Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Samoubistva
Samoubistva






4290
poruka na forumu
228 2087



post # 41 | 01.12.2011 , 9:08 PM

Ma to su labilne ličnosti.
Ne znam kako to neko može da uradi sebi.
Uglavnom, mladi se ubijaju zbog ljubavi i vršnjačkog zlostavljanja, oko 30-40-e zbog para, a stariji zbog bolesti.
Ne razumem to, pre neki dan se ubio jedan dečko od 18 godina, zbog čega, niko ne zna.
Slažem se sa Leksi u potpunosti.
Ti ljudi misle da će nešto rešiti samoubistvom.Glupost!
Kao što izreka kaže, ako ne možeš da učiš - udaj se. Ako ne možeš da nađeš posao - rodi dete. Manji problemi se rešavaju većim. Tako i ti što se ubiju misle da će ''rešiti'' problem.








20
poruka na forumu
3 10



post # 42 | 01.12.2011 , 9:37 PM

Nebi ucinio nikako. Ali situacija koja je. nono








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 43 | 01.12.2011 , 10:05 PM

Moje je misljenje da svaki covek ima negativne faze.
Ljudima koji su u krizi treba pomoci . Ukoliko ste blizu osoba koje imaju odredjene probleme,a primecujete da su labilne,porazgovarajte s tom osobom. Mozda ce upravo taj minut Vaseg napora dati coveku nadu i veru u zivot.
Ako je u duhovnoj krizi,porazgovarajte ili ga odvedite kod lekara ili duhovnika,koji ce mu pomoci.
Ako je u finansijskoj krizi,pomozite koliko ste u mogucnosti. Ne zaboravite da danas u Srbiji gladuje 600000 ljudi. Ne zato sto nece da rade,vec zato sto nema posla.
Premostite nevoljniku krizni momenat.
Budite humani u onoj meri koliko to mozete sebi da priustite.
Niko se nije ubio bez razloga.
I nismo svi dovoljno jaki da izdrzimo svakodnevne pritiske...
I ne znamo u koliko teskoj situaciji neko moze da se nadje...
Samoubistvo nekog coveka(naravno izuzev umno poremecenih osoba) nije greh samo samoubice,vec i njegove najblize okoline koja nije obratila paznju na uzroke koje dovode do samoubistva.
Budite ljudi!
Zasto da covek coveku bude zver,a ne brat?

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









843
poruka na forumu
234 2303



post # 44 | 01.12.2011 , 10:21 PM

Mislim da se samo kukavice ubijaju (i ako ipak trba hrabrosti da npr. skocis sa solitera).....
Ne bih se nikada ubio osim u dva slucaja.
1.Da sam na nekom ratistu i da me opkole tj. da nemam sanse da se izvucem
2.Da patim od neke neizlecive bolesti koja ubija mucki i polako,da bih resio drage osobe muke da me takvog gledaju(nadam se da bi me razumeli)






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 45 | 01.12.2011 , 10:38 PM

Marko27, nisu ti dovoljno jaki razlozi... kad se najmanje nadas stvari se preokrenu... drug od mog tate je bio na ratistu i kad je vec bilo price da ce svi poumirati, on uzme i ubije se, a posle deset minuta je sve bilo okoncano... ne postoji razlog za samoubistvo...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










843
poruka na forumu
234 2303



post # 46 | 02.12.2011 , 0:24 AM

MarijanaBK1, Mislio sam da sam sam i bez municije,dacu ti primer koji ceo svet zna che guevara se predao i kako je prosao.....ako bih vec morao tako da prodjem,zasto da dozvolim da me neko muci.....lako je reci ali tesko uciniti da u takvoj situaciji ne propevas,pa ako vec ja moram da umrem zasto da dolazim u situaciju da izdam saborce.....na tu situaciju mislim

Takodje mislim da je suvise "mracna" tema za ovaj super forum...








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 47 | 02.12.2011 , 6:09 AM

Gledano iz naseg ugla,razlozi ne postoje. Iz ugla samoubice razlog uvek postoji. Oni taj razlog (problem) ne mogu da prevazidju i zato i cine takav korak.
I moj drug se ubio na ratistu jer je bio u neizlaznoj situaciji,koja se pola sata kasnije resila... Kakav apsurd...
Zivot morate da cenite. I svoj i tudji.
A ova tema je prikladna za svaki forum,posto predstavlja deo nase svakodnevnice.
I dobro je sto je otvorena.
Ako bilo ko od clanova pomislja na samoubistvo,pomisao da ce nase reci koje iznosimo u ovoj temi,uticati na to da promeni misljenje,samo nam govori da je tema na ovom forumu itekako potrebna.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









240
poruka na forumu
160 1322



post # 48 | 05.12.2011 , 10:50 AM

mislim da je samoubojstvo bijeg...

svima nama dogadaju se cudne situacije iz kojih ponekad ne vidimo izlaz...
problemi dolaze i prolaze, nema toga sto se na neki nacin ne moze rjesiti...

mislim da do samoubistava nebi dolazilo kada bi ti jadni ljudi imali s nekim podjeliti taj problem, kada bi poslusali tude misljenje i kada bi netko bio dovoljno strpljiv da im ukaze i svjetliju stranu toga...

koliko puta sam samo procitao da se ubilo djete zbog losih ocjena...
vjerujem da do toga nikada nebi doslo kada bi postojalo razumjevanje roditelja i okoline...
ljudi se ubijaju iz tako glupih razloga, glupih meni, njima su to ocito vazne stvari u zivotu...

imam skolskog prijatelja koji je saznao da ima rak pluca...
isao je na zracenja i na 3 kemoterapije..., davali su mu od 6 mjeseci do godinu dana zivota... nakon tih terapija bilo mu je jako lose, povracanje, slabost...
i rekao je da ce radije zivjeti 6 mjeseci kao covjek nego godinu dana kao nemocan u krevetu...
i vise se nije lijecio... ja sam se pokusao zamisliti na njegovom mjestu i apsolutno sam ga podrzavao u odluci...
e, on je jos odlucio dignuti kredit i potrositi ga u tih par mjeseci zivota koliko mu je jos ostalo...
pili smo, izlazili, tulumarili i radili sve sto ni zdrav covjek nebi smio...
nakon par mjeseci na pertragama se pokazalo da se njegov rak vise ne siri...
ocito mu je alkohol naskodio...
otada ima 7 godina, moj Marin je vratio kredit, ziv je i skoro zdrav...
ozenio se i ima sina...
kada su mu rekli da ima jos 6 mjeseci pitao me mogu li mu nabaviti pistolj....






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 49 | 05.12.2011 , 12:25 PM

Quote (vladogrozni)
koliko puta sam samo procitao da se ubilo djete zbog losih ocjena...


imali smo taj slucaj u zgradi do nas, strasno...

e bas o tome prica vlado, ne postoji problem koji ne moze da se resi...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










119
poruka na forumu
2 44



post # 50 | 05.12.2011 , 1:12 PM

To je jedan od najvećih grijehova








310
poruka na forumu
34 246



post # 51 | 05.12.2011 , 2:37 PM

kada vas osude na dozivotnu ili budete rob u srednjem veku i znate da vam nma spasa , bolje se ubiti nego drugima ciniti magarecu uslugu








68
poruka na forumu
9 123



post # 52 | 05.12.2011 , 2:46 PM

Samoubica se radja! Moj dobar drug se obesio prosle godine. Moram da kazem da je momak bio super lik i uvek je bio za sve tu. Samoubio se zbog gluposti (ne bi da ulazim u detalje)! Ja tako nesto bi pocinio samo u jednom slucaju: nikad ne bi dozvolio da budem ratni zarobljenik. A svi ostali razlozi su po meni besmisleni! Takodje se ne slazem da se treba ubiti, ako neko ima neku opaku bolest! Sve napreduje, naravno ka boljem i nacice se vec neko resenje...

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 53 | 05.12.2011 , 3:10 PM

Marko27, ne treba gledati na druge, sta su drugi uradili u svojim zivotima, nego zivi svoj. Poenta je da nema tog razloga da neko na sebe digne ruku. Jer je besmisleno. Imas samo jednu priliku za zivot. Druge nemas.
Mrtva glava ne resava problem, samo ziva.
Odustajanje od vlastitog zivota je egoistican postupak.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










119
poruka na forumu
2 44



post # 54 | 05.12.2011 , 3:18 PM

Upravo sam izgubio dobru frendicu iz Amerike(samoubistvo) lol








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 55 | 05.12.2011 , 3:22 PM

Hiperion88, I to tebi spada pod LOL??
Blago tebi!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










119
poruka na forumu
2 44



post # 56 | 05.12.2011 , 3:31 PM

Leksi,sada sam upravo saznao i ostao sam zatečen.A to lol sam greškom stavio.Nisam tako mislio








393
poruka na forumu
36 392



post # 57 | 05.12.2011 , 3:46 PM

Došao lik u biblioteku i kaže: “ dobar dan,dajte mi jednu knjigu o samoubistvu “ a bibliotekar ce : “ Jes’ , pa da mi je posle ne vratiš.... ;)

Live to ride,ride to live...









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 58 | 09.12.2011 , 0:25 AM


Poznavao sam par momaka koji su izvršili samoubistvo. Bili smo dobri drugari. Ništa im nije falilo, sasvim normalni, zgodni, sportisti. Međutim koliko god da su fizički bili jaki, vjerovatno su toliko psihički klonuli pred naletom osude pojedinih ljudi. Dovoljan je trenutak slabosti, trenutak lude hrabrosti koja na kraju postaje kukavičluk da oduzmete sebi život. Jedan je to uradio zbog neuzvraćene ljubavi, drugi zbog nezadovoljstva....Razlozi mogu biti svakojaki. Bitno je znati da time ne ubijaju samo sebe, nego i najbliže.
Moj rođak od 11 godina je u martu ove godine pucao sebi u glavu zbog loših ocjena i zato što su mu zabranili da trenira dok ne popravi ocjene. Imao je ludu sreću da je metak prošao kroz glavu a da ne ošteti mozak.
Znam samo da je život, kakav god bio, dragocjen i ne treba ga olako odbacivati. Kada se mučimo sa nekim poslom i poželimo da odustanemo od njega, uvijek se nađe neko riješenje i na kraju budemo zadovoljni odrađenim i sami sobom. Ponosni smo na sebe što smo uradili nešto, stvorili nešto. Tako i život ne bi bio sladak , a da ne poznajemo njegovu gorčinu.



Poruku je menjao/la luka83 - Petak, 09.12.2011, 0:26 AM











2427
poruka na forumu
345 2552



post # 59 | 09.12.2011 , 0:41 AM

Samoubice - što ih je više, to ih je manje. :D :D








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 60 | 19.12.2011 , 10:42 PM

Ja se stvarno pitam zasto oni to cine sami kad ima kandidata koji rado to odrade i to djabe :D

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Samoubistva
Search: