Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?




Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 281 | 07.05.2013 , 1:01 AM

Quote (Kokiko92)
vidis, ja ne verujem da pripadnici moje vrste mogu da zlostavljaju pripadnike drugih vrstava, pa se to desava..
Poredjenje ti nije na mestu, svako ce da odgovara za svoja dela kada zavrsi sa ovim kratkim zivotom.Bog nas je dao razlicite,da smo isti nebi imalo smisla. No i o tome ima u svetim knjigama.

ED0 5








Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 282 | 07.05.2013 , 6:59 AM

Quote (Kokiko92)
pa nisi ti posisao svu pamet sveta da znas sve..

Naravno da nisam,nisam to ni rekao... Al dovoljno je imam da kazem to sto kazem,sto u vecoj mjeri nema veze sa inteligencijom vec sa iskustvom i zivotom  ...

Quote (_Danijel_)
Ehem, nema dokaza o evoluciji?...

O evoluciji ima,al ne o toj o kojoj ti govoris :)

Quote (_Danijel_)
I sam kazeš da se ta viša sila ne može obijasniti/dokazati naukom gde teoriju evolucije možeš dokazati.

Pa samim tim kazem da zbog toga vjerujem u Boga,kada je nesto protiv svega naucnog,mimo pravila,jednostavno veca sila :)  Pa neke djelove mozes objasniti,evolucija ima dostih svojih misterija...

Quote (_Danijel_)
Pa da dovoljan početak za verovanje u evoluciju, nije to bog samo stvorio puf/tras i gotovo. Stvorio svet ovakav kakvog znamo za sedam dana, pa da on je sve to lepo spojio za sedam dana sve je on to tako lepo sklopio kao slagalicu...

 Ja vjerujem u to,isto kao sto ti vjerujes u nesto drugo :) Obojica vjerujemo u nesto,samo sto se to nesto iz moje il tvoje perspektive se razlikuje .. Dokaza i za jedno i za drugo ima vrlo malo,nedovoljno da bi nesto bilo konrektno i prihvatljivo skroz kao istinito,ali zato sluzi vjera,sama ta definicija vjere znaci to :)

Quote (_Danijel_)
Pa da ti sam biraš u šta ćeš verovati, nismo valjda u 15. veku.


Ovime si mislim sve rekao,jedan vjeruje u ovo,drugi u ono :)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 283 | 07.05.2013 , 1:44 PM

It's only rock'n'roll ?
Ima hladni plamen i vrući plamen .
Ima vrući led i hladan led .
Imamo ukakane i čiste gaće .
Imamo crno i belo .
Hleb i so .
Sve je kao...
Kao kakao...?
Imamo mudre i lude .
Slobodne i zauzete .
Posednute i neposednute .
Crkve i džamije .
Hramove i pagode .
Svašta imamo .
Ali nemamo slobode .
A sloboda se ogleda upravo u slobodnoj misli .
Verujem ,jer mi je otac verovao . I djed i pradjed i onaj neki askurđel... Za kurlebala i sukurdova nisam siguran -ne znam ljude ni po imenu .
Ali volim prirodu . Neobično volim prirodu . I kad dođu u sukob prirodno i verujuće ,onda sednem pa razmišljam . A onda me boli glava ,pa ne volem puno da razmišljam . I pomislim - pa kad su oni moji živeli svi po sto godina i verovali ,što ne bih i ja ?
I tako dođem opet u sukob sa svojim mislima .
Ko će ga znati ?
Al' jbg ,baš da smo od majmuna... Ono... evolucija i te fore... Malo mi to zvuči šlb...
I 40 godina već idem u Zoo vrtove i nijedan majmun nije postao čovek ,a mnoge ljude vidim da su postali majmuni . Kontraevolucija ? Sumnjam .
I što sam ja sve ovo napisao ? Ne znam . Samo znam da ovo neće nikog da uvredi . A što vas ne uvredi ne može ni da vam naškodi .
Hmmmm....? Da . I Nikola Tesla je bio veliki vernik . Pa ,ono , kad je on toliko mudar verovao ,šta meni smeta ?
A i oni koji ne veruju... Svako ima pravo da misli kako želi . Lako je postati vernik . Ili nevernik . A kakvi smo onda ljudi ako menjamo ideje preko noći ?
Ma kažem vam ja - Sve je kao kakao . It's only rock'n'roll .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









363
poruka na forumu
65 485



post # 284 | 07.05.2013 , 7:51 PM

Kao što Badule reče It's only rock'n'roll.  dance








16
poruka na forumu
0 0



post # 285 | 21.06.2013 , 9:24 AM

naravno da postoji, sve ovo nije moglo nastati samo od sebe...






Prodajem paprike!!!
159
poruka na forumu
23 98



post # 286 | 21.06.2013 , 10:23 AM

verujem u boga ali neznam zasto... jednostavno je tako :D

Moj zivot:
<3 Ja imam tebra svoje parce neba, direktno ispod njega BLOK 21!!! <3










411
poruka na forumu
326 425



post # 287 | 21.06.2013 , 1:49 PM

Quote (Concrete)
naravno da postoji, sve ovo nije moglo nastati samo od sebe...
ni nije nastalo samo od sebe.
Quote (Kopis)
verujem u boga ali neznam zasto... jednostavno je tako
zato sto su te roditelji time zarazili dok jos nisi mogao racionalno da razmisljas..


Poruku je menjao/la Kokiko92 - Petak, 21.06.2013, 1:50 PM








253
poruka na forumu
25 197



post # 288 | 21.06.2013 , 5:10 PM

Vjerujem u Boga !

My Life my Rules !









13
poruka na forumu
0 0



post # 289 | 05.08.2013 , 9:10 AM

pa trebalo bi da postoji nesto...








8
poruka na forumu
3 0



post # 290 | 05.08.2013 , 3:16 PM

Quote (Kokiko92)
zato sto su te roditelji time zarazili dok jos nisi mogao racionalno da razmisljas..
Сетио сам се једног старог руског вица, који се, бар како се мени чини, тиче не само теме, него и рационалног мишљења. Покушаћу да га преведем.
У доба Совјетског Савеза, још 30-их год., у школи на часу богзна чега учитељица објашњава деци уз свакојака образложења да Бог не постоји. На крају часа она каже деци: "Ајмо, децо, да видимо, да ли сте постали прави атеисти! Сад ћемо сви заједно да гласно кажемо: "Бога нема!", дижемо руке увис и покажемо шипак". Сви су тако и урадиле, али осим једног дечка, Јеврејина, који се звао Мојша. Учитељица га пита: "Мојша, зашто си ћутао, што ниси показао шипак?" Мојша каже: "Учитељице, ако Бога нема, онда ја уопште не разумем, чему требамо да се деремо и коме да показујемо шипак. Али ако он ипак постој, да ли стварно морамо да кваримо односе?"

Рационално, зар не?






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 291 | 05.08.2013 , 4:22 PM

Ovi sto poricu Boga su gresnici pa se boje ako Bog postoji da ce goreti, a i sami u svojoj podsvesti znaju da Bog postoji no najlakse je reci nema Boga i gresiti,gresiti,raditi sta se prohte , umreti i nestati . No nije tako na zalost, na zalost  kazem jer  ni ja nisam cist, ali Bog zna kako ce i sta .

ED0 5








Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 292 | 05.08.2013 , 8:03 PM

Verujem u Boga,a za one koje u Njega ne veruju on i dalje veruje u njih








148
poruka na forumu
0 30



post # 293 | 02.09.2013 , 3:35 AM

Pijan (odgovorno tvrdim) - da! Znam ga lično...

...ne uključuj se u sitne prepirke
ruke i glasa
...osim ako tvoj dušmanin
traži dušu tvoga tela
...ili život tvoje duše;
tada ubij,
ako moraš;
i kada dođe vreme da umreš,
ne budi sebičan -
shvati to kao besplatno putovanje...










58
poruka na forumu
612 3547



post # 294 | 07.09.2013 , 10:44 AM

da ne objasnjavam......ja verujem!








1
poruka na forumu
0 0



post # 295 | 07.09.2013 , 10:29 PM

postoji u ljudskoj glavi..

Added (07.09.2013, 10:23 PM)
---------------------------------------------
postoji u ljudskoj glavi..

Added (07.09.2013, 10:29 PM)
---------------------------------------------
Postoji u ljudskoj glavi (razum)...Covjek je stvorio Boga,a Bog covjeka.Sve na svijetu ima svoga gospodara!


Vladislav Regojevic









54
poruka na forumu
13 52



post # 296 | 14.12.2013 , 7:14 PM

Naravno da verujem








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 297 | 14.12.2013 , 7:20 PM

Ne.









Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 298 | 24.12.2013 , 8:47 PM

Da.

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









547
poruka na forumu
46 1072



post # 299 | 24.12.2013 , 9:46 PM

Mislim da sam vec jednom odgovorio ovde ali mi mrsko trazit...
Ono ako postoji mogu da kazem da ima neki bolestan smisao za humor...a ako ne...onda nikom nista
Licno se drzim stavke "Ne bih rekao da postoji"


Poruku je menjao/la Hectore - Utorak, 24.12.2013, 9:48 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 300 | 24.12.2013 , 10:43 PM

Evo jedan zanimljiv tekst za sve ;)

Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče : ”Ja ne vjerujem da Bog postoji”.

”Zašto to kažete?” – upita ga mušterija.

”Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi?” – reče frizer – ”Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari”.

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vidje na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru: ”Znate šta? Frizeri ne postoje”.

”Kako možete to reći?” – upita iznenađeni frizer. ”Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

”Ne!” – viknu mušterija – ”Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čovjeka na ulici.”

”Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.” – reče frizer.

”Tačno”, potvrdi mušterija. ”Upravo tako!”

”Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NJEMU i kad od NJEGA ne traže pomoć … Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu”.


Poruku je menjao/la Moonchild - Utorak, 24.12.2013, 10:48 PM


Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: