Magazin

Početna » Magazin » 2013 » August » 18

Dortmund u finišu slavio protiv Braunšvajga, Nirneberg i Herta remizirali
Borusija Dortmund uspela je da pobedi Braunšvajg sa 2:1 u poslednjoj utakmici 2. kola Bundeslige, dok su, u meču koji je odigran nešto ranije, Nirnberg i Herta iz Berlina podelili bodove odigravši 2:2.

Dugo su se "milioneri" mučili sa novajlijom u ligi. Ekipa trenera Jirgena Klopa napadala je sve vreme, stvarala prilike, ali je golman gostiju Davari bio na visini zadatka.

U 69. minutu umesto Obamejanga na teren je ušao Hofman, a već nakon šest minuta Dortmund je poveo sa 1:0.

Osetio je Klop koga treba ubaciti u igru, pa je ovaj igrač odigrao dupli pas sa novajlijom iz Šahtjora, Mhitarijanom, izbacio odbranu gostiju, te plasirao loptu u donji desni ugao golmana Braunšvajga.

Hofman je glavni "krivac" i za drugi gol Dortmunda, jer je iznudio penal za svoju ekipu, koji je realizovao Marko Rojs u 86. minutu.

Sve što su gosti uspeli da urade je da smanje prednost finaliste Lige šampiona minut pred kraj kada je Krac postigao pogodak, ali nije bilo više vremena za promenu rezultata.

U drugoj utakmici koja se igrala u u nedelju, domaćin je poveo u 40. minutu golom Drmića, pa su domaći navijači sa pravom verovali da će njihovi ljubimci, nakon remija u prošlom kolu protiv Hofenhajma (2:2), zabeležiti prvu pobedu u novoj sezoni.

Ali, tako nisu mislili gosti iz glavnog grada Nemačke, koji su u drugom poluvremenu napravili preokret. Prvo su izjednačili autogolom Dabanlija u 61. munutu, da bi u 78. Roni iz penala doneo veliko slavlje plavo-belima.

Ipak, radost igrača Herte trajala je sve do pretposlednjeg minuta, kada je Kijotake postigao pogodak za Nirnberg i sačuvao bar bod za domaću ekipu.