Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Priroda i ekologija » Da li podrzavate krcenje suma (Sta mislite o svemu tome)
Da li podrzavate krcenje suma






896
poruka na forumu
89 981



post # 1 | 05.09.2012 , 0:44 AM

Deforestacija je secenje suma da bi se dobilo zemljiste cijoj nameni suma nije potrebna. Cesto se navodi da je krcenje suma jedan od glavnih uzroka pojačanog efekta staklene bašte: stabla koja su spaljena ispuštaju ugljen-dioksid a isečena stabla više ne uklanjaju ugljen-dioksid iz atmosfere.

Deforestacija je postala ogroman problem za okruženje zato što troši jedan od Zemljinih najvažnijih prirodnih resursa; povećava koncentraciju ugljen-dioksida u atmosferi, čime značajno utiče na klimatsku promenu, i u isto vreme remeti i uništava stanište hiljada vrsta biljaka i životinja.

Ja sam protiv toga....ipak je to nesto zalosno....a mnogo godina je potrebno da se priroda obnovi








400
poruka na forumu
56 795



post # 2 | 05.09.2012 , 1:01 AM

Naravno, ljudi nisu svesni da mnogo je lako unistiti, a tesko oporaviti i povratiti, zato je vreme postalo izvrnuto, tropske vrucine i prehladne zime, to nije slucajnost, vec posledica naseg delovanja. Na zalost, malo je svesnih.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









411
poruka na forumu
326 425



post # 3 | 05.09.2012 , 1:58 AM

da, isto tako i sa fabrikama..ajde da ih zatvorimo a za hiljade ljudi koji tu rade... e za njih mi je zao...drvo kao materijal je potrebno za razne svrhe, a ono sto je vazno jeste da se na podrucju koje je pogodno za sume, sume i zasade.
Max_Peric ukoliko vec zelis da otvoris neku besmislenu temu, onda sam napisi tekst..








400
poruka na forumu
56 795



post # 4 | 05.09.2012 , 2:18 AM

Kokiko92 pa nije bas besmislena, razmisli.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









411
poruka na forumu
326 425



post # 5 | 05.09.2012 , 2:39 AM

ure3808 posle mog odg. na svaku temu, topic moze da se zatvori


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Sreda, 05.09.2012, 2:52 AM








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 6 | 05.09.2012 , 7:35 AM

Ne podrzavam.Covekova pohlepa je bezgranicna.

A sadjene suma na neko drugo mesto....smehoteka. Pa sume su tu od nastanka planete.Mi smo ti koji krce i unistavaju sve radi profita. Samo,profit,profit,profit.
Taj profitdzija sto hoce da ''radi'' sa drvetom nek zasadi sebi sumicu,nek je neguje,radi sa njom sta hoce pa nek je onda krci,sece i sve ostalo.

Kilometri i kilometri suma su unisteni,nema vise divljih zivotinja,istrebljene su mnoge vrste.
A zasto? Zato sto je drvo pogodno za obradu(citaj zaradu)Sta sad' treba i ljude ubijati zato sto tamo neki bogatas umire pa da mu se presade organi?Zato sto su ''ljudi'' za to pogodni... Koji BS.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 7 | 05.09.2012 , 8:02 AM

Kokiko92, ??????
Ko si ti da odredjujes da li ce se neka tema otvoriti ili zatvoriti?

Tema je otvorena u ekologiji na korektan nacin i ima smisla vise nego besmislen odgovor koji si ti postavio u temi.

Sume su pluca planete i svako njihovo unistavanje je katastrofalno po stanovnistvo. To se odnosi i na ove pozare koji besne po Srbiji a koji su u vecini slucajeva nastali zbog nemara,a nije iskljuceno ni podmetanje.
Fabrike treba zatvoriti. Da,treba ih zatvoriti i ljude vratiti na selo da proizvode hranu i da ova zemlja ponovo procveta. A ne da se svi nasele u BG ,NS ,KG i Nis i da se tamo nabijaju radeci u memljivim uslovima za 300 eura dok im se naslednici ozderavaju i napijaju po kojekakvim kafancinama. A za to vreme 60% Srbije je zaparlozeno,prepusteno nemaru i prljavstini i samounistenju.
Sume su neophodne i bez njih je zivot nemoguc. Da bi se one obnovile nakon pozara potrebno je najmanje 20 godina. Isto tako je i nakon sece. Zasto je bitno koriscenje recikliranog papira? Da bi se sacuvala suma od secenja. Zasto je bitno koristiti prirodne vidove energije sunce i vetar? Da bi se sacuvale sume od secenja?
Ovo pitanje bih prosirio dodatnim: Kada ste zadnji put posadili neko drvo? Ili barem vocku?
Cuvajte svoju okolinu.
Ona je jedino sto mozete ostaviti cisto svojim naslednicima i potonjim generacijama.
Sume nisu bez veze prirodna dobra od visokog znacaja.
Ukljucujte se u svaku akciju ciscenja i cuvanja svoje okoline. Kao i u svaku ekolosku akciju od sireg znacaja.
Postoji jedna lipa u mom gradu. Njen hlad su koristili i moj deda i moj otac i ja. Ako je ja posecem,gde ce se od sunca sakriti moje dete?
Svake godine posadite po jedno drvo. Makar onu jelku sto ste kupili za Bozic da je okitite.
I volite svoju okolinui.
A i ne slusajte pojedina blebetanja,nedoraslih i neozbiljnih forumasa.
Tema je odlicna i veoma bitna.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









896
poruka na forumu
89 981



post # 8 | 05.09.2012 , 11:22 AM

Kokiko92, Ovo je poslednji put da citiram tvoje comentare na postovima pa bih te zamolio da i ti isto to uradis angry2 angry2 vec sam ti rekao i poslao poruku.Mozes da komentarises moje postove ali nista osim toga......

Mom textu nista ne fali...hteo sam da nalepim nesto strucno nasao sam na netu......Vec sam rekao sve po treci put.
Quote (badule)
Ko si ti da odredjujes da li ce se neka tema otvoriti ili zatvoriti?

Pa izgleda da i ovde zeli da bude neko i nesto ali jbg kad nije.....niko ne slusa njegove komentare...tako ni ja yes yes yes








164
poruka na forumu
144 1051



post # 9 | 05.09.2012 , 12:10 PM

Quote (badule)
Postoji jedna lipa u mom gradu. Njen hlad su koristili i moj deda i moj otac i ja. Ako je ja posecem,gde ce se od sunca sakriti moje dete?


badule, imas pravo. Apsolutno sam protiv toga!!!








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 10 | 05.09.2012 , 1:52 PM

Kokiko92, pročitaj opet pravila foruma, da ne bi povećavali na 60 %

On topic - ne podržavam "divlje" i nekontrolisano krčenje šuma ( i iskorištavanje ostalih prirodnih bogatstava). Dakle za sve postoji red, i način kako treba raditi. Znam da su nas u školi učili da za svako posječeno drvo, trebamo zasaditi 5 novih mladica.








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 11 | 05.09.2012 , 1:57 PM

Svaki normalan i razuman čovjek treba da je protiv toga !

Mi još ni sami nismo svjesni koliko sebi štetimo. :)








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 12 | 10.09.2012 , 2:48 PM

Protiv sam krcenja suma,volim prirodu ali jbg ljudi preteruju,ne znaju za granice vec samo za korist...








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 13 | 10.09.2012 , 7:01 PM

Ne podrzavam. Licno bih svakom genitalije osekla istom spravom kojom on krci sumu.

Svako od vas bi trebao da pogleda ovaj dokumentarac. http://u.to/D6Eg
Videcete sta je covek uradio sam sebi! Toliko od mene!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 14 | 10.09.2012 , 7:12 PM

Quote (Max_Peric)
Ja sam protiv toga....ipak je to nesto zalosno....a mnogo godina je potrebno da se priroda obnovi

Takodje...
jesam za, ako je nesto preko nego i potrebno...
ali naravno, da se odmah zasade mlade sadnice... sume su nam sve... kada suma nestane, odosmo i mi na `onaj svet`

:P









547
poruka na forumu
46 1072



post # 15 | 11.09.2012 , 3:49 AM

Da bi se seklo i koristilo treba bar dva puta vise da se zasadi...tako da ako zelis posec jednu celu sumu...moras jedno 10-tak godina pre toga zasadit dve tolike sume da bi odrzao neki balans
Ja imam srecu pa sam u malom gradu koji je i dalje bogat i sumama i izvorima i iskreno ne bih mogao zamisliti svoj zivot "24/7" na betonu...nista mi nema lepse nego leti predvece izaci vani i u dvoristu ispod drveta i zapalit (lepse je samo kad ekipa okrene rostilj bas na tom mestu pa i popijemo i pojedemo)

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 16 | 11.09.2012 , 4:29 AM

Intimen predstavlja COVEK KOJI JE SADIO DRVECE
da ne pricam ja puno,bolje da bacimo oko na ovo...fenomenomentalno


Poruku je menjao/la intimenfrizuren - Utorak, 11.09.2012, 4:32 AM

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









85
poruka na forumu
1226 2720



post # 17 | 11.09.2012 , 4:32 AM

Nikad i niposhto ... samo zbog Leksi ja nebih bio drvosjecha :( brrrr

shume treba da zhive i treba ih shtititi ali nar0d slabo o tome misli, vazhnije su sapunice od bilo chega ... :D

potpis : ...................







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 18 | 11.09.2012 , 11:21 AM

ne! angry2

Be my love?









326
poruka na forumu
317 2359



post # 19 | 20.11.2012 , 7:58 PM

Covek je najvece zlo samom sebi ... sto nas je vise onda nanosimo vecu stetu zemlji a regeneracija mnogo dugo traje a covek se mnogo brzo siri ...

Ne fali jos puno vremena da dodje do velike katastrofe, vec polako s' vremena na vreme i onako po jedna i jedna propast dolazi :(








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 20 | 02.12.2012 , 4:51 AM

Quote (Max_Peric)
Ja sam protiv toga....ipak je to nesto zalosno....a mnogo godina je potrebno da se priroda obnovi

I ja sam protiv toga... sume su nam potrebne zbog kiseonika... unistavanjem suma i drveca, unistavamo polako ali i sigurno ljudski rod...

:P



Forum » Obrazovanje » Priroda i ekologija » Da li podrzavate krcenje suma (Sta mislite o svemu tome)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: