Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Zujanje u glavi ili uhu
Zujanje u glavi ili uhu






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 10.04.2012 , 2:31 AM

Cao moji forumasi... cao

Zelim da podelim sa vama jedan problem i potrazim pomoc. Tacnije, radi se o promlemu o kome mnogi neznaju. Strucno ga zovu Tinitus i boluje jako mnogo ljudi od njega. Manifestuje se tako sto vam konstantno nesto pisti, zuji, cuka, suska, grebe, cijuce i svasta jos bez prestanka u glavi ili uhu.

Pre pet dana setala sam moje kuce do Mirijeva, tamo je duvao vetar. Sutradan sam se probudila sa pistanjem/zujanje u glavi. I evo vec cetiri dana to traje. Nemam predstavu od cega je to nastalo. Uzasno se bojim lekara, ali moram da odem kod lekara ORL-a i gde god sam citala o ovom stanju svi kazu da su isli na Magnetnu rezinancu, ja neznam kako cu to da prezivim jer ja da zgrada ima 100 spratova idem peske jer se bojim lifta, a ne neke konzerva u kojoj nemozete da se mrdnete.

Ima li neko predstavu ili slican problem... sta je radio, od cega mu se to zujanje pojavilo ili bilo sta drugo, ja sam ocajna.

Dan mi prodje, ali noc je vecna :(











218
poruka na forumu
23 298



post # 2 | 10.04.2012 , 11:44 AM

sandra1000, uh nebih da sam ti u koži :p.
Drugar je imao isti problem zujanja. Smršao za tri nedelje 7-8kg. Jednostavno počelo da mu zuji u glavi, nikakve promaje prehlade upale itd... Snimio glavu i krvne sudove do detalja, nikakve upale, začepljenja, šloga a zujanje traje. Doce se čudile da čovek koji je 64 godište ima krvne sudove ko osoba od 15tak godina. Pio neke tabletice od jednog doktora pa drugog, kiseonik koristio i ništa. Na kraju je završio u barokomori i ona mu je jedino pomogla, sad je ok mada ponekad čuje kada je pod stresom to zujanje. Inače kod njega doce došle do zaključka da je na nervnoj bazi. Kako mu doktor sa VMA reče tvoj mozak video fatamorganu, misleći na problem a problema nema. Kod tebe je možda neki slučaj upale.








275
poruka na forumu
487 4191



post # 3 | 10.04.2012 , 2:02 PM

Quote (sandra1000)
Ima li neko predstavu ili slican problem... sta je radio, od cega mu se to zujanje pojavilo ili bilo sta drugo, ja sam ocajna.


Nema ti spasa :D ahhaahha...salim se,pa otido do lekara i neka ti on da strucno misljenje ;)

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 4 | 10.04.2012 , 2:13 PM

Meni se slično desilo.Trajalo je par dana i onda samo nestalo. Najbolje bi bilo da odeš kod doktora. On najbolje zna. :)








6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 5 | 10.04.2012 , 2:25 PM

Sandrice ti otiđi kod lekara, to ti je najbolje rešenje. A što se tiče zujanje, jedino kada se pijan vratim iz diskoteke pa legnem u krevet. lol








882
poruka na forumu
27 382



post # 6 | 10.04.2012 , 4:14 PM

to se nekd i meni desi ali bas bas retko i to mi se najvise puta desi kada se napucam ljutog kulena











Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 10.04.2012 , 4:31 PM

mozda imas upalu uha... nemoj da se plasis, idi vidi sta je... ne verujem da ce odmah magnetna rezonanca, mozda ce ti isprati uvo... probas i sama da u uvo sipas kap dve hidrogena, i ostavi minut dva da on deluje... mozda dobijes i kapi neke sto se sipaju uvo.. nemoj da panicis pre vremena..

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 8 | 10.04.2012 , 6:09 PM

I ja se iz sve snage nadam da ce prestati. Tinitus je uzrok ali ne bolest, zato treba videti sta to pistanje prouzrokuje, jer moze od vrata, zuba, kicme, upale uha, sinusa i stosta jos. JA sumnjam na vrat jer kad smo pre dve godine isli na put, moja kaciga je bila malo veca, pa od otpora vetra vrsila mi je pritisak na vrat. Vec duze vreme imam problema sa glavoboljom i upravo tim delom kicme od kog mi trne levo rame i kao da imam neki uzareni konac preko cela. A i da kazem svima ko god krcka vrat da moze ista muka da ga zadesi i da zna da je to opasno. A gde god sam procitala svi, ali svi doktori apeluju da se ne koriste slusalice za muziku jer su one najveci uzrok pistanja u glavi. A to pistanje je dozivotno. Moja najbolja drugarica od toga pati vec 4 godine, ali ona je izasla s mokrom kosom i dobila temperaturu preko 40, od tada joj pisti i ima zacepljen nos. Ali ja nemam nijedan simptom koji ona ima.

Kazu da i od cirkulacije koja ne dolazi do kraja krvnih sudova hoce da pisti.

JA sad pijem Sinacilin 500 mg, za svaki sluvaj ako je upala, Ginkobil Forte, Beviplex. vitamin C i Leksilijum 3 mg za smirenje ujutru i uvece.

Valjda ce ubrzo prestati. Idem kod ORL, pa kod Kostolimca Seleta ( najbolji kostolomac u Bg-u ) pa sta mi Bog da, samo kazem nedaj Boze najgorem dusmaninu. Nasla sam podatak da svaka peta osoba pati od nekog vida pistana.

Forumasi moji hvala vam puno na pomoci, ako neko nesto sazna nek mi kaze, jer niko nerazume agoniju u kojoj sam cry

Added (10 Apr 2012, 6:09 PM)
---------------------------------------------
Zaboravih da kazem da sam ispirala usi hidrogenom. Usi su mi perfektno ciste. Mislila sam da ce ga mi grmi u glavi, a ono je samo suskalo i kad sam okrenula glavu da hidrogen izadje, tecnost je bila cista.












1
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 10.04.2012 , 7:08 PM









1
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 10.04.2012 , 7:34 PM

Samo da se ubacim , sto se tice vecine bolesti ljudi prave velike zablude citajuci na internetu razne tekstove ( u vecini slucajeva pogresne) i sam sebi davajuci dijagnoze. Manite se raznih provera i citanja, sto manje znas to si zdraviji, a ako bas nesto te dugo muci onda odes lekaru. A ne na svaki manji bol odma pocnes da pretrazujes sta bi to moglo biti i ko je imao takve simptome, samo se jos vise uplasis i mozes cak da i umislis da i ti to imas. Ni lekari nisu sigurni u vecini slucajeva sta je a kamoli sam da pravis sebi dijagnozu.

A to tvoje zujanje moze biti od milion stvari, npr: upala uha, visok pritisak, prehlada.. A ti vec sebi dala dijagnozu i jos odma mislis da ce te slati na magnetnu rezonancu. opusteno idi kod doktora i dace ti neke kapi verovatno i prestace za par dana.
Pozitivno razmisljanje je najbolji lek za sve bolesti.
PozZ








904
poruka na forumu
96 378



post # 11 | 11.04.2012 , 2:30 AM

Quote (alqimista)
Samo da se ubacim , sto se tice vecine bolesti ljudi prave velike zablude citajuci na internetu razne tekstove ( u vecini slucajeva pogresne) i sam sebi davajuci dijagnoze. Manite se raznih provera i citanja, sto manje znas to si zdraviji, a ako bas nesto te dugo muci onda odes lekaru. A ne na svaki manji bol odma pocnes da pretrazujes sta bi to moglo biti i ko je imao takve simptome, samo se jos vise uplasis i mozes cak da i umislis da i ti to imas. Ni lekari nisu sigurni u vecini slucajeva sta je a kamoli sam da pravis sebi dijagnozu.

A to tvoje zujanje moze biti od milion stvari, npr: upala uha, visok pritisak, prehlada.. A ti vec sebi dala dijagnozu i jos odma mislis da ce te slati na magnetnu rezonancu. opusteno idi kod doktora i dace ti neke kapi verovatno i prestace za par dana.
Pozitivno razmisljanje je najbolji lek za sve bolesti.
PozZ


Sve je od reci do reci tacno...

Ali... Razgovarala sam s masom ljudi koja govori jedno te isto izmedju ostalog i da se batalim interneta i zlonamernih prica.

Svi kazu da nasi lekari nemaju pojma o cemu se radi i da zato salju na niz koje kakvih analiza kako bi uboli odgovarajucu.
Ja imam problema jer se mnogo nerviram, dan pre pistanja sam se i iznervirala jer mi je sestra mnogo bolesna, a isti oni koji su polagali zakletvu da ce leciti ljude je i krse. Sestru su mi poslali iz Tirsove kuci i rekli "Ako te bude bolelo jos vise ti dodji opet" Niti znaju sta je boli, ni zbog cega. Sad se usanovilo da ona ima problema sa levim bubregom. I kako da se ne nerviram kad se ludaci igraju zivotom deteta od deset godina, koje vec danima lezi kuci i sve je mrsavije i mrsavije.

Nepodnosim nepravdu i hladnokrvnost ljudi kad cuju da je nekom dete umro da kazu "Pa dobro, nije moje"

Pricam o tome da odem u dom zdravlja, uzmem uput za ORL, tamo me pregledaju i posalju na magnetnu rezonancu da skeniram glavu i kicmu, pa onda oni to "studiraju" i "zagledaju" da vide ima li sta cudno. Ziv svedok vam je moja Tijana koja je popila tonu lekova i sustanje cetiri godine nije prestalo.

Em sam sportista, em se hranim zdravo i zivim zdravo i meni ovo da se dogodi. Svako se nasmeje kad kazem da bi bila naj srecnija kad bi postala seljanka i kopala po njivi i sredjivala bastu, a ne sedela u gradu i slusala probleme u autobusu, na radiju, na televiziji, u prodavnici svuda... rehabilitacija mi treba. Sva sreca pa ide ovo lepo vreme pa cu vise biti napolju.

Nemogu da vam opisem to kad vam je konstantno u mom slucaju modem (za internet) u glavi. Dzabe vam i lepota i pare i sva raskos kad nemate zdravlja.

Nisam razumela alqimistu... kakve veze ima jetra s mozgom?












223
poruka na forumu
17 76



post # 12 | 11.04.2012 , 2:59 AM

ja cujem neko pistanje kad se bas nista necuje,ali ne smeta mi.






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 13 | 11.04.2012 , 9:42 AM

dosadnjakovic, jednim delom si u pravu, ali ja sam pre 6meseci bila bolesna, zna dosta njih ovde sa foruma, dva meseca nisam izbijala od doktora... preko dana u bolnicama a uveceu hitnoj, jer me je boleo zeludac... i naravno posle dva meseca silnih lekova koje su mi doktori dali, kad mi je jedan rekao da vise ne zna sta da uradi da nema pojma kako da mi pomogne, izbacila sam sve lekove i okrenula moju terapiju, i za dva dana su bolovi prestali... inace moja doktorka sa opste prakse, uvek naglasi da trazim i po internetu neke naprimer tradicionalne lekove, da vidim jos ljudi koji su imali isti problem, mozda su oni koristili drugu terapiju koja je bila vise uspesna nego neka druga... ne deluje svaki lek na svakog isto... a i ne moze da zna lekar sve lekove napamet koliko ih ima... idi ti samo kod doktora, vidi prvo sta ce ti oni kazu... pa ces lako posle, ali nemoj da se opterecujes, neces zavrsiti kao ta tvoja drugarica ;)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 14 | 12.04.2012 , 1:34 AM

Caos svima, eto mene opet... ali nemam nista novo da vam kazem sem sto i dalje zuji. Od silnih vitamina i lekova osecam neki umor... danas sam popodne setala s Betty i kad sam dosla kuci legla sam da dremnem.
U subotu ujutru idem kod kostolomca jednog od najbojih u Bg-u.... Da budem iskrena imam zent od tih "samoukih" lekara ali kostolomac Sele je ljude dizao iz invalidskih kolica. Mojoj majci su rekli da ce posle porodjala ostati invalid zbog prekida kicme, kad joj je Sele namestio kicmi ona se osecala bolje posle porodjaja nego sto je pre njega. Polazem sve nade u tog coveka. Jedino sto se zakazuje samo subotom i redovi su kao za vreme bombardovanja. Imacu strpljenja i zakazacu... iskreno se nadam da ce se smilovati na moje godine i odmah me primiti.

Icicu i na dopler krvnih sudova vrata, mozda je neko zakrcenje. Cuvajte se jake muzike, slusalice nikako, tek kad ovakvo nesto dozivite vidite koliko ste srecni kad ste zdravi, i koliko su usi osetljive.

I verovali ili ne masa ljudi boluje od ovog. Upoznala sam se s jednom devojkom koja kaze "Sandra srecice, tebi je to nista, a ja u glavi imam voz"

Ali mene budi ovaj pritisak koji osecam u glavi. I ako svaki dan merim pritisak i ujutru i uvece od kad je ovo pocelo meni je pritisak 109/63 sa 80 do 103 odkucaja kako kad...

Evo nasla sam nesto sto ce vam biti upozorenje da NIKAD ali NIkAD ne gurate one djavolje stvari (slusalice) u usi.
Ovo se ovako cuje... Vrste zvukova / Tinnitus













218
poruka na forumu
23 298



post # 15 | 12.04.2012 , 3:23 AM

Odgledaj ovaj video i shvatićeš zašto sam ti spomenuo barokomoru. Drugar je sve prečešljao na jezicima koje on poznaje a to su Francuski, Bugarski i Engleski i došao do podatka da jedino uspešno lečenje ima barokomora. Sad postoji problem jer takva metoda lečenja kod nas za taj problem nije propisana pa može se desiti da te neće doktor uputiti na barokomoru. To zujanje je u suštini odbrabeni mehanizam koje naše telo poseduje i govori ti da ne radiš to što si radio do tada. Ako vidim da nisi odmakla u rešenju problema zamoliću ga da on napiše par reči o problemu koje je imao i kako ih je rešio.








11
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 12.04.2012 , 3:36 AM

Mislim da ti je to samo od vetra,jer i sama kazes da si setala kuce po vetru. A ovo ostalo,pritisak i to sto te budi iz sna je tvoj stah da je nesto ozbiljno,i tvoja psiha. Nemoj toliko da brines jer ce se sekiracija na kraju odraziti na nesto drugo. Razmisljaj pozitivno i idi kod lekara,bez straha. Mislim da ce neke kapi resiti stvar. Bez brige! i javi sta je rekao cika doca. ;)








904
poruka na forumu
96 378



post # 17 | 18.04.2012 , 0:21 AM

Quote (aVe)
Odgledaj ovaj video i shvatićeš zašto sam ti spomenuo barokomoru. Drugar je sve prečešljao na jezicima koje on poznaje a to su Francuski, Bugarski i Engleski i došao do podatka da jedino uspešno lečenje ima barokomora. Sad postoji problem jer takva metoda lečenja kod nas za taj problem nije propisana pa može se desiti da te neće doktor uputiti na barokomoru. To zujanje je u suštini odbrabeni mehanizam koje naše telo poseduje i govori ti da ne radiš to što si radio do tada. Ako vidim da nisi odmakla u rešenju problema zamoliću ga da on napiše par reči o problemu koje je imao i kako ih je rešio.



Hvala ti PUNO!

Divno od tebe sto si potrazio za mene ovako nesto bitno. U toj komori se udise cist kiseonik. Ja inace sumnjam da je meni slab dotok krvi do mozka kao i kiseonika, a uzrok tome vratni deo kicme koji je taj krvotok i pricepio nekako. Jer ja retard sam krckala vrat kao sumanuta. Sad me boli vrat, tacnije kad podignem glavu levi deo me mnogo boli. Inace pre jedno par meseci uzela sam da pomerim akvarijum sa celicnom konstrukcijom koji je pretezak i izmedju lopatica mi ne nesto krcnulo, od tad imam bolove, levo rame me boli, trne, kao i kad okrenem glavu na desnu stranu imam osecaj uzarenog konca preko cela koji boli uzads jedan. Mora da je neki nerv ustinut.

Dosla sam do coveka za kog kazu da je najbolji u nasoj zemlji i on ima ordinaciju. Radi se o kostolomcu Seletu kog svi hvale. Dolazili su mnogi sportisti, ljudi u invalidskim kolicima, a nakon namestanja kicme ustajali iz istih.

Ja imam neverotan strah i ubi me pomisao,a sta ako nije to.

Zuji mi uceloj glavi, nocas mi je doslo da placem od muke sto nemogu da zaspim od tog sumanutog pistanja. Moj decko se ubi masirajuci me, mada, opet kazem, daj Boze da je to zbog kicme, da me nejede neki tumor. Gde god bi me uhvatio mene bi bolelo, dal vrat, dal ramena, dal niz kicmu. Pijem Ginkobil forte, Beviplex, vitamin C i Leksilijum za smirenje.

Pritisak mi je nizak, jedino ti odkucaji srca sto su nenormalni jer sam napeta uzas jedan. Nedaj Boze nikome ovakav pakao, kakav je osecaj kad ste sami u sobi, sve pogaseno, a vi spavate s motorom od aviona, smesno ali zalosno.

Do kostolomca Seleta je veoma tesko doci, na svu srecu je blizu mene. Zakazuje se samo subotom, redovi su nenormalno veliki i treba poraniti oko 4 da bi se stalo u red. Zdravstvena mi je gotova krajem sledece nedelje tek, ali moram da preduzmem nesto pre toga.

Ima Hiperbaricna komora na VMA, to cu da vidim sto pre, nemoze da steti, a svakako doprinosi zdravlju. Neki kazu da posle jednog tretmana vide bolje, cuju i krecu se lakse. Pa ko zna, nista me nekosta da probam. Trenutno se osecam kao da sam stavljena u neki kalup, stegu koja mi neda da disem. Sva sam ko osamucena i nemam snage.

Hvala svima sto mi pomazu, nekako mi lakse kad ovu muku podelim s vama. NEMOJTE IZLAZITI S MOKROM KOSOM NAPOLJE I KRCATI VRAT, NIKAKO!











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 18 | 20.04.2012 , 12:30 PM

Moras ici kod lekara i na mag rezonancu iz drugih razloga,koji se zovu -ne daj Boze!

Pazi ,moje iskustvo je ono sto sam cuo,a moja baka je lecila uvo (maloj i velikoj deci i odraslima,bez obzira da li su bolovi ili zujanje) samo sa cuvarkucom,a to je ono sto raste po krovovima ,cudnog izgleda,a naci cu i sliku da vidis.
Pazi mi se VUCHICE,javi kako je seka,da li je bolje. Za bol u bubregu,ja koristim buscopan.



a ovo je sa jednog sajta

Lekoviti deo biljke: za lek se skupljaju listovi, Ieti, za vreme cvatnje
hemijski sastav: tanin, sluz, smola, kalcijev malat, masno ulje, mravlja i jabucna kiselina.
Upotrebljava se sok iscedjen iz celelog svezeg lista.

Lekovito delovanje: sveže iscedjeni sok iz listova cuvarkuce koristi se u
lecenju nervne rastrojenosti, padavice, nemimih snova i straha u male dece.
Sveže zdrobljeni listovi ili cisti sok koriste se kao sredstvo koje hladi i steže, zatim, protiv cireva, rana, opekotina; za bolna mesta nastala gihtom te za lecenje »kurjih ociju« i uklanjanje suncevih pega. Sveži sok koristi se u lecenju nagluvosti, osobito one koja je izazvana skrucenim žutim sekretom (jer ga sok cuvarkuce rastvara).. Cireva zeludca, herpesa, hemoroida i glista. Sok se upotrebljava protiv opekotina. U novije vreme upotrebljava se sok od vveze biljke krotiv zapaljenja zuba i upala grla.

Added (20 Apr 2012, 12:30 PM)
---------------------------------------------
A za seku mi se javi na pp pa cu ti reci sta da joj dajes od cajeva da se bubreg reanimira i da pocne normalno da funkcionise bez bolova... cao



Fajlovi: 6478794.jpg (9.6 Kb)
Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









144
poruka na forumu
1 47



post # 19 | 28.07.2012 , 5:00 PM

u uhu neki put








1
poruka na forumu
0 0



post # 20 | 10.02.2013 , 8:52 PM

Ljudi meni je pukla obicna zelena petarda pored glave pre 2 meseca i jos mi zuji u usima,nekad zuji a nekad susti.Mozete mi pomoci, bio sam kod lekara i rekli su da ce proci al nikako.

MALI ;)



Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Zujanje u glavi ili uhu
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: