Magazin

Početna » Magazin » 2013 » Januar » 21

Real demolirao Valensiju, Atletiko bliži Barsi, povreda Falkaa, pobeda Đukića!
Fudbalerima Reala iz Madrida pošlo je za nogama da u meču 20. kola Primere postignu pet golova Valensiji a svi su pali u prvom poluvremenu. Atletiko iz Madrida savladao je Levante sa 2:0, dok je Osasuna bila bolja od Deportiva rezultatom 2:1. Valjadolid je posle serije loših rezultata protiv Saragose (2:0) upisao i drugu uzastopnu pobedu.

Izabranici Žozea Murinja bili su više nego raspoloženi da pokažu svu snagu a izabrali su i neobično težak teren za to.

Na prepunoj Mestalji apsolutno niko nije očekivao da će njihovi ljubimci primiti pet golova u prvom poluvremenu ali je retko ko od gledalaca tokom odmora napustio stadion.

Odbrana Valensije kao da nije postojala, o srednjem redu da se i ne govori a napad nije dobio dva upotrebljiva pasa u prvih 45 minuta igre.

Za Real su pogađali po dva puta Kristijano Ronaldo i Anhel Di Marija, kao i povratnik u prvi tim Gonzalo Iguain.

U drugom poluvremenu gosti kao da su se sažalili na domaćina te su formalnosti radi odradili taj deo meča.

Atletiko je imao priliku da se pobedom nad Levanteom približi Barseloni na "samo" osam bodova i nije je propustio.

U ne tako zanimljivoj utakmici u kojoj se propisno ispromašivao Radamel Falkao, strelci za "jorgandžije" bili su Lopez u 32. i Koke u 60. minutu.

Što se Falkaa tiče, on se u 58. minutu posle jednog trka uhvatio za zadnju ložu tražeći od trenera Dijega Simeonea da ga zameni. Potom je otišao pravo u svlačionicu, a nije poznato da li je ozbiljnije povređen.

Tim iz Pamplone je konačno omogućio svojim navijačima da se raduju, pošto je prekinuo niz od pet mečeva bez pobede, a Deportivo će teško opstati u eliti i preti mu povratak u Segundu već posle jedne sezone u Primeri.

Sola je u 26. minutu doveo Osasunu u vođstvo, da bi Nino u 60. povisio na 2:0, a sve što su gosti uspeli je da preko Kamunasa u nadoknadi vremena ublaže poraz.

Valjadolid je spremno dočekao Saragosu u nadi da će upisati i drugu uzastopnu pobedu što se i dogodilo. Trener domaćih Miroslav Đukić naredio je ponovo ofanzivnu igru koja se isplatila golovima Gere i Gonzalesa.

Antonio Rukavina odigrao je ceo meč zadržavši naviku da nastupa u svakom ovosezonskom za Valjadolid, dok Stefana Babovića i Ivana Obradovića nije bilo u protokolu Saragose.