Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Kako leciti prehladu? (Dajte vasa misljenja, savete...)
Kako leciti prehladu?






125
poruka na forumu
17 184



post # 1 | 10.04.2012 , 7:24 PM

Pozdrav.
Otvorio sam ovu temu jer sam poslednjih dana bas prehladjen... Sta da uradim da se najbrze resim prehlade?
Dajte vase savete, misljenja, iskustvo...












1
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 10.04.2012 , 7:32 PM

Ja sam se iskreno izlijecio putem cajeva,limunada,sokova, unosi sto vise tecnosti u organizam, lezi i ne idi u skolu (jer u skoli ima puno bakcila) pa samo moze pogorsati situaciju.... B) B)








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 3 | 10.04.2012 , 8:24 PM

čaj, med, limun, supice/juhice, bijeli luk, voće i povrće uopšte, dosta pomogne i onaj Tylolhot-kupuje se bez recepta ..








904
poruka na forumu
96 378



post # 4 | 11.04.2012 , 2:40 AM

Iz iskustva ti kazem, ako legnes u krevet gotov si...bude ti jos gore. Samo budi kuci, luftiraj prostoriju u kojoj si, igraj igrice kako bi ubio vreme koje si kuci, jedi zdravo... domacu supu, voce i povrce, kuvan krompir sa barenom sargarepom, pirinac ako te muci stomak. Ako ti je muka i povracas meni je doktor rekao da popijem Kokakolu i ja ko nova. Ako ti smeta Koka kola uzmi kiselu vodu. Cedi limunadu, s manje secera ili jos bolje bez secera. Secer u organizmu pospesuje razvoj bakterija.

I zapamti, iako si musko, cuvaj se hladnoce, oblaci se toplije, bolje da ti bude vrucina jer cim osetis hladnocu kasno je. Uvek imaj dve tri kesice Ferveksa i Eferalgan (sumeci)

Ja sam najtezi slucaj.... sta god me snadje snadje u sto gorem mogucem obliku, zato pamet u glavu i apoteku u kuci. Vec sam pisala Novalgetol inekcija se u apoteci kupuje u ampuli, beloj providnoj, nju kupis polomis pipak na kasiku supenu sa secerom ipas polovinu i pojedes(, zalijes sa vodom i ti sutra mozes na fudbal preporodjen si. To da znas za nedaj Boze ako dobijes visoku temperaturu. Ovako... davi se u vocu i povrcu, kupi i neke vitamine u apoteci... Ologovit, Vitamin C DEPO i sl....

Zelim ti brz oporavak poljubac









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 11.04.2012 , 9:48 AM

eto sandra ti je sve napisala... ali ako osetis da te lomi, onda se nakljukaj lekovima i legni da dremnes... kapi u nos, ako te boli grlo Neo angin tablete za sisanje, cajevi, limunade, i sto rece sandra najbolje je je bez secera... Za prehladu je dobar lek Defrinol, pije se valjda tri puta na dan, vec posle prve tablete videces olaksanje... a ako ti treba nesto za iskasljavanje, flumicil uzmi, ima kao sumeca i kao neki prah rastvara se u casi vode, mislim da je tableta od 600mg pa se pije jednom dnevno, a prah je od 200mg pa se pije tri puta dnevno, moj ti je savet tableta, ako ima u apoteci, inace lep je za pice... toliko od mene, ostalo da ne ponavljam

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 11.04.2012 , 3:29 PM

Ja ostajem kod kuće i mirujem. I normalno,neko se brine za mene. lol

Jedem mnogo voća,pijem dosta limunade i pijem nekakve lijekove. I mnogo spavam. :D


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Sreda, 11.04.2012, 3:29 PM








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 7 | 11.04.2012 , 7:49 PM

Kad osjetim da ce me uvatit prehlada,popijem odma jedan Fervex i podjem spavat. Ujutro sam ko nova ;)











4290
poruka na forumu
228 2087



post # 8 | 11.04.2012 , 11:23 PM

Vitamini
Čajevi
Limunada
Supe i čorbe








125
poruka na forumu
17 184



post # 9 | 23.04.2012 , 1:46 PM

Hvala vam svima puno, svi odgovori su mi na neki nacin pomogli da ozdravim... :)










Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 10 | 27.04.2012 , 7:47 PM

Podravkina kokosija supica iz kesice skuhana u samo 2 deci vode sa puuuuuno bibera!

Bijeli luk i slanina u velikim kolicinama.

Med, rakija i biber na gazu pa svezati oko vrata.

Obuci 3 pidzame, utopiti carape u rakiju i obuti ih, preko njih jos dva para i pokriti se sa nekoliko pokrivaca.

Prespavati noc.

Ujutro ustanes smrdljiv kao svinja, ali zdrav kao dren!!

Provjereno, hiljadu puta!!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









68
poruka na forumu
9 283



post # 11 | 28.04.2012 , 9:13 PM

Mirovati, jesti voce (limun, narandže, jabuke ...), piti tecnost (limunadu i caj - probajte caj od djumbira lijeci sve :D)

Naravno ako imate jaku temperaturu popiti tabletu ili neki lijek :)











408
poruka na forumu
12 196



post # 12 | 28.04.2012 , 9:57 PM

prehlada se tesko moze izlijeciti, ako koristis lijekove imaces prehladu sedmicu dana, a ako ne koristis imaces prehladu nedjelju dana :) cao

http://www.youtube.com/watch?v=FGRgEEeuZhM









363
poruka na forumu
29 337



post # 13 | 06.06.2012 , 11:30 PM

Quote (Barca1899)
Kad osjetim da ce me uvatit prehlada,popijem odma jedan Fervex i podjem spavat


I meni fervex bas pomogne, tako da ga svima preporucujem u pocetnoj fazi, pa cak i pre nego se bas prehladite... Cim osetite prve simptome brzo u apoteku.. :)


Ја сам године провео са тобом, теби дао све за тебе живео...










153
poruka na forumu
172 408



post # 14 | 07.06.2012 , 0:35 AM

Prehlada se leci posthladom! xD

Preznojavanjem uz pomoc odece, toplih napitaka bogatim vitaminom C da se telo lakse izbori sa stetocinama u organizmu i hranom. Da vam ne bude dosadno, gledajte Slagalicu :)

Dobro Vece









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 15 | 14.06.2012 , 1:02 PM

Ako ti se prehlada prosiri na grlo tj, boli te grlo nikako piti LIMUNADU, nikako jesti LIMUN.
Jer limun je zlo na takvo grlo. On stvori jos gore stanje u grlu nego sto je bilo.
Radje med svako jutro kasicicu pojedite s malo vode, nego Limun.

A sto se tice kako se resiti prehlade, to se spreciti ne moze, proces je. Ali moze se ublazi.
Na primer ja, kad me uhvati prehlada,nikad nisam legla, jer ako telo opustis, onda se virus uzme svoj danak, tebe!
Zato uvek nesto radim, trcim, i slicno tome. I naravno ne pijem cajeve. Ja to ne volim.
Popijem dve tri rakije.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










211
poruka na forumu
175 866



post # 16 | 16.06.2012 , 12:25 PM

Quote (Leksi)
Ako ti se prehlada prosiri na grlo tj, boli te grlo nikako piti LIMUNADU, nikako jesti LIMUN.
Jer limun je zlo na takvo grlo. On stvori jos gore stanje u grlu nego sto je bilo.

Slazem se sa ovim, najgore sto mozete uraditi kad vas grlo boli jeste piti limunadu i jesti limun, jer je sluznica upaljena a lim. kis. sve to razjede. KOd bolesti grla najbitnije je piti sto vise tecnosti kako bi se sluznica smirila. Recimo meni uvek pomogne da karamelizujem secer i prelijem ga mlijekom, ne puno secera jer ce biri preslatko. To kad prokuva ostavim malo da se ohladi i pijem vruce, naravno ne vrelo da se sprzim, vidite kako vama odgovara. Mlijeko oblozi sluznicu i mnogo je bolje.
Isto je jako dobro staviti rakiju na gazu i obmotati grlo. Pored toga na gazu se moze stavljati i biber i kiseli krastavci, ali ja samo koristim rakiju.
Sto se tice same prehlade, tu ne mogu sasvim pomoci domaci recepti, ja koristim coldrex, on mi mnogo pomogne. A kad osetim da cu da se razbolim uzmem paracetamol popijem i legnem da spavam i ujutru sam ok ;) eto

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 17 | 16.06.2012 , 1:05 PM

10 vitamina C (košta u apoteci oko 40din) se razmuti u caši vode sa malo sećera i popije se (ukus je odvratan) ali zato sutradan ko novi... ;) ova količina se koristi za kilažu (65-85kg tako negde) e sad u zavisnosti dal ste mršaviji ili puniji povećava se i smanjuje broj tableta :)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










42
poruka na forumu
3 7



post # 18 | 16.06.2012 , 1:28 PM

Samo med konzumiraj,uzmi kašiku meda i stavi malo na jezik,a onda jezikom taj med stavi što dalje u grlo i drži 10-15 min.To je meni pomoglo,kao rukom odneseno. :)

Coutinho10









211
poruka na forumu
175 866



post # 19 | 17.06.2012 , 3:39 AM

Quote (dzoNiiii92)
Samo med konzumiraj,uzmi kašiku meda i stavi malo na jezik,a onda jezikom taj med stavi što dalje u grlo i drži 10-15 min.To je meni pomoglo,kao rukom odneseno

Joj med je extra za grlo :3

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.










326
poruka na forumu
317 2359



post # 20 | 04.08.2012 , 5:56 AM

Ma pusti se tableta i tih gluposti ... cisto navikavanje organizma na farmaceutske droge i ostale gluposti :D

samo prirodno med i cajevi :D naravno sto vise voca kiselog jedi :D

naravno ne predaj se tako lako nego izadji ili kuci malo treniraj da aktiviras sto bolje svoj odbrambeni sustav, kad se oznojis kako treba od treninga videces kako brze deluje sve ;)


Poruku je menjao/la c0n3 - Subota, 04.08.2012, 5:57 AM


Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Kako leciti prehladu? (Dajte vasa misljenja, savete...)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: