Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li ste ateista?!? (kojoj religiji pripadate...)
Da li ste ateista?!?






545
poruka na forumu
58 414



post # 61 | 09.03.2012 , 6:14 PM

Musliman, mada nisam bas religiozan previse.

<3 Bancy <3









1982
poruka na forumu
331 4273



post # 62 | 12.03.2012 , 7:49 PM

Vjera mi je islam i zadovoljan sam time

I vjerujem u boga

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 63 | 15.03.2012 , 4:24 PM

E pa ovako... Ne želim nikaga da ubedim da Bog postoji, ali ne želim nikoga ni razuveriti.. :)
Dakle... Postoji jedna priča.. :)
Došao jedan gospodin na šišanje i brijanje, i tako dok su čavrljali, počeli su da pričaju o Bogu... I pita berberin ( šta već ): ,, Da li ti veruješ u Boga? '' Na to mu ovaj gospodin odgovori: ,, Da''. ,, A zar ne vidiš da ima dosta gladne dece, ljudi umiru...'' I tada, čovek ne znajući odgovor... Ode... I čovek izadje iz te berbernice, vidi čoveka koji je sav traljav, brada mu velika, neuredna i kosa sva masna.... I taj gospodin se vraća u berbernicu... ,, Ni berberini ne postoje '', kaže čovek.... -,, Kako, zar me ne vidiš, pre pet minuta sam te ošišao i obrijao''... ,,Ne, ne... Ne postoje berberini... Video sam čoveka kako je sav u velikoj bradi...''
Nadam se da ste shvatili... Ja sam inače osoba koja veruje u Boga, sa tri prsta se krstim, postim... I ništa mi nije strašno... Mislim, kakav ste karakter kada 5,6 ili 7 dana ne možete postiti? Dakle, ako verujete u Boga, a on recimo ne postoji... Ništa vam neće biti... A ako ne verujete, a On postoji... Svi znate za Pakao.. :) A ako verujete, a On postoji.. Vi ste na dobitku... :)
Dakle, da, verujem u Boga... Usputno, znam i ateiste... I nemam ništa protiv njih... Zapravo, volim ih.. :)

Ko si ti?









34
poruka na forumu
1 9



post # 64 | 15.03.2012 , 5:16 PM

Evo ovako,kao sto sam procitao gore par nijh koji kazu neznaju sta su,takodjer sam i ja medju njima,ja vjerujem da neka sila ima nad nama,jer ipak covjek mora u nesto da vjeruje zar ne,al ipak sad to vjerovanje u bozije poslanike i moliti se njima i tako te stvari ja to ne radim niti bi ikad radio,ne mrzim ni jednu religiju niti se mijesam u necija vjerovanja,neka svako vjeruje u sta hoce ja samo znam ako postoji bog,on sigurno nebi volio da se molimo klanjamo njegovj djeci [tj. poslanicima]

Musliman sam,al jednim dijelom ne vjerujem u sve te price,znam da mnogo od toga nije izmisljeno al ipak kao sto reko covjek mora u nesto vjerovati...

Tako da bi se moglo reci da sam jednim dijelom Ateista eto tako

http://www.mylivesignature.com/uploads/2853/f404324a4e41f3d66e2720dfd27f86c0.gif









348
poruka na forumu
103 726



post # 65 | 15.03.2012 , 6:03 PM

Quote (Barca1899)
Ja sam agnostik :P


Odlicno receno. Mislim da smo malo zeznuli terminologiju ovde.
Ateizam znaci NEGIRATI postojanje Boga ( za sta nema dokaze), a teizam TVRDITI da Bog postoji za sta isto tako nema dokaze. Jedini posten nacin intelektualnog izbora u smislu verujem/ne verujem po meni jeste agnosticizam.
Agnostici tvrde da se Božje postojanje ne može ni dokazati ni opovrći – da nije moguće znati postoji li Bog. U tome smislu, agnosticizam je u pravu. Božje postojanje ne može se iskustveno dokazati niti opovrći. Naravno da na nas ostaje da odlucimo u sta verujemo. Ako uzmemo u obzir gorenavedeno, nisam ateista :)

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes










191
poruka na forumu
11 89



post # 66 | 15.03.2012 , 6:29 PM

Quote (DxD)
a on recimo ne postoji... Ništa vam neće biti... A ako ne verujete, a On postoji... Svi znate za Pakao.. A ako verujete, a On postoji.. Vi ste na dobitku...


haha ja niti vjerujem nesto u boga niti ne vjerujem ali vjerovati u boga samo radi raja nije vjerovanje :)

Quote (ProkletaJerina)
Odlicno receno. Mislim da smo malo zeznuli terminologiju ovde.
Ateizam znaci NEGIRATI postojanje Boga ( za sta nema dokaze), a teizam TVRDITI da Bog postoji za sta isto tako nema dokaze. Jedini posten nacin intelektualnog izbora u smislu verujem/ne verujem po meni jeste agnosticizam.
Agnostici tvrde da se Božje postojanje ne može ni dokazati ni opovrći – da nije moguće znati postoji li Bog. U tome smislu, agnosticizam je u pravu. Božje postojanje ne može se iskustveno dokazati niti opovrći. Naravno da na nas ostaje da odlucimo u sta verujemo. Ako uzmemo u obzir gorenavedeno, nisam ateista


doneklen se slazem sa ovim misljenjem ja vjerujem da niti jedan covjek zapravo niti vjeruje niti ne vjeruje u boga samo sumnja u negovo postojanje ili ne postojanje

"one man's fun is another's hell"









6
poruka na forumu
0 0



post # 67 | 15.03.2012 , 7:36 PM

Ljudi citam vase kometare i vidim koliko vi uopste i i ne poznajete svoje vere, vera u Boga je jedno a vera u lazne proroke (Isus ili Buda ili Mojsie ili Muhamen) to je vec nesto drugo!Jer nije isto verovati u Boga kao uzviseno ili vanzemaljsko bice i verovati u proroke proroci nisu Bogovi a to je sustina ateizma jer on se odnozi na neverovanje u Boga a nema nikave veze sa religijom i verovanjem u proroke! Svi vernici veruju u istog Boga i stvoritelja ali vere se razlikuju po kuririma (prorocima) koje te ljude ucili, Ja nisam ateista ja verujem u Boga u neko uzviseno bice ali to bice nije ni priblizno nesto kako ga opisuju danasnje vere! Danasnje vere su vestacke tvorevine ljudi kako bi se kontrolisale najivne mase u starom Rimu (hriscanstvo) to su bili seljaci ratnici i ostali potcinjeni, u Otomanskim carstvima (Islam) i onima koji su prethodili njemu da bi se divlja plemen koja su stalno ratovala ujedinila!Jer kako najlakse kontrolisati masu ako ukrades neces u raj ( kod nekih secu ruke :))) ) ako ubijes goreces u paklu i tako dalje znaci sta je to? To je samo obican zakonik za kontrolu masa jel kako se najlakse kontrolise naravno strahom! CITAJTE MALO ISTORIJU! U danasnje vreme imamo novu pojavu zove se Demokratija i moze se reci da je prorok Americki predsednik jel on zavodi red na slican nacin i pokusava da kontrolise svet! Niko od vas nikada nije dobio nista manje od onoga sto je zasluzio verovao u boga ne verovao isto ti dodje rodis se zivis radis ko konj ceo zivot i umres svi na isti nacin!A sto se tice raja ja cu da prozivim mojih 70tak godina ili tako ovde kako znam najbolje a oni koji veruju u raj srecno samo vi cekajte na to zivot prodje jos se niko nije pohvalio sa one strane da mu je dobro!Po meni hinduizam i nesto sto se zove Karma je trenutno najbolja i najmirotvornija vera od ovih novokomponovanih vera u zadnje 2000 god! OVO JE MOJE "LICNO" MISLJENJE NA TEMU ATEIZMA NIKOGA NISAM VREDJAO TAKO DA VAS MOLIM DA MI NE BRISETE KOMETARE ZA DZ! Unapred hvala :))))))

Added (15 Mar 2012, 6:26 PM)
---------------------------------------------
Quote (Davor)
Inace sto se teme tice verujem u nesto vise od ovoga, al smatram da su sve vere sveta iskvarene do srzi sve je pohlepa i licna dobit nista 2 nije im bitno...
Eto vidis brate razmisljas isto kao i ja a pobrisao si mi 100 kometara i banovao me 10 puta a znas zbog ceka? Zato sto je se ne plsim da kazem svoje misljenje jel ne ocekujem niti nagradu niti se brinem da cu da izazovem negativno misljenje okoline jer ja sam svoj Bog svoj sudija i krojac svoje sudbine i niko drugi na ovome svetu... pozz :))))))

Added (15 Mar 2012, 6:36 PM)
---------------------------------------------
Quote (Thoughtless)
Evo ovako,kao sto sam procitao gore par nijh koji kazu neznaju sta su,takodjer sam i ja medju njima,ja vjerujem da neka sila ima nad nama,jer ipak covjek mora u nesto da vjeruje zar ne,al ipak sad to vjerovanje u bozije poslanike i moliti se njima i tako te stvari ja to ne radim niti bi ikad radio,ne mrzim ni jednu religiju niti se mijesam u necija vjerovanja,neka svako vjeruje u sta hoce ja samo znam ako postoji bog,on sigurno nebi volio da se molimo klanjamo njegovj djeci [tj. poslanicima]

Musliman sam,al jednim dijelom ne vjerujem u sve te price,znam da mnogo od toga nije izmisljeno al ipak kao sto reko covjek mora u nesto vjerovati...

Bravo brate ti si prvi pripadnik tvoje vere kojeg sam ja video da se iscupao iz kandzi lazi i zabluda koja vladaju o laznim prorocima i pastirima ili kako god ih vec sve nazivaju i rekao iskreno sta misli o svemu tome siguran sam da je dosta ljudi koji isto tako razmisljaju ali en smeju da istupe i kazu ono sto misle kao mi!!!!


Poruku je menjao/la I_O5_JA - Cetvrtak, 15.03.2012, 8:39 PM








317
poruka na forumu
25 328



post # 68 | 15.03.2012 , 9:19 PM

Pravoslavac xD

madness.....









34
poruka na forumu
1 9



post # 69 | 16.03.2012 , 9:51 AM

Quote (I_O5_JA)
Bravo brate ti si prvi pripadnik tvoje vere kojeg sam ja video da se iscupao iz kandzi lazi i zabluda koja vladaju o laznim prorocima i pastirima ili kako god ih vec sve nazivaju i rekao iskreno sta misli o svemu tome siguran sam da je dosta ljudi koji isto tako razmisljaju ali en smeju da istupe i kazu ono sto misle kao mi!!!!

Nema na cemu druze,tu smo da dijelimo razmisljanja i da [ako] hocemo budemo iskreni... prijatelji

http://www.mylivesignature.com/uploads/2853/f404324a4e41f3d66e2720dfd27f86c0.gif









408
poruka na forumu
12 196



post # 70 | 16.03.2012 , 11:01 AM

ja vjerujem u Boga ! ali imam jedno pitanje za ateiste : da li ste ikad razmisljali sta ce biti kad umrete ???
ako nevjerujete u Boga lijepo otidjite kod popa ili odze i pitajte bice vam mnogo jasnije.
Ljudi koji nevjeruju u Boga su vise napeti i imaju trenutaka u svom zitvotu kad se zele ubiti i zavrsiti svoj zemaljski zivot ! :o
ZATO RAZMISLITE ZASTO STE ATEISTI !!! cao

http://www.youtube.com/watch?v=FGRgEEeuZhM









105
poruka na forumu
641 1525



post # 71 | 16.03.2012 , 3:32 PM

"Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni i ja cu vas odmoriti. uzmite jaram moj na sebe i ucite se od mene jer sam krotak i smiren u srcu i naci cete odmor dusama svojim. jer jaram je moj blag i breme je moje lako"
"Spoznajte istinu i istina ce vas osloboditi"
"Ja sam vaskrsenje i zivot. koji veruje u mene i ako umre zivece"
"Koji je medju vama bez greha, neka prvi baci kamen na nju"
"Deco, poslednje je vreme i kao sto custe da ce doci antihrist sad mnogi antihristi postadose: po tom poznajemo da je poslednji cas"
"Tako mi vremena, zaista je svaki covjek na gubitku, osim onih koji vjeruju i dobra djela cine i osim onih koji jedni drugima preporucuju istinu i onih koji jedni drugima preporucuju strpljivost."
"Kada Allahova pomoch i pobjeda dodju,i vidish ljude kako u skupinama u Allahovu vjeru ulaze,ti slavi Gospodara svoga hvalechi Ga i moli Ga da ti oprosti, On zaista pokajanje prima."
"Bog je Svjetlost nebesa i Zemlje! Primjer svjetla Njegova je kao udubina, u njoj svjetiljka, svjetiljka u staklu, staklo - kao da je ono zvijezda blistava; pali se od drveta blagoslovljenog, masline, ni istočne, ni zapadne. Gotovo da ulje njegovo zasija, a da ga vatra ne dotakne. Svjetlost nad svjetlošću! Bog vodi svjetlu svom koga hoće i Bog navodi primjere ljudima; a Bog je o svakoj stvari Znalac."
"The path
of the righteous man is beset on
all sides by the inequities of the
selfish and the tyranny of evil
men. Blessed is he who, in the
name of charity and good will,
shepherds the weak through the
valley of darkness, for he is truly
his brother's keeper and the finder
of lost children. And I will
strike down upon thee with great
vengeance and furious anger those
who attempt to poison and destroy
my brothers. And you will know my
name is the Lord when I lay my
vengeance upon you."
"U spasenju zavisiti od drugog je loše, a zavisiti od sebe je dobro."
"Budite sam sebi ostrvo, budite sam sebi utočište! Ne uzimajte bilo koje drugo utočište!"
"Star sam i moje putovanje se približava svom kraju. Telo mi je poput starih, rasklimatanih kola koja se samo kožnim kaiševima vezana drže na okupu." Tri puta je okupljene pitao imaju li neko pitanje, ali niko se nije javio. Na kraju Buda reče: "Sve što je stvoreno podložno je propadanju i smrti. Sve je prolazno. Izborite se za sopstveno izbavljenje zahvaljujući svojoj marljivosti."
“Podložne promeni su sve stvari, nastavi dalje putem marljivo."

Ovo je samo delic mudrosti. Ovo su reci starih, iskusnih, mudrih. Oni su hteli da nam prenesu svoja iskustva. Svako od nas ce to shvatiti na neki svoj nacin. Svaki covek je svoj svet. Knjige-Znanje-Vera-Politika to nije isto. Mene niko nije ucio veri. Sama sam izabrala .Krstena sam sa 19.god. u Pravoslavnoj crkvi, jer sam pre toga zivela brzo i izbegla smrt nekoliko puta. I dalje volim da citam i saznajem o Islamu i Budizmu.

...when the rainy days are gone
and the balance returns...








Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 72 | 16.03.2012 , 3:38 PM

Kada ste poslednji put bili u crkvi ?

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 73 | 16.03.2012 , 3:52 PM

Quote (Mortal)
Kada ste poslednji put bili u crkvi ?

hmmmm... skoro ne...niti imam vremena, niti volim popove i ostale koji zive ko bogovi, i uzimaju sirotinji zadnje pare iz dzepa... realno...

:P









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 74 | 16.03.2012 , 4:21 PM

Bolje verovati u sebe nego u nesto sto je imaginacija.
Ali svako ima svoje, to sam rekla i pre. :)

Meni je normalnije verovati u stonu lampu nego ''boga''!

Morbidno je uveravati druge, u suprotno. Samo sam primetila da je od 1995, ima vernika da se to ne da meriti, slave su se odjednom pocele slaviti, itd... e to je licemerje vlastitih zivota.

I morbidno se izjasnjavati bilo kako osim da si covek.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4750
poruka na forumu
495 2877



post # 75 | 16.03.2012 , 4:30 PM

Quote (Mortal)
Kada ste poslednji put bili u crkvi ?

11. marta :)








18
poruka na forumu
2 33



post # 76 | 16.03.2012 , 6:28 PM

Vjerujem da postoji nesto iznad nas al ne vjerujem u religije,izgledaju mi ko politicke partije.








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 77 | 16.03.2012 , 7:12 PM

Quote (Leksi)
Bolje verovati u sebe nego u nesto sto je imaginacija.
Ali svako ima svoje, to sam rekla i pre.

Meni je normalnije verovati u stonu lampu nego ''boga''!

Morbidno je uveravati druge, u suprotno. Samo sam primetila da je od 1995, ima vernika da se to ne da meriti, slave su se odjednom pocele slaviti, itd... e to je licemerje vlastitih zivota.

I morbidno se izjasnjavati bilo kako osim da si covek.


Alexis objasnila si jos jednom neke pojmove i svaka cast na tome! ;)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










1
poruka na forumu
0 0



post # 78 | 16.03.2012 , 9:32 PM

Citao sam vase komentare i eto i ja da dam doprinos temi.

Ateista sam i gledam na religiju kao neku politicku partiju zarad kontrola masa... Gledajuci kroz istoriju ratovi su se vodili bas zbog tih nametnutih razlicitosti, otprilike kao navijaci na utakmici kad se pobiju samo zbog boje koje nose tako je i u veri ili religiji ma koja bila. Mnogo zla, patnje i cega sve jos negativnog je covek sam sebi naneo zbog vere.
Da li postoji Bog ili bog, naravno da postoji bas kao i Deda Mraz.... Stim sto je verovanje u Deda Mraza kada smo mali a ovo drugo je bajka za odrasle... Negde u nekoj knjizi ili spisu pise da se nekome javio bog i on automatsi postoji postoji samo zato sto nemoze da se dokaze ili sta vec... Mogu ja verovati da negde u svemiru pluta sporet od cokolade, i naravno niko nemoze od vas dokazati da to nepostoji sto neznaci da moja tvrdnja nije istinita ili laz...
No, da neduzim... Verujem u bolje sutra, verujem da ce se covecanstvo jednoga dana probuditi i odbaciti bajku iz bronzanog doba jer mislim da svi mi imamo pravo da zivimo pod istim ovim suncem, u miru, slozi i blagostanju...
Jos da napomenem da je ovo licno moje misljenje i da nezelim nikog na bilo kakav nacin da povredim.








4
poruka na forumu
2 5



post # 79 | 16.03.2012 , 10:47 PM

Svacije pravo je da veruje.Zar ne mislite da bi bilo glupo da se sve zavrsi ovde.Zelim da verujem da postoji neko,nesto.Kako bi bilo da se sve zavrsava ovde.Prazno,umres i sta?Verujem u Boga i pravoslavne sam vere... volinevoli








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 80 | 16.03.2012 , 11:20 PM

Quote (dejanjosikovic)
da li ste ikad razmisljali sta ce biti kad umrete ???


Razmisljala sam.
Pricace se o meni tri dana i svi ce me zaboraviti kao sto to obicno biva sa svima.
Pokopace me dva metra pod zemlju, u sanduku, a ako bude krematorijum trazicu da me se spali.

Zasto da placaju popa da narice i bugari nad mojim sandukom, i peva kao da mu je slon prdnuo u uho, kad za tim nema potrebe, svakako to bi radio ne zato sto mu je zao nego sto je PLACEN!
Jedini oni na smrti drugih zaradjuju. I to je ljubav prema ovcama (pa novcana) hahahhahha

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~




Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li ste ateista?!? (kojoj religiji pripadate...)
Search: