Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li ste ateista?!? (kojoj religiji pripadate...)
Da li ste ateista?!?






19
poruka na forumu
1 -10



post # 81 | 17.03.2012 , 0:08 AM

nisam neki vernik,ali šta dobijete kad umrete?Svi isto:malo zemlje preko i to je sve








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 82 | 17.03.2012 , 1:11 AM

Quote (Mortal)
Kada ste poslednji put bili u crkvi ?


Hm... Nisam bio u crkvi jos od sestrine svadbe, koja je bila pre tri godine. Ni tada ne bih isao, nego zbog sestre i njenog vencanja, red je.

Quote (dejanjosikovic)
da li ste ikad razmisljali sta ce biti kad umrete ???


Da... Kao sto rece Alexis, pricace se o meni neki kraci period i posle buji paji 4ever. Vecina ce doci na moju sahranu zato sto eto tako mora ili da bi se nazdrali i napili, videli sta imam obuceno, da li cu otici i na onaj svet sa cvidzama za sunce, da komentarisu kako sam ja bio jeretik, pa sam zbog toga umro i slicne nebuloze. Eto, tako ja razmisljam o svojoj posthumnoj buducnosti. :)

Inace, zelim da moje telo nakon smrti spale, a ne da moji bliznji koji me nadzive pune dzepove popovima i da mi taj isti svojim naricanjem remeti ambijent vecne tisine.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










547
poruka na forumu
46 1072



post # 83 | 17.03.2012 , 2:18 AM

Ovo je ono bas pitanje za razmisljanje bar sto se mene tice...inace Islamske sam veroispovesti i jako bi bilo glupo da kazem da sam Ateista jer bih time okrenuo ledja mojim roditeljima koji su me vaspitali u duhu Islama...medjutim ako se krene gledati po istorijskim cinjenicama onda su svatanja drugacija
Krenite od doba pre hrista...oni sto su imalo bili bogati imali su svoje robove kojima su sve i svasta radili i koji nisu imali ama bas nikakva prava,takodje zene su bile bespravne a status im je bio takav da su vredele poput obicnih kamila (tada su se zene kupovale i menjale kamilama) Naravno uvek je onih vise ugnjetavanih i jadnih nego onih koji ugnjetavaju i tako se pojavio covek koji je mogu reci "Izvukao iz Rukava" Novu Veru...On propoveda da su svi ljudi rodjeni slobodni i jednaki...takoreci on propoveda neke normalne stvari za nas sada...tako da je Hrist (hriscanski) Isa a.s (Islamski) dobio veliki broj pristalica i konacno ujedinio te jadne ljude u necemu (veri) i oni su bili spremni da konacno ustanu i bore se za svoja prava...
Zasto sam naveo ovo sve (neke stvari iz mnogobrojnih TV emisija Nacionalne Geography)?zato sto smatram da su te vere nastale kako bi pruzile ljudima bolji i laksi zivot u tim teskim vremenima i dale im konacno neka prava...takodje smatram da ta neka "Veca Sila" ne postoji ali sam Siguran da su svi istinski vernici jako dobri i posteni ljudi jer nijedna vera...niti Islam ili Hriscanstvo niti Budizam ili bilo koja druga ne pripoveda nasilje i slicne lose stvari...vec samo dobre stvari...tako da ako se uporede sve te vere...koje se na prvi pogled jako razlikuju u stvari u sustini iste sto dovodi do cinjenice da je ipak to delo nekih jako inteligentnih i pamething ljudi koji su tom verom Utemeljili zakone covecanstva u kojem mi danas zivimo
Tako da na kraju mogu reci "Da Vernik sam" i sigurno je da sam ponosan na moju veru ali ne zato sto se nadam nekom boljem "Zagrobnom zivotu" vec zato sto je Vera jedna od bitnih stvari za coveka i kako neko rece...nasu psihu
Sto se tice Umiranja...iskreno iako nije po islamu ja bih zelio u krematorijum jer nekako mi smeta biti 2 metra pod zemljom gde bih bio hrana nekome tako da se po tome slazem sa Boby i Leksi 100%


Poruku je menjao/la Hectore - Subota, 17.03.2012, 2:23 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









71
poruka na forumu
4 35



post # 84 | 18.04.2012 , 10:25 PM

Nisam Ateist
Vjerujem u Boga i bozanstvo
Pravoslavna vjera :)

Sve što je vječno, kratko traje !!









334
poruka na forumu
69 766



post # 85 | 18.04.2012 , 11:43 PM

owo je moja wera

niti werujem u boga niti sam ateista ja werujem u Boginju Shivu :)

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]








36
poruka na forumu
1 27



post # 86 | 19.04.2012 , 0:40 AM

Nisam ateista moja vera je islam. I ja sam stvarno stvarno ponosan na to. Mislim da mora postojati zivot posle smrti jer ako bi se mi iznova i iznova radjali msm koja svrha tome :\


Poruku je menjao/la Sakii - Cetvrtak, 19.04.2012, 0:43 AM

♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ SAID ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪ ♫ ♬ ♪ ♪♫ ♫ ♪♪









35
poruka na forumu
4 20



post # 87 | 19.04.2012 , 0:54 AM

Tuđe poštujem svoje volim....Ja sa Pravoslavac,verujem u Boga i trudim se kolko je to danas moguće da se držim moralnih zakona...Danas mnogi miješaju nacijonalnost sa vjeroispovjesti....Pa su srbende i pravoslavci oni koji pokažu najviše mržnje prema drugima...Smisao vejere i jeste da mi vjerujemo u nešto što nismo vidjeli ali na osnovu neki dokaza koje nam tvorac ostavlja,kada bi nam se tvorac ukazao to više ne bi bila vjera jer bi tada znao da on postoji i ne bi imao u šta da vjerujem...Ko zna šta sam ja sad ovde sve napisao ali mozda neko i shvati :)








21
poruka na forumu
2 36



post # 88 | 19.04.2012 , 2:57 AM

Sve je stvar ličnog izbora. Ali ja se držim one: "Ako sam prestao moliti, nisam prestao vjerovati." :)












2427
poruka na forumu
345 2552



post # 89 | 19.04.2012 , 11:11 AM

evo da Vas i ja napomenem, pošto izgleda ne gledate prvu stranicu, ovako je to Deki87 napisao:

========================================================================

NAPOMENA:

========================================================================

Molim sve clanove EC-a da, pre svega postuju misljenja svojih kolega,prijatelja,poznanika na nasem sajtu, i samim tim izbegnu bilo kakva pitanja i podpitanja na komentare istih, kako bi sprecili bilo kakav akt prepiranja, svadja... Svacije misljenje treba da se postuje, i tema je postavljena kako bi se svi javili u sto vecem broju, i izneli svoja verovanja, kako bi se malo bolje upoznali.Pitanja i potpitanja su totalno bespotrebna, jer zelimo da izbegnemo bilo kakve neprijatnosti...Ovo je sajt za druzenje, i to zelimo i da ostane. Hvala na razumevanju!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------








4
poruka na forumu
0 0



post # 90 | 19.04.2012 , 12:08 PM

nisam ateista brows








978
poruka na forumu
107 1318



post # 91 | 19.04.2012 , 1:42 PM

Ateista, definitivno, ne zelim da ulazim u neke rasprave jer nemam vremena za to. Pravoslavne sam vjere, krsten kao beba, ali to je vise obicaj nego neka vjera, al hajd. Biblija, Kuran i ostale stvari su samo obicne knjige, nista vise, vjerske sekte koje su uspjele da se prosire i eto to je to. U sta vjerujete, pa zbog vjere su stoljecima ginulo, zar nije dosta. Mogao bih navest milon primjera kao cinjenicu da s pravom ne vjerujem u nesto sto ne postoji. Ali kao sto sam rekao, nije mi do rasprave.

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










11
poruka na forumu
1 0



post # 92 | 20.04.2012 , 0:20 AM

U svim religijama sveta nekako mi najzanimljivija prica o Adamu i Evi i bolno saznanje da smo svi nastali INCESTOM njihove dece...nekako se bolje i zdravije osecam ako mislim da sam ipak nastao od majmuna...dakle ateista sam x)








15
poruka na forumu
1 0



post # 93 | 20.04.2012 , 3:12 AM

Quote (Vagabond83)
Veruje u nauku ^^


Hmm, to bi bili Illuminati. Nebitno :) Pozdrav svima, Pravoslavne sam vere, ponosan na to, na svoje pretke, Svetorodnu lozu Nemanjica koju su utemeljitelji pravoslavlja na nasim prostorima, koji su pre 1000 godina branili svoju zemlju i narod, a pre bitke pili vino kao simbol Isusove krvi. Jako bih voleo da imam cast da stojim kao pijun u toj vojsci, umesto sto sada "blejim na netu" :)








979
poruka na forumu
107 551



post # 94 | 22.04.2012 , 8:02 PM

NE !












1
poruka na forumu
0 0



post # 95 | 22.04.2012 , 8:27 PM

Vjera u boga hmm..

Iskreno ne ne vjerujem da postoji nesta iznad nas obicnio ljudi to da a da je to bog pa i ne bas, mislim da je bog vjera i td obicna izmisljotina koju su ljudi izmislili tokom vijekova i vremena. I sta nam je sada vjera samo od toga dodje do nacionalne mrznje izmedju ljudi samo znate 92-95 i sl ...

I Zakljucak BOG NE POSTOJI !!!! Da postoji nebi nam se ovo desavalo..

moja vjeroispovjest nista i ako sam odgajan da budem musliman.

Postovanje svima koji vjeruju u bilo koju vjeru to je njihovo i protiv toga ne treba ici.

Kenan

whahahha









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 96 | 23.04.2012 , 0:02 AM


ALO LJUDI, JA SAM POST NAMESTIO DA BI SE DRUZILI, A NE PREPIRALI I SVADJALI SE...
LEPO NASLOV NOSI NAZIV: DA LI STE ATEISTA?

NA TO PITANJE TREBA DA DATE ODGOVOR, A NE DA SPAMUJETE I PREPIRETE SE SA NEKIM, KO JE DAO SVOJE MISLJENJE...
SVACIJE MISLJENJE TREBA DA SE POSTUJE...
KAD CETE SE NAUCITI POSTOVANJA, O BOZE......

:P









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 97 | 23.04.2012 , 0:15 AM

Quote (Arthas)
Nisam Ateist
Vjerujem u Boga i bozanstvo
Pravoslavna vjera


Quote (klipsy)
owo je moja wera
niti werujem u boga niti sam ateista ja werujem u Boginju Shivu

Quote (Sakii)
Nisam ateista moja vera je islam. I ja sam stvarno stvarno ponosan na to. Mislim da mora postojati zivot posle smrti jer ako bi se mi iznova i iznova radjali msm koja svrha tome :\

Quote (waltor)
nisam ateista


zar vam je tako teško odgovoriti poput ovih gore citiranih ?
niste tu da komentarišete tuđa mišljenja, nego da iskažete svoje.
spam je pobrisan, ne poštivanje suštine teme, koju je Deki nekoliko puta naveo će biti kažnjeno.








16
poruka na forumu
0 0



post # 98 | 24.04.2012 , 4:49 AM

Zasto nema mojih postova u ovoj temi, nisam nikoga vrijedjao i nikoga komentarisao, samo sam napisao svoje misljenje angry2








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 99 | 24.04.2012 , 8:48 AM

''Moje misljenje je''
Da bog nije bice,osoba ili nesto slicno.
''Moje misljenje je''
Da je bog zapravo univerzum,koji funkcionise odredjenim zakonima akcije/reakcije.

Nisam ni u jednoj ''firmi'' nemam etiketu izmad glave''ja sam hriscanin,musliman,jogin,budista''
Dosta sam citao o budizmu,ali njega posmatram kao 'ucenje' ne kao 'identifikaciju'.
Po nekoj mojoj predpostavci je da je bog poput''mineralne vode,a oni mehuri u njoj to smo mi''.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









702
poruka na forumu
172 1634



post # 100 | 24.04.2012 , 12:32 PM

Quote (Deki87)
te te molim, kao i sve ostale
da nepostavljaju ikome ko je odgovorio na temu neka podpitanja...

Ne razumem...Zato da se ne postavljaju podpitanja? Ako vec komentarisemo nesto ,sto da nema potpitanja,ima stvari iz nekih religija koje je ne znam ,pa me zanima...To sto bi neki postavljali potpitanja u cilju svadje i td ...To je drugo ..Ali tema je otvorena u "upoznavanju" ,zar ne ?
Sama po sebi tema stvara sukob misljenja ,tako da nije ni cudo sto se neko prepire... :D


Poruku je menjao/la Passusa - Utorak, 24.04.2012, 12:45 PM

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.



Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li ste ateista?!? (kojoj religiji pripadate...)
Search: