Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Epilepsy (Epilepsy)
Epilepsy






9
poruka na forumu
0 8



post # 1 | 02.02.2012 , 5:55 PM

kakvo miljenje imate o epileptilicirima?

samo da znate da mi je to pravi datum rodjenja ako neko sumnja.









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 2 | 03.02.2012 , 2:17 PM

Normalno kao i o svakom drugom coveku.
S tim se moze ziveti.
Samo je dobro da se kaze onima s kojima se druzi, kako bi mu mogli pomoci ako se
desi napad.
Ja imam prijatelja koji ima epilepsiju, i sasvim normalno se druzimo.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 3 | 04.02.2012 , 1:40 PM

Ne mislim ništa loše.
Ne znam nikoga ko to ima i nikada nisam bila prisutna kada je neko imao napad.
A bilo bi lepo da se više priča o tome, da znamo kako da pomognemo nekome kad dobije napad.








9
poruka na forumu
0 8



post # 4 | 04.02.2012 , 2:46 PM

Tako cete mu pomoci sto ce te ga okrenuti ustranu kad dobije napad i dignuti glavu i staviti nesto meko pod nju da ta osoba nebi udarila glavu.

samo da znate da mi je to pravi datum rodjenja ako neko sumnja.









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 5 | 04.02.2012 , 3:00 PM

Quote (zoltan91)
Tako cete mu pomoci sto ce te ga okrenuti ustranu kad dobije napad i dignuti glavu i staviti nesto meko pod nju da ta osoba nebi udarila glavu.

E pa hvala na odgovoru. Nadam se da ću se setiti ovoga u tom trenutku i da će ovo pomoći. :)








6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 6 | 05.02.2012 , 1:04 AM

Quote (Leksi)
Ja imam prijatelja koji ima epilepsiju, i sasvim normalno se druzimo.


Takođe. Inače do napada dolazi prilikom velikog stresa, a najlakše se može sprečiti držanjem metalnog predmeta u ruci.








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 7 | 05.02.2012 , 3:03 AM

Verovatno nisi mislio nista lose, pa tako znaj da ne mislim ni ja Zoltane... Malo mi je pogrdan naziv ovo "epilepticari"... Zvuci mi kao da su oni sugavi ili sta vec... Oni su osobe kao i svi ostali. Moja bivsa je imala epilepsiju i imao sam priliku da zajedno sa njom prolazim tu njenu bolest, koja se inace moze uspesno drzati pod kontrolom.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










9
poruka na forumu
0 8



post # 8 | 05.02.2012 , 11:30 AM

slazem se sa tvojem misjenjem bobane. ali dosta ljudi nema isto miljenje veruj mi ako neko to zna onda sam to ja bolujem od 3 meseca rodjenja

samo da znate da mi je to pravi datum rodjenja ako neko sumnja.









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 9 | 05.02.2012 , 1:29 PM

Quote (Bobby88)
Zvuci mi kao da su oni sugavi ili sta vec... Oni su osobe kao i svi ostali.

Zvuči tako, ali oni su kao i mi, kao što si rekao.
Ima svakakvih ljudi ali oni koji o takvim osobama pričaju loše, oni su najveći bolesnici.
Brane homoseksualce, pedofile i ostale bolesnike a kada neko kaže da ima epilepsiju ili depresiju možda, gledaju k'o kretena.
zoltan91, tebi želim sve najbolje, ne obraćaj pažnju na takve ljude. Gledaj sebe da tebi bude dobro, tvoje zdravlje je najbitnije. :) yes








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 10 | 05.02.2012 , 10:43 PM

Quote (zoltan91)
slazem se sa tvojem misjenjem bobane. ali dosta ljudi nema isto miljenje veruj mi ako neko to zna onda sam to ja bolujem od 3 meseca rodjenja


Bobane?! :) Bas si me nasmejao sa ovim oslovljavanjem. :D Verujem da postoje debili koji se ponasaju kao spartanci iako smo u 21. veku. Nekada su osobama obolelim od epilepsije i mentalnim bolesnicima vrsili trepanaciju lobanje i vrsili egzorcizme nad istim. Pojedine individue nisu izasle iz tog tzv. mracnog doba pishijatrije i medicine uopste. Uzas!

zoltan91, kao sto ti vec rece MArija, ne obracaj paznju na takve oblike zivota. Takvim svojim ponasanjem samo pokazuju svoj primitivizam, a takve osobe ti apsolutno nisu potrebne u zivotu i verujem da ti ne bi pruzale prijatno okruzenje.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










9
poruka na forumu
0 8



post # 11 | 05.02.2012 , 10:57 PM

Quote (Bobby88)
Bobby88

pa koje ti ime? nisi pas da budes boby


Poruku je menjao/la zoltan91 - Nedelja, 05.02.2012, 10:57 PM

samo da znate da mi je to pravi datum rodjenja ako neko sumnja.









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 12 | 05.02.2012 , 10:58 PM

Bas ti hvala na poredjenju... :) Inace obozavam pse. Bobby je english version mog nadimka Boba (ako te vec toliko zanima). :)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










9
poruka na forumu
0 8



post # 13 | 05.02.2012 , 11:00 PM

Marija_Nikola, hvala marija

Added (05 Feb 2012, 10:00 PM)
---------------------------------------------
Bobby88 znam zezam se


samo da znate da mi je to pravi datum rodjenja ako neko sumnja.









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 14 | 06.02.2012 , 0:06 AM

Quote (zoltan91)
ali dosta ljudi nema isto miljenje veruj mi ako neko to zna onda sam to ja bolujem od 3 meseca rodjenja


Nemoj da te nikada bude briga STA neko prica o tebi, nego KO prica o tebi.
Bitno je da si dobra osoba. A pod tim smatram da nikada ali bas nikada ne pocnes svadju prvi ili neku raspravu, radje mudro cuti.
A onda mozes da im se lako naspustas ako krenu da te zezaju.

Moj prijatelj je moje godiste, i isto se bori kao i ti od treceg meseca po rodjenju. Niko nije htio da se druzi s njim sem mene, ali smo otisli njegovom lekaru da me uputi u epilepsiju kako bih znala da mu pomognem.

Zivi normalno. Zavrsio je fakultet. Duze mu je trebalo, jer sam mu rekla da ne pada u neke stresove ili depresije koje bi ga kostale zivota. Bolje i godinu dve posle nego da izaziva smrt.

Znam da ti nije lako, ali moras da budes kao prvo veseo i hrabar, u to ne sumnjamo.
Samo napred i hrabro.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 15 | 06.02.2012 , 2:41 AM

Quote (zoltan91)
kakvo miljenje imate o epileptilicirima?

Ovo zvuci kao da si napisao sta mislimo o narkomanima ili slicno....a to je "izbor" za razliku od pomenutog.
Ne verujem da ce bilo ko sta lose napisati o tome...
Bolest kao i svaka druga sa kojom se covek mora nositi i boriti kroz zivot.A ljudi koji izbegavaju one bolesne ...pa kome jos treba takav prijatelj.
Takvi ljudi uglavnom stvore mrznju u ljudima koji boluju od neke bolesti prema svima koji su zdravi.Jer podsvesno pocinju da misle kako su "losiji" od ostalih.
Svi smo mi ljudi nesavrseni i patimo od raznih bolesti ,mana i falinki....

Treba prihvatiti sebe i uzdignute glave pohitati ka onome sto tako brzo istice u nepovrat.... ka zivotu.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









57
poruka na forumu
2 45



post # 16 | 06.02.2012 , 2:50 AM

Normalno imam misljenje o osobama koje se nose sa epilepsijom, msm sve je to normalno, to je bolest kao i druga, nema razlike, svi smo mi bolesni, samo sto neki to kriju, a neki iznesu kao sto je i sa tobom slucaj, nema covjeka kojim nesto ne fali, od opadanje kose pa do upala nekih, samo nek bolest nije smrtonostna, to je dobro, a za sve ostalo postoje metode lijecenja i suzbijanja.
Bolestan covjek se mora nositi fizicki i psihicki sa bolescu, nemojte sada da mi mu jos pogorsavamo stavri, tako sto cemo mu nesto krivo reci u vezi sa njegovom bolescu, jer svakom se moze to desiti,mi to ne biramo nego hvala Bogu dobijemo, jer da nije covjek bolestan zaboravio bi na sve, mislio bi da je on netko i nesto, a ovako zna da je samo smrtnik.

Sto se tice epilepsije, mene je samo strah vidjeti napad epilepsije kada se desava, a kada bi reagovao strah me da ne bih nesto zeznuo, i ode covjek radi mene, to mi je jedini problem, strah od ne uspjeha, ali evo si mi drug rekao i pomogao kako treba postupati u slucaju necijeg napada epilepsije, znam da se oni koji imaju napad epilepsije tesko dolaze do sebe i to me malo plasi, nezz stvarno kakva je bas to bolest, msm nisam gledao na netu, a i u skolama bi trebali da kazuju kako postupati u slucaju napada.

Svi imamo neku bolest za koju znamo ili ne, tako da osudjivanje covjeka na osnovu bolesti je cisti primitivizam, brz oporavak svim bolesnima zelim.... :D

MK4









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 17 | 09.02.2012 , 5:10 AM

Quote (Ilir:D)
svi smo mi bolesni, samo sto neki to kriju

Bolest kao i mnoge druge.
zoltan91, nadam se da postoji neki modus da se osecas duze vremena dobro pa da izbegnes napade.
Cak sam nekad citao da u Kini lekari lece epilepsiju.
Zelim ti sve najbolje brate ,a ako neko i ima nesto protiv tebe,iskuliraj ga i nemoj se uzbudjivati.
Quote (zoltan91)
Tako cete mu pomoci sto ce te ga okrenuti ustranu kad dobije napad i dignuti glavu i staviti nesto meko pod nju da ta osoba nebi udarila glavu

To retko ko zna,a mnogi se i uplase kada vide napad.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









39
poruka na forumu
1 33



post # 18 | 09.02.2012 , 6:14 AM

ja imam druga koji nazalost boluje od epilepsije.
zanimljivo je to sto uvijek kada je neko slavlje da ga bas tada uhvati napad.
bitno je da ga drzite kako bi mu sprijecili pad i date mu prvo zeljezdo koje vam je pri ruci i sve ce biti u redu


Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Epilepsy (Epilepsy)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: