Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Mart » 18

Primera: Nove majstorije Mesija, Rajo deceniju čekao na gol!
Barselona predvođena genijem Lionelom Mesijem nastavlja rutinski put ka šampionskoj tituli. U okviru 28. kola španske Primere katalonski gigant je na "Kamp Nouu" savladao Rajo Valjekano rezultatom 3:1 i tako zadržao ogromnih 13 bodova razlike u odnosu na najbližeg pratioca, madridski Real. I ovu utakmicu obeležio je fenomenalni Argentinac, momak iz Rosarija za kojeg polako ali sigurno "nestaju" prave reči koje bi opisalw njegove vanvremenske igre.

Sa nova dva gola Mesi je stigao do brojke od 43 u prvenstvu, iako do kraja šampionata ima još 10 utakmica. Osim toga, Mesi je učestvovao i kod uvodnog gola Barselone, kada je u 25. minutu bio asistent Davidu Vilji. Njih dvojica su sjajno funkcionisali i na utakmici protiv Milana, pa je ovaj dvojac nastavio da "teroriše" protivničke odbrane.

Do kraja prvog poluvremena Lionel Mesi postigao je gol za 2:0, da bi u 57. minutu majstorijom podsetio na nekada slavnog zemljaka Dijega Maradonu. Stuštio se ka golu Raja, pratio ga je Arbilja ali potpuno bezuspešno. Na kraju, rutinskom realizacijom podsetio je ljubitelje fudbala na gol koji je postigao Dijego Maradona protiv Belgije u polufinalu Svetskog prvenstva u Meksiku 1986. godine.

Interesantna situacija desila se u 69. minutu. Raul Tamudo ušao je u igru umesto crnogorskog napadača Andrije Delibašića, "počašćen" salvom zvižduka. Naravno, radi se o legendi velikog gradskog rivala Espanjola, što u Barseloni nikako ne zaboravljaju. I upravo je Tamudo iskoristio nonšalantnost u odbrani katalonske ekipe i samo minut po ulasku zatresao mrežu nemoćnog Pinta. Bio je to prvi gol Rajo Valjekana u prvenstvenim mečevima protiv Barselone posle više od jedne decenije! Tačnije, poslednji put Rajo je postigao gol protiv Barse u decembru 2002. godine.

Mogla je Barselona do kraja utakmice da postigne još neki gol, ali su Mesi i kompanija u mnogim izglednim situacijama preterivali, kao da su želeli da se "ušetaju" u gol Rubena.

U preostalom meču, odigranom u Granadi, domaći tim dočekao je Levante, a ekipe su podelile bodove - 1:1. sikeira je sa penala doveo domaćina u vođstvo, dok je Levante pogotkom Italijana Akvafreske stigao do izjednačenja. Granada tako nastavlja borbu za opstanak u ligi, dok je Levante siguran u "zlatnoj sredini" tabele.