Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Sever Kosova (Barikade,pluprazne prodavnice,uskracena sloboda kretanja?)
Sever Kosova






8
poruka na forumu
0 22



post # 41 | 07.01.2012 , 11:08 PM

Zivim u Kosovskoj Mitrovici i zivecu ovde bicu Srbin , drugo ne mogu biti !!!!!

Svi koji milse da Kosmet nije srpski , onda neka ucute i ne moraju da nam odmazu , nikada nismo trazili ni od koga da uzme pusku i da nas brani , ali ako to vec ne trazimo od drugih Srba , onda ne pokusavajte slucajno olovkom potpisati da nije srpsko inace ta ruka vise nista nece pisati !!!!

Pod seobom Arsenija Carnojevica Beograd je prvi put naseljen Srbima, pazite prvi put naseljen , ratovali smo i gubili ga i osvajali ali smo ga naselili pod Arsenijem . . .Mislite li da je sve reseno ako nema Kosmeta ? a Raska oblast ? mislite li da ce Sumadija cutati i najbolju rakiju peci a Beograd prodavati i zaraditi , i da ce Beograd ceo zivot postojati od Srba iz Vojvodine koji za njih seju i zanju ?

Sada se mnogi pitaju ko finansira referendum na severu Kosmeta , to je ljudi bukvalno 20 000 papira na kome ce pisati da li hocete Kosovske institucije na severu Kosmeta ? i zamislite koliko to kosta ?
Koliko kosta bilbord cuvenog "preokreta " koji zastupa ceda jovanovic ? a ceo beograd je oblepljen tim bilbordima i plakatama a znajte da bilbod u beogradu za deset dana kosta 50 000 dinara , za deset dana jedan bilbord pa izracunajte ili zamislite koliko bilborda u Beogradu je oblepljeno . . .

Iz svega se vidi da mi Srbi sa Kosmeta nismo teret drzave jer mi smo drzavljani ove drzave i tako ce ostati

izvinite i hvala na paznji

MIR BOZJI ! HRISTOS SE RODI !!!!








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 42 | 07.01.2012 , 11:23 PM

Quote (proklet)
Svi koji milse da Kosmet nije srpski ,

Nije bitno ciji je. Bitno je da imate mir, da zivite dobro, bilo gde i kako da se zove grad ili drzava u kojem zivi se.
A to je ono sto narodu nikada nece doci iz dupeta u glavu.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 43 | 07.01.2012 , 11:53 PM

Quote (proklet)
i da ce Beograd ceo zivot postojati od Srba iz Vojvodine koji za njih seju i zanju ?


e tu se slazemo veruj da ni ovde narod nije ljubitelj Beograda...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 44 | 07.01.2012 , 11:58 PM

Quote (proklet)
Zivim u Kosovskoj Mitrovici i zivecu ovde bicu Srbin , drugo ne mogu biti !!!!!

Naravno da ne mozes biti drugo. To su ti odredili preci,a ne ti. Bravo za odluku da ostanes u KM. Cenim sve ljude koji su ostali na svojim ognjistima.

Quote (proklet)
Svi koji milse da Kosmet nije srpski , onda neka ucute i ne moraju da nam odmazu , nikada nismo trazili ni od koga da uzme pusku i da nas brani , ali ako to vec ne trazimo od drugih Srba , onda ne pokusavajte slucajno olovkom potpisati da nije srpsko inace ta ruka vise nista nece pisati !!!!

Nisam siguran da li si svestan realnosti u kojoj zivis. Politicari ove zemlje,oni koji je vode,vec odavno su prestali da razmisljaju o Kosovu kao o Srbiji.
I ja volim da je Kosovo srce Srbije. Bio sam dole. Imao konflikte sa siptarima. Izboden nozem. Ali sam upoznao i mnoge koji su ljudi posteni i veruju samo u suzivot jednih sa drugima.
A Kosovo,dragi brate,ne mozes da branis oruzjem. Vec mudroscu i natalitetom. Ja sam za takvu odbranu . Oruzje ubija dve strane. Nikada nije donelo srecu onome ko nosi to isto oruzje.

Quote (proklet)
Pod seobom Arsenija Carnojevica Beograd je prvi put naseljen Srbima, pazite prvi put naseljen , ratovali smo i gubili ga i osvajali ali smo ga naselili pod Arsenijem


Град коначно прелази под власт Срба као део Срема 1284. године. Први српски краљ који је владао Београдом био је Стефан Драгутин (1276—1282), владар Краљевине доњег Срема (Мачве), ког је добио на поклон од свог таста, мађарског краља Ладислава- ovo je preuzeto sa Wikipedije.
Ucite istoriju kako treba. Ako je srpski kralj vladao Beogradom,on ga je Srbima i naselio,jer da ga nije naselio ne bi ga morao ni braniti,ni gubiti ,ni osvajati....
Seoba pod Carnojevicem je dosla 4 veka kasnije.... A i tada istorijski podaci govore sledece:

Након турског пораза под Бечом, септембра 1688. године, Аустријанци су заузели Београд. Приликом првог аустријског освајања (1688-1690) многе џамије су порушене, а оне које су преостале, претворене су у хришћанске цркве. Након тога, за време поновне кратке османлијске владавине (1690-1717.) многе џамије су обновљене, а неке су из темеља изграђене. Када је војска Аустријског царства (у чијем су саставу били војници разних народности: Немци, Французи, Италијани, Швајцарци, Португалци, Шпанци, Мађари и други), под заповедништвом надвојводе Еугена Савојског по други пут освојила Београд (1717-1739) порушили су минарете џамија београдске тврђаве, како би панорама града изгледала више европска. Многе џамије су претворене у цркве разних хришћанских редова који су дошли заједно са војском и досељеницима: тринитарци, фрањевци, језуити, минорити и Јермени католици.[17] Остале сачуване џамије су употребљене за војне магазине, трговине и настамбе. Тада у Београду није остало муслиманског становништва, јер су се повукли усред најезде.[17] После победе над аустријском војском 1739. године код Гроцке, Османлије су поново загосподариле Београдом, и њиме владале наредних 50 година (1739-1789. године). За то време су поправили многе оштећене џамије и повратили у првобитно стање многе претворене у цркве. Према неким савременицима, у Београду је 1780-тих година било 50-ак џамија. У току великих борби за Београд 1739. године, страдало је око 30 џамија. У плану Београда, којег је израдио аустријски потпоручник Бруш 1789. године, уцртано је 15-ак џамија. Тај се број џамија углавном одржао до Првог српског устанка.[17]

Tesko da su tada Srbi mogli da nasele Beograd. Opste je poznato da su naselili puste predele u Vojvodini ,sve do Budima i nesto jos dalje na sever,a drugi krak je naselio podrucja na istoku sve do Dona i Crnog mora.

Quote (proklet)
i da ce Beograd ceo zivot postojati od Srba iz Vojvodine koji za njih seju i zanju ?


Naravno da nece. Zato se i uzdam u Vasu mudrost da ce se vlast decentralizovati i obnoviti zapustene krajeve Srbije. Zapustene i napustene.

Quote (proklet)
Iz svega se vidi da mi Srbi sa Kosmeta nismo teret drzave jer mi smo drzavljani ove drzave i tako ce ostati

Strasno bi bilo da pomislite da ste tere ovoj drzavi. Ali nase se vlasti tako ponasaju pa ne cudi ako to pomislite. Drzava jako malo ulaze bilo gde izvan Beograda,pa tako je i stvar sa Kosovom. Inace drzavi nijedan Srbin nije na teretu i ne sme da bude. Bar ja to tako gledam.

U svakom slucaju MOJU podrsku ima svaki Srbin sa Kosmeta i svaki drugi covek sa Kosova bilo koje vere i nacije koji je za mirno prevazilazenje sukoba.

I VAISTINU SE RODI! I MIR BOZIJI!
Uzdajmo se u ove reci....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 45 | 08.01.2012 , 0:03 AM

Pa naravno da svi misle u Beogradu da smo teret, a nekad je bilo Trepca radi Beograd se gradi sve je sa Kosova ulozeno u Beograd a sad kad su nam najpotrebniji prvi okrecu glavu, hoce u EU nije to lepo izdati svoj narod...








8
poruka na forumu
0 22



post # 46 | 08.01.2012 , 1:35 AM

CEK CEK CEK , SAMO MALO . . . Badule , nemoj mesati babe i zabe , vikipedija je puna netacnih podataka , to je najosnovnija stvar i ni jedan istoricar ne prihvata istoriju , drugo , moras da znas da VLADATI nije i sto sto i doseliti . . . zasto ? Zatio sto je Srbioja i danas vladar nad kosovom kao sto ce istorija pisati da je makedonijom do daljnjeg upravljala Jugoslavija zbog naziva BIVSA JUGOSLOVENSKA REPUBLIKA MAKEDONIJA , ALI TO JE FORMALNO . . . Mi smo vladali mnogim zemljama jos za vreme Cara Dusana ali ih nismo naselili razlog je ocigledan ceste borbe u oblastima koje su bil;e pod njegovom vlascu upravo smo tako vladali i Beogradom








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 47 | 08.01.2012 , 4:07 AM

Quote (proklet)
upravo smo tako vladali i Beogradom

da ,ali ga nismo naselili 1690. u seobi.
Ali to nije ni bitno.poenta je ono sto si zeleo da kazes,a to je da je KOSOVO srce Srbije. Da je odatle sve poteklo.
E pa lepo,slazem se sa tim.
A sto se tice istorije,prouci knjigu POREKLO SRBA ,odlicna je.
Takodje procitaj i trotomno izdanje Velika Seoba pod A.Carnojevicem,izuzetno je dobra i donosi svakako podatke koje nismo ni ja ni ti u skoli ucili.
Istoriju pisu pobednici,dragi prijatelju, ali se necemo kachiti za to.
Nasa je uloga ,kao ljudi koji zivimo u ovom vremenu,da nadjemo nacin da potomstvu ostavimo amanet da je KOSOVO I DALJE SRCE SRBIJE,ma koliko god da su ga nasi politicari prodali. I da pokusamo,onoliko koliko je to moguce ,da ponovo izgradimo pokidane veze i uspostavimo balans medju ljudima kako na Kosovu ,tako i u celoj balkanskoj regiji,a to nikako necemo moci ako potezemo pricu o oruzju.
Takodje,trebas da znas i to da Srbi u vreme Velike Seobe nisu mogli da nasele Beograd,posto ih Austrijanci ne bi ni pustili da nasele grad. Obicno su dozvoljavali da se oko grada naprave zemunice i naselja ,posto su oni smatrali Srbe podanicima nizeg reda. Gradovi su bili predvidjeni za sve druge sem za RACE,kako su nas oni i Ugari tada zvali.
Ali i o tome ces citati u navedenom delu o seobi srbalja. Tek sledece generacije su uspevale da dobiju punopravni status,mada ih ni do danas prakticno ne smatraju jednakima,niti u Austriji niti u Madjarskoj.
Poznavanje nase istorije je bitno,ali poznavanje cilja u buducnosti je jos bitnije. Mislim da se svi o tome trebamo zamisliti. Ko smo kao narod i sta zelimo da sutra budemo?
A do tada,jedan veliki i najbolji moguci savet: Srbi,mnozite se i obozite pa cete da se slozite! Proucavajte proslost da bi upoznali buducnost.
I,konacno,trudite se da na ovom nasem jadnom i napacenom Balkanu ,vec jednom prestane zveckati oruzje i pocne cvetati ljubav i postovanje. To nam je jedini put u svetliju buducnost.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8
poruka na forumu
0 22



post # 48 | 08.01.2012 , 11:00 AM

Slazem se Badule sa tobom , drago mi je da tako razmisljas , neka nadamo se s vi bolja vremena su pred nama , i nasi potomci ce nadajmo se pre svega biti mudriji , znas li da se dugo posle kosovskog boja rodjenje sina proslavljalo u tisini , a majka je kada rodi sina i kada ga prvi put ugleda blagoslovila recima " zdravo doso osvetnice Kosova" , nije bitno sto je goovorila o Kosovu , bitno je koliko je to jako , kakava je to kletva , zamisli kako je dobar osecaj kada je nesto usadjeno u dusu naroda pa makar na rodjenju majka rekla sinu i "dobrodosao hranitelju Srbije" , " dobrodosao , najboljizeteoce" . . . .
Mislimda je poenta u tom podizanju morala koji nam je mnogo pao i svi znamo da je to neizbezno pitanje je kako naci neku iskru da se na nju oslonimo i da podignemo moral svim nasim potomcima jer ga mi definitivno ne mozemo sada u 30 ( govorim za sebe ) graditi ipak je malo kasno








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 49 | 08.01.2012 , 12:28 PM

Dragi druze,to vec,mislim na pad morala,mozes videti i ovde na chatu,a bogami i na forumu.
Onaj kome je od rodjenja nametano postenje kao jedina opcija u zivotui cist obraz kao oslonac za postenje,danas ima strahovitih problema da se uklopi u drustvo.
U drustvu trulih jabuka ona zdrava jos brze satruli.
Tamo gde su sve jabuke zdrave,jedna trula okolne kvari,ali se lako izbaci iz gajbe.
Moramo, prijatelju moj,ciniti i delati mudro i posteno. To jeste tesko u ova smutnma vremena,ali gledaj to na ovaj nacin: Ako ti i ja ne dopustimo da nas zavedu ni zavade politicari,ako zborimo i delamo posteno i odlucno i na delu pokazemo koliko smo ozbiljni u svojem mudrovanju,uspecemo da promenimo mnoge trule jabuke oko sebe i da ih lecimo od njihove bolesti mrznje i nepostovanja.
I medju onima koji su zli moramo propovedati mir i ljubav. Uvek se pamte oni koji zbore mudro i mudro postupaju. A takav amanet ostavi danas-sutra svojim potomcima u nasledje,pa ce se i njihovo misljenje postovati i uvazavati.
I pravite decu ljudi. To je potrebno ovoj zemlji...
I nemojte bezati sa sela u gradove. Vratite se u selo da zivite i radite i stvarate u zdravim sredinama.
Toliko ,dobri moj Srbine,Kosovaru...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









564
poruka na forumu
128 1154



post # 50 | 26.01.2012 , 3:54 PM

E ovako bratex.. normalno je da je to cista nepravda uzeli su ono sto nije njohovo i sto je vekovima bilo srpsko.. cak mislim da albanci i ameri imaju puno toga zajednickog.. ameri isterali indijance a siptari srbe(pa onda angelina jolie kaze da je republika erpska genocidna tvorevima cccc).. mada srba jos ima nek zapamte to ! nemas pojma koliko imate podrske od Bratske Republike Srpske.. nisam nikada bio u takvoj situaciji tako da nmg da ti pricam ono kao na fazonu znam kako ti je itd.. jedina poruka je da izdrzite.. pravda ma koliko bila spora ipak ce nekada izaci na videlo.. i da vise proteramo te albance u pm ;) ..












478
poruka na forumu
20 208



post # 51 | 27.01.2012 , 6:09 PM

Neznam sta da kazem Zivim U BiH Hvala Bogu nema nepogoda nekih A Vi pazite se Tamo u srbiji stalno nesto namestaju.....

SsKull vam se vraca . Nakon 2/3 mjeseca mozda i vise <3









3460
poruka na forumu
141 1063



post # 52 | 04.03.2013 , 11:02 AM

Ja zivim u Centralnoj Srbiji ali znam kako je onima dole Juzno :(

Kosovo je Srbija samo to mogu da kazem!!! :D

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









6
poruka na forumu
0 20



post # 53 | 04.03.2013 , 1:46 PM

Mogu samo jedno reci Srbija ima kapaciteta da bude najjaca vojna sila na balkanu sto ce i biti,a Srbi na kosovu mnozite se sto vise inace ovo belo je Srbija...
Posto je komunisticko g....no sve zeznulo jedino resenje je u jakoj ekonomiji i ne zavisnoj...
Novim avionima dosta tekova i te vec stvari...
Srbi na kosovu  budite ponovo vecina tu lezi snaga za vas...






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 54 | 04.03.2013 , 2:38 PM

U KM je opet pa i nekako,kako god vam to zvucalo,odete malo dublje u unutrasnjost,nemogucnost lecenja,nemastina osnovnih ljudskih potreba,ugnjetavanje,uslovljavanje i svemu slicno....

21 vijek da zivis bez vode,struje,doktora,slobode da u bilo kojem trenu sigurno mozes otici do susednog grada/sela,da je do posla jako tesko doci ....

Vidio sam kako je vlast popustala i koliko je maltene boljelo dupe za taj narod dolje,i ovi su to iskoristili bas onako kako treba i sada za posledicu imamo mnogo goru situaciju od one koju smo trebali da imamo,i sad ja na moje Kosovo kada idem,moram da provedem 40 minuta raspravke oko pasosa,necu da mi udare taj pecat u njega pa dokle cu moci sa licnom da prodjem vidjecemo....

Ovi novi,sto se tice ove ideje podjele,koliko god boljela to je najbolja moguca varijanta,i jedino pametno sto moze da se uradi,i bar NESTO se radi,ne dozvoljava se da se pogazimo tako kao sto je npr Boris uradio ...

I realno jeste da je ovakvo stanje sada tamo,i da se uklanjaju tragovi sveg Srpskog na Kosovu,cak i neke stvari su toliko presmijesne da je nevjerovatno koliko se sistematski trude da to uspiju,ali opet i to je dzaba,prica Kosovo ce kad tad opet doci na dnevni red,i sto je najgore opet ce krv da padne,vjerovatno opet nevinih ljudi,ali to je realnost... Jer ta Amerika,i ti koji kao "cuvaju" mir,nece moci vjecno tamo da ostanu,a Siptari imaju urodjen strah,i znaju da i tako mali broj Srba je opasan za njih,htjece da i njihov trag zametnu,ali naravno kao i uvijek shvatice da su nemocni,i po tom pitanju Srbi ce se ujediniti,jer Srbi se ujedinjuju jedino kad je neka muka,ovako smo sami protiv sebe....

Da dodam,Federacija ako se napravi kao sto je slucaj u BiH,to ajde i na nesto lici,ali opet i tamo ima ta prikrivena mrznja,i dalje je sve to na nekim klimavim nogama,zbog cega? Jer ljudi jos uvijek razmisljaju odvojeno,jos uvijek su pod politickim nekim misljenjem,i naravno zarad svojih gu*a,jednostavno kada god je neka frkica,pusti se nacionalna prica,pa se opet izdvajaju ljudi,ovi jedni na jednu,ovi drugi na drugu,oni treci na trecu stranu i opet naravno ko ispasta,ispasta narod i niko sem njega... Nece ljudi razmisljaju glavom pa to ti je 

Postoje dobri ljudi i tamo,i na Kosovu u 80% slucajeva problem prave siptari koji nemaju nikakve veze s njim,i oni koji rade po komandi a ne po zelji ;)


Poruku je menjao/la XAVI_PG - Ponedeljak, 04.03.2013, 2:49 PM

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 55 | 04.03.2013 , 4:33 PM

Quote (lukacar95bre)
Sta vi mislite o svemu tome ?
Ja mislim da to trebaju da rese ovi politicari sto su na vlasti... A ne da se trpaju i tove hranom i parama, dok narod umire, boluje ili strahuje... I verujem da se sve moze resiti i srediti samo treba dobra volja... a to je svakako nesto sto danasnji politicari nemaju... Imaju samo dobru pricu, i filozofska usta da melju i lazu narod...sramota...
A za vas dole, nadam se svemu najboljem, svakako...
Ali, kako kazu stariji ljudi: Use i u svoje kljuse.
Morate se vi potruditi da vam bude bolje... ;)

:P



Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Sever Kosova (Barikade,pluprazne prodavnice,uskracena sloboda kretanja?)
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search: