Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum » Razonoda » Pričaonica » Sekte
Sekte






1005
poruka na forumu
49 230



post # 41 | 23.06.2011 , 3:01 PM

Quote (badule)
jaobratekao i gore sto navedoh,cuvaj se,sad ti nece iz kuce izlaziti dok te ne preobrati... Veruj mi,ne komentarisi vise sa njom jer ona veruje da ti zeli dobro,ali ti upravo cini zlo-obradjuje te... Neka ti je BOG u pomoci...

Nemas brige brate.Ona mi je komsija kod bake i deke.Ja tamo idem skoro svaki dan ali ona ne zna da sam tu i ne dolazi.A inace ja se tamo zadrzim samo 1-2h

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 42 | 23.06.2011 , 3:53 PM

Pametan si ti momak.... smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 43 | 08.07.2011 , 3:23 AM

Nek su im lepa leđa biggrin








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 44 | 08.07.2011 , 3:46 AM

...i sto dalje od nas...
Neka im je JEHOVA u pomoci.... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1289
poruka na forumu
165 539



post # 45 | 08.07.2011 , 7:11 AM

Verske Sekte - Prirucnik za samoodbranu
Zoran D. Lukovic

http://www.4shared.com/file/27220144...ified=82ccafef

Ovo je jedna odlicna knjiga iz pera Zorana D. Lukovica, oficira MUP-a Srbije koji se mnogo p.uta u karijeri uhvatio u kostac sa djelovanjem vjerskih sekti , knjiga koja se na pravilan nacin postavlja prema sektama.

ali se knjiga mora ''skidati'' sa neta smile

Added (08 Jul 2011, 7:11 Am)
---------------------------------------------
ja se nadam da ce link da radi smile












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 46 | 08.07.2011 , 8:14 AM

BRAVO Sladjo smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1289
poruka na forumu
165 539



post # 47 | 08.07.2011 , 8:26 AM

pa nadjo negde na netu pa reko da postavim zanimljivo je smile











240
poruka na forumu
160 1322



post # 48 | 19.08.2011 , 9:10 PM

Sekta ili sljedba je svaka religiozna grupa koja ima vlastiti i svojstveni pogled na svijet, što proizlazi iz naučavanja jedne od glavnih religija svijeta, ali nije s njime identičan.[1]

Izraz sekta (u teologiji) označava grupe koje su nastale odvajanjem od većinske religije. Takve grupe obično drugačije tumače glavne tvrdnje religije iz koje su proizašle.

Ernest Tröltsch kaže da je "Crkva obilježena objektivnim i postojanim, dok sljedba ima svoju jezgru u osobnom doživljeju obraćanja i vlastite odluke... Crkva svoje vjernike nosi, sljedba je od svojih vjernika nošena."

Kod naroda koji se služe romanskim jezicima prevladava pojam sljedba ili sekta, dok se u u engleskom govornom području upotrebljava izraz kult. U našem ga jeziku ipak ne valja miješati s pojmovima sekta ili sljedba.

ovo je citat iz wikipedije....

ljudi moji dragi, radite jednu veliku gresku u pocetku....
nitko od vas nije rekao da je razlika izmedu sekte i religije samo u broju clanova....
i krscanstvo je u svom pocetku smatrano sektom....

ovo sto vi nabrajate su losi primjeri, toga ima i toga je uvijek i bilo.... sjetite se samo inkvizicije....

i ja sam protiv takvih stvari samo mislim da kad je ovako ozbiljna tema u pitanju treba stvari sagledati sire i objektivno...

grupa ljudi koja se ne slozi sa tumacenjem crkve i izdvoji se je sekta, imate amise na primjer, nitko od vas nije spomenuo primjer takvih sekti....

svi mi imamo pravo raditi sto zelimo, dok pri tome ne vrijedamo druge ljude ni njihove vrijednosti, svako ponasanje koje prelazi te granice nema veze s vjerom, to je dalje kriminal i glupost....








215
poruka na forumu
52 311



post # 49 | 20.08.2011 , 11:35 PM

ovo je lepo sto ste otvorili ovu temu da ljudi saznaju sta je sekta ali nemojte da citate te knige to utice na ljucki mozak pune su knjige neke crne magije koja utice na ljucku psihu i tako vas okrece od Boga a zatim pocinjete da vrujete u judu to jeste djavola ...suvisno je i govoriti o sektama u mom mestu ima 2 sektasa koja ja znam a to su jedan moj bivsi drug bijo je odlican momak i njegov stric ...ali glupo je o tome pricati rado bi vam ispricao tu pricu ali neznamo ko je od nas sektas ko nije i ko cita moj tekst i jos jednom mani te se ove teme











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 50 | 21.08.2011 , 9:17 AM

dragon, khm... Juda nije Djavo ... Juda se odrekao Jehve, jer je njemu stalo do novca ( pre je bio skupljac "haraca" )... Medjutim, kad je Juda video to sto je video, vratio je novac tj. bacio novac njima, a oni nisu hteli da se ogrese o taj krvav novac... I eto... Obesio se o drvo... Verovatno sada kad sam pomenula Jehvu, Vi cete pomisliti da je to neki tamo Jehovni svedok... Ime Jehva se pominje mnogo puta u Starom i Novom zavetu... biggrin I on predstavlja Boga... biggrin Tj. Isusa... biggrin

Ko si ti?









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 51 | 05.10.2011 , 2:41 PM

U mom gradicu ima sektasa i ja ih znam iz vidjenja i ima ih oko 5 ili 6 ne znam tacno, uvek kad ih vidim da prolaze dize mi se kosa na glavi i svaki put predjem sa druge strane ulice, niko ih ne dira, slobodno se krecu ali dosta privlace paznju...
Pre dve godine, jedan decko se ubio, pisale su i novine o njemu, imao je zadatak da ubije svog oca kako bi postao nesto u toj grupi otkud znam sta je vec trebao da bude i on nije mogao pa je ubio sebe tj. obesio se. A onda su ljudi pricali da to nije istina, da on nije bio sektas vec da je upao u dugove i zato se ubio. Svi smo mi znali da je ono prvo u pitanju nego stariji ljudi nece o tome da pricaju, ipak su to za njih jos uvek tabu teme. Ne znam ja, nikad mi ti ljudi nisu bili jasni, i stvarno me plase. Da mi je sudjeno da biram da li da budem sektas ili gej, pre bih izabrala ovo drugo (misim, ne zna se sta je gore ali bih ipak bila ovo drugo).








459
poruka na forumu
54 458



post # 52 | 05.10.2011 , 2:49 PM

Ovo je jako kompleksna i opsezna tema...Kada bih krenuo da izlazem svoje stavove i definiciju same izvedbe sekte kao verske grupe,potrajalo bi...Vidim da ima odredjenih komentara koji su skroz apsurdni,bez krajnje namere uvrede.Treba se vise plasiti ljudske gluposti koja nas je dovde i dovela...
Nadam se da niko nece shvatiti ovaj tekst kao negativnu misao poruge.

Spakovah uspomene,tragove borbe,umornu dusu,opet na pocetku...
Gledam u u unutrasnjost,jedine ostale tajne duboko skrivene...
Vreme je da se krene u bolje sutra...sa sesirom....










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 53 | 11.10.2011 , 6:53 AM

Quote (Tanja91)
Da mi je sudjeno da biram da li da budem sektas ili gej, pre bih izabrala ovo drugo

Ma ni jedno ni drugo i gay-ovci su kao sekta....

Klonite se sekti,imate svoju veru,bez obzira da li je hriscanstvo ili islam ili neka druga(budizam,hindu),sami vec znate koliko religija moze da ogranici coveka u pojedinim pogledima,kod sekti je to ogranicavanje sustina postojanja. Znaci,same sekte se zasnivaju na kontrolisanju uma i zivota svoga clana.... sad

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









896
poruka na forumu
89 981



post # 54 | 03.09.2012 , 1:05 AM

badule, Heheheheheh.....ljudi sekta je samo grupa ljudi koja veruje u vise bogova.....naravno postoje i oni koji su umislili da su glasnici boga pa ubijaju nevine ljude... yes yes yes

badule, Epa tebra gay-ovci i sektasi nisu isto da budemo realni........nisu osobe gay i lezbo orjentacije izgubili veru u boga i sve to....ja vise vidim da gejevi budu ubijani od strane "poboznih ljudi i osobe normanlne sexualne orijentacije" lezbijke koje budu odbacene iz drustva zbog jednog obicnog sexualnog opredeljenja.......
I ko je tu zla sekta ovi "normalni pobozni ljudi" ili "bolesni ateisticko i ubilacki nasrtojeni gejevi"......svi smo mi ljudi retko ko od nas je covek yes


Forum » Razonoda » Pričaonica » Sekte
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search: