Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Torte
Torte






2963
poruka na forumu
797 10239



post # 41 | 13.12.2012 , 4:44 PM

Torta od malina


Sastojci za biskvit:

-6 jaja
-6 kasika secera
-6 kasika mlijeka
-6 kasika ulja
-6 kasika brasna
-2 vanil secera
-1 prasak za pecivo
- malo prehrambene boje

Marmelada za premaz biskvita

Za kremu:

-500 gr malina
-100 gr secera
-10 gr zelatina
-2 vanil secera
-500 gr mascarpone sira

Priprema:

Umutiti jaja sa secerom, dodavati postepeno preostale sastojke za biskvit, sjediniti ih i istresti u okrugao pleh 26 ili 28 cm oblozen pek papirom. Ispeci biskvit na 180 C oko 20 minuta. Ohladiti i premazati sa marmeladom. Isjeci biskvit na trake jednake sirine, zatim jednu traku urolati, a sve ostale oko nje rolati (kao pitu) i staviti u kalup u kojoj se pekao. Zelatin ostaviti da nabubri. Maline i secer staviti da prokuha, dodati zelatin i ostaviti da se ohladi. Izmiksati sir i vanil secer pa dodati maline, sve sjediniti i istresti preko biskvita. Dobro ohladiti da se krema stegne. Ukrasiti po zelji tortu, isjeci na parcad, pa posluziti.

Prijatno!


:P







Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 42 | 13.12.2012 , 4:53 PM

Vidi ga sto se Deki87 bacio u slasticare :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 43 | 03.01.2013 , 4:22 AM

Torta stadion i lopta




Kora I:
7 jaja
7 kasika secera
7 kasika oraha
7 kasika kokosovog brasna
3 kasike brasna
1/2 soljice vode
1 soljica ulja
1 prasak za pecivo

Jaja i secer dobro izmiksati pa dodati sve ostale sastojke i peci koru u velikom cetvrtastom plehu oblozenom pek papirom na 180 C oko 20 minuta. Kad se ohladi popoloviti je.

Kora II:

7 jaja
7 kasika secera
7 kasika oraha
7 kasika kokosovog brasna
1 kasike brasna
1/2 soljice vode
1 soljica ulja
1 prasak za pecivo
2 kasike kakaa

Jaja i secer dobro izmiksati pa dodati ostale sastojke i peci koru u velikom cetvrtastom plehu kao i prvu koru. Kad se ohladi popoloviti je.

Krema:

750 ml mlijeka
15 kasika secera
3 pudinga vanilija
250 g margarina
7 kasika oraha
150 g cokolade

Skuhati puding u mlijeku pa podijeliti na dva dijela. U jedan dio staviti cokoladu, a u drugi orahe. Sve dobro ohladiti pa dodati margarin i onda dobro izmiksati.
Na ovaj nacin sam dobila dvije kreme.

Krema za ukrasavanje torte:

1 l slatkog vrhnja
200 g bijele cokolade

Staviti da se zagrije slatko vrhnje i cokolada, ali ne da provri. Potom dobro ohladiti najmanje 2-3 sata u frizideru, a nakon toga dobro izmiksati.

Lopta

Loptu sam napravila tako sto sam jedan dio kore koja je sa kakoom izlomila pa dodala i kreme sa cokoladom i sa orasima. Dobro izmijesala i stavila u okruglu plasticnu zdjelicu koju inace koristim za mucenje jaja da se dobije oblik lopte. Ostavila oko sat vremena u frizideru, izvadila, oblozila je kremom za ukrasavanje i iscrtala cokoladom.
Slozite tortu i ukrasite…Trava na stadionu je zelena boja i kokos pomijesani sa samo 2-3 kapljice vode. Nadam se da sam vam uspjelaobjasniti kome nije jasno slobodno neka pise tj. pita.

Prijatno!


Fajlovi: 3716518.jpg (69.1 Kb)
:P



Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Torte
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search: