Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Sever Kosova (Barikade,pluprazne prodavnice,uskracena sloboda kretanja?)
Sever Kosova






4532
poruka na forumu
946 4023



post # 21 | 29.12.2011 , 2:48 AM

:D Salim se Davoreeeeee i ja bi diskutirala da kontam ista od toga ali hmmm bolje meni da cutim :D
A to za popove(svestenike)Pa nisu oni krivi sto narod daje toliko u crkvi love ili sto su sposobni zeznuti naivne ;)

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 22 | 29.12.2011 , 2:57 AM

Pa narod daje za dobrobit svoje porodice,narod postuje obicaje ali to sto najcesce popovi kradu to nije nishta novo bolje da nasi kradu nego da budu ko oni uklonjen komentar :)




komentar uklonjen zbog moguceg izbijanja rasprave na verskoj i nacionalnoj osnovi...

ubuduce suzdrzite se tih stvari...








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 23 | 29.12.2011 , 3:04 AM

:D :D
Jel mislis da su samo katolicki takvi?
Verovao ili ne sve je to ista banda i to oduvek samo sto se te stvari kriju i doznaju tek kasnije ;)
Zivim u svetu gde televizija prenosti svako malo slucajeve grozote ponekad se pitam dali treba ici u crkvu
ali na kraju sebi kazem ne idem zbog njih idem zbog sebe.
To sto se novac caje za porodicu za ovo ono u crkvu istina ,samo koliko ja znam pop svestenik i sam mora da prilaze racune visljim od sebe to znaci ne kupuje sam sebi auto vec ga kupuju oni vislji od njega !
Za novac koji narod prilozio za auto ima para a za ikonu ili renoviranje crkve se nema to je Balkan

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 24 | 29.12.2011 , 3:10 AM

Pa sad kako se uzme ipak nije to tema ovog posta, ali kad smo se dotakli i te teme onda se u potpunosti slazem sa tobom, i da nije samo Balkan takav ima mnogo gorih stvari koje se desavaju u drugim kulturama zato samo treba da idemo u crkvu zbog sebe i zbog zdravlja i srece nasih porodica a svestena lica tj... popovi nek rade sta hoce sve se to na kraju vraca :) sto bi reko Marchelo u njegovoj pesmi Nedodjija "VASA IKONA JE PRIHOD I NIKAD NE BESE VOLJENJA" tkd... svako zaradjuje na razne nacine :)








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 25 | 29.12.2011 , 3:13 AM

;) Ziveo govornik ja sam se morala umesati u vas razgovor :D i skrenuti vas s teme u kojoj nemogu da diskutiram nista neznam :p eto malo sam diskutirala o ovom sto malo znam i begam odvas vi ste ozbiljni :D cao :p :p

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 26 | 29.12.2011 , 3:14 AM

Srcemoje, Ozbiljnost je moje zanimanje :D cao :p








3460
poruka na forumu
141 1063



post # 27 | 29.12.2011 , 9:14 AM

Ovi nasi majmuni priznali nezavisnos t kosova zbog jeb*ne evropske unije :(

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 28 | 29.12.2011 , 3:48 PM

DjoLe035, Da je samo zbog Evropske Unije,u koju necemo nikad da udjemo a i EU se koleba pogledaj sta je bilo sa Grckom, sad Italija kolki dug ima, pa Spanija pa Hrvatska koja jos nije ni u EU usla, cak i mi Srbi imamo poveci dug i nzm kuda sve to vodi :(








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 29 | 29.12.2011 , 7:59 PM

Sve ovo vodi samo u jedan pravac. Taj pravac je buducnost. I na vama mladima je to tesko iskusenje da cinite i delate tako da taj pravac ne bude corsokak.
Moja generacija je imala greske kao i svake druge pre nas. Krivi smo koliko i nasi ocevi i djedovi i preci pre njih. Svako od nas nosi deo te tezine za ono od ranije.
Ono sto hocu da vam kazem je to da je na vama mladima sada da iznesete breme ljubavi i mira i puta ka svetloj buducnosti za potomstvo. Da satanizujete pohlepnike,lopove, antihriste,lose ljude,ubice,kriminalce i da nas vratite u kolosek normalnog zivota. Sto ce svakako biti tezak zadatak za VAS,ali ne i neispuniv.
Kosovo ce biti deo Evrope jednog dana,kao i Srbija,kao i svaka zemlja ponaosob. Nikad vise nece biti deo Srbije. I nisam kriv ja za to,VI najmanje,krivi su to nasi preci sto su bili kratkovidi. Mada ,na neki nacin i moje krivice u necemu ima,a i mnogih drugih. Podatak o 300 hiljada srpskih nezenja,govori sam za sebe. Podatak o hiljadu i kusur ugasenih sela sirom Srbije (da li je moguce toliko,to su valjda i zaseoci ili i oni u kojima su samo stari ljudi!!! ) govore o nasoj svekolikoj krivici.
Ja kazem da nema izgovora. Ni za mene licno . I sramota me je pred precima da nemam svog poroda....ali tako je stanje.
Vi mladi ste na svu srecu mnogo mudriji i zreliji od nas srednjih godista. I ja verujem da cete se izboriti za Vase mesto pod suncem i time vratiti Srbiju u igru.
To ne znaci samo Srbiju. Narod celog Balkana,ukljucujuci i samu Grcku ,koja je bila jaka finansijski,je u potpunom krahu. U Hrvatskoj, Sloveniji,BIH, Crnoj Gori,Makedoniji ,Grckoj,Albaniji cak,ljudi su uplaseni za buducnost svog potomstva. Vi znate ,niste balavci,da svetske krize neminovno vode u ratove. Budite zato maksimalno korektni jedni prema drugima i insistirajte na suzivotu ,jer smo mi toliko izmesani medjusobno da je neminovno da jedno druge bilo kakvim aktom,pa makar i recima,povredimo. A samim tim i povredimo sebe. Niko ko se macha latio nije umro s mirom.
Volite se bre! Maksimalno.
Na zalost,kriminal je usao i u crkve odavno. Siromah ne moze sahraniti dete bez 200 evra da da popu! Alo,bre DVE STOTINE EVRA KOSTA NJEGOVO POJANJE!!! angry2
Isto je tako i kod katolika,verujte. Pretpostavljam i kod muslimana. Ljudska alavost nema granice.
To nas nimalo nece pribliziti BOGU,koje god da smo vere. A kako kazu svi prorocio redom: STA SMO BEZ BOGA?
Znate,LJUBAV je svemirska rec,a MRZNJA je lokalnog karaktera.
Na zalost,mi smo odrastali na mnogim mrznjama i na malo ljubavi. Ali nada za to da ce biti drugacije uvek mora da postoji.
Volite Srbiju i Srbe,ali duboko postujte i druge . Samo to ce nam doneti stabilnost i mir.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 30 | 29.12.2011 , 8:02 PM

badule, Lepo receno :) Treba voleti svoju zemlju Srbiju ali i postovati i druge, ali mira nikad nece biti uvek ce se naci neko ko ce poremetiti red i mir...








3460
poruka na forumu
141 1063



post # 31 | 29.12.2011 , 9:09 PM

lukacar95bre, Pa da kao sad ce dobijemo status kandidata a moze da udejmoo tek ya deset i kusur godina o tome pricam :)

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 32 | 29.12.2011 , 10:19 PM

DjoLe035, Ma kakvih 10 i kusur bgt necemo mi nikad da udjemo, kad budemo trebali da udjemo ima EU da se raspadne videces :D








81
poruka na forumu
3 27



post # 33 | 06.01.2012 , 3:23 AM

Pa mogu ti reci 'nikad' mada o tome Srpski narod i ne razmislja koliko mogu da primetim. Njima je samo u glavi da se dobro napiju veceras, da izadju, zive zivot od danas za sutra! A veruju da ce im u EU biti gore, a kako moze biti gore kad od ovog nema gore, dotakli ste (smo) dno dna.
Bice gore ako se lopovi oporezuju! Slucaj kao sa Bugarskom kome je Unija zapretila da ce ih izbaciti ako ne regulisu stanje mita i korupcije na jos visi nivo.

Zasto recimo Norveska i Svedska (ne znam sa Swice) imaju jak standard, pa zato sto je svima porez ravnomeran! Svako ko zaradjuje recimo 30-40000 evra godisnje, ima 30-35% poreza, a onaj koji zaradjuje vise od te sume, ima naravno jos veci porez do 50%.
ALI, zato te zemlje imaju i medicinu i skolstvo, solidne puteve itd.. sve regulisano i na vreme... Ko je bez posla drzava mu placa stan, struju, vodu, komunalije i plus mesecno nesto para za hranu!
A u Srbiji, djubre, djubre, djubre na sve strane, a da ne pricamo o onim sa tamnim staklima koji se parkiraju NA SRED pesackog prelaza, a pandur mene kazni sto sam parkirao krivo!

UH, popizdim kad se setim!








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 34 | 06.01.2012 , 3:39 AM

A jbg sta ces brate propala smo Drzava nacisto :(








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 35 | 06.01.2012 , 8:34 AM

Quote (srdjan85)
a tadic je govedo izdajnicko


jaoooo, necu ni da pocnem da pricam sta je sve ova zver od coveka uradila nasoj Zemlji... Urnisao je, unistio! Ja bi to na kolac i zavrsio sve jade i probleme Srba...Dok ne ustanu kuke i motike nista od nase Srbije nece biti...

Quote (srdjan85)
jer kakvu nesposobnu drzavu imamo da ce nakraju ostati Beogracki pasaluk


...vidi, vrlo je moguce da pogodis....sve se raspada, nazalost... a za to je najvise ovi sto su na vlasti, Tadic, ponajvise... sramota od coveka...

Quote (srdjan85)
ZELIM VAM MIR I SLOBODU I DA OTERATE KFOR I EULEX koji samo matretiraju srbe a nagradjuju siptare


pridruzujem se zeljama i da bude mir dole na severu Kosova...sa Novom 2012-tom nadajmo se i boljim zivotom, kako u celoj Srbiji tako i dole na Kosovu...

Quote (lukacar95bre)
To nas je i razdvojilo, Mi Srbi smo se mng otudjili jedni od drugih, ne kaze se dzabe NE DAJ BOZE DA SE SRBI SLOZE valjda ce i to jednom da bude, samo se plasim bice kasno


...i ja msm da ce to biti kasno... Mi srbi smo smesni stvarno...trpimo da nas tuku, cutimo, guramo dalje iako smo stigli na sam kraj zivaca, mi i dalje trpimo...pa dokle vise?!? Kao da smo `stoka` da nas hrane tek toliko da prezivimo.a sve to samo trpimo i cutimo...Ovo je ne podnosljivo, dokle li cemo samo trpeti...

Quote (Davor)
Tako da ne verujem ni jednu rec iz njihovih usta crkva je za mene uf bolje da ne pocnem iskrivili su i veru i sve ma sta pricali...


slazem se sa tobom...nema popa ili coveka koji `sluzi Bogu` a da nije pun para, da ne vozi neki nov extra auto... malo je onih skromnih koji zaista pomazu ljudima... kao sto kazes,sve su iskrivili, nazalost....

:P







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 36 | 06.01.2012 , 8:44 AM

Quote (srdjan85)
kakvu nesposobnu drzavu imamo da ce nakraju ostati Beogracki pasaluk.

Mudro zboris mudri covece... :) Uzeli nam Kosovo, sledeca je Vojvodina, i na keraju ce ostati sto je napisao decko koga sam citirao.. Bruka...

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 37 | 07.01.2012 , 2:25 PM

Mortal, Uzeli Kosovo, pa Vojvodina pa onda dolazi na red i Sandzak...








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 38 | 07.01.2012 , 8:32 PM

Quote (lukacar95bre)
Ali nisu svi takvi imas ti i kolko tolko postenih Svestenih lica

Uslikaj mi molim te svesteno lice. Moj prijatelj radi u novinama Glas Srpske, i rado cemo objaviti clanak o takvom koji je posten, koji ne krade koji je bez oraha u dzepu. I neka bude njegova biografija. Ma takvih nema.

Mozda si procitao negde na forumu, mislim da je u Porodici ne znam tacno da sam pricala o tome kako sam se brinula za moje male komsije njih desetak. A ta moja zgrada pre je preko puta popove kuce (pravoslavnog popa).
Taj pop, nikada im nije dao za hleb, a bili su gladni. Nikada im nije dao drva, a bilo je hladno. Nikada im nije dao odecu a hodali su bosi zimi, nikada nije sproveo neku akciju, kako bi njima dobro bilo. Bitno da je vozi najnoviji model nekog nabudzenog auta i da je njegovoj deci dobro. E meni je u tim momentima doslo da kazem: Da bog mu dao ono sto deca ispod mene prozivljavaju. Ali nemam srca, i njegova deca su samo deca nisu kriva.
Ja sam vodila racuna o njima kako sam mogla i kako sam se snalazila. A taj isti pop je pre nekoliko godina kad je najveci post uhvacen kako sece prsut i jede. I to uslikan. Njegov komentar je bio pa sta ako :)

A stanje na Kosovu, ne znam sta da kazem. Prozivela sam rat. Dozivela mnoge strasne sok scene. Dozivela kako je biti gladan, zedan, promrzao, videti ubistvo , doziveti smrt brata od strica koji je bio mlad (17), doziveti jesti mesecima iz konzerve beli pasulj, doziveti biti bez oca pola godine, ne znati je li ziv i opet ne pricam o tome ratu, i opet nisam nacionalna i ponosim se sobom.
Treba se baciti na nesto veselije, optimizam.


Poruku je menjao/la Leksi - Subota, 07.01.2012, 8:35 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 39 | 07.01.2012 , 10:36 PM

Leksi, Pa dobro ima i takvih popova ali bas u mojoj parohiji ima jedan stvaarno dobar pop, koji je bio u zarobljenistvu kod siptara tokom rata sad je pop u nasoj parohiji covek vozi juga, skromno zivi stvarno je predobar covek, mnogo je ucinio za Crkvu dok su drugi popovi uzimali pare on je i kupovao ikone i sredio dvoriste Crkve i platio da se oslika Ikonostas u Crkvi znaci narod ga stvarno voli :) ali kazem ima i popova kojima je stvarno samo do novca stalo :D

Znas onu pricu kaze bio neki pop i trebalo je da se posti tezak post bio,i on ispece prase pronese ga kroz selo stavi u camac sedne u camac i ode na sred jezera i hasa pop pecenje, seljani se okupili sta radis to pope pa postim na vodu :D








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 40 | 07.01.2012 , 10:51 PM

Quote (lukacar95bre)
Znas onu pricu kaze bio neki pop i trebalo je da se posti tezak post bio,i on ispece prase pronese ga kroz selo stavi u camac sedne u camac i ode na sred jezera i hasa pop pecenje, seljani se okupili sta radis to pope pa postim na vodu

Znam :)
Ne volim teme kao su politika, stanje u drzavama, jer tu mi kao normali ne mozemo nista.
Jer kao prvo nismo kompetetni, a to znaci da znamo ono sto cujemo od roditelja ili na tv. A to je malo znanja za tako teske teme. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~




Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Sever Kosova (Barikade,pluprazne prodavnice,uskracena sloboda kretanja?)
Search: