Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li se bavite poljoprivredom?
Da li se bavite poljoprivredom?




Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 81 | 19.03.2012 , 7:59 PM

Quote (lukacar95bre)
sta vise to je jedan vrlo lep i isplativ posao.

Vecu glupost procitao nisam. Znas kome je isplativ ? Onim cikicama iz Vojvodine, ljudima koji imaju dosta zaemlje, a vecina seljaka u Srbiji imaju po 15 - ak njiva i ubiju se od rada za male pare. Ja se bavim poljoprivredom i ponosim se time. Zaradim svoj dinar i ne trazim pare od roditelja. Nije mnogo, ali mi je dovoljno i uvek imam kintu kod sebe.

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 82 | 19.03.2012 , 8:30 PM

Quote (Marko)
Vecu glupost procitao nisam.


Pazi ne misli svako kao ti :) a kao sto kazes isplativ je samo cikicama iz Vojvodine e pa nije, pomisli samo zasto Vojvodina hoce da se odvoji od Srbije ? Zato sto se cela Srbija hrani iz Vojvodine, Sumadija je delimicno propala sto se tice poljoprivrede ljudi rade samo za svoje potrebe ne za prodaju. A Vojvodina ?! U Vojvodini da posejes na kamenu ima da rodi bre zemlja je prebogata i zato Vojvodjani kazu nije Vojvodina krava muzara da hrani celu Srbiju, njih ojadise po najnizim cenama prodaju svoje proizvode al jbg.... I ja pomazem svojima ali radim za sebe ne za kintu. Neko bi kukao za tih kako ti kazes 15-ak njiva jer narod danas nema kinte, svi su pobegli u gradove jer misle da tamo tece med i mleko. A ima par ljudi koje znam iz mog kraja da su se vratili iz grada i ponovo se vratili poljoprivredi stocarstvu, i sve ce ih se vise vracati na selo jer je sve veca nezaposlenost :)


Poruku je menjao/la lukacar95bre - Ponedeljak, 19.03.2012, 8:30 PM






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 83 | 19.03.2012 , 8:59 PM

Quote (lukacar95bre)
Sumadija je delimicno propala sto se tice poljoprivrede ljudi rade samo za svoje potrebe ne za prodaju.

Rade zato sto nemaju i za prodaju i za svoje potrebe. Polazim od sebe, zato sto sam ja iz Sumadije, a ti si na jugu, i nikako ne mozes da me ubedis da se isplati baviti poljoprivredom. Svaki seljak iz mog sela mi je rekao "Marko sine, idi igraj fudbal, od poljoprivrede nema 'leba", ali Marko pusi, pa ga najurili kao kuce iz Napredka i propade mi san. Sad, ako si ti pametniji od starijih ljudi, koji se bave poljoprivredom preko 50 godina, onda ti skidam kapu :)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









139
poruka na forumu
27 728



post # 84 | 19.03.2012 , 9:01 PM

Quote (lukacar95bre)
Pazi ne misli svako kao ti a kao sto kazes isplativ je samo cikicama iz Vojvodine e pa nije, pomisli samo zasto Vojvodina hoce da se odvoji od Srbije ? Zato sto se cela Srbija hrani iz Vojvodine, Sumadija je delimicno propala sto se tice poljoprivrede ljudi rade samo za svoje potrebe ne za prodaju. A Vojvodina ?! U Vojvodini da posejes na kamenu ima da rodi bre zemlja je prebogata i zato Vojvodjani kazu nije Vojvodina krava muzara da hrani celu Srbiju, njih ojadise po najnizim cenama prodaju svoje proizvode al jbg.... I ja pomazem svojima ali radim za sebe ne za kintu. Neko bi kukao za tih kako ti kazes 15-ak njiva jer narod danas nema kinte, svi su pobegli u gradove jer misle da tamo tece med i mleko. A ima par ljudi koje znam iz mog kraja da su se vratili iz grada i ponovo se vratili poljoprivredi stocarstvu, i sve ce ih se vise vracati na selo jer je sve veca nezaposlenost

Pa da sto se mene tice ti si u pravu,jer seljaka danas svi muzu ne daju mu nista on mora sve sam da finansira a otkupe mu hranu vrlo jeftino,i onda on kaze necu vise da radim za dzabe i ode u grad misleci da ce mu biti bolje i sto bi rekao luka da ce mu teci med i mleko ,e sad to ima kontra efekat jer kada veci broj seljaka napusti zemlju i ode u grad to odma znaci manje hrane,manje hrane vece cene,a vece cene vise nezaposlenih,i onda normalno je da ce svi poceti da se vracaju na selo da bi se prehranili !!!


Poruku je menjao/la Spartanac_PFC - Ponedeljak, 19.03.2012, 9:05 PM











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 85 | 26.03.2012 , 7:28 AM

Quote (lukacar95bre)
Pazi ne misli svako kao ti a kao sto kazes isplativ je samo cikicama iz Vojvodine e pa nije, pomisli samo zasto Vojvodina hoce da se odvoji od Srbije ? Zato sto se cela Srbija hrani iz Vojvodine, Sumadija je delimicno propala sto se tice poljoprivrede ljudi rade samo za svoje potrebe ne za prodaju. A Vojvodina ?! U Vojvodini da posejes na kamenu ima da rodi bre zemlja je prebogata i zato Vojvodjani kazu nije Vojvodina krava muzara da hrani celu Srbiju, njih ojadise po najnizim cenama prodaju svoje proizvode al jbg.... I ja pomazem svojima ali radim za sebe ne za kintu. Neko bi kukao za tih kako ti kazes 15-ak njiva jer narod danas nema kinte, svi su pobegli u gradove jer misle da tamo tece med i mleko. A ima par ljudi koje znam iz mog kraja da su se vratili iz grada i ponovo se vratili poljoprivredi stocarstvu, i sve ce ih se vise vracati na selo jer je sve veca nezaposlenost


Nikada nisam cuo mudrije reci ni od mnogo starijih ljudi,a kamoli od momka tvojih godina. Sledi rep za ove reci.
Poljoprivreda je tezak posao. Zahteva puno odricanja i ulaganja. Tezak jeste ali se i isplati ,bolje je zaraditi i 200 eura i biti svoj gazda nego 200 eura a da te svi mrcu ko zadruznu kozu.
Marko,u vezi fudbala,tek da se nadovezem na tvoj post,recimo znam da Kolarov ima nameru da se okani fudbala i da se vrati na selo da radi svoju zemlju. Znam da je on pun kao brod,ali ako je njemu lepse da sedne na traktor nego da ga cepaju po nogama belosvetske abule-babule ,verovatno postoji dobar razlog za to. Mada njegovi roditelji imaju odavno puno zemlje i time se bave.
Poljoprivreda treba da bude buducnost,a ne proslost. Tu lezi novac,zato sto ovi iz blokova i gradova,hranu moraju da kupe,a glad ne pita za cenu. Ako imate sansu,zemlju i volju-bavite se poljoprivredom. Ako mozete registrujte i domacinstvo pa neka Vam to bude zanimanje. Zemlja u Srbiji je blagorodna i ma kakva nepogoda da se desi ona ce plodom uzvratiti.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









904
poruka na forumu
96 378



post # 86 | 26.03.2012 , 2:12 PM

Mene nije blam da kazem da sam seljanka u dusi. Ja obozavam prirodu, da kosim travu, sadim svece, zalivam, okopavam i sl. Prosle godine sam na terasi imala zasadjene papricice, ove cu da posadim mirodjiju i persun :D Uzivancija ljudi :D
Ali moram da napomenem da je poljoprivreda veoma tezak posao, narocito kad upekne 40 C i da je najteze biti seljak, zato cenim svaki posao tih ljudi. A ako nekom treba pomoc u basti na raspolaganju sam yes :D











317
poruka na forumu
25 328



post # 87 | 26.03.2012 , 2:31 PM

Hahaha da orem kopam sejem zalivam xD

madness.....









545
poruka na forumu
58 414



post # 88 | 26.03.2012 , 3:47 PM

@Sandra

Nisi seljanka ako volis prirodu i volis da sadis i takve stvari. Mada nisi vjerovatno to ni mislila bukvalno, ali eto mnogi tako misle. xD :)

<3 Bancy <3









4750
poruka na forumu
495 2877



post # 89 | 26.03.2012 , 4:32 PM

Vidim da neki imaju pogresnu viziju o poljoprivredi angry2 covjek koji se bavi poljoprivredom nije seljak pod prvo da se razumjemo a ako svi odemo igrati fudbal ko ce hraniti te fudbalere ? pa naravno seljak








176
poruka na forumu
11 88



post # 90 | 26.03.2012 , 4:43 PM

Imam samo jednu biljcicu koju lepo cuvam :)

Quote (susheTZ)
Zaboravio sam da kazem da uzgajam marihuanu na vise od 80 hektara. Svi sa exsteacafea imaju popust od 50% po kilogramu Navali narode ko duva i bog ga cuva

Posto tona? ;)

ALWAYS OUTNUMBERED NEVER OUTGUNNED









349
poruka na forumu
53 753



post # 91 | 11.04.2012 , 10:30 PM

vrlo povoljno radim sve poljoprivredne radove orem drljam kosim prskam mulciram tanjiram orezujem sejem navodnjavam kopam kanale utovar istovar robe sve ozbiljne poruke slati molim da mi se javi susheTZ da mi se javi da se dogovorimo ako mu je potreban traktorista sa punim radnim vremenom pozzzz :D

NEKA SILA BUDE SA TOBOM









21
poruka na forumu
1 0



post # 92 | 11.04.2012 , 11:56 PM

Da..








74
poruka na forumu
11 70



post # 93 | 12.04.2012 , 0:53 AM

POLJOPRIVREDA JE KIČMA NAŠE ZEMLJE !!! :D

Volimo hašiš, oči nam se cakle! *__*









71
poruka na forumu
4 35



post # 94 | 18.04.2012 , 1:06 AM

Neee :D :D

Sve što je vječno, kratko traje !!









107
poruka na forumu
3 89



post # 95 | 18.04.2012 , 9:56 PM

Za sada ne :)


Poruku je menjao/la TuKi_MiX - Sreda, 18.04.2012, 9:57 PM

^.* ....Mα kαkαv AηĐє0 bєz kяīīŁα....Jα ʂαʍ vrag bєz r0g0vα.... *.^

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

AηєŁ ^^












324
poruka na forumu
95 1937



post # 96 | 18.04.2012 , 10:06 PM

DA

Mess with the best,die like the rest!!!









63
poruka na forumu
6 105



post # 97 | 13.05.2012 , 10:32 AM

ja se ne bavim poljoprivredom :)








76
poruka na forumu
3 32



post # 98 | 15.05.2012 , 11:37 AM

50% Da

Leptiri <3 <3









63
poruka na forumu
21 117



post # 99 | 15.05.2012 , 12:58 PM

Ne zasad ali nikad ne znaš šta život nosi.








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 100 | 05.08.2012 , 8:28 PM

samo za novac... tj, privatno, kad nema sta drugo...

:P



Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li se bavite poljoprivredom?
Search: