slicno, pa se o tome manje prica, jer sto bi se pricalo, danas je normalno da je covek zakolje zenu, majka puca sinovima u glavu, otac siluje kcer. Izopacenost na niovu.
Manje je zlo a mozda i nikakvo biti deo ''tajnog udruzenja''.

Marija_Nikola, sve si rekla!


Poruku je menjao/la Leksi - Cetvrtak, 10.05.2012, 7:31 AM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 20 | 10.05.2012 , 9:28 AM

Leksi, I ja se slažem s' tobom.
Meni bi bila čast da budem deo Masonske lože Srbije.
Ono što o njima na njihovom sajtu piše, nije nikakva tajna i to je uostalom i dovoljno da se zna.
Svako od nas ne priča svakome sve o sebi, već ono što on želi da ljudi znaju.
Pa neko kaže manje a neko se otvori više.

Prvi indirektni tragovi o formiranju slobodnozidarskih loža u Beogradu, datiraju u memoarima pisaca sa kraja 18. veka. Iako nema direktne arhivske građe, zna se da je krajem tog veka u Beogradu postojala radionica, koja je verovatno radila na turskom jeziku i među čijim su se članovima nalazili vezir tadašnjeg beogradskog pašaluka, Hadži-Mustafa Paša, Mitropolit Metodije, srpski ustanički vođa Janko Katić, trgovac Petar Ičko, kao i grčki pesnik i rodoljub Riga od Fere. Kakav je bio odnos Srba i Turaka u ovoj loži, čije ime na žalost nije doprlo do nas, lepo ilustruje podatak da su Hadži-Mustafa Pašu savremenici zvali srpska majka.
Petar Ičko se povezao i sa slobodnim zidarima Aleksom Nenadovićem i Jankom Katićem kao i sa Karađorđem Petrovićem, koji nije bio mason, kako bi organizovao oružanu pobunu u pašaluku. Dahije su saznale za pripreme za ustanak i to je 1803. godine dovelo do odmazde u kojoj je ubijen i brat Aleksa Nenadović. Međutim nasilje je samo pospešilo borbu protiv Turaka i dovelo je do ustanka, ili kako neki istoričari kažu srpske revolucije 1804. godine. Petar Ičko je zahvaljujući slobodnozidarskim vezama odigrao izuzetnu pregovaračku ulogu, a kasnije ga je vođa ustanka, Karađorđe postavio za prvog gradonačelnika slobodnog Beograda.
U radu za dobrobit srpskog naroda i njegovo oslobođenje značajnu ulogu je odigrao i Dositej Obradović, koji je verovatno bio iniciran u Trstu. Iako je Dositej Obradović bio izrazito antiklerikalnih stavova, Mitropolit Stratimirović ga je uz sve počasti primio u Sremskim Karlovcima.

Masonski Savez je udruženje slobodnih ljudi, čije poreklo potiče iz srednjevekovnog građevinarskog bratstva. Njegova osnova je čisti etički zakon, koji nalazi svoj izraz u slobodnozidarskim propisima, a ponajviše u tzv. “Starim dužnostima slobodnih zidara”.


Forum » Obrazovanje » Istorija » Masonerija
Search: