Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Dobrovoljni davaoci krvi i organa
Dobrovoljni davaoci krvi i organa




Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 1 | 03.03.2011 , 12:50 PM

KAKO RAZMISLJATE NA OVU TEMU?

Smatram da su to prelepi gestovi...
Ja cekam da napunim 18 pa da zavestam svoje organe, kao i da se uclanim u Dobrovoljne davaoce krvi...



Fajlovi: 3182191.jpg (40.2 Kb) · 7311632.jpg (68.2 Kb)
''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''











poruka na forumu
REP OFF



post # 2 | 03.03.2011 , 1:23 PM

Kako dobronamerno i plemenito od tebe...Ne vidim razlog zashto ne...Posle smrti nema neke vajde za mene,zar ne... biggrin Davanje krvi...u Srbiji...To ovde nije sigurno...Nemam poverenje u nashe zdravstvo!






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 3 | 03.03.2011 , 7:48 PM

Quote (anonimus79)
Posle smrti nema neke vajde za mene,zar ne...

bas to.. meni u grobu ti organi nece nista znaciti, a nekome ce puno...

Quote (anonimus79)
Davanje krvi...u Srbiji...To ovde nije sigurno...Nemam poverenje u nashe zdravstvo!

a ko ce ih znati... ja uvek pocinjem od sebe, ne daj boze da meni ili nekom mom zatreba, onda tek ljudi shvate neke stvari... tacno je da nam je zdravstvo na dnu, ali vreme je da krenemo da se podizemo... uostalom, ko da krv njegova savest je mirna, a neko drugi ce nositi lose na dusi... biggrin


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 4 | 03.03.2011 , 7:53 PM

ako mogu pomoci, tu sam
sta meni znaci da ja mrtva lezim sa organima?
a nekome je to od zivotne vaznosti.. smile

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 03.03.2011 , 9:37 PM

Quote (mb)
redovan sam davaoc duzi period. i smatram da je to ok!!!

svaka cast!


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 6 | 04.03.2011 , 0:56 AM

Quote (MarijanaBK1)
Smatram da su to prelepi gestovi...
Ja cekam da napunim 18 pa da zavestam svoje organe, kao i da se uclanim u Dobrovoljne davaoce krvi..

Marijana divim ti se. Veoma si plemenita i humana devojka i pozitivno razmisljas. Ali...

Quote (anonimus79)
Kako dobronamerno i plemenito od tebe...Ne vidim razlog zashto ne...Posle smrti nema neke vajde za mene,zar ne... Davanje krvi...u Srbiji...To ovde nije sigurno...Nemam poverenje u nashe zdravstvo!


Sestra moje drugarice iz koja je dosla ovde da studira, poreklom je iz Bosne, zarazena je HEPATITISOM C iglom kojom su joj vadili krv, sada zivi kao fres-les, jako lose. ZDRAVSTVO NAM JE OCAJNO. Privatnici su sasvim druga prica.

Quote (DxD)
ako mogu pomoci, tu sam
sta meni znaci da ja mrtva lezim sa organima?
a nekome je to od zivotne vaznosti..

Vidim da ste vecinom svi mladji od mene. Ne volim da se pravim pametna niti da bilo kome sta pametujem. I ja sam kad sam napunila svojih 18 otisla da zavestam organe, ali DEBELO sam se predomislila!!! Na pamet mi nepada da dajem bilo kakav organ iz sebe, dal ziva ili mrtva iz samo jednog razloga sto TAJ MOJ ORGAN NECE ZAVRSITI U NEKOM DA MU SPASE ZIVOT VEC CE GA DRZAVA PRODATI BLISKOM ISTOKU, RUSIJI I KOJE KUDA JOS. A PARE STAVITI SEBI U DZEP. TO SE SADA ZOVE "TRGOVINA ORGANIMA". DA DA, TO JE SUROVA ISTINA! KOLIKO JE SAMO LJUDI IZ SRBIJE ZAVESTALO ORGANE, KOLIKO JE POGINULO, A KOLIKO UMRLO NEKIM DRUGIM SLUCAJEM, PA NIJEDAN BUBREG NIJE MOGAO DA SE NADJE ZA ALEKSANDRU MITROVIC, NI JEDAN JEDINI, A ONA MOZE SVAKI CAS DA UMRE!!!
DRUGO, KADA SE NEKOM NESTO DESI I NAZALOST IZGUBI ZIVOT, A UZROK SMRTI SE ZNA, NASA DRZAVA DOZVOLJAVA DA SE MRTVI KASAPE I STUDENTI MEDICINE UCE NA NJIMA, TAKO STO IZMISLJAJU NEKE AUTOPSIJE ZA KOJE NEMA POTREBE.

NE BOJIM SE DA KAZEM SVOJE MISLJENJE, JA SAM NAJISKRENIJA OSOBA NA SVETU, OBOZAVAM LJUDE, ZIVOT, ALI SA ZVERIMA NECU DA IMAM POSLA.

AKO NEKOM NEDAJ BOZE ZATREBA KRV DACU SVE DO POSLEDNJE KAPI IZ SEBE, ALI ORGANE ZA TAMO NEKE ZVERI, NEDAM PA MAKAR CRKLA!

Moj stric se ubio i uradjena mu je autopsija. Znam svako slovo napamet iz tog izvestaja i odlicno znam o cemu pricam. Sekli su na komade da bi napisali,
prva tegla: srce ( 300 g )
druga tegla: mozak (1300 g)
treca tegla: pluca
.
.
.
.
. i sve tako po teglama.
Necu da se nerviram, ali mnogo ste dobri i naivni, mladi zeleni, naucite da neverujete nikom.












8879
poruka na forumu
844 4320



post # 7 | 04.03.2011 , 8:19 AM

zalosno...
pa prodavanje organa je nesto...
nemam reci...
pa ovaj u*rani svet se pretvorio samo u novac...
novac ovde, novac tamo, novac onde...
nema vise morala, postenja, ljubavi, medjusobnog pomaganja...
sve to je otislo zarad novca...

Ko si ti?









603
poruka na forumu
29 96



post # 8 | 04.03.2011 , 8:37 AM

Nisam jos punoletan ali kad budem...
davanje krvi,zavestanje organa ili u kriticnim situacijama za nekog meni bliznjeg dajem odma sve bez cega mogu da zivim smile

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 9 | 04.03.2011 , 12:17 PM

Quote (sandra1000)
Vidim da ste vecinom svi mladji od mene. Ne volim da se pravim pametna niti da bilo kome sta pametujem. I ja sam kad sam napunila svojih 18 otisla da zavestam organe, ali DEBELO sam se predomislila!!! Na pamet mi nepada da dajem bilo kakav organ iz sebe, dal ziva ili mrtva iz samo jednog razloga sto TAJ MOJ ORGAN NECE ZAVRSITI U NEKOM DA MU SPASE ZIVOT VEC CE GA DRZAVA PRODATI BLISKOM ISTOKU, RUSIJI I KOJE KUDA JOS. A PARE STAVITI SEBI U DZEP. TO SE SADA ZOVE "TRGOVINA ORGANIMA". DA DA, TO JE SUROVA ISTINA! KOLIKO JE SAMO LJUDI IZ SRBIJE ZAVESTALO ORGANE, KOLIKO JE POGINULO, A KOLIKO UMRLO NEKIM DRUGIM SLUCAJEM, PA NIJEDAN BUBREG NIJE MOGAO DA SE NADJE ZA ALEKSANDRU MITROVIC, NI JEDAN JEDINI, A ONA MOZE SVAKI CAS DA UMRE!!!
DRUGO, KADA SE NEKOM NESTO DESI I NAZALOST IZGUBI ZIVOT, A UZROK SMRTI SE ZNA, NASA DRZAVA DOZVOLJAVA DA SE MRTVI KASAPE I STUDENTI MEDICINE UCE NA NJIMA, TAKO STO IZMISLJAJU NEKE AUTOPSIJE ZA KOJE NEMA POTREBE.

ma to sve stoji, ali ja opet kazem, mi smo svoje uradili, nama savest cista, a njima ce Bog da sudi.... smile
Mada ova tema vezana za organe je vise pokrenuta, (kako sada da se izrazim huh ), posto su kod nas u Srbiji ljudi malo skepticni po tom pitanju, da vidim kako ko razmislja o tome...

A sto se tice krvi i to znam... moj tata je redovni davalac, i koliko puta mu se desilo da pukne igla, da mu ne ubodu u venu kako treba, e sad posto se ja plasim toga, ako bi se meni to desilo, sigurno vise ne bih davala krv...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 10 | 04.03.2011 , 8:11 PM

Quote (sandra1000)
Moze sad sa zadnjeg sprata da mi padne saksija na glavu i da me ubije, sve je to sudbina.

e to je ja uvek kazem... dzabe se ti cuvas, ako ti je sudbina takva... wink

Quote (sandra1000)
Nisam imala namere da bilo koga uvredim ili odvratim od necega, ovo je tema o kojoj se prica, svako iznosi svoje misljenje, svako radi onako kako mu savest nalaze. Ja nebi volela da moje srce, jetra, bibreg... zavrse kod nekog zlocinca koga su ranili i treba mu neki organ, nekoj zveri koja po Libiji ubija decu i zene, nekog idiota kome nista sveto nije, e pa takvom NEDAM nista!

Naravno ovde smo da razmenjujemo misljenja, uostalom, ako ja nesto zelim da uradim niko me od toga ne moze odvratiti... Slazem se sa tobom u potpunosti za ovo sto si rekla... ni ja ne bih zelela da zavrsi kod nekog takvog, ali opet na svetu ima toliko ljudi kojima je jedan obican bubreg, jedno srce, potrebno, pogotovo deci, a nekome ce to da truli u grobu...

Quote (sandra1000)
Stariji koji su bili na ratistu i koji imaju traume od njega, pa zapitajte se zbog cega im te traume, od lepog sto su videli.

meni nemoj o tome da pricas, moj tata je bio 5 puta na kosovu i ostao je normalan samo sto je imao celicne zivce... ali to retko ko zna, ja najboljem znam kako prolaze dani kad cekas da se pojavi na vratima, a ne znas ni da li je uopste ziv...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 11 | 05.03.2011 , 1:14 AM

Quote (atanya)
A o darivanju organa: Nemam ništa protiv toga nakon smrti,ali nisam sigurna,da bih svoj bubreg ili deo jetre baš odmah dala.A moždanu srž vjerojatno ču dat.

Vecu glupost u zivotu nisam cula %)



Poruku je menjao/la sandra1000 - Subota, 05.03.2011, 1:14 AM











130
poruka na forumu
45 279



post # 12 | 05.03.2011 , 8:15 AM

Quote (sandra1000)
Vecu glupost u zivotu nisam cula wacko

Oprosti,ali ne sviđa mi se pomisao na darivanje organa,dok sam još živa, ali nakon smrti može.(Ali bih to svejedno učinila,kad bi time mogla spasit nekog kojeg volim.)
Volim da pomažem ljudima kad mogu,ali sve ima svoju meju.

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.
– Dr. Seuss










904
poruka na forumu
96 378



post # 13 | 07.03.2011 , 3:40 AM

Quote (atanya)
Oprosti,ali ne sviđa mi se pomisao na darivanje organa,dok sam još živa, ali nakon smrti može.(Ali bih to svejedno učinila,kad bi time mogla spasit nekog kojeg volim.)
Volim da pomažem ljudima kad mogu,ali sve ima svoju meju.

Da Atanya ali, da ima lepo papir u kome te ti saglasavas da svoje organe das nekom svom ili nekom drugom ovde u Srbiji kome je preko potrebno pa ajde, ali to putuje iz nase zemlje, a mi nemamo pravo da uvezemo srce, bubreg, jetru... Nismo u smrdljivoj EU, na ku*ovdan kad budemo bili u EU onda cemo moci da kupimo neko srce, ali kad to dodje mi cemo toliko bankrotirati da nam nece trebati nista jer cemo umreti od gladi. Necemo imati ni za zvaku. Izvinjavam se sto sam pomenula samo Srbiju, mislim na celu bivsu Jugoslaviju, a ne da moje srce spasi nekog amerikanca sto nas je bombardovao, silnu decu pobise, ja zivot da im spasavam necu, takvom mogu da presudim a da netrepnem. Na to mislim, ti zavestas svoje organe i nedaj Boze desi se nesto, sve tvoje iz tebe se PRODAJE za stotine hiljada evra, a kome te pare idu??? Tvom tati i mami ili predsedniku da ide na letovanja, zimovanja, jahte, vile, kola. Nevolim bre nepravdu.

Pa pogledaj samo statistiku koliko ih gine dnevno, mesecno, godisnje, a koliko bolesnih ceka neki organ, pa mi sami sebe mozemo bez ikakvog problema da spasimo ima organa i vise nego sto treba, nego, nekima se osladile pare pa im ovo ne odgovara.

A ti ako si zdrava kao dren mozes da zivis i bez jednog plucnog krila, bubrega, dela jetre, apsolutno normalno kao da imas sve, a u stvari si dala nekom da se mu se spase zivot. A to sto se tice mozdane srzi to znam za leukemiju da spasava tj. kicmena mozdina se vadi i ubrizgaca obolelom ali da bi dala nekom moras da budes kompaktabilna, u vecini slucajeva to su clanovi porodice. Po meni, mnogo manje je opasno da ti izvade bubreg ili deo jetre nego da ti neko prcka po kicme.












130
poruka na forumu
45 279



post # 14 | 07.03.2011 , 2:04 PM

sandra1000, kad bi ja znala,da če moji organi pripast nekom,ko misli,da je netko više od drugih ili mu je um zločest,nebi ni ja razmišljala o tome,da zaveštam svoje organe. Ali se nadam,da se to ne bi desilo,i da bi svojim činom pomogla nekom,koji je uvijek živio častno i skromno.
(Žao mi je ,što je u Srbiji tako okrutna i nepoštena situacija
Quote (sandra1000)
ali to putuje iz nase zemlje, a mi nemamo pravo da uvezemo srce, bubreg,
,ali ja nisam odavde (ja več jesam u EU),pa je zbog toga moja odluka malo lakša. )
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i kakvo god ono bilo,uvijek če ga netko smatrati glupim.Tako to u životu ide.
Ali ja poznajem ženu,kojoj su presadili jetru i drago mi je,da su pronašli davaoca za nju,jer je žena "dobra ko kruh",i nije niti bogata niti zla,što znači,da ponekad idu organi i onom,koji ih zaslužuje.

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.
– Dr. Seuss










904
poruka na forumu
96 378



post # 15 | 07.03.2011 , 11:42 PM

Quote (atanya)
Ali ja poznajem ženu,kojoj su presadili jetru i drago mi je,da su pronašli davaoca za nju,jer je žena "dobra ko kruh",i nije niti bogata niti zla,što znači,da ponekad idu organi i onom,koji ih zaslužuje.

Ovako volim da cujem biggrin drago mi je zbog nje












130
poruka na forumu
45 279



post # 16 | 08.03.2011 , 9:35 AM

Quote (atanya)
Ali ja poznajem ženu,kojoj su presadili jetru i drago mi je,da su pronašli davaoca za nju,jer je žena "dobra ko kruh",i nije niti bogata niti zla,što znači,da ponekad idu organi i onom,koji ih zaslužuje.

Quote (sandra1000)
Ovako volim da cujem biggrin drago mi je zbog nje

Da bi bilo više puta ovako,bilo bi ljepše na svetu.

Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.
– Dr. Seuss










904
poruka na forumu
96 378



post # 17 | 09.03.2011 , 3:38 AM

Quote (atanya)
Da bi bilo više puta ovako,bilo bi ljepše na svetu.

Bilo bi mnoooooogo lepse. Srbi su prvi u svetu po oboljevanju od raka zbog pusenja. Svaka cetvrta zena ima rak materice ili dojki, svaki treci covek zarazen sidom, a o deci oboleloj od leukemije necu ni da pricam. Sve bi bilo drugacije kad bi se posteno zivelo, pare davale onima kojima trebaju, a ne Tovljenje polupacije u foteljama.










Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 18 | 09.03.2011 , 1:57 PM

Quote (sandra1000)
Sve bi bilo drugacije kad bi se posteno zivelo, pare davale onima kojima trebaju, a ne Tovljenje polupacije u foteljama.

tim deca najpre i nasradaju veruj mi... Bog sve vidi... sto je moj tata sto puta rekao, dzabe pare i bogastvo kad imas bolesno dete i milion puta zahvalio Bogu sto smo mi zdravi... Naravno desi se i ni krivnim ni duznima svasta, takvih mi je najzalije, retko ko se sa tim ljudima saoseca dok se ne nadje u istoj situaciji...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''








Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 19 | 16.07.2011 , 4:43 PM

Čim napunim 18, idem da dajem krv!








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 20 | 17.07.2011 , 1:59 AM

negdje u aprilu - maju sam darivao krv (400 ml), organizovano od strane CK po srednjim školama. Odziv iz mog bivšeg razreda je bio slab, od 30 nas darivalo je 5-6, većina ih se boji ili doktora ili igle ili samog darivanja wacko
kako su nam rekli, momci mogu kroz 3 mjeseca ponovo darivati krv a djevojke kroz 4. Ako budem imao prilike opet ću darivati.
happy

p.s. o darivanje organa nisam još razmišljao, možda nekad biggrin


Poruku je menjao/la Almir_ - Nedelja, 17.07.2011, 2:03 AM


Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Dobrovoljni davaoci krvi i organa
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: