Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Hardwer » X box 360 ili Pc grafika (Koji sistem je po vama bolji)
X box 360 ili Pc grafika






3239
poruka na forumu
372 2298



post # 21 | 14.03.2013 , 11:24 PM

Quote (tower)
Nece biti, windows 8 ne podrzava toliko dobrih igara


Windows 8 je sranje i ne mozes da das merilo po njemu...

Sto se teme tice uzmimo XBox, PS3 ili cak i PS4 koji kostaju eto sada lupam 500e novi i onda uzmite ovu graficku:

Code
http://www.itsvet.com/proizvod/asus-radeon-hd-7970x2-6gb-gddr5-ares2-6gd5/comp_comp_vga/20/3455


koja kosta 1425e pa joj dodajte:

Code
http://www.itsvet.com/proizvod/intel-i7-3960x-3.3ghz-15mb/comp_comp_cpu/46/488


o ostalim komponentama da ne pricamo i sad aj ubedjujte me kako je konzola mocnija od PC jedina stvar koja treba da se pita je koliko ste spremni da platite za to gaming iskustvo...

U cenovnom rangu koliko kostaju konzole ne moze da se uzme komp koji je mnogo bolji od njih ali ako gledamo maximum koliko komp moze da pruzi u odnosu na konzolu ( bez cene ) mislim da je prica suvisna..

Da ne spominjem da za komp svaki dan izlazi nesto poboljsano sto ostavlja mogucnost za nadogradnju a konzola u principu kad izadje reko se sta bitno menja do izlaska sledece...


Poruku je menjao/la Davor - Cetvrtak, 14.03.2013, 11:27 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 22 | 17.03.2013 , 5:50 PM

Quote (Ed05)
Nije tacno, x box je izasao davne 2006  i tada je bio jaci od bilo kog pc-ja.I dan danas razlika izmedju pc i x box-a je u rezoluciji.Pc podrzava full hd u svakoj igri dok x box u oko 50% igara. I jos ovo,igra Mass Effect je izasla prvo na pc pa je onda izasla na x box360 tako da ne mozemo da pricamo o portovanju za konzole u ovom slucaju.Igra je na x box uradjena identicno kao na pc,a video govori bolje od reci
 Uglavnom, sve netačno.
U vrijeme izlaska XBOX-a bilo je jačih računara i bilo bi besmisleno tvrditi drugačije, ali nije to ni bitno. Razlika nije samo u rezoluciji. Postoji još dosta razlika prvenstveno u sposobnosti hardvera da primjeni savremenije tehnologije, ali i to bi nas odvelo daleko u priču koja ima samo jedan kraj - konzola ne može biti bolja high-end PC-a, sad već i od mid-range konfiguracije.
Mass Effect je prvo izašao za XBOX krajem 2007. godine, a za PC sredinom 2008., i on je dokaz da nisu sve igre jednostavno portovane sa konzole, što ide na pohvalu razvojnim timovima i navešću samo jedan citat iz omiljenog časopisa:

"Sledeća velika izmena u odnosu na Xbox 360 tiče se grupe tehničkih modifikacija, omogućenih činjenicom da PC (potencijalno) poseduje jači hardver i igru „tera” sa HDD-a umesto sa optičkog medija. Relativno dugačka učitavanja terenskih deonica, oličena pre svega u neslavnim liftovima koji su služili kao tranzicioni marker, i svojom sporošću neverovatno štčali u odnosu na high-tech okruženje igre, stvar su prošlosti. Učitavanje je sada razbijeno u segmente manjeg obima, koje se svodi na povremenih sekund-dva pauze, što nimalo ne utiče na fluidnost i kontinuitet. Isto važi i za teksture objekata i okruženja, koje su u Xbox 360 verziji znale da povremeno kasne za akcijom. Vlasnici najjačih desktop konfiguracija sa monitorima impresivnih dijagonala pozdraviće mogućnost da igru poteraju u višim rezolucijama i sa većim nivoom detalja u odnosu na konzolne kolege. "

Navedeni video govori da se tržište povinovalo konzolama, što u jednu ruku nije loše jer na taj način igrači sa budžetskim ograničenjem mogu da uživaju u vrhunskim igrama sa predivnom grafikom i na jeftinijim mašinama (misli se na PC).
Imam iskustvo sa obe konzole i nipošto ih ne bih kudio jer su to ipak vrhunski proizvodi, ali zato moram da kažem da je zadovoljstvo ipak veće u PC- gaming-u.
Dokle će PC robovati konzolama znaćemo onog dana kad se umjetnost oslobodi okova profita....


Poruku je menjao/la luka83 - Nedelja, 17.03.2013, 6:24 PM









Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 23 | 18.03.2013 , 0:41 AM

Sto se tice specifikacija koje je Davor izneo to nije nista novo sada u 2013 godinisve te specifikacije cak i vise od toga poseduje playstation 4,na primer poseduje:directX11,gddr5,intel core i7 ,8gb ram i td..Ako uzmemo u obzir da specifikacije sledeceg xbox-a jos nisu objavljene a zna se da ce biti jos bolje od ps4 ..nemamo sta da pricamo. Konzola ce kostati oko 350evra pa je jasno da je puno isplativije od pc koji ako bi ga pojacali na nivou ps4 bi kostalo oko 1000e. I jos jedan razlog zasto ce x box biti pobednik u videu 

ED0 5










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 24 | 22.03.2013 , 1:51 PM

Quote (Ed05)
intel core i7
PS4 koristi AMD-ove procesore. Ovo pominjem samo zbog ispravnosti informacija.
Ed05, slažem se da su konzole bolja investicija ako se fokusiramo samo na gaming. PC je mnogo više od konzole, pa je zato i skuplji, plus, konzole imaju veći primat na tržištu igara. Međutim, tema se bavi grafikom, a tu su stvari i više nego očigledne.


Poruku je menjao/la luka83 - Petak, 22.03.2013, 1:56 PM









Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 25 | 26.03.2013 , 0:14 AM

Da,procitao sam sada ps4 spec pazljivo. Ipak to ne menja stvari sto se tice snage sistema. 
Quote (luka83)
slažem se da su konzole bolja investicija ako se fokusiramo samo na gaming. PC je mnogo više od konzole, pa je zato i skuplji, plus, konzole imaju veći primat na tržištu igara. Međutim, tema se bavi grafikom, a tu su stvari i više nego očigledne.
Videcemo kakve ce biti stvari kad izadje ps4 i x box 2014 god.Ipak je proslo skoro 10 god od izlaska 360 a ipak nije neka razlika sto se tice grafike osim u rezoluciji. Pa dokaz je gta 4 koji je na pc doziveo veliki krah jer je frame rate ocajan. Nego da ne duzim

ED0 5










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 26 | 26.03.2013 , 0:44 AM

Quote (Ed05)
Pa dokaz je gta 4 koji je na pc doziveo veliki krah jer je frame rate ocajan.


Nije GTA4 los zato sto je radjen za PC vec zato sto je igra shit puna bugova i greski...

Realno gledano ( ko zna da koristi google moze da proveri ) nigde necete naci da neko tvrdi ( mislim neko ko se bavi s time ne ovako korisnici ) znaci cak ni Sony ne tvrdi da su konzole u bilo cemu superiornije za gaming od nekog profi konfiguracije na Pc-u ( namenjene za gejming )...

Kontam da neko voli vise konzole ok to al ne moze se tvrdeti da je kozola bolja kada ne postoji ama bas ni jedan jedni dokaz ( pravi dokaz ) za to, sad sto neko ima licno misljenje da je konzola bolja je drugo al to nije realno vec samo licno misljenje...

Nema svako da da 700-2000e+ za profi gejmerski Pc tako da u stvari ni ne zna sta taj moze da uradi al zato imaju firme i ljudi koji vrse te testove i svako moze da ih vidi..

i za kraj sto bi rekli da zaokruzim, machinima ( znaci jedan od najveci youtube partnera, firma koji se koncentrise na gaming ne neki korisnik ) je napravio test Pc vs konzole za Crisys 3 smo pustite snimak i gledajte uporedno grafiiku na Pc i kozoli kako se smenjuju ( stavite na 720p za bolje efekte )...

Posebno obratite paznju kad snimak dodje na 1.49 videcete nesto zanimljivo :)



Nikada nece moci da se mere ma sta neko zeleo :)


Poruku je menjao/la Davor - Utorak, 26.03.2013, 0:51 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 27 | 28.03.2013 , 10:51 PM

Razlika je vrlo mala,i to u rezoluciji . Moj drug ima pc i pojacao ga skoro maximum za igre, rekao mi je da ce da kupi x box 360 jer koliko god ulozio a vec ga je pojacavao 3,4 puta, naidje igra koja baguje na njegovom kompu,ili secka ili nesto drugo jer ne moze da je pokrene pc pa mora da pojacava kop i dalje. a kostao ga je do sada oko 400 evra samo kuciste. na primer igra la noire ,da bi je on igrao morao je da kupi graficku od 100e, onda je izasla neka druga igra ne mogu da se setim koju sam ja igrao na x box i on je uzeo za pc ali mu je secala igra (kocila) pa je pojacao pc opet. poenta je u tome da sam ja kupio x box 1x u zivotu i to pre nekoliko godina i igram igre koje su skoro rame uz rame sa pc danas,dakle i dan danas i sve to za 200e koje sam dao za x box. bez pojacavanja,mucenja ovog i onog. ali  svakom svoje misljenje, postujem to.

ED0 5










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 28 | 02.04.2013 , 4:34 PM

Quote (luka83)
slažem se da su konzole bolja investicija ako se fokusiramo samo na gaming.
Da se ispravim: Mislio sam na prosječan gaming TEEN uzrasta...
Quote (Ed05)
Pa dokaz je gta 4 koji je na pc doziveo veliki krah jer je frame rate ocajan.
To je bio dokaz nemarnosti Rockstar-ovih programera koji, po pravilu, prema PC komuni, imaju stav 'ko ih šljivi'. Potpuno nedovršen engine za GTA 4 koji su mogli da savladaju samo tadašnje najjače  mašine. Potpuno nereprezentativan primjer! BTW taj isti GTA 4 na mojoj mašini izgleda bolje i fluidnije nego na XBOX 360. Iskustvo iz prve ruke...
Quote (Ed05)
Razlika je vrlo mala,i to u rezoluciji
Razolucija nije mala stvar, pogotovo kad uporediš 640x480 sa 1920 x1080, pa još dodaš AA i AF = I can see!!!
Quote (Ed05)
Moj drug ima pc i pojacao ga skoro maximum za igre, rekao mi je da ce da kupi x box 360 jer koliko god ulozio a vec ga je pojacavao 3,4 puta, naidje igra koja baguje na njegovom kompu,ili secka ili nesto drugo jer ne moze da je pokrene pc pa mora da pojacava kop i dalje. a kostao ga je do sada oko 400 evra samo kuciste.
Moje kućište je koštalo 30 Jevreja, ali ostale komponente su koštale sveukupno 500 i svaku igru do sada računar je zdrobio, a star je 2.5 godine. Moguće je da je drug više pažnje posvetio kućištu, no nebitno. 
Quote (Ed05)
poenta je u tome da sam ja kupio x box 1x u zivotu i to pre nekoliko godina i igram igre koje su skoro rame uz rame sa pc danas,dakle i dan danas i sve to za 200e koje sam dao za x box. bez pojacavanja,mucenja ovog i onog. ali  svakom svoje misljenje, postujem to.
Upravo iz razloga što je tržište okrenuto konzolama (misli se na visokobudžetne naslove), a ne PC-ju, jer je veliki broj 'mušterija' u opticaju.
Da se igre rade samo za PC, pitam se kako bi se konzole nosile sa sistemskim zahtjevima.  
Druga stvar, kad smo već prešli sa grafike na druga bojna polja, PC je superiorniji u svemu, pa je nezahvalno pričati o sistemskim prednostima ili interfejsu. 
Svakom svoje mišljenje, što jes-jes, ali zaista sam objektivan povodom ove teme....









Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 29 | 03.04.2013 , 5:00 PM

Quote (luka83)
Da se ispravim: Mislio sam na prosječan gaming TEEN uzrasta...
Zar su pc naslovi koji izlaze na konzolama za teen uzrast..
Quote (luka83)
To je bio dokaz nemarnosti Rockstar-ovih programera koji, po pravilu, prema PC komuni, imaju stav 'ko ih šljivi'. Potpuno nedovršen engine za GTA 4 koji su mogli da savladaju samo tadašnje najjače  mašine. Potpuno nereprezentativan primjer! BTW taj isti GTA 4 na mojoj mašini izgleda bolje i fluidnije nego na XBOX 360. Iskustvo iz prve ruke...
Slazem se sa njima.Moj ortak ima dobar gaming pc pa mu seca. Bio je ljubomoran na moj Xbox
Quote (luka83)
Razolucija nije mala stvar, pogotovo kad uporediš 640x480 sa 1920 x1080, pa još dodaš AA i AF = I can see!!!
Tacno je da ima puno igara na xbox koje su u 720p rezoluciji ali to je bilo u pocetku,sada su full hd 1080p ,na primer igra Bioshock a i mnoge druge. Da bi uzivao u rezoluciji 1929x1080 treba ti led monitor od 32inca tako da smo isti tj ja na mom led tv od 32 inca i ti na monitoru 'do' 22inca. Nagadjam.
Quote (luka83)
Moje kućište je koštalo 30 Jevreja, ali ostale komponente su koštale sveukupno 500 i svaku igru do sada računar je zdrobio, a star je 2.5 godine. Moguće je da je drug više pažnje posvetio kućištu, no nebitno.
  Paznju je posvetio iskljucivo igranju igara i napisao sam gore da je kupio graficku karticu koju je debelo platio i  koju su mu prodavci preporucili jer navodno pokrece najnovije igre,ali ispostavilo se da nije tako. Jednostavno pc sam sklapas i tako su ga napravili da trosis novac i trosis dok ja kuliram 10g i ne ulazem ni banke osim za kontoroler koji sam platio 50e,ali se isplatio jer igram igre sa 10 metara i ne moram da se grbim za kompom.Ne mogu da se zamislim 5 h na stolici tj ispred monitora.
Quote (luka83)
Upravo iz razloga što je tržište okrenuto konzolama (misli se na visokobudžetne naslove), a ne PC-ju, jer je veliki broj 'mušterija' u opticaju. Da se igre rade samo za PC, pitam se kako bi se konzole nosile sa sistemskim zahtjevima.  
Druga stvar, kad smo već prešli sa grafike na druga bojna polja, PC je superiorniji u svemu, pa je nezahvalno pričati o sistemskim prednostima ili interfejsu. 
Svakom svoje mišljenje, što jes-jes, ali zaista sam objektivan povodom ove teme....
Pitam se zasto li je okrenuto konzolama... Da se igre rade samo za pc onda konzolama nebi bio mandat 7,8 godina vec 4,5 ili bi ih napravili poput pc-ja tj napravili mogucnost pojacavanja konzole. Cinjenica je da ps3 i x box i posle 8 godina razvaljuju graficki a pc im bezi za malo ali to je normalno jer ipak je proslo skoro 10god od proizvodnje xbox.

ED0 5










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 30 | 03.04.2013 , 7:37 PM

Quote (Ed05)
Zar su pc naslovi koji izlaze na konzolama za teen uzrast..
Ono je bio sarkazam koji nije imao za cilj da te navede na ovu pomisao...
Quote (Ed05)
Slazem se sa njima.Moj ortak ima dobar gaming pc pa mu seca. Bio je ljubomoran na moj Xbox
Meni ne secka i moj prijatelj koji ima XBOX 360 ga želi žarko. Nudi i pare i jare, al nije mi potrebno ni jedno ni drugo...
Quote (Ed05)
Tacno je da ima puno igara na xbox koje su u 720p rezoluciji ali to je bilo u pocetku,sada su full hd 1080p ,na primer igra Bioshock a i mnoge druge.
Naveo sam samo primjer da rezolucija nije mala stvar i nema mnogo naslova koji podržavaju 1080 tačkica, a oni koji podržavaju i dalje ne izgledaju poput onih za PC. Ipak je to star hardver, kao što kažeš. Dynamic Lighting, DX11 teselacija i sl.... Sve to pomalo fali.
Quote (Ed05)
Da bi uzivao u rezoluciji 1929x1080 treba ti led monitor od 32inca tako da smo isti tj ja na mom led tv od 32 inca i ti na monitoru 'do' 22inca. Nagadjam.
Dva monitora od: 22" i 24" i LED TV 40". Uživam možda i više nego ti. Imam i 6 džojstika (od kojih su 2 logitech, plaćena u paketu 80 i kusur jevreja, ostala 4 su takođe izvrsna) i volan i volan i ozvučenje 'boli glava' i udobnu fotelju sa točkićima gdje ne moram da se grbim i gdje bez problema izdržim preko 16 sati ako treba,  but who cares?! Već sam rekao da što se tiče interfejsa, konzola ne može da primiriše PC-u, čak ni u komoditetu i specijalno u igranju.
Quote (Ed05)
Paznju je posvetio iskljucivo igranju igara i napisao sam gore da je kupio graficku karticu koju je debelo platio i  koju su mu prodavci preporucili jer navodno pokrece najnovije igre
Gle, čim njemu neko preporučuje grafičku, to je znak da čovjek malo zna o hardweru, bez namjere da vrijeđam druga. 
Quote (Ed05)
Pitam se zasto li je okrenuto konzolama... Da se igre rade samo za pc onda konzolama nebi bio mandat 7,8 godina vec 4,5 ili bi ih napravili poput pc-ja tj napravili mogucnost pojacavanja konzole.
Odgovor je veoma prost. Stotine miliona prodatih konzola svih proizvođača. Zamisli zaradu na samo jednoj igrici. 
Kad bi ljudi imali dovoljno novca da sebi priušte svake godine novu konzolu, vjerovatno bi izlazile godišnje. Elem, zašto bi se odrekli tolike populacije i upuštali u troškove godišnje proizvodnje hardvera koji nema zagarantovanu kritičnu masu kupaca. 
Na drugoj strani, nisu sve PC mašine namjenjene za igranje.
PC se ne mora nadograđivati. Nigdje ne piše da mora. Stvar izbora, stvar ekonomije i dodatni plus nadgradnji kvaliteta.
Quote (Ed05)
Cinjenica je da ps3 i x box i posle 8 godina razvaljuju graficki a pc im bezi za malo ali to je normalno jer ipak je proslo skoro 10god od proizvodnje xbox.
Slažem se da je grafika divna i slažem se da je PC bar za nijansu bolji.









Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 31 | 06.04.2013 , 1:15 AM

Quote (luka83)
Ono je bio sarkazam koji nije imao za cilj da te navede na ovu pomisao...
Sarkazam je najprimitivniji vid sale, bez uvrede.
Quote (luka83)
Meni ne secka i moj prijatelj koji ima XBOX 360 ga želi žarko. Nudi i pare i jare, al nije mi potrebno ni jedno ni drugo...
Mora da ti secka jer je igra tako ograniceno uradjenja,ne vredi ti ni 'Watson' da imas.
Quote (luka83)
Naveo sam samo primjer da rezolucija nije mala stvar i nema mnogo naslova koji podržavaju 1080 tačkica, a oni koji podržavaju i dalje ne izgledaju poput onih za PC. Ipak je to star hardver, kao što kažeš. Dynamic Lighting, DX11 teselacija i sl.... Sve to pomalo fali.
Naslovi u punoj hd rezoluciji su poceli masovno da izlaze sredinom zivotnog veka konzole tako da ih ima prilicno puno.Hardver jeste star ali ko mari ,nije to atari.
Quote (luka83)
Dva monitora od: 22" i 24" i LED TV 40". Uživam možda i više nego ti. Imam i 6 džojstika (od kojih su 2 logitech, plaćena u paketu 80 i kusur jevreja, ostala 4 su takođe izvrsna) i volan i volan i ozvučenje 'boli glava' i udobnu fotelju sa točkićima gdje ne moram da se grbim i gdje bez problema izdržim preko 16 sati ako treba,  but who cares?! Već sam rekao da što se tiče interfejsa, konzola ne može da primiriše PC-u, čak ni u komoditetu i specijalno u igranju.
Drago mi je sto si tako bogat.Ali ipak nemas wireles konekciju na dzojsticima za razliku od x box-a.Ja imam 3 dzojstika,jedan meni i niko ga ne dira (sem mene) ,drugi za burazera a treci za goste.6x50=300 evrica,ja ne lezim na parama na zalost a i ne treba mi toliko dzojstika.I ova dva prodajem ako hoces za tebe 60e oba. Sto se tice igranja to je tvoje misljenje.Konzole su pravljene specijalno za igranje tako da pc nikada ne moze biti bolji. Napisao sam vec zasto, najbolji naslovi su na koznolama,izdrzljivije su,ne moraju da se nadogradjuju zbog novih igara,a sto se tice hardvera zauzima manje prostora,wirelles dzojstici i tako dalje..
Quote (luka83)
Gle, čim njemu neko preporučuje grafičku, to je znak da čovjek malo zna o hardweru, bez namjere da vrijeđam druga.
  Uvredio si ga,procitao je ovo.

Quote (luka83)
Odgovor je veoma prost. Stotine miliona prodatih konzola svih proizvođača. Zamisli zaradu na samo jednoj igrici.  Kad bi ljudi imali dovoljno novca da sebi priušte svake godine novu konzolu, vjerovatno bi izlazile godišnje. Elem, zašto bi se odrekli tolike populacije i upuštali u troškove godišnje proizvodnje hardvera koji nema zagarantovanu kritičnu masu kupaca. 
Na drugoj strani, nisu sve PC mašine namjenjene za igranje.
PC se ne mora nadograđivati. Nigdje ne piše da mora. Stvar izbora, stvar ekonomije i dodatni plus nadgradnji kvaliteta.
Zasto bi izlazile godisnje kad im uspeva da drze rekord po 5,6 godina.Prosto.Sto se tice kupaca konzola pogledaj kakvu euforiju stvara ps4 koji jos nije ni izasao. Da ne pricam prethodnih godina kad su izlazile konzole,pratio sam to i znam.Na primer wii u je za prvi dan rasprodao veliku masu konzola tj nezapamcenu.Tacnije rasprodate su sve za dan,ne znam tacno koja je cifra ali sigurno je u stotinama hiljada.
Quote (luka83)
Slažem se da je grafika divna i slažem se da je PC bar za nijansu bolji.
I ja se slazem (sada)

ED0 5










3891
poruka na forumu
137 1064



post # 32 | 06.04.2013 , 1:23 AM

Konzole su samo za sportske igre a za ostalo su zivo smece.








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 33 | 06.04.2013 , 2:00 AM

Quote (Ed05)
Paznju je posvetio iskljucivo igranju igara i napisao sam gore da je kupio graficku karticu koju je debelo platio i  koju su mu prodavci preporucili jer navodno pokrece najnovije igre,ali ispostavilo se da nije tako.

Quote (luka83)
Gle, čim njemu neko preporučuje grafičku, to je znak da čovjek malo zna o hardweru, bez namjere da vrijeđam druga.

Quote (Ed05)
Uvredio si ga,procitao je ovo.


Sto ga je uvredio mislim da covek zna nesto o tome ne bi popio pricu prodavca i uzeo bi neku dobru graficku, imajte u vidu da je prodavcu jedina svrha da vam proda robu ne da vam ko prijatelj preporuci a nije sramota da neko ne zna pa pita za savet kako drugacije nauciti a generalno neko ko e ne bavi gamingom cak i prodavac ce slabo da zna koja graficka sta moze da izvuce :)

Inace tema ko tema gubi smisao uvek je bila podela izmedju konzlolasa i kompijuterasa xD ma koliko se dokaza dostavilo ovde da je komp bolji u svemu ( cak sam postavio i video i razlika nije mala posebno na LCD-u ) onaj ko vise voli konzolu ce naci nacin da opravda to :)

Hocu da kazem najbolje je ono u cemu vi uzivate bila to konzola ili Pc bitno je da vama odgovara, a sta ko misli pa to je vec njegov problem :D


Poruku je menjao/la Davor - Subota, 06.04.2013, 2:03 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 34 | 06.04.2013 , 9:09 PM

Quote (Ed05)
Sarkazam je najprimitivniji vid sale, bez uvrede.
Ako je tako, onda živimo u paradoksalno-intelektualnim krugovima gdje oni sa velikim kvocijentom brzine misli koriste primitivna sredstva da komuniciraju među sobom, dok oni koji voze sporijom trakom 'mislenog auto-puta', zbog 'limitiranosti', žive u svom matriksu i ono što ne shvate ili ne žele da shvate tretiraju kao atak na njihov suverenitet. Sarkazam se može upotrjebiti u razne svrhe, ne samo u podrugljivom ili šaljivom kontekstu...
Quote (Ed05)
Mora da ti secka jer je igra tako ograniceno uradjenja,ne vredi ti ni 'Watson' da imas.
Evo, ekskluzivno za tebe. GTA4, snimano Frapsom u half-size izdanju zbog 'težine' video-fajla, odnosno bržeg uplod-a. Sve je na max, pri rezoluciji 1600 x 1200, sa view distance: 45 (xbox je između 18 i 22, nisam siguran) i car density na polovini ( ne znam tačno, ali više nego što je na XBOX).
Miš je bio na preko 4000 Dpi, pa nemoj da pomisliš da sjecka na početku prvog videa. Jednostavno navikao na brzinu....
Drugi video - noć. Noću, framerate je niži, ali i dalje melje.
Napomena: Fraps oduzima dodatnih 20-ak frejmova



Quote (Ed05)
Naslovi u punoj hd rezoluciji su poceli masovno da izlaze sredinom zivotnog veka konzole tako da ih ima prilicno puno.Hardver jeste star ali ko mari ,nije to atari.
Apsolutno netačno. Vrlo je malo igara za XBOX 360 koje su izvorno rađene za 1080p. Te igre o kojima govoriš su renderovane na manjim rezolucijama, a TV ili konzola ih na izlazu konvertuju u HD koje se ne može porediti sa računarom.
Quote (Ed05)
Drago mi je sto si tako bogat.Ali ipak nemas wireles konekciju na dzojsticima za razliku od x box-a.
I meni je drago što sam bogat, ali duhovno. Tehnika i tehnologija su moja pasija i jedina hedonistička staza kojom hodim. 
Ti ne znaš šta imam, jer da znaš, znao bi da su 4 komada wireless na standardnih 2.4 GHz.
Quote (Ed05)
.I ova dva prodajem ako hoces za tebe 60e oba. Sto se tice igranja to je tvoje misljenje.Konzole su pravljene specijalno za igranje tako da pc nikada ne moze biti bolji.
Vidiš da i ti imaš smisla za sarkazam  :D Hvala, ne bih s konja na magarca. 
Jesu pravljene. Prave se i Gaming PC's. Kad probaš takvu mašinu testiraćeš izdržljivost XBOX-a metodom horizontalno hica kroz prozor sobe.
Šalim se malo. Nije XBOX toliko loš, samo je PC mnogo bolji.
Quote (Ed05)
izdrzljivije su
Na osnovu čega tvrdiš ovo?
Quote (Ed05)
ne moraju da se nadogradjuju zbog novih igara
..ne mora ni PC...To je opciono i to je PREDNOST
Quote (Ed05)
Uvredio si ga,procitao je ovo.
Vjerujem da je on veliki momak i da će preživjeti. Pozdravi ga puno i nek ne zamjeri.
Quote (Ed05)
Zasto bi izlazile godisnje kad im uspeva da drze rekord po 5,6 godina.Prosto.Sto se tice kupaca konzola pogledaj kakvu euforiju stvara ps4 koji jos nije ni izasao. Da ne pricam prethodnih godina kad su izlazile konzole,pratio sam to i znam.Na primer wii u je za prvi dan rasprodao veliku masu konzola tj nezapamcenu.Tacnije rasprodate su sve za dan,ne znam tacno koja je cifra ali sigurno je u stotinama hiljada.
Ovo je meni OK. U prethodnom postu sam rekao svoje mišljenje povodom ovoga. Mnogo je isplatnije praviti softwer od hardwera. Kupiš konzolu jednom i ti si garantovan kupac igara za narednih 5 ili 7 godina (važi za države sa standardom). 
Quote (Ed05)
najbolji naslovi su na koznolama
Odlični naslovi poput Red Dead Redemption, GOW, Uncharted, Halo itd.
Šta je sa WOW-om? Šta je sa ostalim MMO igrama? Multiplayer na PC-u i konzoli? Da li se to uopšte može porediti?
Strategije tipa Starcraft 1,2 i P'n'C avanture koje su obilježile istoriju gaminga?
Konzolaši nemaju pojma koliko su oštećeni. Treba da tuže SONY, Microsoft i ostalu kompaniju...
Quote (Davor)
Inace tema ko tema gubi smisao uvek je bila podela izmedju konzlolasa i kompijuterasa xD ma koliko se dokaza dostavilo ovde da je komp bolji u svemu ( cak sam postavio i video i razlika nije mala posebno na LCD-u ) onaj ko vise voli konzolu ce naci nacin da opravda to
Slažem se. Istovremeno, nemam problem sa konzolašima, ali mi upadaju u oči poluistine, netačne informacije, šuplja priča bez pozadinskog iskustva i neobjektivnost. 
Quote (Ed05)
I ja se slazem (sada)
I ja! Ako u budućnosti konzole poraze PC, biće mi drago da svoj užitak unaprijedim.









Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 35 | 08.04.2013 , 1:07 PM

Sarkazam kao najprimitivniji nacin sale ne moze biti nikako dokaz inteligencije,govorim globalno ne nesto licno. I ja sam bio sarkastican nekad dok nisam uvideo da to vecini smeta pa sam se okanuo :) Nego da ne skrecem sa teme. 
Quote (luka83)
Hvala, ne bih s konja na magarca.  Jesu pravljene. Prave se i Gaming PC's. Kad probaš takvu mašinu testiraćeš izdržljivost XBOX-a metodom horizontalno hica kroz prozor sobe.
Šalim se malo. Nije XBOX toliko loš, samo je PC mnogo bolji.
Opet kazem da preko 70 miliona koliko ih je kupilo x box ne misli tako.Dakle ta cifra populacije ga je kupila iskljucivo za igranje dok se pc uglavnom kupuje zbog posla.
Quote (luka83)
Apsolutno netačno. Vrlo je malo igara za XBOX 360 koje su izvorno rađene za 1080p. Te igre o kojima govoriš su renderovane na manjim rezolucijama, a TV ili konzola ih na izlazu konvertuju u HD koje se ne može porediti sa računarom.
I 500 igara u hd rezoluciji ako su na konzoli poput xboxa je dovoljno.
Quote (luka83)
Odlični naslovi poput Red Dead Redemption, GOW, Uncharted, Halo itd. Šta je sa WOW-om? Šta je sa ostalim MMO igrama? Multiplayer na PC-u i konzoli? Da li se to uopšte može porediti?
Strategije tipa Starcraft 1,2 i P'n'C avanture koje su obilježile istoriju gaminga?
Konzolaši nemaju pojma koliko su oštećeni. Treba da tuže SONY, Microsoft i ostalu kompaniju...
Tako je,to su naslovi koji su obelezili deceniju,a ima ih jos mnogo.uglavnom su na konzolama.Sto se tice pc naslova oduvek su mi bili tako odbojni,pogotovu taj war craft.Ne mogu ni da zamislim rpg avanture na pc-i . Ne prilici im .Konzola ima nesto sto pc nema a to je ta stvar sto su napravljene iskljucivo za igranje.Doduse danass su mnogo vise od toga tj rame uz rame sa pc ali sta ces.A za GTA ne znam, kod druga je seckao a ima dovoljno dobru graficu da je igrao dead space 2,3. 
Quote (luka83)
lažem se. Istovremeno, nemam problem sa konzolašima, ali mi upadaju u oči poluistine, netačne informacije, šuplja priča bez pozadinskog iskustva i neobjektivnost.
  Reci cu ti to ovako,bez ljutnje. Pc je za povrsinske igrace koji jednostavno vole da se pucaju na fps igrama online jer im to dize adrenalin i samo zato i igraju igrice dok konzolasi vole svoje konzole srcem i vide nesto vise u njoj ali ti to ne razumes pa cu prestati da te ubedjujem. Ovo ne mislim samo ja,vidis i sam na jutub koliko se vodi rat izmedju konzolasa i pc a broj ovih prvih je trostruko veci tamo. Sad sam stariji pa nisam zagrejan kao nekad za igre ali volim da poigram po nekad. I da dodam,majka svih igara zvana Resident evil je izasla na konzoli prvo, po njoj je napravljen cak i film,takodje Tumb Raider a i on ima film i mnoge druge. Mani me tih pucacina sa pc jer to moze i atari iz 1995 da napravi.Pc vecito krade naslove sa konzola,a da ne pricam o sportskim igrama na konzolama kojima pc ne moze ni da pridje.Ostao je totalno u senci ps3-ke sto se tice fudbala i ostalih sport..

ED0 5










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 36 | 13.04.2013 , 2:58 PM

Quote (Ed05)
Sarkazam kao najprimitivniji nacin sale ne moze biti nikako dokaz inteligencije,govorim globalno ne nesto licno.
Naravno. Samo se ne slažem sa izjavom da je sarkazam najprimitivniji oblik šale.
Quote (Ed05)
I 500 igara u hd rezoluciji ako su na konzoli poput xboxa je dovoljno
Niko to ne spori. Samo velim da se preko računara dobije još ljepši grafički doživljaj.
Quote (Ed05)
Sto se tice pc naslova oduvek su mi bili tako odbojni,pogotovu taj war craft
Ne volim ni ja WOW, ali je činjenica da nijedna igra nije imala toliku igračku masovnost, niti je zaradila približnu svotu novca (oko 10 milijardi +, a za njim ide igra sa sumom od oko 1.5 milijardi +).
Quote (Ed05)
Ne mogu ni da zamislim rpg avanture na pc-i . Ne prilici im
Tu se ne slažemo. Upravo je RPG moj omiljeni žanr i igrao sam nebrojeno mnogo naslova, pa ti iz iskustva kažem da je PC neprikosnoven. Postoje pojedini akcioni RPG's, portovani sa konzola i opet usled nemarnosti i brljotina razvojnih timova, javljaju se problemi sa kontrolama ili kamerom koja smanjuje vidno polje (npr. Dark Souls).
Igre poput Baldur's Gate, Planescape Torment, Diablo 1i 2, Icewind Dale 1 i 2, Dragon Age: Origins kao njihov savremeni naslednik (DA 2 isključujem jer je očigledno prilagođen konzolama, mada se lakše igra na PC-u), Witcher 1 i 2, Fallout 1,2,3, Las Vegas i mnogobrojni H'n'S RPG's jednostavno briljiraju na PC-u zbog gameplay-a koji po prirodi stvari više odgovara tastaturi i mišu.
Al', opet, neka to bude stvar ukusa...
Quote (Ed05)
Pc je za povrsinske igrace koji jednostavno vole da se pucaju na fps igrama online jer im to dize adrenalin i samo zato i igraju igrice dok konzolasi vole svoje konzole srcem i vide nesto vise u njoj ali ti to ne razumes pa cu prestati da te ubedjujem
 Zvuči kao klasično trolovanje, pa zaista nemam komentar za ovakvu izjavu.
Quote (Ed05)
I da dodam,majka svih igara zvana Resident evil je izasla na konzoli prvo, po njoj je napravljen cak i film,takodje Tumb Raider a i on ima film i mnoge druge. Mani me tih pucacina sa pc jer to moze i atari iz 1995 da napravi.Pc vecito krade naslove sa konzola,a da ne pricam o sportskim igrama na konzolama kojima pc ne moze ni da pridje.Ostao je totalno u senci ps3-ke sto se tice fudbala i ostalih sport..
Igrao sam i RE i TR kada su izašli. Lupam, možda je to bila '97 i visio sam na PS po 3-5 sati dnevno igrajući pomenute igre i dodajem još nezaboravni Twisted Metal i NBA In The Zone 98. Nikad neću zaboraviti scenu sa početka igre RE, kada ono pašče uleti kroz prozor. Nema igrača koji se nije trznuo u tom trenutku. O TR da ti pričam, pa bilo bi suvišno, ali pomenuću da je postojao samo jedan memory card u igraonici i koristio ga je neki stariji lik u to doba (stariji od nas klinaca) i mi, koji smo stalno morali ispočetka da igramo igru, dolazili smo čoporativno da gledamo dalji razvoj priče kada bi taj lik igrao. Imao je svoju publiku i pomagače.
Toliko o igračkoj strasti, koja je vremenom postajala sve jača. Kada provedeš po 16 sati dnevno, 10 do 15 dana u nizu i izgubiš pojam o vremenu, hrani, prijateljima, realnom svijetu, shvatiš da si potčinjen i opčinjen 'umom igrača', koji se na našem podneblju smatra nenormalnim, idiotskim i sl. Za mene su igre umjetnost (normalno, ne sve) u kojoj 'posmatrač' vrši direktnu ili indirektnu interakciju sa umjetničkim djelom što stvara poseban doživljaj, a za mnoge je neshvatljiv vid zabave ili prosto gubitak vremena.
Negativne strane mog igranja najviše su se odrazile na zapostavljenje prioriteta, što je velika stvar, a sa druge strane igrajući upravo neke od navedenih RPG-ova, naučio sam Engleski skoro do savršenstva (desetine, ako ne i stotine hiljada linija pročitanog teksta na negleskom), istrenirao vijuge, svorio nove vidike i strateški način razmišljanja (sa bazom 'ispeci pa reci') itd.
Ne znam šta imaš protiv pucačina, ali ne može se osporiti njihov tržišni uspjeh niti zabava koju mogu da pruže. PC ne krade od konzola. Pojedine igre se razvijaju pralelno za obe platforme, a neke se jednostavno pojave za PC nakon ekonomskog uspjeha (obično u frljavom izdanju, ali postoje izuzeci i opet sve u cilju profitabilnosti, a ne zbog naklonjenosti prema PC zajednici).
PES za konzole je bolje tehnički urađen i tu nema priče, iako su u pitanju nijanse.
Nasuprot tome NBA 2K13 je za nijansu bolji na PC-u, sa mnogo ljepšom grafikom, što nas vraća na početak priče da je PC vizuelno neprikosnoven.


Poruku je menjao/la luka83 - Subota, 13.04.2013, 3:01 PM











81
poruka na forumu
4 112



post # 37 | 19.04.2013 , 11:16 PM

PC






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 38 | 29.04.2013 , 3:54 AM

Ma samo cu reci Donkey Kong,GoldenEye,Re1,2,3,4,5,6 , Diablo (ne znam ni koliko delova ima),Teken,Mario,Need fot Speed,sve fife i kosarke,Halo,Gta (prvo je izasla na konzolama pa ga pc drpio) ,Gears of war,Metroid prime i mnoge druge. Sa cime ce pc da se pohvali,sa pucacinama iz treceg lica za koje treba veliki trud da se smisli tema :)
Volim ja pucacine i jedne su mi od omiljenih igara ali one dodju i prodju dok su ove igre iznad pisale istoriju.
End of discussion


Poruku je menjao/la Ed05 - Ponedeljak, 29.04.2013, 3:56 AM

ED0 5










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 39 | 29.04.2013 , 11:41 AM

Quote (Ed05)
Ma samo cu reci Donkey Kong,GoldenEye,Re1,2,3,4,5,6 , Diablo (ne znam ni koliko delova ima),Teken,Mario,Need fot Speed,sve fife i kosarke,Halo,Gta


Vec je to objasnjeno u postovima gore, a 99% navedenih igara su igre proslosti kada su konzole bile bolje od racunara al u zadnjih par godina se sve okrenulo, jednostavno ko smatra da su konzole bolje neka da bilo koji dokazu ( video dokaz, test poredjenje, misljenje strucnjaka ili bilo sta drugo ) a inace nekada je i zaprezno vozilo bilo vrhunac napredka pa nesto ne vidim da se konji setaju autoputom, vremena se menjaju :D

Bez dokaza sve ostaje na cistom inatu tipa moj tata je jaci od tvog, ja sam za Pc postavio dokaz gore sto se tice grafike u video snimku, al evo jos:

Code
http://u.to/745bAw


Code
http://u.to/AI9bAw




Jednostavno postavite neki dokaz na cemu moze da se vidi to o cemu pricate, a ne samo teranje kontre zato sto bi hteli da je jedno bolje od drugoga..


Poruku je menjao/la Davor - Ponedeljak, 29.04.2013, 1:38 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 40 | 29.04.2013 , 11:09 PM

Quote (Davor)
Nije GTA4 los zato sto je radjen za PC vec zato sto je igra shit puna bugova i greski...
Najveći problem su upravo ti bugovi i greške koje si naveo. U tome se u potpunosti slažem sa tobom. GTA4 je portovan od konzolaških verzija na PC i zato je to tako. R* jednostavno nisu dovoljno radili na njemu kao što rade na GTA5 (koji će kako se čini biti igra decenije) i nisu se dovoljno trudili da naprave pravu GTA igru poput GTA SA ili čak GTA3 te su se pojavili mnogi bugovi i greške koje se jednostavno ne opraštaju tek tako. 

Što se tiče konzola i PC-a, X360 ima bolju grafiku od oko 70% PC-ova jer postoje PC-ovi poput Core i5 ili Core i7 s kojima se X360 ni PS3 ne mogu meriti (iako će PC doživeti poraz od X720 i PS4). Konzole ove generacije su izgubile borbu protiv PC-a a videt ćemo za sledeću generaciju. Konzole su korištenije jedino jer postoje mnoge igre koje su pravljene samo za njih a ne za PC (evo lupit ću neke koje mi prve padnu na pamet: Forza Motorsport, Gran Turismo, WWE?, Lost Planet ili čak Mario Kart koji je u zadnje vreme vrlo popularna serija igara te mnoge druge....).

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."



Forum » Tehnički deo » Hardwer » X box 360 ili Pc grafika (Koji sistem je po vama bolji)
Search: