Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Mart » 3

Gol Đurđića za remi Firta, Borusija i Šalke ubedljivi, preokret "farmaceuta"!
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su kod kuće ekipu Hanovera sa 3:1, dok je Šalke kao gost slavio protiv Volfsburga sa 4:1, u 24. kolu nemačke Bundes lige.

Aktuelni šampion, u čijem je dresu ceo meč odigrao srpski reprezentativac Neven Subotić, stekao je prednost na poluvremenu i u nastavku susreta rutinski je uvećao protiv Hanovera. Borusija sa utakmicom više zaostaje 14 bodova za vodećim Bajernom iz Minhena.

Šalke je ubedljivo slavio na gostovanju u Volfsburgu, dok je izuzetno važne bodove u borbi za opstanak osvojio Augsburg na gostovanju protiv Verdera u Bremenu (1:0). Za Verder je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski.

Bod nade osvojio je Grojter Firt na gostovanju Hamburgu (1:1), a vodeći pogodak za taj klub postigao je Nikola Đurđić. On je u 14. minutu primetio da je golman Hamburga Rene Adler istrčao sa gola i lako ga je lobovao. Za HSV je igrao Slobodan Rajković, ne i Gojko Kačar.

I dok su Nirnberg i Frajburg remizirali igrajući 1:1, Leverkuzen je posle velikog preokreta stigao do bodova protiv Štutgarta.

"Švabe" su povele u 12. minutu preko Vedada Ibiševića koji je bio siguran izvođač penala, dok je na 1:1 poravnao sa istog mesta na terenu Štefan Kisling u 82. minutu.

Samo tri minuta kasnije Lars Bender je postavio konačan rezultat donevši ogromnu radost promrzlim navijačima.