Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Kako skinuti temperaturu?
Kako skinuti temperaturu?




Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 1 | 16.02.2012 , 2:02 AM

Upomoc drustvo... ceo dan imam temperaturu koju ne mogu da skinem (37,5) onu najgoru, koja me samo lomi i tera da se osecam malaksalom... ceo dan sam u krevetu... Obicno kad dobijem temp popijem brufen i ona spadne, ali danas nece nikako... moram da napomenem da febricit i ja mislim paracetamol mi u zivotu nisu skinuli temp, na njih sam imuna, pa ako imate jos neki savet daj te... po mogustvu nesto sto prirodnije, da se ne kljukam sa ovolikim lekovima... :D zdrastveni radnici javite se :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 2 | 16.02.2012 , 2:11 AM

Evo stizemo!!! :D Neka te neko dobro izmasira alkoholom. Ili ako nemas alkohol, moze i rakija, Ali ipak sam za alkohol (70%), manje smrdi. :) Fora je u tome sto alkohol brzo isparava, te se samim tim smanjuje i tvoja telesna temperatura. ;)

Added (16 Feb 2012, 1:11 AM)
---------------------------------------------
Inace po pravilu se ta temperatura koju ti imas ne "skida". Ali da ti sada ne kenjam o tome... Razumem te i znam kako je to kada te "lomi". Ja sam uvek za prirodne metode. Mozes da se i tusiras sa mlakom vodom na svakih 20-ak minuta - pomaze. I najbitnije da ne zaboravim, pij sto viiiiiiiiiiise tecnosti. Dakle, cajevi supice, voda, sokici... :)


Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 3 | 16.02.2012 , 2:11 AM

Bobby88, razmisljala sam o tome, ali ovi moji svi legli, sacekacu do jutra da vidim kako ce da mi bude, a sto se tice alkohola i rakije imam oba, i potpuno mi je svejedno cime ce da masira samo da mi skine, poludeh u krevetu :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 4 | 16.02.2012 , 2:14 AM

Masiraj se sama onda koliko mozes. :) Ili ih budi! :D Kad nece Muhamed bregu, breg dodje Muhamedu. ;)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 16.02.2012 , 2:17 AM

Quote (Bobby88)
Inace po pravilu se ta temperatura koju ti imas ne "skida".


znam to mi svaki doktor kaze, ali ja pre podnosim 38-39 temp nego ovu 37,5... cim sam malaksala ja znam da je temp...

Quote (Bobby88)
Kad nece Muhamed bregu, breg dodje Muhamedu.

haha sad cu ja mamu moju da budim... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 6 | 16.02.2012 , 2:21 AM

U sustini temperatura je dobar znak, zato sto se tada oganizam bori, to je ustvari odgovor imunog sistema. Ali, kazem, o5 razumem kako ti je, jer to je ona najgora temperatura. Ja kada imam iznad 38 nije mi nista, ali ta (kao sad tvoja) me ubijaaaaaaaaa.

Sta kazes za urgentnu sluzbu? :) Nisu bas svi zdravstveni radnici bad guys. :) Btw, imas nesto na pp. :)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










317
poruka na forumu
37 72



post # 7 | 16.02.2012 , 2:26 AM

Pranje tela sirćetnom vodom ima blagotvorne efekte. Pre kupanja, sunđerom natapljenim sa razblaženim sirćetom istrljajte telo, zatim se istuširajte toplom vodom (ne preterano vrelom), uvijte se u zagrejan peškir i pravo u krevet

U slučaju visoke temperature, kao prevenitivu protiv gripa treba koristiti isceliteljsku moć belog luka. Zgnječite veliki čen i dodajte ga vrućoj supi.

U slučaju povišene temperature telo gubi mnogo tečnosti, a sa njm i dragocene vitamine i minerale. Zbog toga veliki unos tečnosti u vidu čajeva i drugih toplih napitaka i mnogo svežeg voća su prvi korak ka ozdravljenju.






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 8 | 16.02.2012 , 2:37 AM

Quote (Bobby88)
Sta kazes za urgentnu sluzbu? Nisu bas svi zdravstveni radnici bad guys.


razmisljala sam da posetim doktora, ali kad pomislim kako me je prosli put docekala, jos sutra drzavni praznik... mislim da mi draze da bolujem... jedino ako ces ti da mi das neku terapiju :D
ladygaga123, hvala na savetima

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 9 | 16.02.2012 , 2:52 AM

Mislio sam na urgentnu sluzbu - mene. :) Moj savet je ne posecuj ih jer em nije toliko ozbiljno, a plus bi se smrzavala do tamo, a onda bi te oni docekali kao azdaje. Sedi kuci, neka te masiraju, pridrzavaj se saveta koje smo ti udelili LG i ja i bices kao nova. ;)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










393
poruka na forumu
36 392



post # 10 | 16.02.2012 , 2:55 AM

i mene cima temperatura od veceras,sav sam polomnjen u pm,ne mogu ni da hodam kako treba...popio sam vec dva ferveksa sad cu uzeti i brufen samo da zaspim i da se ne budim do sutra

Live to ride,ride to live...







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 11 | 16.02.2012 , 3:00 AM

Quote (Bobby88)
Mislio sam na urgentnu sluzbu - mene.

vidis da mi od temp ni mozak ne radi kako treba.. :D
Quote (Bobby88)
Moj savet je ne posecuj ih jer em nije toliko ozbiljno, a plus bi se smrzavala do tamo, a onda bi te oni docekali kao azdaje. Sedi kuci, neka te masiraju, pridrzavaj se saveta koje smo ti udelili LG i ja i bices kao nova.


ma ja njih izbegavam u sirokom luku, sama se lecim kod kuce, samo idem kod njih po opravdanja... ja kad odem kod doktora onda zna se koliko je seti, iako moja glupa doktorka to ne moze da utuvi sebi u glavu... dobro sad mi nije vise ona promenila sam je.. :D
Sinisa-Sabac, meni od tog fervexa muka, ja pijem defrinol (tablete) kad me uhvati prehlada... probaj ti sa lekovima mozda ti pomognu, kad vec meni ne pomazu :D a inace sam prespavala ceo dan, i sad idem opet da spavam... :S

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 12 | 16.02.2012 , 3:03 AM

Koliko ja vidim, otvoricemo ovde Extra Cafe kliniku. :D lol

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 13 | 16.02.2012 , 3:07 AM

Quote (Bobby88)
otvoricemo ovde Extra Cafe kliniku.

hvala Bogu zdrastvenih radnika ima, a pomoc nikad nije na odmet... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










317
poruka na forumu
37 72



post # 14 | 16.02.2012 , 3:41 AM

Da li si uspela nekako da je snizis?








53
poruka na forumu
13 112



post # 15 | 17.02.2012 , 3:50 AM

drmni dvije rakije i nema je vise ;)






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 16 | 17.02.2012 , 3:57 AM

Quote (ladygaga123)
U slučaju visoke temperature, kao prevenitivu protiv gripa treba koristiti isceliteljsku moć belog luka. Zgnječite veliki čen i dodajte ga vrućoj supi.

e probala sam ovo, i odusevila se kako dobar ukus supa ima... :D i moja mama me takodje pitala sta sam stavila u supu... :D

spala je, nemam je danas, valjda sto sam se u toku spavanja bar sto puta preznojila... :D sad sam jos malo ono bezveze al sutra cu se ja mislim vratiti u normalu :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










576
poruka na forumu
34 295



post # 17 | 18.02.2012 , 5:13 PM

ja se bar lecim sam zadnji put sam otisao kod doktora 2009 ;) nevolim to najbolje je leciti se sam ;) kada odes u bolnicu polu bolestan kuci se vratis sa jos 2-3 bolesti vise :) temperaturu skinuti tako sato se tusiras redovnije :)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 18 | 18.02.2012 , 5:54 PM

Quote (nikdeni)
ja se bar lecim sam zadnji put sam otisao kod doktora 2009

tako sam i ja isla jednom godisnje samo na kontrole i doktorka kaze jednom prilikom evo ove sto dolazi jednom godisnje i od tad malo malo ja bolesna... urekla me, mamu joj... :)

Quote (nikdeni)
temperaturu skinuti tako sato se tusiras redovnije


ma to radim i kad nemam temp... to sam sve pokusavala, al nije pomagalo, izgleda da je onaj dan definitivno trebao organizmu odmor... sad nema problema ko nova sam :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 19 | 22.02.2012 , 3:39 AM

Novalgetol inekcija tj. ampulu otvoris i sipas u kasiku u kojoj ima secera jer je inekcija gorka. To popijes, malo vode i kao nova si. Posle toga se istusiras mlakom vodom jer ce inekcija da te preznoji i sutradan si kao nova.

To ti garantujem jer ja imam uvek istu temperaturu 40,1 i nista nemoze da je spusti sem toga.











1520
poruka na forumu
180 1265



post # 20 | 22.02.2012 , 3:43 AM

Quote (sandra1000)
Novalgetol inekcija tj. ampulu otvoris i sipas u kasiku u kojoj ima secera jer je inekcija gorka. To popijes, malo vode i kao nova si. Posle toga se istusiras mlakom vodom jer ce inekcija da te preznoji i sutradan si kao nova.


Tacno. Ali to nikako ne preporucujem! Jer kao prvo: to je lek za intramuskularnu aplikaciju, ne za oralnu. Drugo: Moze doci do anafilaktickog soka. A, to je nepredvidivo. Cak iako neko nije do tada bio alergican na neki lek, u ovom slucaju na Novalgetol, ne znaci da nece biti i sada.

Dakle, ne igrajte se ovim. Najozbiljnije vam govorim.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)




Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Kako skinuti temperaturu?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: