Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Februar » 18

Mesijevih 300 za pobedu Barse
Lider Primere Barselona, savladala je Granadu u gostima rezultatom 2:1, a Lionel Mesi je stigao do novog rekorda u dresu tima sa 'Nou Kampa'.

Mesi je postigao 300. i 301. gol za Barsu u teškoj pobedi nad Granadom, koja je u 26. minutu povela golom Odiona Igala, na asistenciju Nolita.

Katalonci su ponovo imali loptu u posedu više od 70 posto vremena, ali do kraja prvog dela nisu uspeli da izjednače, šutevi Adrijana, Mesija i Danija Alveša bili su neprecizni.

U drugom delu je nastavljena dominacija Barse, koja je rezultirala izjednačenjem u 50. minutu golom Lionela Mesija. To je ukupno 300. gol sjajnog Argentinca u dresu Barselone, a dvadesetak minuta kasnije samo je popravio sopstveni rekord.

Najbolji fudbaler sveta je u 73. minutu postigao svoj drugi pogodak na utakmici i doneo Barseloni 21. pobedu u ovoj sezoni.

Mesi je bio strelac u svakom takmičenju u kom je nastupao za klub. Postigao je 206 golova u Primeri, 56 u Ligi šampiona, 24 u Kupu Kralja, 10 u španskom Superkupu, 4 gola na Svetskom klupskom prvenstvu i jedan pogodak u Superkupu Evrope.

Katalonci suvereno drže prvu poziciju na tabeli, sa 15 bodova prednosti u odnosu na Atletiko Madrid, koji se u nedelju sastaje sa Valjadolidom.