Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?




Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 301 | 24.12.2013 , 11:00 PM

Quote Moonchild ()
Evo jedan zanimljiv tekst za sve Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se...
Objasnio si sve. I da dodam, nikada nije kasno da se vratite Bogu gresnici, Bog je milostiv.

ED0 5










191
poruka na forumu
11 89



post # 302 | 25.12.2013 , 4:37 AM

Quote Moonchild ()
Evo jedan zanimljiv tekst za sve Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče : ”Ja ne vjerujem da Bog postoji”.

”Zašto to kažete?” – upita ga mušterija.

”Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi?” – reče frizer – ”Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari”.

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vidje na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru: ”Znate šta? Frizeri ne postoje”.

”Kako možete to reći?” – upita iznenađeni frizer. ”Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

”Ne!” – viknu mušterija – ”Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čovjeka na ulici.”

”Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.” – reče frizer.

”Tačno”, potvrdi mušterija. ”Upravo tako!”

”Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NJEMU i kad od NJEGA ne traže pomoć … Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu”.


Sto znaci da je bog psihopata koja pusta ljude da pate ako ne traze pomoc od njega. (da dodam da je bog svemoguc i voli sve ljude jednako)


Poruku je menjao/la neko1902 - Sreda, 25.12.2013, 4:40 AM

"one man's fun is another's hell"









547
poruka na forumu
46 1072



post # 303 | 25.12.2013 , 8:24 AM

Moonchild,
Jel si ti svestan koliko beba i male dece koja jos neznaju ni kako se zovu su pomrla i koja su tesko bolestna i cekaju dan kada ce da umru...kako to se da njih pogodi...oni bi trebalo da su najcistije duse od svih nas
Oni nemogu ici k njemu...a ovamo puni zatvori ubica i razno raznih manijaka koji u zivotu nista nikad uradili i koji ce jedinu dobru stvar uradit na dan kada budu napustili ovaj nas svet a koliko ih jos ima koji su napolju i zive dobrim i normalnim zivotom
Nagledao sam se vernika...muslimana mnogo...ali dosta i srba pa i nekih ateista koji su napaceni zalosni i jos fali samo da im taj bog baci jedan kamen u glavu da ih pobije da bi im bilo lakse...
Stari ljudi koji sede pred dzamije i crkve zvokcu zubima od hladnoce i prose...nisu to neki ulicari vec neke od njih znam...deca im pomrla i njima se vek oduzio...pa nemaju ni kuceta ni maceta da ih pogleda a pod stare dane nemaju hleba da jedu pa ih sramota nece glavu da podignu...ono nema ni narod pa iako bi hteo nemas dinara u dzepu da im bacis a oko srca ti se nesto stegne...
Jesu li ona deca tamo po onim zemljama kriva nesto? po 2-5 godina...pomre ih na hiljade zbog zemljotresa tsunamia i ostalih prirodnih nepogoda koje su jako ceste u tim krajevima...
Nemoj da me neko pogresno svati...treba verovati...dobro je verovati...dobri su ljudi oni koji veruju uglavnom...ali necemo se nekim pricama i "cudima" dokazivati da'l ga ima i'l ga nema...
Ako ce mo pricama i bajkama da se ubedjujemo...onda mnogo je vise horora na ovoj nasoj zemlji nego cuda
Kao sto sam u proslom postu rekao...Ako postoji onda mu nesto mu nisu sve ovce na broju


Poruku je menjao/la Hectore - Sreda, 25.12.2013, 8:34 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 304 | 25.12.2013 , 12:24 PM

Grupa prijatelja koji su bili pijani ušli su u njihov automobil.Prije no što su ušli majka jednog od njih je rekla:
“Neka Bog bude sa vama!”
Mladić sljedbenik ovozemaljskih prohtjeva ismijavao je njegovu majku i rekao: “Mi nemamo mjesta u automobilu za Boga, ako dopusti pustimo ga u prtljažnik!”
Nakon nekoliko sati došla vijest do majke da je njen sin doživio nesreću ,niko od putnika nije ostao živ. Ali, postoji nešto čudno što se dogodilo, vozilo je bilo u jednom komadu, cijeli njegov prednji dio je bio slomljen, osim prtljažnika. Ono što je iznenadilo većinu prisutnih koji su otišli izvući tijela bio je da su u prtljažniku automobila pronašli kutiju jaja iz kojih nije bilo slomljeno niti jedno jaje.

Mislim da je glupost diskutovati o tome da li postoji ili ne ... :) naravno da postoji.. nisam vjerski opredjeljenja ni prema jednoj vjeri al vjerujem u Boga koji je isti za sve , i to mi je dovoljno.. I toliko je dokaza u Bibliji, Kur' anu , samo kad bi ovi nevjernici malo bolje znaci citati i protumačiti neke stvari.. Ili jednostavno pogledajte oko sebe , sve ovo nije moglo nastati tek tako...

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









411
poruka na forumu
326 425



post # 305 | 25.12.2013 , 2:02 PM

pa automobil se zakucao prednjim delom, sto bi gepek bio ostecen. veca bi fantazija bila da se on slomio, nego sto je ostao citav.

Quote Bosankaaa ()
Prije no što su ušli majka jednog od njih je rekla: “Neka Bog bude sa vama
i bog je nju cuo, a ne cuje nevinu decu koja ginu? ako je toliko dobar, i ako se hrist zrtvovao zbog nas, i ako nam je svima u startu oprosteno, zasto im je dopustio da umru??








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 306 | 25.12.2013 , 4:02 PM

Quote neko1902 ()
Sto znaci da je bog psihopata koja pusta ljude da pate ako ne traze pomoc od njega. (da dodam da je bog svemoguc i voli sve ljude jednako)

Zašto bi ti Bog pomogao ako ti ni ne veruješ u Njega i ne ideš ka Njemu?!A gde je sve ostalo da ne govorim...

Quote Hectore ()
Moonchild, Jel si ti svestan koliko beba i male dece koja jos neznaju ni kako se zovu su pomrla i koja su tesko bolestna i cekaju dan kada ce da umru...kako to se da njih pogodi...oni bi trebalo da su najcistije duse od svih nas
Oni nemogu ici k njemu...a ovamo puni zatvori ubica i razno raznih manijaka koji u zivotu nista nikad uradili i koji ce jedinu dobru stvar uradit na dan kada budu napustili ovaj nas svet a koliko ih jos ima koji su napolju i zive dobrim i normalnim zivotom

Ne znam da li ti je poznata priča o gradovima Sodomi i Gomori.

Sodoma i Gomora su biblijski gradovi greha i poroka koje je Gospod Bog spalio i satro sa lica zemlje zajedno sa svim njenim stanovnicima, izuzev pravednog Lota i njegove porodice. Gnev Božiji je nastupio protiv bezbožnih stanovnika grada zbog dubokog greha, homoseksualizma, orgijanja, seksualne neobuzdanosti, nasilja i poročnog života. Gospod je na molbe Avrama bio spreman da oprosti gradovima ako u njima nadje makar 10 pravednih ljudi, ali ih nije našao, osim Lota.

Priča o propasti Sodome i Gomore je upozorenje ljudima šta se dešava kada greh i grešan život prevladaju u društvu, kada ljudi sebi dopuste neobuzdane slobode, da im je sve dozvoljeno i da se ničega ne stide.

E sad, verovatno se pitaš kakve to veze ima sa decom koja nizašta nisu kriva.

Moje misljenje je da Bog vidi celu sliku svog zivota na zemlji (jer ako je Bog to je i logicno).
Primer su ti gradovi Sodoma i Gomora,verovatno je i tu bilo male dece koja nizasta nisu kriva zar ne?
Ali tim gradovima je vladao greh kao sto vlada i sada svuda u svetu,negde manje a negde vise.
Takodje, ta deca koja su nevina, zar ne mislis da bi i ona vremenom postala isto toliko gresna ako ne i vise kao i njihovi roditelji ili ljudi iz njihovog okruzenja?

Mislim da ces se sloziti samnom da ako postoji Bog, postoji i Raj i Pakao.
A ako je tako ta deca koja su bila nevina ce biti u Raju i tamo ce ziveti vecni zivot a ostali gresnici ce goreti u Paklu.

Zar i sada mislis da Bog ima bolesni smisao za humor?Mislim da su to mnogo teske reci za obicnog gresnog coveka kao sto smo ti i ja.Ko smo mi da dovodimo u pitanje Njegova dela?Nismo vredni ni cipele da mu obrisemo (ako ih nosi  lol ).To sto ti je dato da razmisljas i rezonujes sta je dobro a sta nije ne znaci da si uvek u pravu i da razumes sve.Sve ovo je samo moje misljenje, mozda gresim u vezi svega a mozda i ipak ne. ;)

Quote Hectore ()
necemo se nekim pricama i "cudima" dokazivati da'l ga ima i'l ga nema... Ako ce mo pricama i bajkama da se ubedjujemo...onda mnogo je vise horora na ovoj nasoj zemlji nego cuda
Kao sto sam u proslom postu rekao...Ako postoji onda mu nesto mu nisu sve ovce na broju

Ja mislim da si ti dosta pametan covek da bi razmisljao tako.Vec sam napomenuo da lepo pises i razmisljas u vise tema na koje si odgovarao.Zato malo bolje razmisli, (Ne kazem ja, mozda si ti u pravu ali ipak razmisli jos jednom) zar mislis da ako postoji Bog, da bi dopustio tek tako da ljude koje je On stvorio po sopstvenom liku i ljude koje voli, tek tako pate bez razloga?

Ne zaboravi da je On poslao na zemlju svog jedinog sina da se muci i pati i da umre dok mu se svi rugaju, a zasto?Jer nas ne voli?!


I ja koji verujem u Njega pa nekad posumnjam, gresim i udaljavam se od Boga, cudim se kako moze tako da dopusta neke stvari a onda shvatim da i ja iako verujem u Njega ne radim nista posebno osim sto mu se molim svako vece.Udaljavam se od njega, evo nikada nisam isao da se pricestim iako idem u crkvu s vremena na vreme.Zato hocu to da promenim i da se priblizim Bogu jer danas je sve vise drugih nebitnih stvari kojima smo zaokupljeni i zaboravljamo Boga.

I da, zar ne mislite da u zivotu ima nesto vise od samog zivota i smrti?

Zivis, umres i to je to? E pa ja ne mislim tako.








191
poruka na forumu
11 89



post # 307 | 25.12.2013 , 5:12 PM

Quote Moonchild ()
Zašto bi ti Bog pomogao ako ti ni ne veruješ u Njega i ne ideš ka Njemu?!A gde je sve ostalo da ne govorim...

Da bog je usamljeno djete koje trazi paznju i zato nas je storio da mu budemo kucni ljubimci i ako mu ne dajemo dovoljno paznje on nas izbaci iz kuce ili jos gore ostavi nas da patimo citavu vjecnos.
Zakljucak: Bog je manijak

Quote Moonchild ()
Sodoma i Gomora su biblijski gradovi greha i poroka koje je Gospod Bog spalio i satro sa lica zemlje zajedno sa svim njenim stanovnicima, izuzev pravednog Lota i njegove porodice. Gnev Božiji je nastupio protiv bezbožnih stanovnika grada zbog dubokog greha, homoseksualizma, orgijanja, seksualne neobuzdanosti, nasilja i poročnog života. Gospod je na molbe Avrama bio spreman da oprosti gradovima ako u njima nadje makar 10 pravednih ljudi, ali ih nije našao, osim Lota.

E kad vec si citao bibliu sigurno si primjetio da je bog potopio svjet, spaio sodomu i gomoru i jos mnogo toga ali on je dobar a djavo je los i ako nije ubio nikoga jel tako?


Poruku je menjao/la neko1902 - Sreda, 25.12.2013, 5:22 PM

"one man's fun is another's hell"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 308 | 25.12.2013 , 5:33 PM

Quote neko1902 ()
Da bog je usamljeno djete koje trazi paznju i zato nas je storio da mu budemo kucni ljubimci i ako mu ne dajemo dovoljno paznje on nas izbaci iz kuce ili jos gore ostavi nas da patimo citavu vjecnos. Zakljucak: Bog je manijak

Znas sta Bog trazi od nas ako si citao Bibliju, a tvoje "zakljucke" ne bih da komentarisem.

Quote neko1902 ()
E kad vec si citao bibliu sigurno si primjetio da je bog potopio svjet, spaio sodomu i gomoru i jos mnogo toga ali on je dobar a djavo je los i ako nije ubio nikoga jel tako?

Bog jeste dobar, i ti ako si citao Bibliju znas zasto se sve to desavalo ;) i ko kaze da Djavo nikoga nije ubio?Vidi se da nemas pojma o cemu govoris.

Ne bih da se raspravljam sa tobom, samo sam izneo svoje misljenje.








191
poruka na forumu
11 89



post # 309 | 25.12.2013 , 6:29 PM

Quote Moonchild ()
Bog jeste dobar, i ti ako si citao Bibliju znas zasto se sve to desavalo i ko kaze da Djavo nikoga nije ubio?Vidi se da nemas pojma o cemu govoris.

ok daj mi jedan konkretan odgovor gdje je djavo ucino lose djelo

"one man's fun is another's hell"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 310 | 25.12.2013 , 6:36 PM

Quote neko1902 ()
ok daj mi jedan konkretan odgovor gdje je djavo ucino lose djelo

Za pocetak dovoljno je sto je naveo Adama i Evu da jedu sa Drveta poznanja dobra i zla i time ih prevari i osudi sve ljude na smrt.

Ne znam sto trazis odgovore od mene kada sve imas u Bibliji. :)








191
poruka na forumu
11 89



post # 311 | 25.12.2013 , 7:05 PM

Quote Moonchild ()
Za pocetak dovoljno je sto je naveo Adama i Evu da jedu sa Drveta poznanja dobra i zla i time ih prevari i osudi sve ljude na smrt.
 haha da ali je bog napravio jabuku koja je oduzela ljudima besmrtnos tako da djavo nije sam kriv.
Zakljucak: Bog i djavo su jednako krivi za sva zla dela na svjetu.

Quote Moonchild ()
Za pocetak dovoljno je sto je naveo Adama i Evu da jedu sa Drveta poznanja dobra i zla i time ih prevari i osudi sve ljude na smrt. Ne znam sto trazis odgovore od mene kada sve imas u Bibliji.


nemas nikakav odgovor u bibliji mozes samo da prhvatis tu ludost ili ne


Poruku je menjao/la neko1902 - Sreda, 25.12.2013, 7:06 PM

"one man's fun is another's hell"









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 312 | 26.12.2013 , 0:57 AM

Quote neko1902 ()
haha da ali je bog napravio jabuku koja je oduzela ljudima besmrtnos tako da djavo nije sam kriv. Zakljucak: Bog i djavo su jednako krivi za sva zla dela na svjetu.

Kao prvo, Bog nije napravio samo jabuku vec celo Drvo poznanja dobra i zla i dao im je sve sto je bilo u Rajskom Vrtu i od njih trazio samo da ne jedu sa tog drveta jer ce sigurno umreti, to je takodje trebao da bude dokaz njihove vernosti prema Bogu ali prvo je Eva poslusala zmiju (Djavola) pa onda navela i Adama da uradi isto i iz njihove neposlusnosti prema Bogu, oduzeta im je besmrtnost i zivot u Raju.

Mislim da je ovde sve jasno ;)

I imas u Bibliji sve, samo ako si spreman to da prihvatis i da verujes.

Takodje ne bih vise da odg na tvoje postove jer vidim da nema svrhe, tako da  pozdravljam te  cao








547
poruka na forumu
46 1072



post # 313 | 26.12.2013 , 2:33 PM

Moonchild...ja ne pisem ono sto mislim da ce se nekom drugom svideti niti da bih nekome isao po volji...to je prvo sto zelim reci...nekako me to pecnulo pa sam morao da ti odgovorim...a sada da ti malo srusim te price nevezano za Boga

1-Sodoma i Gomora su "biblijski gradovi" i oni ne postoje niti su nekad postojali niti ima zapisa da su oni nekad postojali osim u bibliji...
Cak i da jesu postojali...kakve su to oni grehe mogli da urade koje mi dan danas ne radimo...sve nam  se svelo na pare i sex...a o ostalim stvarima da ne govorim...
2-Adam i Eva kao i Noj i njegova barka...takodje su mitski likovi...a kad neko veruje u to malo se zapitam da li sam ja ili ta osoba koja u to veruje ona koja bi trebala malo "bolje da razmisli" (da sad malo ja tebe peckam)

Kao prvo evo ja ovako koji nemam veze cu malo da gadjam logikom na ovu tezu...
Ako su svi ljudi nastali od Adama i Eve...znaci da su braca i sestre morali da spavaju zajedno i da imaju decu kako bi napravili jos ljudi...sto znaci da je to moralo da se nastavi generacijama i generacija...sto cini sve ljude na ovoj planeti nasim rodjacima...
Druga stvar u vezi ovog...koliko ja znam takva sexualna veza ili bilo kakva ljubavna veza izmedju bliznjih rodjaka ne samo da je FUJ nego je i strogo zabranje religijom tacnije svim religijama koje ja znam...
Treca stvar u vezi ovog...ako su svi nastali od jednog coveka i zene...znaci da bi svi bili crnci ili belci ili mozda azijati ili sta ja znam vec...jer nemozemo da kazemo da su belci evoluirali u crnce ili obrnuto...
Cetvrta stvar oko ovog...Adam i Eva bi morali da su stvoreni na istom mestu kako bi mogli da "proizvedu vise ljudi" sto znaci da nebi imali sanse da se razmnoze toliko da stignu do "Afrike Artika i Antartika" iz jednog prostog razloga...neverujem da su mogli da preprivlaju okeanom na jednom drvetu...kad je Magelanu trebalo vise od par godina da stigne od jednog kontinetna na drugi i to sa mnogo brodova od kojih je u stvari stiglo samo 3 nesto mi ne deluje logicno ovo da su plivali na drvetu pa da se tamo nasele...a i da su se naselili nisu mogli da pocrne
Sto se tice Noja i njegove barke...to je samo smesno...na jednom brodu je stalo od svake vrste po 2 vide malo u Bibliji kolika je ta barka...koliko ja znam tamo ima to tacno negde da stoji koliko je duzina sirina visina i ostale brojke...a postoje milijarde vrsta samo insekata da ne govorim o drugim zivotinjama onda to uporedi i razmisli onako dal bi to sve moglo da se stane na barci...cek jel jos uvek ja to ne razmisljam dobro ili mi se ove cifre malo cine ogromnim? a da ne pominjem da je stari Noj i njegova stara zena trebali ponovo da pocnu sa izgradnjom ljudske populacije koja je onako nestala u vodi...

Toliko i tim mitovima u cudesima...e sad ako hoces samnom da diskutujes ja zelim da mi das cinjenice i istorijske dokaze na nesto sto tvrdis...a te mitove i pricice sto prepreicavaju bake i deke kao i sto su pisali ljudi koji su za sve neobjasnjive stvari ubacivali boga i veru to niko ko imalo razmisli bolje nemoze da prihvati...da ne spominjem da su u kasnijem dobu nakon sto su i "Kur'an i Biblija" napisani ljudi spalili coveka koji je govorio "Ipak se Okrece" sto je bilo u suprotno na njihovu tvrdnju da je zemlja jedna velika ploca i ako budes plovio okeanom dovoljno daleko mozes da padnes s nje kao sa stola...
Hvala tebi prijatelju sto se ti sekiras za nacin mojeg razmisljanja...ali ja se drzim logike,cinjenica i dokaza a ko zeli da neko drugi razmislja umesto njih i da pored otvorenih oci i zdravog razuma ne vidi nesto sto je tacno ispred njega...ja protiv toga nemam nista protiv...uvek mozes samo da verujes


Poruku je menjao/la Hectore - Cetvrtak, 26.12.2013, 2:51 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 314 | 26.12.2013 , 2:56 PM

Kad se vec hvatate biblije ko je citao zna da u njoj ima i ono da treba da se ubije svako ko: ne daje priloge crkvi, nije obrezan, uvredi majku ili oca svoga i jos dosta takvih stvari ( znaci da pobijemo jedno 90% populacije ) ako treba mogu tacno da nadjem koji su to odlomci mada ko je citao treba da zna.

Inace napisao sam ceo sastav u postu al sam izbrisao, da nekog stvarno zanima ta tema malo bi citao vam biblije i shvatio neke stvari da ne pricam da biblija sama sebe pobija u XXXX slucajeva, ali ovo je mrtva rasprava niko nikad nece ovog drugog ubediti u suprotno pa se ne vredi ni upustati u nju. :)

Evo nesto zanimljivo da se pogleda na tu temu a i ovo je samo vrh ledenog brega ( preskocite na 11:40):



Poruku je menjao/la Davor - Cetvrtak, 26.12.2013, 3:03 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 315 | 26.12.2013 , 4:08 PM

Quote Hectore ()
Moonchild...ja ne pisem ono sto mislim da ce se nekom drugom svideti niti da bih nekome isao po volji...to je prvo sto zelim reci...nekako me to pecnulo pa sam morao da ti odgovorim...

Ja to nisam ni rekao tako da ne razumem sta te je to "pecnulo".

Quote Hectore ()
1-Sodoma i Gomora su "biblijski gradovi" i oni ne postoje niti su nekad postojali niti ima zapisa da su oni nekad postojali osim u bibliji... Cak i da jesu postojali...kakve su to oni grehe mogli da urade koje mi dan danas ne radimo...sve nam  se svelo na pare i sex...a o ostalim stvarima da ne govorim...
2-Adam i Eva kao i Noj i njegova barka...takodje su mitski likovi...a kad neko veruje u to malo se zapitam da li sam ja ili ta osoba koja u to veruje ona koja bi trebala malo "bolje da razmisli" (da sad malo ja tebe peckam)

Pod br. 1) Kao sto ni ja nemam dokaz da su Sodoma i Gomora postojali (a kako bih ga inace i imao kada su ti gradovi zbrisani sa lica zemlje) isto tako ni ti ne mozes da dokazes da nisu.Mislim da je taj zapis u Bibliji sasvim dovoljan dokaz ako verujes u ono sto je zapisano a ako ne dzabe onda ti i ja diskutujemo o svemu ovome kada ne verujes ni jednu rec iz Biblije.Sto se tice ondasnjih grehova, verujem da nisu nista drugaciji nego sto su i sada samo sto ih ima mnogo vise.Ista prica za Adama i Evu i Nojevu barku kao i za Sodomu i Gomoru.

Ne znam sta ti znaci to "peckanje"?Nisam ti rekao da malo bolje razmislis iz neke lose namere ili da te "pecnem"(kako smesan izraz  lol ) vec samo iz razloga sto mislim da gresis i da ako mozes da imas barem malo vere mozes da promenis misljenje.(ali vidim da ce to tesko da se desi)

Quote Hectore ()
Kao prvo evo ja ovako koji nemam veze cu malo da gadjam logikom na ovu tezu... Ako su svi ljudi nastali od Adama i Eve...znaci da su braca i sestre morali da spavaju zajedno i da imaju decu kako bi napravili jos ljudi...sto znaci da je to moralo da se nastavi generacijama i generacija...sto cini sve ljude na ovoj planeti nasim rodjacima...
Druga stvar u vezi ovog...koliko ja znam takva sexualna veza ili bilo kakva ljubavna veza izmedju bliznjih rodjaka ne samo da je FUJ nego je i strogo zabranje religijom tacnije svim religijama koje ja znam...
Treca stvar u vezi ovog...ako su svi nastali od jednog coveka i zene...znaci da bi svi bili crnci ili belci ili mozda azijati ili sta ja znam vec...jer nemozemo da kazemo da su belci evoluirali u crnce ili obrnuto...
Cetvrta stvar oko ovog...Adam i Eva bi morali da su stvoreni na istom mestu kako bi mogli da "proizvedu vise ljudi" sto znaci da nebi imali sanse da se razmnoze toliko da stignu do "Afrike Artika i Antartika" iz jednog prostog razloga...neverujem da su mogli da preprivlaju okeanom na jednom drvetu...kad je Magelanu trebalo vise od par godina da stigne od jednog kontinetna na drugi i to sa mnogo brodova od kojih je u stvari stiglo samo 3 nesto mi ne deluje logicno ovo da su plivali na drvetu pa da se tamo nasele...a i da su se naselili nisu mogli da pocrne
Sto se tice Noja i njegove barke...to je samo smesno...na jednom brodu je stalo od svake vrste po 2 vide malo u Bibliji kolika je ta barka...koliko ja znam tamo ima to tacno negde da stoji koliko je duzina sirina visina i ostale brojke...a postoje milijarde vrsta samo insekata da ne govorim o drugim zivotinjama onda to uporedi i razmisli onako dal bi to sve moglo da se stane na barci...cek jel jos uvek ja to ne razmisljam dobro ili mi se ove cifre malo cine ogromnim? a da ne pominjem da je stari Noj i njegova stara zena trebali ponovo da pocnu sa izgradnjom ljudske populacije koja je onako nestala u vodi...


Nigde u Bibliji (bar mi se tako cini iako jos uvek nisam procitao celu)
ne pise da su Adam i Eva jedini stvoreni, vec da je Adam prvi covek i Eva prva zena sto ne znaci da nije bilo jos drugih ljudi koje je Bog kasnije stvorio.Previse nagadjas jer ni sami ne znamo mnoge stvari iz tog doba.

Primecujem po mnogim forumima da se mnogo pitanja postavlja o Nojevoj barci.Da li je bila dovoljno velika, napravljena je samo od drveta, kako je izdrzala sve te zivotinje... bla bla bla itd... ali ok posto vi ljudi samo trazite logiku i dokaze a nemate ni malo vere, reci mi kojom logikom ces mi objasniti kako je Isus radio cudesa koje je radio?Ili je i to naravno bajka i mit?Ili ces reci pa On je Boziji sin?A takodje zaboravljas da je Bog rekao Noju kako da gradi barku.Ja mislim da On ne moze da pogresi. :) A nevernika ce uvek biti i onih koji traze samo dokaze bez i malo vere.

Quote Hectore ()
Toliko i tim mitovima u cudesima...e sad ako hoces samnom da diskutujes ja zelim da mi das cinjenice i istorijske dokaze na nesto sto tvrdis...a te mitove i pricice sto prepreicavaju bake i deke kao i sto su pisali ljudi koji su za sve neobjasnjive stvari ubacivali boga i veru to niko ko imalo razmisli bolje nemoze da prihvati...da ne spominjem da su u kasnijem dobu nakon sto su i "Kur'an i Biblija" napisani ljudi spalili coveka koji je govorio "Ipak se Okrece" sto je bilo u suprotno na njihovu tvrdnju da je zemlja jedna velika ploca i ako budes plovio okeanom dovoljno daleko mozes da padnes s nje kao sa stola... Hvala tebi prijatelju sto se ti sekiras za nacin mojeg razmisljanja...ali ja se drzim logike,cinjenica i dokaza a ko zeli da neko drugi razmislja umesto njih i da pored otvorenih oci i zdravog razuma ne vidi nesto sto je tacno ispred njega...ja protiv toga nemam nista protiv...uvek mozes samo da verujes

Evo ti cista logika koje se ti i slicni tebi toliko pridrzavate, mnoge stvari mi ljudi ne bismo znali da postoje i da su moguce da ih naucnici ili drugi ljudi nisu otkrili.A da ih nisu otkrili ti bi rekao to je nemoguce,to su bajke, daj mi dokaze i istorijske cinjenice :) E moj druze, pojma mi nemamo sta je sve moguce.Najlakse je biti sumnjicav i traziti dokaze ali sta ako neke stvari mi ne mozemo tako lako dokazati i razumeti?To ne znaci da ih nema i da ne postoje.Ne znam sta hoces da kazes u vezi toga sto su spalili Galilea?Covek je bio u pravu a bolesnici su ga spalili a to sto oni pricaju jedno a nemaju veze to je nesto sasvim drugo i to nema nikakve veze sa Biblijom vec sa njima samima.

Prijatelju, ti imas pravo da verujes u sta god zelis, trazi dokaze i cinjenice i sta god hoces, ja ti samo kao prijatelju kazem da imas malo vise vere u neke stvari kojima uporno trazis objasnjenja.

Ja mozda nemam odgovore na sva tvoja pitanja ali Bog ih sigurno ima.

Ako nesto ne mozes da vidis, napipas i osetis, cujes itd. ne znaci da to ne postoji.

Added (26.12.2013, 3:08 PM)
---------------------------------------------

Quote Davor ()
Kad se vec hvatate biblije ko je citao zna da u njoj ima i ono da treba da se ubije svako ko: ne daje priloge crkvi, nije obrezan, uvredi majku ili oca svoga i jos dosta takvih stvari ( znaci da pobijemo jedno 90% populacije ) ako treba mogu tacno da nadjem koji su to odlomci mada ko je citao treba da zna.

Ja bih stvarno voleo da mi pronadjes te odlomke ako ti nije problem. :)

A taj video koji sam odmah stavio na 11:40 cim sam video kako se rugaju Bogu odmah sam ga iskljucio tako da nadam se da ces me razumeti sto ga nisam pogledao.


Poruku je menjao/la Moonchild - Cetvrtak, 26.12.2013, 4:04 PM








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 316 | 26.12.2013 , 4:29 PM

Moonchild, evo ispod svakog razloga pise koji je odlomak iz biblije, i to sad sasvim slucajno naleteo na video i ispalo da ih ima vise nego sto sam mislio:



Inace ako ti smeta "ruganje" ( koje je inace tacno ono sto je pokazano i gledamo to svaki dan ) u videu iznad preskoci na 13:50 kad krece ozbiljno da objasnjava i pogledaj samo koliko se je prica o Isusu itd ponovila pre njega.

A tek crkva i njena manipulacija kroz vekove je druga prica al nema veze s temom pa cu da preskocim.

Uglavnom dao sam ti snimak ako imas bibliju slobodno proveri ili potrazi online verziju na netu, vise se necu oglasavati posto nema potrebe. :)


Poruku je menjao/la Davor - Cetvrtak, 26.12.2013, 4:33 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









621
poruka na forumu
382 3516



post # 317 | 26.12.2013 , 4:44 PM

Quote Davor ()
Inace ako ti smeta "ruganje" ( koje je inace tacno ono sto je pokazano i gledamo to svaki dan ) u videu iznad preskoci na 13:50 kad krece ozbiljno da objasnjava i pogledaj samo koliko se je prica o Isusu itd ponovila pre njega. A tek crkva i njena manipulacija kroz vekove je druga prica al nema veze s temom pa cu da preskocim.

Uglavnom dao sam ti snimak ako imas bibliju slobodno proveri ili potrazi online verziju na netu, vise se necu oglasavati posto nema potrebe.

hahahahaha kako sam se lepo nasmejao za upraznjavanje seksa tokom menstruacije hahahahahahaha
Jao suze mi idu :D haha Zapamtite samo jedno, bibliju nije pisao "Bog" nego ljudi :)

Pitaj bez pitanja da li smes nesto da me pitas :)









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 318 | 26.12.2013 , 4:48 PM

A nisam ni ja znao dok nisam sad pogledao video eto nesto novo a sad bar znam kako da izvucem slobodnu subotu, a inace pisali je ljudi par stotina godina nakon Hrista. A kako u opisu videa na youtube pise Bog kao svemocno i vrhovno bice nije imao drugog posla nego da se bavi s ovim pitanjima ( prilozi za crkvu, menstruacije, svaleranje itd ). :D


Poruku je menjao/la Davor - Cetvrtak, 26.12.2013, 4:53 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 319 | 26.12.2013 , 5:11 PM

Haha pisete nesto na pamet. Kako nema dokaza za Sodomu i Gomoru. Pa imate internet, ako znate da pronadjete porno film onda cete znati i nesto korisno da nadjete i naucite. Evo samo jedan od sajtova koji imaju dokaze link ali nevernicima ce sve to biti malo. Dokazi su svuda oko nas, nekome ipak vise odgovara da se pravi slep.
Quote Hectore ()
Treca stvar u vezi ovog...ako su svi nastali od jednog coveka i zene...znaci da bi svi bili crnci ili belci ili mozda azijati ili sta ja znam vec...jer nemozemo da kazemo da su belci evoluirali u crnce ili obrnuto...

Quote
Bog je naredio Melecima da skupe pregršt crne, bijele i crvene zemlje, te svih boja između, zajedno sa mekom i tvrdom. Zatim je ovoj smjesi Bog dodao vode iz Dženneta/Raja, i od te smješe nastao je Adem/Adam. Ova raznobojna zemlja u simboličkom značenju predstavlja sve rase na zemlji, skupljene u prvom čovjeku.
Quote Hectore ()
Sto se tice Noja i njegove barke...to je samo smesno...na jednom brodu je stalo od svake vrste po 2 vide malo u Bibliji kolika je ta barka...koliko ja znam tamo ima to tacno negde da stoji koliko je duzina sirina visina i ostale brojke...a postoje milijarde vrsta samo insekata da ne govorim o drugim zivotinjama onda to uporedi i razmisli onako dal bi to sve moglo da se stane na barci.a da ne pominjem da je stari Noj i njegova stara zena trebali ponovo da pocnu sa izgradnjom ljudske populacije koja je onako nestala u vodi... ..


Quote
"I mi smo poslali Nuha njegovom narodu, pa je među njima ostao hiljadu, manje pedeset godina, pa ih je zadesio potop dok su činili nasilje" (Kur'an, El-Ankebut,14-15).
Nakon što je Bog poslao Nuha, da opominje svoj narod da se klone loših djela i nasilja jednih prema drugima, i da se klone Politeizma i da se vrate obožavanju jednog Boga, kaže se da je bezuspješno to radio 950 godina (po islamskom vjerovanju prijašnji narodi su bili viši i duže su živjeli nego moderni čovjek).
Nakon toga dolazi naredba Nuhu da gradi lađu u koju će dovesti po par od svake životinje. On i malobrojna zajednica vjernika (72 muškarca i žene) počinje taj veliki projekat.
"I on je pravio lađu, kad god bi kraj njega prolazile glavešine naroda njegovog, izrugivali bi mu se'" (Kur'an, Hud, 36).
Ibn Abbas kaže da je lađa bila duga hiljadu i dvije stotine aršina (1 aršin je 68 cm), široka šest stotina aršina. Imala je tri sprata a sa gornje strane je bila zaštićena pokrivačem.
"Pa smo nebeska vrata otvorili vodi koja je neprekidno lila, i učinili da iz zemlje provru izvori, pa su se vode sastale, kako je bilo i određeno. A njega smo na lađi nosili, od dasaka i klinaca". (Kur'an, El-Kamer, 10-13).
Imam Malik navodi predaju da je u to doba" sva zemlja bila naseljena i da je svaki komadić zemlje imao svoga vlasnika", da se voda podigla 15 aršina iznad najvišlje planine na Zemlji.
Navodi se u predajama također da Nuhov sin Jam (Kenan) je također potopljen, i da nije vjerovao ocu. Nakon putovanja od 150 dana (Katade) lađa je pristala na brdu El-Džudijj.
Vjeruje se da je to planina Ararat u Turskoj.
Citirao sam Kur'an jer sam musliman. Verujem da i Bibliji pise tako..U buduce citajte i pisite, niko se nije rodio naucen.


Poruku je menjao/la Ed05 - Cetvrtak, 26.12.2013, 5:17 PM

ED0 5










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 320 | 26.12.2013 , 5:23 PM

Quote Davor ()
Moonchild, evo ispod svakog razloga pise koji je odlomak iz biblije, i to sad sasvim slucajno naleteo na video i ispalo da ih ima vise nego sto sam mislio:

Proverio sam neke stvari i ispostavilo se da se vecina podudara sa videom,inace gledao sam online.

Ovo za ne davanja priloga Bogu nije tacno jer stoji:

  • 1. Jošte reče Gospod Mojsiju govoreći:
  • 2. Kaži Aronu i sinovima njegovijem i svijem sinovima Izrailjevim, i reci im: ovo je zapovjedio Gospod govoreći:
  • 3. Ko god od doma Izrailjeva zakolje vola ili jagnje ili kozu u okolu, ili ko god zakolje izvan okola,
  • 4. A ne dovede na vrata šatora od sastanka, da prinese prinos Gospodu pred šatorom Gospodnjim, kriv je za krv,zato da se istrijebi onaj čovjek iz naroda svojega.


Ovo ko udari coveka pa taj umre,pretpostavljam da se misli ako neko nekoga udarcem ubije da mu se isto uradi.

I ovo, vidi lice Gospoda...nije tacno.

Ima tu jos par stvari koje nisu bas potpuno precizne ali me mrzi da dalje istrazujem,nisam nista jeo ceo dan  lol ali uglavnom je sve ostalo tacno,valjda...posto nisam nista detaljno proveravao.

Naravno ne slazem se sa vecinom stvari, neke su mi bas glupe, realno :) pa mi je malo cudno da je sve to zapisano tj izreceno od Boga.Verujem da nije sve bas tako ali nesto mozda jeste.

Jednom prilikom ako budem u mogucnosti cu pokusati sve detaljno da proverim posto me bas zaintrigiralo pa ako uspem, javljam se.

Evo i da dodam, upravo sam pogledao ceo video onaj duzi od 2 sata.  lol Veoma je zanimljiv i kontroverzan i preporucio bih svima da ga pogledaju.E sad kada pogledate ovakav video koji se "kosi" sa svime sto ste ikada verovali onda se zapitate pa jbte sta je ovde istina  lol Sad mi dodje da istrazujem Grcku,Egipatsku (itd.) mitologiju jer mi je potrebno da budem siguran u neke stvari koje sam video na klipu. A koliko sam tvrdoglav mozda bas to i uradim  lele E Davore Davore, sta mi uradi...  :D Mene zanima u sta ti sada verujes posle svega toga?
Jer ok i da prihvatim neke stvari, jednostavno ne verujem da smo potekli od neke evolucije ili od majmuna.
Ne znam koliko su tacne informacije iz klipa i koliko mogu da im verujem pa me to goni na dalje istrazivanje a da bih sve to poverio potrebno je dosta dosta vremena a mozda ni tada ne bih uspeo...

Davore, zanima me tvoje misljenje o svemu tome tako da ocekujem opsiran odgovor. :)

I da dodam, ovo ne menja moje misljenje i ono u sta ja verujem ali svakako golica moju mastu...


Poruku je menjao/la Moonchild - Cetvrtak, 26.12.2013, 10:37 PM


Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: