Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Problemi sa bubuljicama... (Kako se resiti bubuljica?)
Problemi sa bubuljicama...






458
poruka na forumu
9 24



post # 1 | 02.10.2010 , 0:30 AM

Mladalačke bubuljice mogu da prave izuzetne probleme, posebno zato što u tinejdžerskim godinama, kada se one najčešće pojavljuju, želimo da se dopadnemo ljudima. Uputićemo vas u to kako da ovaj problem eventualno trajno rešite, ili ga makar ublažite.

Čišćenje lica pomaže pri uklanjanju viška masti, ali, premda može pomoći i u lečenju akni i bubuljica - ipak ne preterujte!

Određena količina masti potrebna je da lice ne bi bilo suvo - u suprotnom, ono će se perutati i stanje će se samo pogoršati. Velika greška je pokušaj da se problem sakrije naslagama šminke. Nanošenjem šminke zapušavaju se pore, a ukolko se koristi neadekvatna i masna šminka, može doći i do znatnog pogoršanja stanja.

Ukoliko sebi ne možete da priuštite skupu, odnosno kvalitetnu šminku, bolje se nemojte uopšte šminkati. Potrudite se da korigujete ishranu - jedite nemasnu, nezačinjenu hranu i izbacite slatikiše. Nemojte piti alkohol, gazirana pića ni kafu.

Ovakva ishrana prijaće i vašem celom organizmu, a ne samo licu i koži.

Potrudite se da se klonite stresa, mada je to izuzetno teško u tinejdžerskom dobu, jer u tim godinama probleme doživljavamo izuzetno intenzivno. Stres indukuje porast hormona koji izazivaju akne. Mada su akne najčešće problem kod tinejdžera, ako se pravilno ne leče, one mogu predstavljati problem i u dobi od 30-40 godina.

Akne se kod devojaka pojavljuju 7-10 dana pred mensturaciju, a njihovi uzročnici su hormoni. Izbegavajte ceđenje akni i bubuljica. Ceđenjem ćete oštetiti kožu i samo raširiti infekciju i upalu, a time odložiti i izlečenje. Možete zadobiti i trajne ožiljke. Savetujemo vam da se obratite dermatologu koji će na adekvatan način pristupiti rešavanju vašeg problema. Kozmetičaru idite po savetu dermatologa, a uz to izbegavajte i zadimljene prostorije. Trudite se da što je moguće više vremena provodite na svežem vazduhu.

Ukoliko problem sa bubuljicama imate samo s vremena na vreme, poslušajte sledeći savet: pomešajte kašičicu suvog kvasca sa nekoliko kapi ulja od lavande. Napravite gustu smesu i njom prekrijte bubuljice pred spavanje. Masku možete prekriti i gazom ili flasterom, kako se smesa ne bi skinula u toku noći.

Kvasac se inače koristi kao jedan od sastojaka za piling lica i služi da očisti pore i izvuče masnoću. Ulje lavande deluje umirujuće i smiruje upalu.

Ujutru se umijte i tragove od bubuljica prekrijte nemasnim korektorom visokog kvaliteta.


Aliane@ExtraCafe.Rs









202
poruka na forumu
17 26



post # 2 | 02.10.2010 , 3:37 PM

Quote (MarijanaBK1)
to ti mislis gigo...kad stavis puder jos vise se vidi zato sto pola njih ne zna kako se stavlja puder....


[move]Otvori čas i nauči ih lopatom kako se maklja :)))))))))))[/move]






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 3 | 02.10.2010 , 6:04 PM

hahahaha...neka se uce same ni mene niko nije ucio nego sam krala zanat... biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










202
poruka na forumu
17 26



post # 4 | 02.10.2010 , 6:33 PM

Quote (MarijanaBK1)
hahahaha...neka se uce same ni mene niko nije ucio nego sam krala zanat...

A jbg...ja sam imo bubuljice samo na guzi :))))))))) ahahahaha.zezam se...a ništ ,bubuljice jedino od slatkog...previše sam jeo..i dan dns jedem...al pomalo,čim više slatkog pojedem..odma ujutru.... blahh..tako da izbjegavam to...njegovati lice finom toplom vodom,poslije brijanja ako imaš bube ...onim afteršejvom da ih osuši i tako :DD






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 02.10.2010 , 6:48 PM

ja sam provalila da od previse masne hrane oce da mi izadju kao npr. od majoneza....zato sad jedem onaj posni (posto ne mogu ga se odreknem...jbg) biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










458
poruka na forumu
9 24



post # 6 | 02.10.2010 , 7:54 PM

kazu ne treba jesti mnogo brle cukulade ali nem anista od toga.trazio sam po netu i nasao to meni je puno pomoglo,takodje:
Quote (MarijanaBK1)
ja sam provalila da od previse masne hrane oce da mi izadju kao npr. od majoneza....zato sad jedem onaj posni (posto ne mogu ga se odreknem...jbg) biggrin

Aliane@ExtraCafe.Rs







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 03.10.2010 , 3:55 AM

Quote
brle cukulade

prevod molicu biggrin


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










375
poruka na forumu
43 188



post # 8 | 04.10.2010 , 10:51 PM

nikad ih nisam imala , ja recimo imam problem sa masnom kozom ,moje lice ne podnosi nikakvu krenu a jos manje puder, boze sacuvaj tad bi umrla , imam masnu kozu na licu i sve sam preparate probala nista mi nije pomoglo (a i ne predstalja mi to neki problem_) dok su mi ruke suve i vec vise od 10 godina ja non stop mazem kremu na ruke , jedno pakovanje mi traje dve nedelje wacko

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.










202
poruka na forumu
17 26



post # 9 | 05.10.2010 , 2:06 AM

Quote (Susy)
nikad ih nisam imala , ja recimo imam problem sa masnom kozom ,moje lice ne podnosi nikakvu krenu a jos manje puder, boze sacuvaj tad bi umrla , imam masnu kozu na licu i sve sam preparate probala nista mi nije pomoglo (a i ne predstalja mi to neki problem_) dok su mi ruke suve i vec vise od 10 godina ja non stop mazem kremu na ruke , jedno pakovanje mi traje dve nedelje

To ti je jer jedeš previše pizze :DDD eat



Poruku je menjao/la gigo22 - Utorak, 05.10.2010, 4:00 AM






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 10 | 05.10.2010 , 2:05 PM

pa i meni je lice masno ni ja ne koristim nikakve kreme....nekima bubuljice izlaze od pudera, a nekima ne..... malo je smesno kad kazu nekoj devojci to ti je od sminke i pudera....pa nemaju samo devojke bubuljice, koliko i muskaraca ima problema sa tim a ne koriste sminku...postoji mnogo faktora od kojih izlaze bubuljice kao npr. vazduh, higijena, nekome od kose oce da izlaze i sl.... samo treba provaliti koji je razlog pa izlaze... biggrin


Poruku je menjao/la MarijanaBK1 - Utorak, 05.10.2010, 2:27 PM

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1449
poruka na forumu
105 688



post # 11 | 15.10.2010 , 9:41 PM

biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
biggrin znam ja jedan dobar recept za te mladalacke bubuljice+++eve ovako+++
biggrin u pola litre prokljucale vode dodati tri cena belog luka dva krilca slepog misa
biggrin i jedan zub od azdaje i sve to lepo promesati i ostaviti preko noci da otstoji
:Dujutru procediti i sipati u prethodno pripremlene flase i hermeticki zatvoriti
biggrin cuvati na hladnom i suvom mestu sest meseci te nakon tog vremena konzumirati po tri casice dnevno
biggrin prvi rezultati se mogu primetiti vec nakon prve dve nedelje koriscenja prvo pocinju da nestaju bubuljice zatim kosa
biggrin a sa terapijom je potrebno nastaviti dok vam ne ispadnu i poslednji zubi
biggrin istinu da vam kazem ja to nisam probavao jer nisam imao sa tim problema--ali neki moji prijatelji koji su mu mucil sa
biggrin tim aknama i bubuljicam su mi potvrdno klimali glavama(posto zbog ZUBA nisu mogli da govore)da je preparat odlican
biggrin te ga ja svima toplo preporuicujem-----proverite----i onako nemate sta izgubiti (osim naravno zuba i kose)
biggrin ovaj recept kao i mnogi drugi za razne boljke i mane izleze redovno u svakome broju nedeljnog magazina za
biggrin nadrilekarstvo i para normalne fenomene koji se zove TRECE JAJE---ovaj ne mislijo sam TRECE OKO---
biggrin magazin mozete kupiti na svim politikinim kioscima kao i u svim boljesnadevenim radnjama i marketima
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Added (15 Oct 2010, 9:41 PM)
---------------------------------------------
ufff---crkoh od pisanja----------sta vi kazete na ovo------------
jel da da mnogo ----se...em----


!!!







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 12 | 04.11.2010 , 2:30 AM

Quote (Aliane)
bubuljice kod devojcica izlaze 4-dana pre menstruacije...

tacno... ali opet zavisi od osobe do osobe...i to nisu strasne...2-3.... koje prodju nakon dva tri dana.... biggrin


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 13 | 18.11.2010 , 12:44 PM

pa
1. ja nemam problem sa bubuljicama ( iako imam 15. god )
2. netreba stavljati puder, jer sam imala nastavnicu iz tehnickog koja stavlja pola kilograma pudera, i sve se vidi ( mislim slojevi tog pudera )
3. bubuljice dodju i prodju, tako da nemate za sta da brinete biggrin

Ko si ti?









1449
poruka na forumu
105 688



post # 14 | 18.11.2010 , 10:21 PM

devojke su kao i bubuljice
Quote (DxD)
dodju i prodju

ali oziljci na dusi zauvek ostaju i nijedna ih krema ne moze prikriti cry

!!!









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 15 | 19.11.2010 , 1:24 PM

Quote (scorpio978)
ali oziljci na dusi zauvek ostaju i nijedna ih krema ne moze prikriti

prodje i to...









1449
poruka na forumu
105 688



post # 16 | 19.11.2010 , 10:55 PM

ali boooliii brate

!!!









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 17 | 19.11.2010 , 11:36 PM

Quote (scorpio978)
ali boooliii brate

trpi brate ili uzmi anesteziju...;DD..;P









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 18 | 20.11.2010 , 0:02 AM

Quote (scorpio978)
ma necuuu
popicu litru radze i pusticu Miroslava pa nek ide sve

hahahhahahahahah..taj rad..nista bez miroslava..;DD..;PPP









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 19 | 20.11.2010 , 11:00 AM

Quote (dragan_93)
taj rad

mislis taj unikatan tekst
te bubuljice koje imas na dusi vremenom ce nestati
Quote (scorpio978)
ali oziljci na dusi zauvek ostaju i nijedna ih krema ne moze prikriti

sve prodje
i vreme i ljubavi, drugari...
ama bas sve
netreba gledati proslost
BUDI SADA GDE SI.... I NEGLEDAJ VREME KOJE JE PROSLO, NEGO STO CE BITI
vreme prolazi i ne moze se vratiti
ali je na tebi da li ces da budes pesimista ili optimista...
toliko o tome
nadam se da je ovaj post pomogao nekome....


eto ja imam 15. godina
a ti 32. godine
ja bih malo razmislila o svemu da sam na tvom mestu.... smile

Ko si ti?









1449
poruka na forumu
105 688



post # 20 | 20.11.2010 , 11:29 AM

Quote (scorpio978)
ma necuuu popicu litru radze i pusticu Miroslava pa nek ide sve

tako se kaze u zargonu seceru cool
opijao sam se ja i za gore stvari od ove
Quote (DxD)
eto ja imam 15. godina a ti 32. godine ja bih malo razmislila o svemu da sam na tvom mestu....

eto bas zato sto imas 15 ne razumes--ipak hvala na tvom dobronamernom savetu kiss

!!!



Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Problemi sa bubuljicama... (Kako se resiti bubuljica?)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: