Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Strah od vadjenja krvi
Strah od vadjenja krvi






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 21.02.2011 , 1:19 PM

Ljudi pomagajte!!!

Uzasno se bojim igle, toliko da mi se mraci pred ocima i manta u glavi, a u toku ove nedelje moram da vadim krv jer sam se opasno razbolela.

Neznam sta da radim, kako da skupim hrabrost i ubedim sebe da to nije nista. Moj strah je OGROOOOOOOOOMAN a vadjenje krvi nemoze da se izbegne nikako. :'(












6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 2 | 21.02.2011 , 3:27 PM

Hhahaha...pa vidis ja nemam takvih problema...ja bih mogao svaki dan da darujem litar krvi...samo da imam... biggrin

Moj savet je samo hrabro!! mozes ti to , a i kratko traje...neces ni osetiti smile wink









1
poruka na forumu
1 6



post # 3 | 21.02.2011 , 4:33 PM

Sandra...ovako,s obzirom da sam i sam zdravstveni radnik,mogu ti malo bolje pojasniti da nema razloga da se toliko plasis...
Glavna stvar jeste ta da se psihicki pripremis pre vadjenja krvi...ukoliko te je vec toliko strah,najbolje bi bilo da ne gledas dok ti budu vadili krv,odnosno ne gledas u igle,posto dosta ljudi se uplasi i same igle... Sto se tice bola,moze te samo "zaboleti" ubod igle koji je blazi od ujeda komarca,i koji traje jedan deo sekunde,sto verujem mozes izdrzati... Glavni problem je strah koji si sama sebi stvorila... Samo hrabro,idi rastereceno i nemas razloga za strah...provereno bye

...treba da se opustis,ne uzimaj previse na sebe brige ovoga sveta,vec cuvaj svoj mir i zivi sa Bogom,neka ide kako ide...









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 4 | 21.02.2011 , 4:34 PM

sandra1000, nemoj strahovati
i ja sam trebala da vadim krv, al nisam, ne zbog straha vez sam se bas naljutila na medicinu u nasoj drzavi..
ma nema veze
vadila sam krv davno..
zbog prijemnog i to..
pa eto savet ( posto i ja nisam nista bolja od tebe )
gledaj u drugu stranu i opusti se smile
zaboravi na krv i razmisljaj o necemu drugom biggrin

Ko si ti?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 5 | 21.02.2011 , 7:02 PM

Hhahahhha dobra si
Quote (sandra1000)
igrala pikado na meni
;DDDd

ma preziveces..uzdamo se u tebe :))









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 21.02.2011 , 7:11 PM

Quote (sandra1000)
treci put je igrala pikado na meni

hahhahah
ovo je najsmesnije biggrin
ali nije lepo smejati se tudjoj nesreci...
sandra1000, pa mozda ti i vade i iz prsta... smile
to valjda manje boli

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 7 | 22.02.2011 , 9:22 PM

Pazi trip, imam osecaj da kad mi vadi iz desne ruke da me manje boli, to vazi i za guzove kad se daju inekcije, desni me manje boli biggrin wacko

Moram, moram i moram, pa makar se strovalila sa stolice, ali moram. Vadjenje krvi naspram posledica koje mogu da imam od h.poremecaja je nista.

Jel bese nesme da se jede kad se vadi krv?












3239
poruka na forumu
372 2298



post # 8 | 23.02.2011 , 8:07 AM

Quote (sandra1000)
Pazi trip, imam osecaj da kad mi vadi iz desne ruke da me manje boli, to vazi i za guzove kad se daju inekcije, desni me manje boli

zato sto si verovatno desnjak tako je svima...

Quote (sandra1000)
Jel bese nesme da se jede kad se vadi krv?

da pre vadjenja ne smes da pijes ni da jedes nista ( malo vode i to je to )...


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 9 | 23.02.2011 , 1:15 PM

sandra1000,
uzivaj biggrin
i ja se secam kad sam dobila boc boc i jednom za malo da nisam se onesvestila..
ne znam sto
to je bila 9. inekcija, a trebala sam da primim 10...

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 10 | 02.03.2011 , 1:59 AM

Quote (bobanfox)
Nemam strah od toga ali me boli 3 sata posle .

Ma za posle me briga. Iskreno najveci problem je da se ne izblamiram, tipa " Jao molim Vas samo polako, da ne boli"
I moram da gledam u iglu kad mi vadi krv, prosli put sam se trgla kad me je ubola. Kao debil sam, bojim se i jbg. oduzmem se ziva i ne vredi. Danas sam bila u domu zdravlja po neke rezultate i izasla je devojcica iz ambulante vadila krc i kao da nije nista bilo, a ja bela kao krpa wacko











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 11 | 02.03.2011 , 8:29 AM

Quote (sandra1000)
Jao molim Vas samo polako, da ne boli

pa to...
mislis da ja to ne radim? xD
ma taman posla..
radim to i pomaze biggrin
tako da samo uzivaj smile

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 12 | 02.03.2011 , 1:30 PM

jaoooooooo gde me nadje... ja kao mala sam zaradila taj strah i zato mrzim te sto vade krv... imala sam tri godine kad sam vadila krv i one lude sestre su pocele tamo da me vuku, jedna mi zabila igru u venu a ja sam sve to gledala i onesvestila sam se... mama je htela da ih pobije sve do jedne... pre dve godine sam se onesvestila u skoli (opalo mi gvozdje) i odem ja kod doktorke i ona kaze moras da vadis krv iz vene a ja u plac... mi tamo ispred ordinacije a ja prebledela placem, oni me prozivaju ja ne mogu da ustanem noge mi se ukocile, ja sam plakala ko luda, ali sam prezivela...

sad sam se opet razbolela, neki virus, svi oko mene bolesni, moram da idem sutra da vadim krv, ali sad nesto sam opustena, nadam se da cu i sutra biti isto tako, da ce sve biti ok...

Quote (DxD)
pa mozda ti i vade i iz prsta...
to valjda manje boli

kad se vadi iz prsta ne mogu sve analize da se urade... a iz prsta vise boli, jer ona kad ti vadi iz prsta ona te ubode, a na vrhovima prstiju su nervi, manje boli iz vene ali ko ima strah misli obrnuto, prva sam ja takva...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''











poruka na forumu
REP OFF



post # 13 | 02.03.2011 , 1:53 PM

Ne mogu ti pomoci da nadjesh hrabrosti...ali ti mogu reci...Svesna si koliko to traje,minut jedan ili mozda manje...Zar ne mozesh skrenuti misli negde drugde,skupiti zube i videti...OPA,ZAR JE VEC GOTOVO.... biggrin :D biggrin SAMO KORAK JEDAN,NISHTA VISHE!Pa svrati da se siti nasmejemo tome kako lako beshe. biggrin biggrin biggrin


Poruku je menjao/la anonimus79 - Sreda, 02.03.2011, 1:55 PM








904
poruka na forumu
96 378



post # 14 | 03.03.2011 , 0:24 AM

Quote (anonimus79)
Ne mogu ti pomoci da nadjesh hrabrosti...ali ti mogu reci...Svesna si koliko to traje,minut jedan ili mozda manje...Zar ne mozesh skrenuti misli negde drugde,skupiti zube i videti...OPA,ZAR JE VEC GOTOVO.... biggrin SAMO KORAK JEDAN,NISHTA VISHE!Pa svrati da se siti nasmejemo tome kako lako beshe.

Divan si hvala, ali ja sam za te stvari najveca p**** na svetu. biggrin










Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 15 | 03.03.2011 , 9:55 AM

ljudi ja sam prezivela... biggrin
Sandrice evo kako sam ja uspela PRVI put da izvadim krv bez ikakvih problema... Prvo nisam razmisljala o tome... misli su mi bile na sasvim 10-oj strani... Posto je moj tata dobrovoljni davalac krvi, i meni se takav gest mnogo svidja, sto puta sam pozelela i ja da dam krv, ali je taj strah me kocio... Medjutim, samo sam sebi rekla, mogu ja to, nije to nista, to sam ja umislila da boli, kako planiram da dajem dobrovoljno krv ako se plasim... i onda sam usla, mislila na nesto drugo, i kroz minut je sve bilo gotovo... dosada je mama uvek ulazila samnom, plakala sam ko luda, bila na korak da se onesvestim, a sad joj nisam dala da udje samnom u ordinaciju... nije mogla da veruje, sad me zeza da mora da zapise danasnji datum...
Sad samo cekam 18 godina da mogu da idem da dajem krv... (jos 9meseci) biggrin
Znaci samo utuvi sebi u glavu da to nije nista, i videces da zaista nije nista... (kad ti ja kazem) biggrin :D biggrin


Poruku je menjao/la MarijanaBK1 - Cetvrtak, 03.03.2011, 9:57 AM

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










319
poruka na forumu
10 75



post # 16 | 04.03.2011 , 4:19 PM

Ja jos nijednom iz vene nisam davao krv biggrin









poruka na forumu
REP OFF



post # 17 | 07.03.2011 , 5:14 PM

sandra1000, Ali je proshlo,zar ne? biggrin








904
poruka na forumu
96 378



post # 18 | 07.03.2011 , 11:39 PM

Quote (MarijanaBK1)
ljudi ja sam prezivela...
Sandrice evo kako sam ja uspela PRVI put da izvadim krv bez ikakvih problema... Prvo nisam razmisljala o tome... misli su mi bile na sasvim 10-oj strani... Posto je moj tata dobrovoljni davalac krvi, i meni se takav gest mnogo svidja, sto puta sam pozelela i ja da dam krv, ali je taj strah me kocio... Medjutim, samo sam sebi rekla, mogu ja to, nije to nista, to sam ja umislila da boli, kako planiram da dajem dobrovoljno krv ako se plasim... i onda sam usla, mislila na nesto drugo, i kroz minut je sve bilo gotovo... dosada je mama uvek ulazila samnom, plakala sam ko luda, bila na korak da se onesvestim, a sad joj nisam dala da udje samnom u ordinaciju... nije mogla da veruje, sad me zeza da mora da zapise danasnji datum...
Sad samo cekam 18 godina da mogu da idem da dajem krv... (jos 9meseci)
Znaci samo utuvi sebi u glavu da to nije nista, i videces da zaista nije nista... (kad ti ja kazem) biggrin

Ma to je sve ok, ja i da hocu da budem dobrovoljni davalac, ja nemogu, malokrvna sam. Inace za nedaj Boze dajem i poslednju kap.

Quote (anonimus79)
sandra1000, Ali je proshlo,zar ne?

Ma de proslo, zavitlavaju me, rade neke analize, a to jos ceka, sto pre dodje pre ce i da prodje, ovako me muce samo.










Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 19 | 08.03.2011 , 1:09 PM

Quote (sandra1000)
ja i da hocu da budem dobrovoljni davalac, ja nemogu, malokrvna sam.

tako i moja mama, ali zato tata daje krv za sve nas... biggrin


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 20 | 09.03.2011 , 3:32 AM

Quote (atanya)
sandra1000,čovjek je u svojem strahu uvijek sam.Ali sam sigurna,da če jedna borka,kao što si ti,taj strah prevazići. Ne treba da gledaš u iglu,možeš i u drugu stranu, a sve je brzo gotovo.I nemoj da misliš,da češ opet nabasati na sestru,koja če se mučiti tobom,kao ona iz tvoje prošlosti.Sad če biti bolje.
I SRETNO s rezultatima.

Hvala, super si. Javljam sta su mi rekli wink

Quote (MarijanaBK1)
tako i moja mama, ali zato tata daje krv za sve nas...

Ziveo tata! biggrin






Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Strah od vadjenja krvi
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: