Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?






191
poruka na forumu
11 89



post # 321 | 26.12.2013 , 10:49 PM

Quote Moonchild ()
I imas u Bibliji sve, samo ako si spreman to da prihvatis i da verujes.

Znaci ja mogu da ubjedjujem ljude da postoji Alisa u zemlji cuda. I onda mi neko kaze da je to izmisljeno, ja mu kazem da  imas sve dokaze u knjizi samo moras malo da vjerujes i da ih prihvatis.

"one man's fun is another's hell"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 322 | 26.12.2013 , 10:51 PM

neko1902, U pravu si samo zaboravljas da je Alisa bajka a Biblija Sveta knjiga, razumem tvoja poredjenja ali malo nisu na mestu.








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 323 | 26.12.2013 , 11:47 PM

Quote Moonchild ()
Mene zanima u sta ti sada verujes posle svega toga?


Pa ono sto ja verujem je da su crkve i vere generalno najveca zabluda i zlo na svetu stvoreno samo da bi se manipulisalo i kontrolisalo stanovnistvo. Nekada je to bilo mnogo vise izrazeno pa tako imamo krstaske ratove, spaljivanje vestica, mracni vek ( kada je bilo zabranjeno da se uci, misli, cita itd ) i naravno opet spaljivanje za svaku sitnicu koja je ukazivala da moze da se nesto uradi bez crkve. Danas se malo igraju civilizacije ali opet crkve/vere imaju udela u svim vecim sukobima na svetu.

Evo razmisli ovako da je osoba A iz porodice tradicionalnih katolika/pravoslavaca/muslimana njoj je vera nametnuta od malih nogu od strane okoline i roditelja i samim tim on ce da smatra da je njegova vera prava a ostale zabluda. E sada zamisli da je kojim slucajem ista ta osoba rodjena na drugoj lokaciji u drugom okruzenju i tradicionalnoj porodici gde je vecinski zastupljena druga vrsta vere ta osoba bi onda smatrala da je ta vera prava a sve ostale zabluda itd. U osnovi tebi je od malih nogu nametnuto bez ikakvog izbora u koju ces veru da verujes i ti slepo verujes da je to ono pravo a sve ostalo pogresno. Ne racunam mali broj ljudi koji promeni veru s vremena na vreme.

Sve vere su gradjene na istoj osnovi to jeste nikakvoj i manje vise su sve preslikane, jedini dokaz kod svake je knjiga pisana od ljudi za ljude pa ne znam sto je toliko tesko poverovati da je to stvoreno u cilju manipulacije naroda.

Kao sto sam rekao postoje dokazi i zapisi od vladarima starim i po 4-5 hiljada godina a ni jedan jedini zapisi ili dokaz ( da ima bar jedan ) o Isusu ili njegovim ucenicima iz tog vremena. Po bibliji on nije radio male stvari vec je bio prilicno bitan u to vreme, trebalo bi da ima nesto konkretno. U istoriji su 3 osobe pisale o delima isusa a za 2 je dokazano da su prevaranti koji su u stvari rodjeni par stotina godina posle, za 3 se jos nista ne zna.

Ne zaboravi da su to bila drevna vremena mnogih bogova, primitivnih i lakovernih ljudi, svestenici su vladali ljudima s istom tom pricom hiljadama godina pre pojave Isusa, tako da proguirati ovu pricu bas i nije toliko nezamislivo.

Ono sto deli ove vere danas od drevnih vera pre je razvijanje civilizacije pa se je prosirilo po celom svetu zato je toliko i opstalo, al opet to nije jedna vera i danas imas 3 velike + ko zna koliko ovih srednjih/malih...

Opet samo da ponovim da ja verujem da postoji neki oblik energije/svesti nakon smrti jednostavno mi je nezamislivo da nema nista, sad hocemo li mi biti svesni toga ili ne iskreno sumnjam. Ali ne verujem u reci crkve ( ni jedne od budizma do islama ), crkva nikom dobro donela nije ali nikako nemoj da posmilis da ja nekom namecem svoje verovanje, samo iznosim misljenje.

Sad bilo je tu nekih poredjenja s poucnim pricama o tome kako bog postoji al recimo da ja pitam ako postoji svemoguci bog kojem nista nije nemoguce moze li on da stvori zid toliko visok da ni on ne moze da ga preskoci, ili hleb toliko vruc da ni on ne moze da ga pojede itd ( ako shvatas poentu pitanja ).

Inace sto se tice one tvoje teze da ti ne mozes da prihvatis da smo nastali od majmuna da ja budem potpuno iskren ja mislim da su vece sanse da su nas stvorili vanzemaljci ( mnogo logicnije a cak postoji i vise dokaza da oni postoje nego bog ) nego bog, a nemam nista ni protiv teorije evolucije. :)

Budi dobar i posten i ako nekim cudom gresim i postoji sve to verovatno ce da ti vise znaci na kraju kako si ziveo nego kojem si svesteniku dzepove punio. :)


Poruku je menjao/la Davor - Cetvrtak, 26.12.2013, 11:53 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 324 | 27.12.2013 , 0:33 AM

Quote Davor ()
Evo razmisli ovako da je osoba A iz porodice tradicionalnih katolika/pravoslavaca/muslimana njoj je vera nametnuta od malih nogu od strane okoline i roditelja i samim tim on ce da smatra da je njegova vera prava a ostale zabluda. E sada zamisli da je kojim slucajem ista ta osoba rodjena na drugoj lokaciji u drugom okruzenju i tradicionalnoj porodici gde je vecinski zastupljena druga vrsta vere ta osoba bi onda smatrala da je ta vera prava a sve ostale zabluda itd. U osnovi tebi je od malih nogu nametnuto bez ikakvog izbora u koju ces veru da verujes i ti slepo verujes da je to ono pravo a sve ostalo pogresno. Ne racunam mali broj ljudi koji promeni veru s vremena na vreme.

Ok, ali evo kako ja gledam na ovo: Ja sam rodjen u hriscanskoj porodici i logicno to je vera koja mi je nametnuta na rodjenju, e sad ti vremenom odrastas, postajes zrelija osoba i pocnes da razmisljas i po onome sto je blize tvom nekom razmisljanju za tu veru se odlucujes jer ako se rodis u hriscanskoj porodici ti vremenom mozes da promenis veru ako to zelis, niko ne kaze da moras da budes na primer hriscanin.
E sad evo recimo ja sam hriscanin i verujem u sve sto je zapisano u Bibliji, ajde kada kazem sve, neka to bude vecina, i takodje postujem sve ostale vere jer u sustinu su sve slicne, tako da ja ne mogu da kazem da je moja vera 100% ispravna i tacna kao sto ne mogu ni oni ali sam ja izabrao da u to verujem postujuci i njihovu veru.

Quote Davor ()
Sve vere su gradjene na istoj osnovi to jeste nikakvoj i manje vise su sve preslikane, jedini dokaz kod svake je knjiga pisana od ljudi za ljude pa ne znam sto je toliko tesko poverovati da je to stvoreno u cilju manipulacije naroda.

Meni je ovo totalno ne logicno, evo zasto:

Logicno je da bi sve vere trebale da imaju istu osnovu jer na sta bi licilo kada bi svaka imala totalno drugu pricu?Jer kada se nesto tako bitno desi i prosiri svetom, osnova mora biti ista jer ako nije ocigledno da je laz zar ne?Ja iskreno ne verujem u to da je Biblija naspisana u cilju manipulacije ljudi.Jer uzmimo za primer posto nam se misljenja razlikuju, da je prica o Bogu potpuno istinita, kako bi drugacije ti prosirio tu vest i veru u Njega?Covek je morao da napise knjigu koja ce se prenositi sa kolena na koleno, ko ce drugi?Mnoge stvari na zemlji je stvorio covek, sad teorijski gledano moguce je da je vecina stvari napravljena radi manipulacije zar ne?Mozda ovaj video koji smo mi pogledali je napravljen bas da bi te izmanipulisao da razmisljas tako kako razmisljas, protiv Boga.Jbg sad ti budi pametan, zato se ja radije drzim Biblije jer to je sveta knjiga nad knjigama koja "zivi" vekovima.

Quote Davor ()
Kao sto sam rekao postoje dokazi i zapisi od vladarima starim i po 4-5 hiljada godina a ni jedan jedini zapisi ili dokaz ( da ima bar jedan ) o Isusu ili njegovim ucenicima iz tog vremena. U istoriji su 3 osobe pisale o delima isusa a za 2 je dokazano da su prevaranti koji su u stvari rodjeni par stotina godina posle, za 3 se jos nista ne zna.

Ok, cak i da je tako a verujem da nije, kazi mi kako je moguce da je bas ovoliko vekova zazivela ova "mitska bajka" o Bogu i nekom tamo drvodelji po imenu Isus Hrist itd. a ne neka tamo o nekom vladaru za koga kazes da ima toliko dokaza ili bilo kome drugom?Zar ne mislis da je to malo cudno?

Quote Davor ()
Inace sto se tice one tvoje teze da ti ne mozes da prihvatis da smo nastali od majmuna da ja budem potpuno iskren ja mislim da su vece sanse da su nas stvorili vanzemaljci ( mnogo logicnije a cak postoji i vise dokaza da oni postoje nego bog ) nego bog, a nemam nista ni protiv teorije evolucije.

Meni su vanzemaljci blizi nego evolucija ali dalji nego Bog :D

Quote Davor ()
Budi dobar i posten i ako nekim cudom gresim i postoji sve to verovatno ce da ti vise znaci na kraju kako si ziveo nego kojem si svesteniku dzepove punio.

Mislim da sam oduvek i bio dobar i uvek se trudim da budem ali ako Bog stvarno postoji, nisam siguran da je dovoljno biti samo dobar a ignorisati veru i Boga.Jer primera radi, malo je ironicno ali ajde, umres, i ispostavi se da postoji sve kao sto je i zapisano u Bibliji a ti si bio dobar, ziveo normalan zivot ali nisi verovao u Boga, nit si mu se molio i vodio pobozan zivot i nisi isao ka Njemu i sta cemo onda?  lol


Poruku je menjao/la Moonchild - Petak, 27.12.2013, 0:57 AM








547
poruka na forumu
46 1072



post # 325 | 27.12.2013 , 9:58 AM

Pa nema tu sta...recimo da si u pravu i da sve to postoji...i kad umres u svim knjigama koje pripovedaju vere kazu da ce dobra i lose dela biti izmerena...ako si radio dobro i mislio dobro i ziveo posteno...kako moze neko da te kazni za nesto za koje ti nije dao pravi Dokaz...vec knjigu napisanu rukom coveka...
U 90% stvari sve "svete" knjige tvrde iste stvari...samo razlicita imena i izmenjene sitnice...ali osnove su uvek iste... Bez losih dela i ako se desi da nenamerno i napravis nesto lose...ako se iskreno pokajes moze ti biti oprosteno...
U osnovi sve je to u redu...
Ali kako vec Davor rece kontradiktornosti je mnogo..."Nije greh ubiti Nevernika"...sto znaci da ko god nije tvoje vere ti bi mogao samo da odes i da ga koknes...to je oprosteno...a u osnovi oni pripovedaju iste stvari samo s razlicitim nazivima
Ovamo je Isus...ovamo Isa...ovamo je Noj a kod drugih Nuh ili kako vec covek rece...
U vezi ove stranice gde covek rece da su postojali Sodoma i Gomora...i kaze nam da neznamo da nadjemo...ako neko malo dublje istrazi naci ce par gradova koji se nalaze u Americi i dan danas na nekim mestima ispod kojih je pocela para da se pojavljuje i zemlja da puca...bukvalno vreo dim izlazi iz zemlje usled pomeranja tektonskih ploca i ljudi su morali da se evakuisu i potraze novo mesto za zivot jer tu vise nepostoje uslovi za zivot i opasno je po stanovnistvo...
Medjutim u proslosti kada su vere nastajale...jednostavno nije bilo objasnjenja za stvari koje su se dogadjale...i neuki i nepismeni ljudi jednostavno nisu mogli da znaju ili otrkiju sta je razlog...
Izuzmeno to da znamo da postoje razne planete u svemiru...i da pojma nemamo o mesecu...kako bi mogli da obijasnimo "Pomracenje Sunca"? osim da je to neka veca sila...
Ista situacija je bila sa kugom i razno raznim bolestima poput infrakta...sloga i slicnih bolesti koje bi pogodile pojedine ljude i postavljalo se pitanje..."Sta bi zdravom coveku sto umrije na mestu bez razloga ni dana nije bolovao" a covek imao infrakt i umro...ko je kriv? Vestice...ajmo da nadjemo neku i pripalimo...pobili na hiljade zena jer su mislili da one to bacaju cini i magije...
Kako vreme odmice nauka pobija mnogo stvari i objasnjava mnogo stvari i kako vreme prolazi vera polako se gubi...
Ja licno nemam nista protiv vernika i ljudi koji veruju...u zivotu mi se nije dogodilo da sam sreo nekog loseg coveka a da je bio ono iskreni vernik...i da ucini coveku i da pomogne kao i da te iskreno od srca posavetuje...
Ali ako se okrenemo ubedjivanju i dokazivanju...na kraju ostane Knjiga protiv malih miliona drugih dokaza koje se protive tome...
Ja jesam muslima i ja sam ponosan  na to da budem u veri u kojoj su i moji roditelji i porodica ali nemogu da okrenem glavu zdravom razumu i necemu sto mi je pred nosem...ako bih morao da odlucim kako da postupim u odredjenim situacijama sigurno bih se pre drzao mojih principa i mojih ljudskih zakona nego verskih


Poruku je menjao/la Hectore - Petak, 27.12.2013, 10:11 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 326 | 27.12.2013 , 11:22 AM

Quote Moonchild ()
Mislim da sam oduvek i bio dobar i uvek se trudim da budem ali ako Bog stvarno postoji, nisam siguran da je dovoljno biti samo dobar a ignorisati veru i Boga.Jer primera radi, malo je ironicno ali ajde, umres, i ispostavi se da postoji sve kao sto je i zapisano u Bibliji a ti si bio dobar, ziveo normalan zivot ali nisi verovao u Boga, nit si mu se molio i vodio pobozan zivot i nisi isao ka Njemu i sta cemo onda?


Pa nekako mi se cini ako to bude slucaj da cu ja da imam malo bolji tretman od onoga koji je svaki dan na tudjoj muku ziveo, krao, varao, i sve redom ( a mnogo ih je ) a glumio velikog vernika, svaki dan se molio itd.

Takodje ona prica da ce za najmanje grehe da te osudi na vecne muke u paklu itd mislim wtf da je nekim cudom istina ( a nije 100% su to ljudi izmislili ) to znaci da je bog opasan sadista kad te recimo za to sto mu se ne molis svaki dan baci vecnost u "pakao". Jednostavna logika, vera se zasniva na principu "zato sto mi to kazemo mora da je istina".

Quote Moonchild ()
Ok, cak i da je tako a verujem da nije, kazi mi kako je moguce da je bas ovoliko vekova zazivela ova "mitska bajka" o Bogu i nekom tamo drvodelji po imenu Isus Hrist itd. a ne neka tamo o nekom vladaru za koga kazes da ima toliko dokaza ili bilo kome drugom? Zar ne mislis da je to malo cudno?


Zasto bi to bilo cudno? Drzava+crkva namece narodu vekovima ( nasilno ako mogu da dodam ) veru u kojoj ako se oni odreknu svih zemaljskih dobara i sluze crkvi i vlasti bez pogovora bice nagradjeni besmrtnim zivotom u raju ili paklom ako se ne pokore. Sve u svemu imali su i sredstva i razloga da uspu u tome i nakon vise vekova su i uspeli. Opet je stvar u tome da su ljudi pre 2000 godina bili primitivni, bez spostvenog razmisljanja i lako ih je bilo ubediti u sve od onih koji su imali mogucnosti za to, nemoj da razmisljas o tom vremenu kao o sadasnjem, mislim u to vreme ma ne u to pre samo 500 godina ( 3x manje ) su spaljivali ljude koji su tvrdili da je zemlja okrugla, Pre samo 200 godina su spaljivali ljude jer su "vestice" itd primera ima do danas.

Uzmi za primer recimo danas jehovine svedoke koji postoje preko 150 godina, njihov broj niie bas mali danas i svaki danom sve su veci a nazivate ih sektama, pa sta ce da budu za recimo 300+500 godina? A ne zavaravaj se ako civilizacija opstane i oni ce, i to ne samo oni vec sve te organizacije koje se danas smataraju sekatama za 300-500 godina mozda neko bude vodio istu ovu pricu o njima kao bitnim faktorom u dogmi. A zasto su oni uspeli? Pa jednostavno imaju sredstva i dobru pricu da privuku narod, isti slucaj.

U osnovi sto je teze coveku u zivotu on se hvata price o bogu posto mu drugo nije ostalo, mora da veruje da ima nesto bolje i da ce nakon sve patnje doci i njegovo vreme u raju ( sto je stvari vera posebno u drevnim vremenima i naglasila, kao sto sam reko odrekni se svega na zemlji da uzivas nakon smrti ).

A i meni postalo mrsko da pisem, ne volim ovakve teme kad nikad kraja nema, onaj dokumentarac nije jedini gde se objasnjava ova tema, imas ih bas mnogo i na youtube pa pogledaj jos po neki, sto i sam kazes saslusaj i drugu stranu hvala bogu pametan si znas da razmisljas za sebe pa na kraju stani i zapitaj se sta se cini kao veca verovatnoca i logicnije. Sta god mislio imas pravo na to al bar znas da si odabrao to zato sto ti smatras da je to ispravno a ne sto te je neko ubedio u to ili nametnuo od malena. :)

I jos jednom za kraj ne kazem da ne verujem u nista, nesto mora da postoji jednostavno mora ( ja licno smatram da necemo biti toga svesni kad dodje vreme jednostavno da je to neka energija ) ali verujem da su crkve to jeste vere zlo i da nije onako kako one pripovedaju. Nakon svega sto su radili i sta rade, kao i svih dokaza za njihove tvrdnje to jeste nedostatka istih nisu zasluzile poverenje.. :)


Poruku je menjao/la Davor - Petak, 27.12.2013, 11:32 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 327 | 27.12.2013 , 8:10 PM

Quote Hectore ()
Pa nema tu sta...recimo da si u pravu i da sve to postoji...i kad umres u svim knjigama koje pripovedaju vere kazu da ce dobra i lose dela biti izmerena...ako si radio dobro i mislio dobro i ziveo posteno...kako moze neko da te kazni za nesto za koje ti nije dao pravi Dokaz...vec knjigu napisanu rukom coveka...

Idemo iz krajnosti u krajnost...Ja ne znam kakav bi ti to dokaz hteo?Da ti se ukaze Bog ako postoji da bi ti poverovao u njega ili sta?Ne vidim zasto vam Biblija nije dovoljan dokaz?

Zapitajte se ako ne verujete u Bibliju koju je covek napisao, kako mozete verovati u bilo sta sto je covek napisao (bilo koja druga knjiga) ili uradio itd. ako niste svedoci tome a u 99% slucajeva i niste.

Quote Hectore ()
Ali kako vec Davor rece kontradiktornosti je mnogo..."Nije greh ubiti Nevernika"...sto znaci da ko god nije tvoje vere ti bi mogao samo da odes i da ga koknes...to je oprosteno...

Isto tako u Bibliji je zapisano medju 10 Bozijih zapovesti, ne ubij.

To se kosi sa tim nekim citatima iz Biblije tako da ni ja sam ne verujem u neke stvari, to su stvari vecinom iz onog klipa sto je Davor postavio.Tako da verujem da Biblija mozda i nije u potpunosti tacna jer ipak ju je pisao covek ali isto tako verujem da i dosta toga ima sto je istinito i tacno.Tacnije, verujem da je u pocetku Biblija bila potpuno tacno napisana ali da su je mozda vremenom ljudi malo izmenili tj dodali neke stvari koje mozda ne bi trebale da su tu. (to je samo moje misljenje, mozda i nije tako)

Jer kad malo razmislis jednostavno je, kako je moguce da u 10 Bozijih zapovesti stoji NE UBIJ a posle se sve to odobrava u odredjenim slucajevima.

Zato verujem da Biblija mozda i nije u potpunosti tacna ali isto tako i da vecim delom jeste.(opet ponavljam to je samo moje misljenje)

Quote Davor ()
Pa nekako mi se cini ako to bude slucaj da cu ja da imam malo bolji tretman od onoga koji je svaki dan na tudjoj muku ziveo, krao, varao, i sve redom ( a mnogo ih je ) a glumio velikog vernika, svaki dan se molio itd. Takodje ona prica da ce za najmanje grehe da te osudi na vecne muke u paklu itd mislim wtf da je nekim cudom istina ( a nije 100% su to ljudi izmislili ) to znaci da je bog opasan sadista kad te recimo za to sto mu se ne molis svaki dan baci vecnost u "pakao". Jednostavna logika, vera se zasniva na principu "zato sto mi to kazemo mora da je istina".


Takvi ljudi kao sto si ih opisao mogu samo da glume, Bog zna ko je vernik a ko ne.

Nije problem to sto smo gresni, svi smo gresni pa jel cemo onda svi da gorimo u Paklu?Onaj koji veruje i cini oni sto je zapisano, po Bibliji bice spasen.Ti ako si zgresio, zasto se ne pokajes, zasto ne ides ka Bogu vec ka svojim gresima i nastavljas da gresis i ne pokajanjem se udaljavas od njega?Zasto ne cinis ono sto je Bog trazio od nas?Tamo lepo stoje 10 Bozijih zapovesti i 2 najvaznije zapovesti koje treba covek da se pridrzava  itd. da bi po Bibliji zasluzio vecni zivot.Sta si ti uradio ako si bio uglavnom ok lik, gresio si malo i to je to, sad mozes u Raj da zivis vecno. :) ej pa nemoj da se zezamo :D Prosto, ako je Biblija uglavnom tacna, onda ako se ne pridrzavas nje, (mozes ti da verujes i mislis sta god hoces, nasa rec nije veca od Bozije) ne verujes u Boga i ne zasluzujes Raj kako god to tebi zvucalo.Zamisli ako Bog stvarno postoji kako njemu izgledaju te tvoje tvrdnje znajuci da ti ni ne verujes u Njega a ocekujes vecan zivot.

Quote Davor ()
Zasto bi to bilo cudno? Drzava+crkva namece narodu vekovima ( nasilno ako mogu da dodam ) veru u kojoj ako se oni odreknu svih zemaljskih dobara i sluze crkvi i vlasti bez pogovora bice nagradjeni besmrtnim zivotom u raju ili paklom ako se ne pokore. Sve u svemu imali su i sredstva i razloga da uspu u tome i nakon vise vekova su i uspeli. Opet je stvar u tome da su ljudi pre 2000 godina bili primitivni, bez spostvenog razmisljanja i lako ih je bilo ubediti u sve od onih koji su imali mogucnosti za to, nemoj da razmisljas o tom vremenu kao o sadasnjem, mislim u to vreme ma ne u to pre samo 500 godina ( 3x manje ) su spaljivali ljude koji su tvrdili da je zemlja okrugla, Pre samo 200 godina su spaljivali ljude jer su "vestice" itd primera ima do danas.

Po ovoj tvojoj prici ispada da su ljudi prisiljeni da se pokore crkvi i silom veruju u Boga a to uopste nije tacno jer svako ima slobodu volje da izabere sta god zeli, ili da veruje u Boga ili ne.
To sto su ljudi tada bili primitivniji ( sto je i normalno) nikakve veze nema, i oni su imali slobodnu volju da izaberu sta god zele.A to za spaljivanje itd. (pisao sam vec o tome) sam si rekao, toga ima do danas, sta se sve danas radi sto se onda nije radilo, to nikakve veze nema sa Bogom vec sa ljudima.

Quote Davor ()
A i meni postalo mrsko da pisem, ne volim ovakve teme kad nikad kraja nema, onaj dokumentarac nije jedini gde se objasnjava ova tema, imas ih bas mnogo i na youtube pa pogledaj jos po neki, sto i sam kazes saslusaj i drugu stranu hvala bogu pametan si znas da razmisljas za sebe pa na kraju stani i zapitaj se sta se cini kao veca verovatnoca i logicnije. Sta god mislio imas pravo na to al bar znas da si odabrao to zato sto ti smatras da je to ispravno a ne sto te je neko ubedio u to ili nametnuo od malena.

Vala i meni je  lol oslepeo sam od ove teme.Dokumentarac je vrlo interensantan kao sto sam vec napomenuo ali ima i drugih dokumentaraca koji su priklonjeniji Bogu i Bibliji.Dosta sam ih pogledao, i sada sam poceo da gledam neki ali je dosta dugacak pa nikako da ga zavrsim.Ima raznih tih dokumentaraca, pun ih je You tube.Ja ih gledam vise iz radoznalosti nego sto stvarno verujem u to.Jedni pricaju ovako, drugi pricaju onako...To su dokumentarci izbaceni pre par godina i oni ce mi dati odgovor za postojanje Boga i postanje celog sveta? :) Mislim da sam dovoljno pametan da im bas toliko ne verujem i svakako sam siguran da mi oni nece reci sta je bilo pre ne znam ni ja koliko hiljada godina ali postoje stvari koje su mozda tacne i u koje mogu da poverujem ali one svakako nisu toliko vezane za Boga i postanje sveta.

P.S. Ja moram da uzmem godisnji odmor u ovoj temi jer je iscrpljujuca  lol tako da ne zamerite ako malo odmorim od nje.


Poruku je menjao/la Moonchild - Petak, 27.12.2013, 8:21 PM








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 328 | 27.12.2013 , 8:38 PM

Quote Moonchild ()
Po ovoj tvojoj prici ispada da su ljudi prisiljeni da se pokore crkvi i silom veruju u Boga a to uopste nije tacno jer svako ima slobodu volje da izabere sta god zeli, ili da veruje u Boga ili ne.


Pa naravno da su prisiljeni jesi li ti ikada citao neke knjige iz istorije? Druga je prica sto su kroz vekove bili okruzeni tim, radjani u to vreme i prihvatili veru kao deo sebe u pocetku od straha a vremenom je to preraslo u ovo sto je sada i sada se od rodjenja uce da je to pravi put, al nemoj da se lazemo kako je sve to pocelo.

Quote Moonchild ()
To sto su ljudi tada bili primitivniji ( sto je i normalno) nikakve veze nema, i oni su imali slobodnu volju da izaberu sta god zele.


Kakvo crna slobodna volja pa nije to to bila demokratija, dovoljno je bilo da neko kaze "ja mislim" i da bude obesen, spaljen i ko zna sta sve ne, cak i ako te neko nervira trebao si samo da kazes da je rekao nesto protiv crkve ili boga i ode glava niko ni ne pita jel istina. Nije bilo prava na slobodnu volju, bar izguglaj sta je to "mracni vek" i sta se radilo tada. :)

Quote
To su dokumentarci izbaceni pre par godina i oni ce mi dati odgovor za postojanje Boga i postanje celog sveta?


Zasto da ne? Ljudi su od postanka sveta verovali da je zemlja ravna sve dok im jedna osoba nije dokazala da nije tacno i sta sad je neko trebao da kaze sta ja treba da poverujem da zemlja nije ravna a oduvek se tako smatralo. A bilo je i takvih i to poprilicno samo protiv dokaza se ne moze. :D

Opet ne kazem da su 100% u pravu ( sigurno nisu ) al ne budi toliko zatvoren za ideju i da ti jedino merilo vrednosti bude koliko je nesto staro, u tom slucaju hajde da razapnemo devicu kao zrtvu Hadu, Odinu il nekom drugom bogu, to je mnogo starije od hriscanstva a po tebi znaci da je to autenticno posto sta imamo da slusamo hriscanstvo staro 2000 godina kad je ovo bilo aktuelno 2x toliko. :)

Svakim danom se sve vise saznaje i otkriva logicno da ce dokazi i teorije da se iznose i razbijaju mitologiju, ne treba to odbaciti kao neosnovano vec ako hoces da stvarno odbranis svoje uverenje to uradis tako sto ces da oboris takve dokaze kao nesnovane, a ne da budes zatvoren za sve drugo bez ikakve osnove samo zato sto te je neko ubedio da ne smes da mislis svojom glavom ( to jeste smes ali dok se ne kosi s onim sto ti je receno ili zapisano ). :)

P.S. aj idem i ja posto ovo stvarno smori. lol :D


Poruku je menjao/la Davor - Petak, 27.12.2013, 8:46 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 329 | 27.12.2013 , 9:13 PM

Quote Davor ()
Cini mi se da ne znas kako da odgovoris pa ides u krajnost al recimo na ovo ima logican odgovor, te knjige koje je pisao covek bilo da su vezane za nauku, istoriju, ili bilo sta vezano za ovaj svet nude dokaze, sprovedena su istrazivanja, pronadjeni fizicki dokazi, cak i za obicne teorije nude logicna objasnjenja iako naglase da nije potvrdjeno. Svete knjige ( sve ne samo biblija ) i dalje nude samo "to je tako zato sto je neko pre 1500 godina zapisao u ovu knjigu samim tim je istina". Danas pricaju da imamo izbor a vekovima su zatirali narod i svakog ko im se nije klanjao.

Znao sam da ces ovako nesto da napises, samo sam se nadao da neces da ne moram da prosirujem ovaj "roman".Tacno nude, ali nema dokaza za sve, sto ne znaci da ako nesto ne moze da se dokaze, jer su takve okolnosti, da to nesto i ne postoji.(ovim primerom ne mislim samo na Boga)

Quote Davor ()
Pa naravno da su prisiljeni jesi li ti ikada citao neke knjige iz istorije? Druga je prica sto su kroz vekove bili okruzeni tim, radjani u to vreme i prihvatili veru kao deo sebe u pocetku od straha a vremenom je to preraslo u ovo sto je sada i sada se od rodjenja uce da je to pravi put, al nemoj da se lazemo kako je sve to pocelo.
 
Quote Davor ()
Kakvo crna slobodna volja pa nije to to bila demokratija, dovoljno je bilo da neko kaze "ja mislim" i da bude obesen, spaljen i ko zna sta sve ne. Nije bilo prava na slobodnu volju, bar izguglaj sta je to "mracni vek" i sta se radilo tada.

Nisam citao knjige iz istorije, osim one koje sam citao u skoli.Mislim da malo preterujes ali ok ne bih dalje o ovome jer ocigledno se ne slazemo u misljenjima.

Quote Davor ()
Zasto da ne? Ljudi su od postanka sveta verovali da je zemlja ravna sve dok im jedna osoba nije dokazala da nije tacno i sta sad je nekon trebao da kaze sta ja treba da poverujem da zemlja nije ravna a oduvek se tako smatralo.

Ok slazem se, ali sto se onda javno to ne dokaze ako je taj dokumentarac toliko istinit i ako se bas toliko vezujemo za njega?Sta ce nam Biblija i Bog i vera i sve ostalo kada su to sve izmisljotine, mitovi i manipulacije?Sta ce nam sve to ako je tako?
Zasto je to samo obican dokumentarac?Sto se nije uzdigla neka prasina,pocele price, trazenja pravih dokaza?
Kao sto vec rekoh, ima mnogo takvih dokumantaraca, neki podrzavaju tvoju stranu price a neki moju a ja mislim da ni jedni ni drugi nisu vredni tolikog vezivanja.

Quote Davor ()
Opet ne kazem da su 100% u pravu al ne budi zadrt da ti jedino merilo vrednosti bude koliko je nesto staro, u tom slucaju hajde da razapnemo devicu kao zrtvu hadu il nekom drugom bogu, to je mnogo starije od hriscanstva a po tebi znaci da je to autenticno posto sta imamo da slusamo hriscanstvo staro 2000 godina kad je ovo bilo aktuelno 2x toliko.

Nisam zadrt :D Niti mi je to merilo, samo mi je to logicnije jer je to "dugovecan" dokaz a ako se vremenom nadje pravi dokaz koji ce sve to da pobije, rado cu da prihvatim tu cinjenicu da sam pogresio.

Quote Davor ()
Svakim danom se sve vise saznaje i otkriva logicno da ce dokazi i teorije da se iznose i razbijaju mitologiju, ne treba to odbaciti kao neosnovano vec ako hoces da stvarno odbranis svoje uverenje tako sto ces da oboris takve dokaze kao nesnovane a ne da budes zadrt bez ikakve osnove samo zato sto te je neko ubedio da ne smes da mislis svojom glavom.

Nista ja ne odbacujem, nemoj ni ti ;) nije mi potrebno da branim svoje uverenje, nisam na pijaci ili ne znam ni ja gde.Verujem u to sto verujem i to je to, otvoren sam za sve pa i za to da sam potpuno pogresio sto verujem u Boga ali budi i ti a ne samo da to trazis od mene.Niko me druze nije, niti moze ubediti da ne mislim svojom glavom i da mi zarobi slobodu volje.Upravo radim i verujem onako kako mislim da je ispravno.

I evo da dodam ja jedan vrlo zanimljiv video koji objasnjava dosta toga i koji vam moze promeniti perspektivu.



Poruku je menjao/la Moonchild - Subota, 28.12.2013, 5:11 AM






Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 330 | 28.12.2013 , 10:59 PM

Postoji za sigurno :)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 331 | 28.12.2013 , 11:09 PM

Vjerujem da Bog postoji. Nikad u to nisam posumnjao. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 332 | 28.12.2013 , 11:14 PM

U svim vjerskim knjigama piše da postoji što ja i vjerujem :)


Poruku je menjao/la Muh2r3m - Nedelja, 29.12.2013, 11:34 AM

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 333 | 29.12.2013 , 5:08 AM

Svakome ko ima vremena, bio vernik ili ne, preporucujem da pogleda ovaj dokumentarac o Isusu Hristu i dokazima o njegovom postojanju.









547
poruka na forumu
46 1072



post # 334 | 29.12.2013 , 9:34 AM

Quote Moonchild ()
Svakome ko ima vremena, bio vernik ili ne, preporucujem da pogleda ovaj dokumentarac o Isusu Hristu i dokazima o njegovom postojanju.

On zasigurno jeste postojao to je vec dokazano...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 335 | 29.12.2013 , 9:33 PM

Quote Hectore ()
On zasigurno jeste postojao to je vec dokazano...

Ne mislim samo na postojanje (mada ima osoba koje i u to sumnjaju) vec i na sve ostale stvari koje se ticu Njega.

I evo jos jedan predivan video o Bozijem stvaranju. :)









411
poruka na forumu
326 425



post # 336 | 06.01.2014 , 8:15 AM

bicu prva osoba na ovom forumu koja ce u 2014. reci da bog ne postoji..






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 337 | 06.01.2014 , 10:27 AM

A ja prva koja ce odgovoriti da postoji. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐




Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: