Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Oktobar » 31

Ludnica i 10 golova u Madridu, Bejl i Ronaldo ponizili Sevilju!
Neverovatan meč odigrali su Real i Sevilja koji je završen rezultatom 7:3 za Madriđane u 11. kolu Primere, koje je donelo velike probleme za Miroslava Đukića. Fudbaleri Valensije vodili su do 61. minuta protiv Almerije, ali su poraženi sa 2:1 na svom terenu, dok je Valjadolid za 180 sekundi stigao do izjednačenja protiv Real Sosjedada i izvukao bod remijem 2:2.

Sav bes za neuspehe ove sezone i poslednji u "El klasiku", "kraljevski klub" je iskalio nad nedužnom Seviljom, a blistali su Geret Bejl i Kristijano Ronaldo. Šta se sve dogodilo, najkraće opisuje - 10 golova, crveni karton, penali na obe strane i promašen jedanaesterac.

Najskuplji igrač na svetu se u potpunosti oporavio od povrede, bio je željan igre i najavio je spektakl sa dva pogotka, u 13. i 27. minutu.

Pridružio mu se Ronaldo, postigao ukupno tri gola i prestigao Dijega Koštu na čelu liste strelaca, da bi gosti iz Andaluzije za dva minuta pre kraja poluvremena smanjili na 3:2 i vratili neizvesnost.

Da ne bude previše drame u nastavku pobrinuo se pomenuti dvojac uz pomoć dvostrukog strelca Benzeme pa je Sevilja doživela pravu katastrofu koju je upotpunio Rakitić promašenim penalom i Mbia isključenjem 15 minuta pre kraja.

Bio je to prvi put posle 46 godina da je na "Santjago Bernabeuu" palo 10 golova na jednom prvenstvenom meču, otkako je Real 1967. deklasirao Sosijedad sa 9:1.

Valensija je vezala i drugi poraz, iako je sve dobro krenulo po Đukićeve izabranike pošto su u 33. minutu dobili jedanaesterac koji je Žonas pretvorio u pogodak i vođstvo domaćeg tima.

Ipak, sve se okrenulo protiv "slepih miševa", te u 62. minutu defanzivac Torsiljeri donosi izjednačenje, a onda i totalni šok na "Mestalji" - Vidal Pareu u 69. minutu preokreće rezultat i upisuje tri boda Almeriji koja se sigurno nije nadala ovom ishodu.

Neverovatan triler odigrao se na meču Valjadolida i Real Sosjedada gde je gostujuća ekipa vodila sa 2:0 do 53. minuta, ali onda kreće totalna ofanziva domaćina.

Grizman je u 15. i 53. minutu doneo 2:0 Sosjedadu, a Larson u 76. i Gera u 79. minutu postavljaju izjednačenje, nakon čega Valjadolid kreće u totalnu ofanzivu iz koje se rodio penal u prvom minutu nadoknade.

Loptu je namestio Ebert koji nije bio precizan, pa nije uspeo da donese magičan preokret.