Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Saveti za zdravlje (U zdravlje treba ulagati od rođenja....)
Saveti za zdravlje






22
poruka na forumu
0 54



post # 1 | 15.06.2012 , 10:21 PM

SAVJETI ZA ZDRAV ŽIVOT

- REDOVITO SPAVAJTE 7-8 SATI
- DNEVNO BUDITE TJELESNO AKTIVNI NAJMANJE 30 MINUTA
- REDOVITO DORUČKUJTE
- PIJTE SVAKODNEVNO BAREM 8 ČAŠA VODE
- DNEVNI UNOS HRANE PODIJELITE U PET OBROKA
- IZBJEGAVAJTE MEĐUOBROKE, MASNU, SLANU I SLATKU HRANU
- SVAKI DAN JEDITE POVRĆE I VOĆE
- ODRŽAVAJTE POŽELJNU TJELESNU TEŽINU
- IZBJEGAVAJTE STRESNE SITUACIJE I NAUČITE PREVLADATI STRES
- NE PUŠITE CIGARETE
- ALKOHOL UZIMAJTE UMJERENO ILI GA POSVE IZBJEGAVAJTE

1.Trudnoća


U trudnoći, treba posebno naglasiti,
zabranjeni su pušenje i alkohol,
a o korištenju lijekova uvijek je
potrebno prethodno posavjetovati se s liječnikom.

2.Prehrana školskog djeteta


Djeca koja ne doručkuju često su pospana,
slabije postižu koncentraciju i otežano prate nastavu.

3.Mediteranska prehrana


Pri jelu treba biti umjeren,
jesti tri glavna i dva međuobroka (jogurt, voće)
i nikako preskočiti doručak.

4.Voda


Razvijte naviku da pijete litru i pol vode na dan,
i neka vam bude dostupna uvijek pri ruci na radnome mjestu,
u školi, na putu, ili tokom rekreacije.

5.Priprema i čuvanje hrane


Odmrznuta hrana ima povećan broj mikroorganizama
pa se zato ne smije ponovno zamrznuti jer se može pokvariti
ili čak uzrokovati trovanje.


Fajlovi: 4209967.jpg (4.0 Kb) · 9411675.jpg (4.3 Kb) · 3013414.jpg (3.4 Kb) · 7367486.jpg (3.0 Kb) · 4671828.jpg (3.2 Kb)

Poruku je menjao/la bezimeni_88 - Petak, 15.06.2012, 10:47 PM









♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 2 | 15.01.2013 , 4:09 AM

Svaka cast za temu.. Jedino sto postujem od ovoga je da ne pusim cigarete i ne konzumiram alkohol. ostalo shocked

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 3 | 15.01.2013 , 10:57 AM

Quote (bezimeni_88)
- NE PUŠITE CIGARETE

Tu su ga pretjero :D :p

Nisu losi savjeti ;)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 4 | 16.01.2013 , 4:41 AM

Naučno je dokazano da ako ne pijete, ne pušite i hranite se zdravo, svejedno umirete!

Bla, bla, truć, truć... Naši stari (dede, babe) su jeli masnu hranu, pušili (zavijali duvan), pili alkohol (radi cirkulacije), pa su živeli duže nego oni što vode računa o svemu... Moja prababa, je pila vodu iz bare, pa je živela 85 godina...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










411
poruka na forumu
326 425



post # 5 | 16.01.2013 , 4:56 AM

Marijana samo sto tadasnji ljudi nisu toliko obolevali od raka, kao danasnji..






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 6 | 16.01.2013 , 5:18 AM

Quote (Kokiko92)
samo sto tadasnji ljudi nisu toliko obolevali od raka, kao danasnji..


novo doba nove bolesti... isto kao sto je u njihovo vreme bila ''popularna'' tuberkoloza, tako je sad rak... a postoji mogucnost i da su umirali od raka, ali nije bilo kao danas mogucnosti da se to otkrije, leci i istazuje...
cinjenica je da nas nista nije zdravo, a to smo mi sami krivi i sad nam se priroda sveti.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










411
poruka na forumu
326 425



post # 7 | 16.01.2013 , 5:28 AM

Marijana

Quote (Marijana)
a to smo mi sami krivi i sad nam se priroda sveti.


sama si kriva kad ovako mislis

Quote (Marijana)
Bla, bla, truć, truć... Naši stari (dede, babe) su jeli masnu hranu, pušili (zavijali duvan), pili alkohol (radi cirkulacije), pa su živeli duže nego oni što vode računa o svemu... Moja prababa, je pila vodu iz bare, pa je živela 85 godina...


te popularne bolesti, su bolesti za koje tada nije bilo leka. a danas, kada ti kazu da ne pusis, jer je bolje spreciti nego leciti, ti napises ovo.

Quote (Marijana)
Bla, bla, truć, truć... Naši stari (dede, babe) su jeli masnu hranu, pušili (zavijali duvan), pili alkohol (radi cirkulacije), pa su živeli duže nego oni što vode računa o svemu... Moja prababa, je pila vodu iz bare, pa je živela 85 godina...






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 8 | 16.01.2013 , 5:56 AM

Quote (Kokiko92)
sama si kriva kad ovako mislis


zasto sam kriva, ja govorim ono sto jeste. Unistili smo ozonski omotac, hrana koju jedemo je sve samo nije hrana... cista hemija... sta mislis zasto se radja sve vide mutanta i deca sa raznim bolestima?

Napisala sam ono sto jeste, nisam ja nista izmislila. Sto se pusenja tice (nepusac sam) i sta meni vredi sto ja ne pusim, kad mene truje njih 4 iz moje porodice koji puse... kad dvoje u prostori pusi u kojoj sedi nepusac to je kao da i on popusi jednu cigaru. ne jedem masno zato sto mi ne prija, ne pijem gazirana pica, pa ne vidim da sam nesto zdravija od onih kojii sve to rade. Kada bih vam napisala sta se sve nalazi u hrani, pocev od hleba koji svi jedemo, zivot bi vam se zgadio. Ne pricam ja ovo zato da bih nesto napisala, radila sam seminarski na fakultetu u vezi hleba, a to je podrazumevalo i istrazivanja neka, da na kraju kad sam branila seminarski, 200 studenata je bilo u soku jer nisu mogli da veruju sta jedu.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










411
poruka na forumu
326 425



post # 9 | 16.01.2013 , 6:21 AM

Quote (Marijana)
zasto sam kriva, ja govorim ono sto jeste.


ovo nije tacno.

Quote (Marijana)
Bla, bla, truć, truć... Naši stari (dede, babe) su jeli masnu hranu, pušili (zavijali duvan), pili alkohol (radi cirkulacije), pa su živeli duže nego oni što vode računa o svemu... Moja prababa, je pila vodu iz bare, pa je živela 85 godina...


ja sam samo to hteo da kazem.






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 10 | 16.01.2013 , 5:51 PM

Kokiko92, ja smatram da je tačno, a ti izvoli obrazloži zašto misliš da nije... ako se ispostavi da sam pogrešila, nema problema, priznaću ti da si u pravu. Na kraju krajeva, ovde smo da diskutujemo... ;)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










411
poruka na forumu
326 425



post # 11 | 17.01.2013 , 1:02 AM

prvo da kazem da ne razumem potrebu da se ovo objasnjava.

drugo, izuzetak ne negira pravilo. to sto je tvoja baba zivela 85 god. ne znaci da bi svi ziveli 85 god. ako ne verujes, pocni i ti da pusis, pa ces videti da posledice nisu bezazlene. dalje, nacin ishrane i nacin zivota, ne ostavlja posledicu samo na trajnost zivota, nego i na njegov kvalitet.

trajnost zivota, tj broj godina, nije objektivna velicina za poredjenje. kad kazes da neko ima 85 god. to znaci da se od rodjenja, zemlja okrenula oko sunca 85 puta, a to bas nema veze sa nasim organizmom. na bbc je bila emisija koja se bavila ovime, tako da ljudi koji su pusaci, imaju pluca pluca koja su mnogo starija od njih, tj ako su imali 25 god. objektivna starost njihovih pluca je bila preko 40 god.






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 12 | 17.01.2013 , 1:25 AM

Kokiko92, slazem se ja sa tobom za to sto kazes. Kao sto sam napisala gore, niti pusim, niti jedem masno, ne pijem gazirano, naravno desi mi se nekad da pojedem nesto masno i popijem gazirano ziv sam covek ali to nekonzumiram svakodnevno. gledala sam ja emisiju gde su Nemci radili istazivanje na dva 70-godisnjaka. Jedan je bio zdravstvano bio katastrofa, a drugom je organizam izgledao 20 godina mladje... da bi se na kraju ispostavilo da covek svaki dan pojede kasiku belog luka, a beli luk je odlican za imunitet. I sve ovo gore sto je navedeno je tacno, ali ti mene nisi razumeo kad sam rekla, da smo mi krivi (ne bukvalno mi) zato sto nam se sve ovo desava... mi nemamo vise nista prirodno, da nema hemije u sebi. Dzabe sto neko jede voce i povrce, kad je to puno svakakve hemije. Kazu zdrav crni hleb, nadji mi u nekoj pekari 100% crni hleb... nema... zato sto sada dodaju svakakvi aditivi... kreni od paradajza kojeg mozes naci tokom cele godine... ili onaj koji stigne u prodavnice tri meseca pre nego sto mu je vreme zrenja. na koju foru? odgovor je - hemija. mogu do sutra da ti nabrajam primere... kako nesto moze da traje po mesec dana, a inace se kvari za nedelju dana? Evo cisto sumnjam da neko od vas zna, da pecurke koje kupujete u prodavnici se prskaju varikinom da bi ostale sveze. A i kad smo kod cigareta i to cu da ti obrazlozim, ljudi koji su pre 50 i vise godina, dok nije masovno zazivela duvanska industrija, pusili iskljucivo cist duvan, a sad puse cigare sa katranom, nikotinom gde nema ni 3% duvana.
A to sto sam pomenula moju prababu, ne sudim ja samo na jednoj osobi, u mom selu ima ljudi koji imaju preko 95godina i jos zive, a mnogo mladji su u tom istom selu poumirali.
Pazi mogu ovako u nedogled da pisem, cvrsto stojim iza svega sto kazem, nekih stvari sam bila svesna i dok nisam upisala fakultet, ali kad sam krenula da ucim u vezi hrane (prehrambeni tehnolog) shvatila sam sta sve jedemo.. a znas sta je najtuznije? Sto iako znam sta jedem, ne mogu da kazem e necu to da jedem, jer bolje od toga nema.

mozda nisam bila jasna u pocetku u vezi nekih stvari, cinjenica je da mi objasnjavanje bas i ne ide od ruke, a toliko toga bih rekla, al mi smorno za kucanje, pa onda gledam da ga skratim, da se onaj ko cita ne bi smorio, i onda mozda preskocim neke delove koje ne bi trebalo.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''




Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Saveti za zdravlje (U zdravlje treba ulagati od rođenja....)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: