Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: Infinity  
Forum » Internet » Programiranje i Web/grafički dizajn » Zarada na internetu (Kako?)
Zarada na internetu




Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 1 | 30.08.2013 , 10:50 AM

Ovako, trazio sam pomoc na ec od jednog lika koji se razume u ove stvari ali odbio je da mi pomogne.Jako je sebicno zadrzavati za sebe ovo znanje sobzirom da je i drugima potreban novac i zele da zarade ako vec imaju znanje.. Zanima me kako zaraditi na internetu sa svojim sajtom od reklama. Imam sajt pa imam male troskove koje mogu da placam i bez zarade ali bolje je da povratim taj novac ako moze vec. Dakle bio bih zadovoljan cifrom od 20tak evra mesecno. Ovi sto sam ih pitao u pp a nisu mi odgovorili ne treba da mi pomazu i prave se humanitarci javno. Hvala EC-u,hvala svima koji pomognu :)

ED0 5








Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 2 | 31.08.2013 , 12:52 PM

za tvoj sajt:
adsense reklame
ako oces da kliknes reklame dobijas 0.0100% po jednom kliku,tut je ovde:
http://www.youtube.com/watch?v....gWhu_-A

link:
www.family-clicking.com






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 3 | 31.08.2013 , 2:16 PM

Ovaj prica o 5 dinara zarade  angry2 Ja sam se reg na ovom Sajtu ali za sada mi nije jasno bas najbolje kako funkcionise.

ED0 5








our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 4 | 31.08.2013 , 2:32 PM

Code
http://forum.onlinezarada.info/









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 5 | 31.08.2013 , 4:54 PM

Quote (LeonHaker)
za tvoj sajt:
ako oces da kliknes reklame dobijas 0.0100% po jednom kliku,tut je ovde:
http://www.youtube.com/watch?v....gWhu_-A

Znam za ovo..Ovo je glupost ziva, nemojte ni pokusavati...

Sto se AdSense-a tice, najbolji nacin da se zaradi, ali sobzorom da oni imaju previse nekih pravila i peripetija pa se cesto dogodi da se prekrse neka pravila za koji uglavnom niste znali ni da postoje, i onda vam oni trajno ugase adsense i nikad ga vise ne mozete koristiti. Po meni najbolja neka zamena ad sensu je
Code
http://www.adhitz.com/
Ali opet bilo kako bilo za sve to morate imati ogromnu posecenost sajtu, kad kazem ogromnu mislim na nekih desetak hiljada posetilaca dnevno. da bi bili zadovoljni svojom zaradom.

Mozes da probas sa Etargetom, ali opet moras imati posecenost. Sto se tice onih pop-up reklama sto iskacu sa svih strana to nikako ne preporucujem mozda ce ti doneti neku zaradu ali svakako ce oterati posetioce.

Ukoliko imas sajt neki tipa download filmova, igrica i slicno probaj sa adf.ly naravno isto trebas da imas posecenost, ja od njih sakupim nekih desetak dolara za 5 meseci, sto je jako malo, ali opet bolje ista nego nista. Mada nemam neku posecenost, verovatno kada bih imao vecu imao bih vise. Dobra stvar kod adf.ly-a je ta sto imas mogucnost da novac podizes preko payonner kartice na bilo kom bankomatu u bilo kojoj drzavi u tvojoj valuti, bez cekanja i slicno.
-----------

Ali opet najbolje od svega je da pronadjes neku firmu koju ces reklamirati putem reklamnog banera na tvom sajtu to ti je neka fiksna zarada. I veruj mi nije tesko pronaci firmu, prodavnicu, bilo sta. Jos ako znas nekog iz tvog grada koji ima neku firmu ili zanatsku radnju ili bilo sta ponudi mu da ga reklamiras...Nemoras da nadujes mesecnu cenu banera kao sto neki rade pa stavljaju i po 500evra mesecno, ti stavi naprimer 10evra ili 5 na mesecnom nivou nadjes dve tri firme po nekoj minimalnoj ceni ih reklamiraj i eto ti 20e mesecno.











978
poruka na forumu
107 1318



post # 6 | 31.08.2013 , 5:09 PM

Hajde kad budem imao vremena cu napisat detaljno sve o zaradi na netu, nema zarade tek tako lako i bez znanja, ali ima mnogo ozbiljnih i provjerenih nacina, bez refferala i sl gluposti ali kao sto rekoh treba znanja :)

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










621
poruka na forumu
382 3516



post # 7 | 31.08.2013 , 5:34 PM

Koliku posetu ima taj tvoj sajt i recu ti odmah da li mozes da povratis ulozeni novac :)

Pitaj bez pitanja da li smes nesto da me pitas :)







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 8 | 31.08.2013 , 7:09 PM

Infinity, sto pitas kad predpostavljas.. :) Dakle pocetnik. Reko sam da mi ne treba za hleb zarada vec neka minimalna da izvucem svoje minimalne troskove jer nikom se ne baca ni jedan evro a kamo li ja sto sam bacio do sada tridesetak evra. Hvala na pomoci ostalima, pozabavicu se ovih dana ,nadam se da cu izvuci neki din

ED0 5










621
poruka na forumu
382 3516



post # 9 | 31.08.2013 , 8:55 PM

Quote (Ed05)
Infinity, sto pitas kad predpostavljas.. Dakle pocetnik. Reko sam da mi ne treba za hleb zarada vec neka minimalna da izvucem svoje minimalne troskove jer nikom se ne baca ni jedan evro a kamo li ja sto sam bacio do sada tridesetak evra. Hvala na pomoci ostalima, pozabavicu se ovih dana ,nadam se da cu izvuci neki din

Pa onda te reklame ce ti vise steti nego dobro doneti. Pogotovo ako popup stavis. Ulozi vise truda od onoga sto sam ja video kod tebe. Tako da jednostavno ne postoje ni jedne reklame koje ce ti doneti 1 dolar mesecno sa tom posetom. Jednostavno je , ili ti uspe ili ne a najvise zavisi od tebe i moram ti reci da ti dosta toga ne znas i ne mozes ocekivati da ti neko sve servira.

Google ti je najbolji prijatelj.

Pitaj bez pitanja da li smes nesto da me pitas :)







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 10 | 31.08.2013 , 10:12 PM

Quote (Infinity)
tebe i moram ti reci da ti dosta toga ne znas i ne mozes ocekivati da ti neko sve servira.

Pa ne znam o ovoj zaradi na netu. Tek sam poceo da ucim, a sto se tice izrade sajta nebih da zvucim bez veze ali znam..znam jer sam ulozio mnogo truda. Ne znam sve ali znam dosta. 

Slazem se da zavisi od mene najvise dali cu dobiti posecenost. 
Treba da sam djavo ,da molim i kukam na drustvenim mrezama za lajk moje stranice i sajta ali to  necu nikad uraditi. Makat i ugasio sajt.
Video sam da to neki rade, na primer vlasnik internet-cafe sajta. 
Posluzicu se pravednim putem, nudicu kvalitetan sadrzaj i bicu ozbiljan u svom poslu.

Jos ovo, ja sam na svom sajtu sve sam ubacio za manje od 2 meseca. Nisam robot jbt  vutra

ED0 5








our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 11 | 31.08.2013 , 10:19 PM

Ed05, da je u pitanju legalan sadrzaj, bilo bi ti dovoljno od 300 do 600,700 poseta dnevno (sto nije toliko puno i nerealno napraviti) da zaradis neki evro preko google oglasa npr ali s obzirom da ovako ne mozes koristiti nijedan jaci servis, potrebna ti je enormno velika poseta da bi te hteli neki levaci prihvatiti i raditi s tobom i da bi zaradio neku "sicu". A za sve to je potrebno puno, puno vremena i truda pa tek onda dolazi novac u tu pricu... a to sto si ti zamislio to kao ej napravio sam ovo, aj bice posete neke, odmah i para neka i sve kul... ne, to tako ne ide. Imas pogresan pogled na sve i ne razumes tj. bolje reci ne znas mnoge stvari (bez uvrede).







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 12 | 01.09.2013 , 11:15 PM

Unique, da je tako razmisljao Mark Zuckerberg danas nebi bilo fb-a. Tacno je da mi je sadrzaj ilegalan,kao i na vecini sajtova koji zaradjuju lepe pare sa istim sadrzajem. Ja ponavljam, zelim sicu za pocetak.No nemam toliko vremena koliko mi je potrebno kao sto kazete.Cekacu jos malo i trudicu se.
Ne znam puno ali ucim brzo pa se nadam da me sa te strane necete prekorevati jos dugo.
Uostalom, znam puno njih koji su jako dugo u ovom poslu i hvale se znanjem tipa "php, MySQL i td" a   sajtovi im izgledaju ocajno.
Mislim da je ovde bitnije koliko zelis da radis ovo.
Ja volim i zelim :)
Sto se posecenosti tice, na mom sajtu se slabo registruju, jedan korisnik u nedelju dana u proseku.
Ne cudi me taj podatak sa obzirom da nisam platio premium hosting pa je samim tim otezana registracija. Posetu imam solidnu sobzirom da imam manje sadrzaja od ostalih, igram na kartu sve je free i bez spam reklama zato sam odlucio da ne stavljam ads fly i one pop up reklame.
Padaju mi jos neke ideje koje cu realizovati polako.
Napisah roman , vidimo se u buducnosti


Fajlovi: 1557376.jpg (31.3 Kb)

Poruku je menjao/la Ed05 - Nedelja, 01.09.2013, 11:18 PM

ED0 5








our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 13 | 01.09.2013 , 11:32 PM

Ed05
Quote (Ed05)
Uostalom, znam puno njih koji su jako dugo u ovom poslu i hvale se znanjem tipa "php, MySQL i td" a sajtovi im izgledaju ocajno.

Iskreno, i tvoj je ocajan (moje misljenje). A o tome sto si uradio milionitu kopija EC-a, ne vredi vise ni pricati, nema ko nije skinuo sve odavde, samu osnovu, izgled, funkcije, skripte i slicno...

Nauci da prihvatis kritiku kao savet a ne samo da se ogradjujes bez pravih argumenata. Stotinak poseta dnevno nije solidno, daleko je od toga kao i izgled.

I da, Mark Zuckerberg i ti, ste dva sveta... mislim glupo je da bilo sta poredis sa njim... niti znas kako je razmisljao, niti sta je radio... drzi se cinjenica bolje.







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 14 | 01.09.2013 , 11:46 PM

Quote (Unique)
Iskreno, i tvoj je ocajan (moje misljenje). A o tome sto si uradio milionitu kopija EC-a, ne vredi vise ni pricati, nema ko nije skinuo sve odavde, samu osnovu, izgled, funkcije, skripte i slicno...
   Ako moj sajt izgleda ocajno onda i extra cafe izgleda ocajno,sam si rekao da je kopija sa cime se slazem do nekle.
Ali menjam ga polako, tj dodajem izmene pa ce se sve vise razlikovati.
Quote (Unique)
I da, Mark Zuckerberg i ti, ste dva sveta... mislim glupo je da bilo sta poredis sa njim... niti znas kako je razmisljao, niti sta je radio... drzi se cinjenica bolje.
Znam sve o njemu, citao sam. Moja parola je "ugledaj se na najbolje"
Niko ne moze da poljulja moje misljenje, kritike prihvatam i drago mi je kada mi je date. Na greskama ucim.
Hvala :)


Poruku je menjao/la Ed05 - Nedelja, 01.09.2013, 11:47 PM

ED0 5










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 15 | 01.09.2013 , 11:54 PM

Sto se teme tice da ne zalazimo kod Zuckerberga ( samo poredjenje s njim OMFG ) je da nema nista bez poseta, da je sajt legalan i da mogu da se koriste adsense oglasi par stotina dnevno bi bilo dovoljno za neki $ s obzirom na tematiku sajta potrebno je par hiljada dnevno za koji cent ( znaci ne puni $ vec manje ) a za puni $ treba vise od 5-6 hiljada dnevno i to je optimisticno sto mogu da potvrde mnogi odavde...

A inace rec je o satu koji ima mozda 4-6 poseta dnevno a ne par stotina tako da nista ne treba ni misliti o reklamama vec raditi na korisnicima, realno svaki sajt je na gubitku prvih 6-12 meseci ako placas sve za sajt ( pluginsi, domen, hosting kao osnove )...


Poruku je menjao/la Davor - Ponedeljak, 02.09.2013, 0:01 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 16 | 02.09.2013 , 0:00 AM

Quote (Ed05)
Ako moj sajt izgleda ocajno onda i extra cafe izgleda ocajno,sam si rekao da je kopija sa cime se slazem do nekle.Ali menjam ga polako, tj dodajem izmene pa ce se sve vise razlikovati.

Pa ne bas jer ipak nisi u mogucnosti da prekopiras sve a i to sto si prekopirao si ocajno prekopirao. A konkretno header ti je unakazio ceo sajt, kad bih davao ocenu od 1 do 10, dao bih 0... ovo ostalo i nije lose ali fale sitnice i detalji... al ako, sredjuj ti samo, srecno svakako :)







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 17 | 02.09.2013 , 1:01 AM

Unique, pa ugledao sam se na ec sa headerom, sta da radim. ok , izmenicu ga. Problem mi je jer ne znam ni jedan program sa kojim bih izradio heder po zelji. Voleo bih da ga sam napravim, ovaj sam uradio na online sajtu jednom pa nije ni cudo sto je jeftin izgled.
Sto se ostalog tice, suvise je lako izvaditi source i kopirati neki sajt tako da mi to nije problem.
Necu da izgleda identicno kao ec... :)
Da se vratim na temu.
Quote (Davor)
A inace rec je o satu koji ima mozda 4-6 poseta dnevno a ne par stotina tako da nista ne treba ni misliti o reklamama vec raditi na korisnicima, realno svaki sajt je na gubitku prvih 6-12 meseci ako placas sve za sajt ( pluginsi, domen, hosting kao osnove )...
Radim nego je konkurencija prevelika, sto je najgore konkurencija su mi i neki jeftini sajtovi bez ijednog placenog servisa. Cak i oni imaju vecu posetu od mene. Valjda jer su presli tih rizicnih godinu dana postojanja.
Mislim da je u sajt bez posete bacanje para na te servise (pluginse,domene pa i hostig.)  Vec sam bacio dovoljno.Sta ciniti. . Razmisljam se da ulozim neku vecu sumu novca, na primer 100tinak evra. To bi resilo sve


Fajlovi: 3682098.jpg (22.3 Kb)
ED0 5










2
poruka na forumu
0 0



post # 18 | 24.09.2013 , 4:05 PM

Pozdrav. Jako teško ćete zaraditi na inernetu pogotovu putem ovih goouglovih reklama. Koliko ja znam potrebno je oko 20.000. klikova na reklamu za 1 dolar. Mislim da je ipak bolja varijanta razviti inventivan projekat sa velikom gledanošću i onda ponuditi prostor za tradicionalne reklame. Možete pogledati moj sajt INTERNET KURSEVI RAČUNOVODSTVA i videti moju poslovnu ponudu za reklamiranje i oglašavanje. Inače u Srbiji je jako teško doći do podrške za inventivne projekte, Iako sam na tržištu već 4 meseci Ministarstvo prosvete još uvek ne želi da podrži ovakav sajt npr: uplatom reklame.

Added (24.09.2013, 4:05 PM)
---------------------------------------------
Pozdrarv. Jako teško ćete zaraditi na inernetu pogotovu putem obih goouglovih reklama. Koliko ja znam potrebno je oko 20.000. klikova na reklamu za 1 dolar. Mislim da je ipak bolja varijanta razviti inventivan projekat sa velikom gledanošću i onda ponuditi prostor za tradicionalne reklame. Možete pogledati moj sajt INTERNET KURSEVI RAČUNOVODSTVA i videti moju poslovnu ponudu za reklamiranje i oglašavanje. Inače u Srbiji je jako teško doći do podrške za inventivne projekte, Iako sam na tržištu već 4 meseci Ministarstvo prosvete još uvek ne želi da podrži ovakva sajt npr: uplatom reklame.



Poruku je menjao/la marjanovicgane - Utorak, 24.09.2013, 4:04 PM

reklame su zabranjene - admin







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 19 | 24.09.2013 , 7:24 PM

marjanovicgane, slazem se da je to bolja varijanta,kako zbog neometanja korisnika tako i zbog sebe. Licno prezirem sajtove na koje iskacu  pop up reklame pa iste i ne posecujem. Isprobacu tu varijantu.

Sto se tice mog sajta  redizajnirao sam ga kompletno pa da ga nebih reklamirao ovde vi koji znate koji sajt posedujem posetite pa se uverite.
Sada sam uniqe sto se tice dizajna :D
I sto je najvaznije necete mi prebacivati vise. 
Ipak je potrebno vreme da se totalno udje u stos ovog posa :)

ED0 5










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 20 | 24.09.2013 , 9:28 PM

Quote (marjanovicgane)
Koliko ja znam potrebno je oko 20.000. klikova na reklamu za 1 dolar.


Slabo onda znas inace bi znao da za adsense reklamu moze da se uzme i 2$ za 1 klik iz vodecih zemalja.

Sto se onoga da ministarstvo nece da ti uplati rekamu, WTF odakle tebi ideja da neko tebi mora da uplati reklamu, znas li koliko takvih ima na internetu sto bi tebi neko dao nesto a drugom ne, svako za sebe posao ko svaki drugi. Ne znam zasto neki ljudi misle da je dosta napraviti sajt i ocekivati da se nesto zaradi ko da se bas na njih cekalo i zagarantovana im je zarada posto eto "to se ocekuje". Jos "ministarstvo" zasto bi ministarstvo pomagalo i jedan sajt svog licnoga, kakve veze oni imaju. :)

A najjaci je deo ovo: "Iako sam na tržištu već 4 meseci" mislim sta je 4 meseca za sajt to je sajt u pelenama koji jos nije ni porpuzao a ovde "već" ko da ima par godina staza :)


Poruku je menjao/la Davor - Utorak, 24.09.2013, 9:46 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view



Forum » Internet » Programiranje i Web/grafički dizajn » Zarada na internetu (Kako?)
Search: