Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Lekarska etika (Vaše iskustvo i mišljenje)
Lekarska etika






15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 1 | 11.03.2011 , 8:30 AM

Nedavno sam imao ružna iskustva sa ljekarima,opisaću kasnije,opišite ih i Vi,bilo da su pozitivna ili negativna.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 11.03.2011 , 9:02 AM

a joj..
doktori..
sto ih ja "obozavam"
mislim malo sam ih volela, dok nisam trebala da vadim krv..
mislim ne strah zbog vadjenja nego zbog neceg drugog smile

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 3 | 12.03.2011 , 11:11 PM

Mom bratu koji je asmaticar prepisali inekcije ujutru i uvece. Poceo da ima sve cesce napade i pozovemo hitnu pomoc, ljudi iz hitne su pozeleneli kad smo im rekli sta prima i koliko. Doza je bila toliko jaka da je bilo cudo sto ga nije ubilo. I kakva bre "etika" njima bre treba oduzeti sve dozvole za rad. Polazu Hipokratovu zakletvu, a misle na mandarine wacko Ovde vam je kupleraj tj. javne kuce, a ne bolnice. Nezna se ko koga i kome sta radi. Piju kafe, a za preglede se ceka po godinu dana.
Moj decko kad je pao sa motora i kad smo isli od vrata do vrata radeci potrebne analize, dosao je decko koji je takodje imao udes, pola glave nije imao i ostavili su ga da ceka u hodniku wacko
To je sve skup idiota, neznaju sta rade i nemaju pojma niocemu. Mi koji nemamo dana jednog medicinske skole pametniji smo i vestiji da pomognemo svakom ko je bolestan ili ukazempo prvu pomoc.
Ja neverujem nikom, cak i izbegavam lekare, moja iskustva sa njima su katastrofalna, vec sam pricala na temi " strah od vadjenja krvi" sta su mi radili. Igrali su pikado na meni, kopali i trazili venu, a to je bilo sve jednog istog dana, tri puta su me boli i pritom napravili ogroman tromb. Sad vise posezem za babskim lekovima neko lekarima!











136
poruka na forumu
6 79



post # 4 | 13.03.2011 , 2:24 AM

uhh ja sam prvo pomislio da napisem moja iskustav i ono sto se desilo mojim prijateljima ali necu...mrzi me toliko da kuckam a i iznervirao sam se cim sam video temu....bolje brisite ovo sve smile








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 5 | 13.03.2011 , 8:44 AM

E ovako...
Pre oko 2. meseca, pardon 3. ja sam imala uzasnu glavobolju..
To je bilo posle dva dana od Nove...
I ovako je bilo...
Ja sam oprala kosu i nisam je osusila, a pritom sam oprala zube hladnom vodom..
I odjednom ja sam osetila bol... 10. minuta je bolelo i prestalo..
Pa tako negde oko 23:45, glava me je stravicno pocela da boli..
Nikome ne zelim da se to desi sto se meni desilo...
Ja sam plakala od bolova, vristala u jastuk ( uvece je ) i tako mozda oko 1,5 h...
Majka mi je rekla da ako ovako nastave bolobi da cu poludeti...
I posto sam skoro celu porodicu digla na noge, moja sestra je probudila oca i on je doneo sljivovicu...
I tako ja 1. put probala rakiju ( odvratna je ) i smirim se..
Opet boli, ja sljivovicu i opet..
i tako legof oko 03:30 ( otprilike )
Ponovo mene boli, medjutim imam brufen...
Odem ja kod doktora i cekam , a deca vriste, smeju se, a mene uzasno boli glava....
Kad ona meni kaze da je od racunara ili sto mnogo vremena provodim pored njega...
Ok, i tako kupim ja lek i posle 2. dana dodjem u bolnicu ( uput )...
Kad ono..
Da vas toliko glava boli dosi biste juce, jer imam veliku glavobolju...
Mogu samo da me pregledaju ako je hitno tj. ako doktor opste medicine da taj hitni uput...
Moj otac onako smiren, a viid mu se u ocima da je ljut kaze da sta ako me posle zaboli glava...
a sestra kaze samo ako je hitno, i da mi snimaju glavu za 6. dana
idemo mi busom, ja onako bleda kao krpa, vidim jednu babu koja me pita sta je a ja kazem glava..
I ona pita sta su ti rekli, a ja snimanje tek za 6. dana...
Onako me pogleda kao da vec zna scenarijo koji sam joj rekla..
I super...
Prodje glavobolja..
Nemam je vise..
Medjutim..
Pre oko 1. mesec tj. doba strajka prosvetara, ja se probudim i osetim kako mi je jedna strana obraza veca..
Sledece jutro takodje..
A tek sledece...
meni je oko bilo polu-zatvoreno
I tako ja odem kod zubara...
Kad ispostavi se da ona glavobolja i otok na licu su zapravo od zuba, a ne od racunara ili ko zna cega...
imam jos da pisem o dozivljajima
dosta je za danas smile

Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 13.03.2011 , 2:21 PM

MarijanaBK1, ma neki doktori ( skoro svi, cast pojedincima ) se obogacuju na tudjim nesrecama..
a to je najzalosniji tip zaradjivanja...
ja sam pre oko 1. mesec, mozda i manje imala problem sa prstom
otekao mi je mali prsto, njegov komsija..
i mene je to bolelo, svrbelo..
znam odlicno da je prst bio dva puta veci od drugog sa druge
kazem ja ocu
i odem..
kad ono kaze mi da je neka alergija i da kupim neke lekove, i takodje da vadim krv i ja 3x puta pitam da li treba ici u bolnicu..
ona kaze ne ne trebam ici, tu je..
odem ja tamo, ono guzva i prozovu mene..
kazu da idem u bolnicu
i tako da jednog kraja grada na drugi odem ja i idem tamo..
kad ono kazu mi da moram doci oko 10-11 h da bi zakazala za nekoliko dana
ja se razbesneh, vicem po hodniku i vracam se u skolu ( nisam imala 1. cas )
i eto tako pijem ja neke lekove ( 10 miligrama a 500. din )
mislim manje vise novac kad je zdravlje u pitanju, ali doktori pljackaju...
i eto...

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 7 | 15.03.2011 , 1:32 AM

Quote (badule)
Otac mi je oboleo od raka prostate. Dva meseca smo pokusavali da ga odvedemo u bolnicu,nisu ga primali. Rezultati su bili katastrofalni. Niko nije hteo da nam ih procita u bolnici. Sreli smo nekog starijeg lekara u hodniku koji je razgovarao sa kolegom (bili smo otac i ja ) i zamolili ih da nam procitaju nalaze. Taj stariji uzme paoire,pogleda i kaze svom kolegi- Evo kolega,ovde vise nema vremena ,jos mesec dva i gotovo.... Tim recima pred mojim ocem,koji je jedva stojao na nogama.... Posto je to bilo par dana pred Uskrs,on nam kaze -Dodjite posle Uskrsa...
Sve dok nismo nasli vezu. Onda su ga na ulazu cekala kolica,operisali su ga. I dalje on ima rak,jer je takva to bolest,ali je proslo 11 meseci i dalje je ziv. ZIV. I nema bolove koje je imao. Obavlja sve kucne poslove. Vozi kola. Cepa drva. ZIVI. Bez ijednog leka. Da nismo nasli vezu da ga prime,ne bi izdrzao ni mesec dana.
Pri tome,naglasavam- BOLNICKE SOBE SU BILE POLUPRAZNE,PACIJENATA GOTOVO DA NIJE NI BILO.
Zasto ga onda nisu primili dva meseca ranije? Zasto je morao dva meseca da lezi i vristi od bolova? Zasto mu nisu ranije uradili tu operaciju,manje bi posledica bilo? To su pitanja na koja ni Tomica Milosavljevic ne bi mogao da nadje odgovor ,a da ne pocrveni.
Ne kazem da ne verujete lekarima. Ali da velika vecina ne radi svoj posao-to je najblize istini. Njih pacijenti ne zanimaju. A za HIPOKRATA su culi jedino kad ga mi pomenemo. U svakom slucaju,moj savet je da pazite na svoje zdravlje. Cuvajte se ,jer Vas lekari sigurno nece sacuvati.

Ja sam se sad tako iznervirala da neverujes! Znaci obrazi su mi vreli i ruke mi se znoje. Ma je*ala bi im milosnu majku, polupala bi im polnicu i instrumente i zalila ih vrelom kafom koju piju u litrama. Mamu im je*em da Bog da to njih snalo pa da vide smradovi kako je to "fino". Moja baka, moja majcica koja me odgaila kad me majka ostavila, zivot mi je dala i ko vilu me bre gledala, umrla je u najgorim mukama od gusenja jer stoka nije htela da joj stavi masku za kiseonik. Zbog gusenja je i dozivela infark. Kad joj je pozlilo ovde kuci zvala sam hitnu u 4, znate kad je dosla ??? u 9 UVECE!

Quote (DxD)
E ovako...
Pre oko 2. meseca, pardon 3. ja sam imala uzasnu glavobolju..
To je bilo posle dva dana od Nove...
I ovako je bilo...
Ja sam oprala kosu i nisam je osusila, a pritom sam oprala zube hladnom vodom..
I odjednom ja sam osetila bol... 10. minuta je bolelo i prestalo..
Pa tako negde oko 23:45, glava me je stravicno pocela da boli..
Nikome ne zelim da se to desi sto se meni desilo...
Ja sam plakala od bolova, vristala u jastuk ( uvece je ) i tako mozda oko 1,5 h...
Majka mi je rekla da ako ovako nastave bolobi da cu poludeti...
I posto sam skoro celu porodicu digla na noge, moja sestra je probudila oca i on je doneo sljivovicu...
I tako ja 1. put probala rakiju ( odvratna je ) i smirim se..
Opet boli, ja sljivovicu i opet..
i tako legof oko 03:30 ( otprilike )
Ponovo mene boli, medjutim imam brufen...
Odem ja kod doktora i cekam , a deca vriste, smeju se, a mene uzasno boli glava....
Kad ona meni kaze da je od racunara ili sto mnogo vremena provodim pored njega...
Ok, i tako kupim ja lek i posle 2. dana dodjem u bolnicu ( uput )...
Kad ono..
Da vas toliko glava boli dosi biste juce, jer imam veliku glavobolju...
Mogu samo da me pregledaju ako je hitno tj. ako doktor opste medicine da taj hitni uput...
Moj otac onako smiren, a viid mu se u ocima da je ljut kaze da sta ako me posle zaboli glava...
a sestra kaze samo ako je hitno, i da mi snimaju glavu za 6. dana
idemo mi busom, ja onako bleda kao krpa, vidim jednu babu koja me pita sta je a ja kazem glava..
I ona pita sta su ti rekli, a ja snimanje tek za 6. dana...
Onako me pogleda kao da vec zna scenarijo koji sam joj rekla..
I super...
Prodje glavobolja..
Nemam je vise..
Medjutim..
Pre oko 1. mesec tj. doba strajka prosvetara, ja se probudim i osetim kako mi je jedna strana obraza veca..
Sledece jutro takodje..
A tek sledece...
meni je oko bilo polu-zatvoreno
I tako ja odem kod zubara...
Kad ispostavi se da ona glavobolja i otok na licu su zapravo od zuba, a ne od racunara ili ko zna cega...
imam jos da pisem o dozivljajima
dosta je za danas

To se meni desilo. Ti nemas pojma kakve smo srece bile, meni je pikao zub i nisam provalila, dok i ja nisam oprala kosu i izasla na terasu da pokupim vesm a na terasi duvala neka promaja. Sutradan sam izgledala kao bokser, oco mi se zatvorilo, nos mi smetao, koza me peckala, katastrofa. Bila sam lekove ko bombone i nista. Kad je vec nekako spao otok od hladnih obloga odem ti ja kod zubara da mi zameni plombu i vidi da je zub pukao wacko

Moja drugarica Tica, ovde stan prekoputa mene je isto tako oprala kosu, nije je dobro osusila i otisla na docek nove godine. Kad je sela u kola posle zurke pitala je drustvo jel im susti u usima od muzike, svi rekli malo pa je i ona mislila da je to normlno. Sutradan je dobila visoku temperaturu i umirala je od glavobolje, a sustanje je bilo jos jace. Isla je na sve moguce preglede cak je bila i na magnetnoj rezonanci ( aparat za otkrivanje raka ) ma sve je bila.
Evo cetvrta godina i dalje joj susti u uhu. Kosmar jedan. Zato pazi, mokra kosa i voda u usima posle pranja nje su opasni. Moze lice da ti se iskrivi.










Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 8 | 15.03.2011 , 11:27 AM

Quote (sandra1000)
Isla je na sve moguce preglede cak je bila i na magnetnoj rezonanci ( aparat za otkrivanje raka ) ma sve je bila.
Evo cetvrta godina i dalje joj susti u uhu. Kosmar jedan. Zato pazi, mokra kosa i voda u usima posle pranja nje su opasni. Moze lice da ti se iskrivi.

mozda je prelezala upalu uha nego dok nasi doktori provale sta je, ode mast u propast... a mozda su joj i otisle bubne opne... kod moje babe u selu jedna devojka je isto tako oprala kosu i otisla na zurku, i kasnije dobila upalu mozga i umrla je... I kad susite kosu koliko god da je susite fenom, koren glave da bi se osusio potrebno je bar dva tri sata, naravno zimi, leti ne...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 9 | 15.03.2011 , 12:58 PM

Quote (sandra1000)
Zbog gusenja je i dozivela infark. Kad joj je pozlilo ovde kuci zvala sam hitnu u 4, znate kad je dosla ??? u 9 UVECE!

UZAS!
Quote (sandra1000)
Kosmar jedan. Zato pazi, mokra kosa i voda u usima posle pranja nje su opasni. Moze lice da ti se iskrivi.

znam...
jedna tatina koleginica oprala kosu i izasla ko zna gde..
i eto.
ima upalu mozga..
zivi invalid zena posta...

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 10 | 16.03.2011 , 1:21 AM

Quote
I kad susite kosu koliko god da je susite fenom, koren glave da bi se osusio potrebno je bar dva tri sata, naravno zimi, leti ne...

Oko 12 sati koren kose ostaje vlazan wacko

Quote
kod moje babe u selu jedna devojka je isto tako oprala kosu i otisla na zurku, i kasnije dobila upalu mozga i umrla je...

Dobila je Meningitis ( zapaljenje mozdane kore ) smrtonosno ako se neotkrije na vreme.

Quote
mozda je prelezala upalu uha nego dok nasi doktori provale sta je, ode mast u propast... a mozda su joj i otisle bubne opne...

Ne, savrseno dobro cuje, verovala ili ne ja sam se zgranula kad ona cuje komsiju kad pali upaljacem cigaretu u susednoj zgradi.... Popila je tonu lekova pa se i ugoila od njih, sve je probala i nista nije pomoglo. Pitala je ja pa kakav ti je osecaj

" Sandra ja nesmem da ostanem u tisini, odlepim, ostavljam televizor upaljen da zaspim pre njega inace drugacije nemogu, a osecaj mi je kao da napolju duva vetar i susti lisce... isto tako"

Sto se tice samog uha sve je perfektno i one tri koscice srednjeg uha ( cekic, nakovanj i uzengija) sve je perfektno kao i bubna opna...

Quote (DxD)
znam...
jedna tatina koleginica oprala kosu i izasla ko zna gde..
i eto.
ima upalu mozga..
zivi invalid zena posta..

Ma opasno je, ni sami toga nismo svesni. Majka jednog bratovog druga se sva izdeformisala, lice. Pitala ja brata kad se slogirala ni sliteci da je zena oprala kosu i da joj se nesto zeznuo nerv wacko












8879
poruka na forumu
844 4320



post # 11 | 16.03.2011 , 1:52 PM

Quote (sandra1000)
Sandra ja nesmem da ostanem u tisini, odlepim, ostavljam televizor upaljen da zaspim pre njega inace drugacije nemogu, a osecaj mi je kao da napolju duva vetar i susti lisce... isto tako"

uzasno
sreca te mi nista ne fali...
Promaja nije dokazana kao jedna od bolesti tj. nastanak bolesti..
To jos nisu uvrstili u nacine prehlade..
ja se secam odlicno
kao da je juce bilo..
oprala ja kosu, lep, suncan, topao dan, sta ces vise?
i pade meni na pamet da vozim biciklu
a da..
nisam napisala da sam mokre glave vozila brzo biciklu..
Bog mi je pomogao sto nista mi danas ne fali..
ko zna sta bi bilo da sam se vise vozala..

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 12 | 16.03.2011 , 8:44 PM

Quote (DxD)
Bog mi je pomogao sto nista mi danas ne fali..
ko zna sta bi bilo da sam se vise vozala..

neke posledice se ne vide odmah...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 13 | 16.03.2011 , 8:57 PM

Quote (MarijanaBK1)
neke posledice se ne vide odmah...


to bese pre 4-5 godina
kada sam vozila biciklo ( sada vise ne )
na srecu tj. nadam se da se nece pojaviti...

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 14 | 17.03.2011 , 2:10 AM

Quote (MarijanaBK1)
juce nam je umro ucenik u skoli... pre mesec dana krenule su da mu se koce ruke i noge, roditelji su ga odveli kod lekara, setali su od bolnice do bolnice da bi ga na kraju zadrzali u jednoj... i tamo je lezao mesec dana, ne zna se od cega se bolovao ali se zna da je umro od davanja pogresnih lekova...

Kakav uzas. Ma idi, dusu nemaju, jadni roditelji tog deteta kakva ih tragedija zadesila sad












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 15 | 16.06.2011 , 6:03 AM

Sve je spalo na to da se covek leci sam kako zna i ume,kao u srednjem veku. Da li ima ikoga od lekara na ovom forumu? Da bar malo pocrveni...
Ja radim preko 25 godina i svo vreme uplacujem zdravstveno osiguranje.Zasto? Da bi sutra kad se razbolim placao lekove i lekara. Ogorcen sam .
Prosla godina u lecenju oca kostala me je skoro 6000 evra.Zaduzio sam se,kupovao vitamine,organsku hranu i ko zna sta jos. Uspeli smo da mu izvucemo godinu zivota,a sta ce biti dalje-ne znam. Najmanje pomoci zapravo dobijam od lekara.Oni samo konstatuju cinjenice. Ne lece. Daju lekove za bolove,drugih resenja nemaju. Kad neko ko je ozbiljno bolestan,mora da zakazuje kod svog lekara 7 dana unapred da bi mu prepisao trodon,jer vise nema para da ga kupi bez recepta-to je onda dokaz najvece bede u belim mantilima.
Pre neki dan sam ostao bez posla. Pitam se sta ce biti kad ne budem mogao ocu ili majci da kupim lek?
Kome da se obratim? Lekarima?
Da mi izjave ponovo- Pa znate ima Vas otac preko 70 godina,lepe je godinice doziveo!?
Pa sta to znaci? Da ga pustim da se raspada od bolova zato sto je lepe godinice doziveo?
Da mu kazem-E jbg oche,dosta si ziveo i da ga ugusim sa jastukom?
SEREM SE U NASE DRUSTVO! Sa punom odgovornoscu izgovaram te reci.
Ovi politicari,fukare,kradu i sakom i kapom,praveci dilove sa tajkunima da bi drpili i jedni i drugi sto vise love. Za to vreme u zemlji imamo tri aparata za zracenje protiv raka,od toga je jedan ili dva uvek u remontu! Lista cekanja za zracenje je veca od 6 meseci! HALO BRE! SEST MESECI! Osim za hitne slucajeve,oni mogu preko reda. A znate i sami ko su hitni slucajevi kod nasih doktora-ONI KOJIMA VISE NEMA POMOCI.
Niko od tih lopova koji su pokrali drzavu nije se setio da drzavi pokloni nekoliko aparata za zracenje. Niko od nasih politicara lopova nije se setio da podseti te tajkune da bi mogli deo svoje opljackane imovine da vrate drzavi. A znate li zasto? Zato sto sebi mogu i jedni i drugi da plate lecenje na zapadu. A narod koji im je sve to i stvorio i omogucio da kradu i obogate se neka lipsava kao stoka.
Da,pa sad ne budite i Vi ogorceni.
Moja preporuka Vam je da cuvate zdravlje dok ste mladi. Kada djavo odnese salu i dodje neka bolestina,tesko da ce Vam bilo koji lekar pomoci.
CAST IZUZECIMA... Na srecu i takvih ima. Ali u manjini.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 16 | 16.06.2011 , 1:00 PM

Quote (badule)
SEREM SE U NASE DRUSTVO! Sa punom odgovornoscu izgovaram te reci.
Ovi politicari,fukare,kradu i sakom i kapom,praveci dilove sa tajkunima da bi drpili i jedni i drugi sto vise love. Za to vreme u zemlji imamo tri aparata za zracenje protiv raka,od toga je jedan ili dva uvek u remontu! Lista cekanja za zracenje je veca od 6 meseci! HALO BRE! SEST MESECI! Osim za hitne slucajeve,oni mogu preko reda. A znate i sami ko su hitni slucajevi kod nasih doktora-ONI KOJIMA VISE NEMA POMOCI.

nemam sta reci... sad
sta ces, kad covek tj. te *ukare nemaju savesti..
briga ih za sve
to nisu ljudi..
to su zivotinje, jer nemaju savest...

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 17 | 16.06.2011 , 7:01 PM

Zivotinja ubija da bi se prehranila...
Nasi doktori ubijaju iz nemara...
Tako da... ih je sramota uporedjivati sa zivotinjama...
Prepisivali su deci trostruke doze citostatika da bi zaradili proviziju...
Zar njima treba da se sudi?

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









577
poruka na forumu
548 3795



post # 18 | 28.10.2012 , 10:16 PM

Ljudi ne vrijeđajte mi profesiju tako OPET da nas nije bilo bi više mrtvih nego živih tako da pstttt.

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









896
poruka na forumu
89 981



post # 19 | 28.10.2012 , 10:41 PM

Ne volim da idem kod doktora :D :D :D :D zadnji put sam bio,kada su mi vadili krpelja :D :D


Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Lekarska etika (Vaše iskustvo i mišljenje)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: