Magazin

Početna » Magazin » 2016 » Februar » 5

Sevilla 'četvorkom' osigurala finale s Barcelonom
Pred 37.000 gledatelja na Sánchez Pizjuánu Sevilla je zasluženo osigurala miran uzvrat na Balaidosu koji bi trebao biti samo formalnost

Nakon što je Barcelona 'sedmicom' ispratila Valenciju s Nou Campa u prvom polufinalu španjolskog Kupa kralja, uvjerljiva je bila i Sevilla koja je u drugom polufinalu 'četvorkom' dobila Celtu.

Pred 37.000 gledatelja na Sánchez Pizjuánu Sevilla je zasluženo osigurala miran uzvrat. Već u 27. minuti imali su domaćini priliku povesti kada je Sergio Gomez Sola napravio prekršaj u svom šesnaestercu, no udarac Kevina Gameira s bijele točke obranio je Ruben Blanco.

Na samom kraju prvog poluvremena loptu je iz kornera u šestnaesterac nabacio Ever Banega a tamo se odlično snašao Adil Rami koji je glavom s velike udaljenosti spremio loptu nisko unutar lijeve stative za 1:0.

U 59. minuti Kevin Gameiro je odličnim udaracem s ruba šestnaesterca pogodio za 2:0, a isti igrač je tri minute kasnije završio svoju prekrasnu solo akciju još jednim odličnim udarcem, ovaj put unutar šestnaesterca za 3:0 Seville.

Za konačnih 4:0 domaćina zabio je Michael Krohn-Dehli u 87. minuti susreta preciznim udarcem uz desnu stativu nakon asistencije Vitola. Uzvrat je za tjedan dana na Balaidosu.