Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Da li postoji Bog?




Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 261 | 03.05.2013 , 1:18 PM

NE








411
poruka na forumu
326 425



post # 262 | 05.05.2013 , 3:59 AM

Moonchild007  ne vidim u cemu se me ispravio, osim sto si odgovorio na pitanje...








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 263 | 05.05.2013 , 12:13 PM

Quote (Kokiko92)
odgovor na ovo pitanje je po mom misljenju razlog zasto nikada necemo moci da ubedimo vernike da bog ne postoji.
;)








363
poruka na forumu
65 485



post # 264 | 05.05.2013 , 4:47 PM

Ne verujem, ali ne tvrdim da nema male ali male šanse da Bog postoji. Po mom mišljenju ljudima je jednostavno potreban neko/nešto da veruju u to kad im je teško a nemaju nikog drugog.

I ne razumem kako to da ljudi veruju u ono što piše u jednoj knjizi o kojoj nema dokaza da je tačno, već samo puko verovanje zbog koje su mnogi ljudi ispaštali zato što neko to shvata previše ozbiljno. 

Gledam Jehovine svedoke dolaze mi svaki vikend na vrata iako znaju da ne verujem i da ne čitam ono što mi ostavljaju, a jedna žena koja dolazi uvek, je zbog tog svog verovanja rasturila porodicu... 

Draža je meni Darvinova teorija, koja je daleko više logičnija.






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 265 | 05.05.2013 , 5:17 PM

Quote (_Danijel_)
Po mom mišljenju ljudima je jednostavno potreban neko/nešto da veruju u to kad im je teško a nemaju nikog drugog.


Pa ne svodi se vjerovanje samo za taj aspekt price,toliko neobjasnjenih stvari,toliko nejasnoca a fatas se za 1 odredjenu stvar...

Quote (_Danijel_)
Draža je meni Darvinova teorija, koja je daleko više logičnija.

Voleo bih da cujem sta je to logicnije? Posto i u toj teoriji ima stvari koje se mogu dokazati,a vecinom se svodi na puko vjerovanje,sto je isto kao i vjerovanje u Isusa,Alaha,Budu,imaju stvari koje se mogu dokazati,ali isto tako vecinom su neke stvari neobjasnjive  i pune rupa

Quote (Kokiko92)
ubedimo vernike da bog ne postoji.

Zasto bi ikoga ubedjivao u nesto?

Svaka od svetih knjiga je vjestacka (cim je djelo covjeka) i mora biti ... Ali eto ti si ateista,covjek logike,nauke,nikada kroz svoj zivot nisi osjetio/doziveo nesto sto se ne moze objasniti time cemu vjerujes? Nego prepises nekoj "vecoj sili" ?


Poruku je menjao/la XAVI_PG - Nedelja, 05.05.2013, 5:17 PM

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









136
poruka na forumu
1 133



post # 266 | 05.05.2013 , 5:28 PM

Vjerujem :)











882
poruka na forumu
27 382



post # 267 | 05.05.2013 , 5:28 PM

Verujem i uvek vu verovati













3239
poruka na forumu
372 2298



post # 268 | 05.05.2013 , 5:58 PM

Ne bi bilo lose da svi koje zanima ova tema pogledaju dokumentarac Zeitgeist i prvi deo njega koji se odnosi na veru, dugacka je prica da ne pisem sada a koga stvarno zanima tema bacit ce pogled koga ne zanima dzabe i da pisem..

Uvod pocinje od 11 i 40 ( pogledajte uvod je sprdnja al ipak valja pogledati ) a ozbiljna prica pocinje posle 13 minuta i traje negde do 40-tog ( proverite dal vam je ukljucen CC za prevod )..



Licno verujem u nesto posle ovog fizickog postojanja posto sam ubedjen da svest kao neki oblik energije nije nesto sto moze samo da nestane sad jel to dusa ili nesto deseto ne znam ali znam da ne verujem u ovu pricu od strane verskih organizacija ni jednu rec...

Sto se tice onih teskih vernika ima par pitanja ( iako ce vecina da ide naokolo a nikada da odgovori na pitanja ):

Zasto verujete u boga?
Zasto ste bas odabrali hriscansku ili neku drugu veru?
Da li je to zato sto ste rodjeni u Srbiji, Bosni itd, ako je tako, da li shvatate da je to nesto sto vam je nametnuto da verujete?
Ako vam sopstvena nacionalnost namece stavove i verovanja da li vidite sebe kao lakoumne osobe?
Ako to nije slucaj. Zasto smatrate hriscanstvo ili koja je vec vasa vera kao istinu, a druge vere ne, kad su sve religije radjene po istom sablonu, samo se neke varijacije razlikuju.
Zasto uopste postoje vise vere, ako je jedino hriscanstvo, islam, budizam istina ( zavisi koja je za vas prava ).?
Da li vam tu nesto nije sumnjivo? Sve religije imaju iste osnove za verovanje (nikakve).
Da ste rodjeni na drugoj geo lokaciji i naciji da li bi za vas onda druga vera bila prava?

Ako ste u stanju da vidite siru sliku onda se jasno vidi da ni jedna nije istina, odnosno da niko nije upravu.

Takodje jedan veoma kontroverzan video klip koji je izvukao neke citate iz biblije:



Jos jednom da se ponovim: "verujem u nesto posle ovog fizickog postojanja posto sam ubedjen da svest kao neki oblik energije nije nesto sto moze samo da nestane sad jel to dusa ili nesto deseto ne znam ali znam da ne verujem u ovu pricu od strane verskih organizacija ni jednu rec..."

Verske organizacije sirom sveta imaju samo jednu stvar na umu a to je novac i kontola mase kada udjes u crkvu ili bilo koji drugi objekat prvo dobijes cenovnik ko u kafani a o moralnom zivotu popova i ostalih poglavara drugih vera da ne pocinjem...

To je inace siroka tema moze se napisati knjiga a cak i postoji par koje govore i ukazuju na sve nelogicnosti i ni jedan koja daje konkretne razloge da se veruje u to sto crkva plasira osim samog toga da bas to crkva plasirala i samim tim "ne sme" da se sumnja u to, dovoljno reci da su milioni izginuli u ime vera sirom sveta a i danas ginu da se ne ulazi u razloge sto je to tako..


Poruku je menjao/la Davor - Nedelja, 05.05.2013, 6:06 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









363
poruka na forumu
65 485



post # 269 | 05.05.2013 , 6:50 PM

Quote (XAVI_PG)
Pa ne svodi se vjerovanje samo za taj aspekt price,toliko neobjasnjenih stvari,toliko nejasnoca a fatas se za 1 odredjenu stvar...

Verovati rečima iz jedne knjige gde nema ni trunke dokaza da je to tačno, deluje mi kao razumna stvar... Bog je stvorio svet? Za sedam dana? Pa kako da je nama potrebeno nekoliko vekova da otkrijemo kako svet funkcionise od čega je sastavljen i još uvek se tehnološki zapravo nismo puno pomakli. 

Jednostavno NE postoji ta osoba ili stvar koja bi me ubedila da Bog postoji...

Da li bi mogao da mi kažeš razlog zašto veruješ u Boga, tj. da li ti je to ostalo usadjeno iz vaspitanja i perioda dok si živeo sa roditeljima, ili?








40
poruka na forumu
0 20



post # 270 | 05.05.2013 , 9:02 PM

Ima boga ima.






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 271 | 05.05.2013 , 9:39 PM

Quote (_Danijel_)
Verovati rečima iz jedne knjige gde nema ni trunke dokaza da je to tačno, deluje mi kao razumna stvar... Bog je stvorio svet? Za sedam dana?


Pa ima isto dokaza koliko i ta teorija o kojoj ti pricas :)  Da stvorio je za sedam dana 

Quote (_Danijel_)
Pa kako da je nama potrebeno nekoliko vekova da otkrijemo kako svet funkcionise od čega je sastavljen i još uvek se tehnološki zapravo nismo puno pomakli.
 
Posledica toga je sam covjek i njegove mane,sebicnost,oholost,teznja ka profitu i licne koristi itd...

Quote (_Danijel_)
Jednostavno NE postoji ta osoba ili stvar koja bi me ubedila da Bog postoji...

Niko te ni ne ubedjuje ,ali isto tako ne mozes ti nekoga ubedjivati da NE postoji,kada ni sam ne znas to objasniti i izneti konkretan dokaz zbog cega NE... Jer na kraju krajeva,ti samo vjerujes u jednu teoriju koja nicim nije dokazana...

Quote (_Danijel_)
Da li bi mogao da mi kažeš razlog zašto veruješ u Boga, tj. da li ti je to ostalo usadjeno iz vaspitanja i perioda dok si živeo sa roditeljima, ili?


Vjerujem u Boga,zasto... Zato sto kroz razlicite aspekte svog zivota,doziveo sam neku "vecu silu" koja se ne moze objasniti naukom,logikom i svemu ostalom....  naravno kada sam postao svoj neki covek jos vise sam se obrazovao i ucio vezano za to ...

Davor to naziva kao energija i ostalo,to je ta visa sila o kojoj ja pricam ...


Pogledas sam svijet oko sebe,sve sto je uredjeno,ekosistem i slicno,dovoljan pocetak za vjerovanje...

Davor, mnogo siris temu :) Bolje da se otvori tema "Vjere" mada ni ta tema ne bi imala neki specijalni uspjeh jer zagrizeni fanatici ce ponavljati pricu koja im je utiskana u mozak ...

Ako ti odgovorim zasto Hriscanstvo,zbog cega,kako,zamestacu nekom sa tim odgovorom,i otvorice se polemika koja ce ici u pravcu korpe,ukora i ostalog... Tako da tu temu bolje da ne otvaramo niti nacinjemo.. A gore sam odgovorio zasto vjerujem u Boga

Sto se tice institucija vjerskih,slazem se da su ukvarene i uprljane covjekom,i da kako je njima odgovaralo tako su se menjala pravila,obicaju i sve ostalo u samim tim institucijama...

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









411
poruka na forumu
326 425



post # 272 | 05.05.2013 , 10:29 PM

Quote (XAVI_PG)
Zato sto kroz razlicite aspekte svog zivota,doziveo sam neku "vecu silu" koja se ne moze objasniti naukom,logikom i svemu ostalom....
to ti ne mozes da svojom naukom objasnis to sto te buni.

evo, na primer, ono mesto u jerusalimu gde se vatra sama upali. kao prvo, mozda lazu, a drugo, mozda je to obican izvor gasa koji izazove vatru.. naravno, zasto bismo mi zamarali mozak o tome, kad mozemo reci da je to "visa sila", nama nedokuciva..






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 273 | 06.05.2013 , 7:58 AM

Quote (Kokiko92)
to ti ne mozes da svojom naukom objasnis to sto te buni.


Bilo kojom/cijom naukom ;) A mene ne buni,ja imam vjerovanje sta je to i cime to objasniti  ...

Quote (Kokiko92)
evo, na primer, ono mesto u jerusalimu gde se vatra sama upali. kao prvo, mozda lazu, a drugo, mozda je to obican izvor gasa koji izazove vatru.. naravno, zasto bismo mi zamarali mozak o tome, kad mozemo reci da je to "visa sila", nama nedokuciva..


Pa zar mislis da vec neki ateista,protivnik vjera,covjek od nauke vec to ne bi ispitao,dokazao? Mnoge tako neobicne stvari ljudi pokusavaju dokazati naukom/logikom ali nikada nista ne dokazu,nego ostane samo da se vjeruje u neku teoriju tj napravis izbor u sta vjerujes ;)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 274 | 06.05.2013 , 9:59 AM

U vezi te vatre ,da je od gasa,ljudi ne bi mogli da se umivaju sa tom vatrom i da ostanu neispečeni... ;)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









363
poruka na forumu
65 485



post # 275 | 06.05.2013 , 11:22 AM

Quote (XAVI_PG)
Pa ima isto dokaza koliko i ta teorija o kojoj ti pricas  Da stvorio je za sedam dana

Ehem, nema dokaza o evoluciji?...

Quote (XAVI_PG)
Niko te ni ne ubedjuje ,ali isto tako ne mozes ti nekoga ubedjivati da NE postoji,kada ni sam ne znas to objasniti i izneti konkretan dokaz zbog cega NE... Jer na kraju krajeva,ti samo vjerujes u jednu teoriju koja nicim nije dokazana...

Niti pokušavam, ali uobičajno ljudi koji veruju, vernici su ti koji pokušavaju da me ubede u suprotno, ne generalizujem ali u većini slučajeva je tako.

Quote (XAVI_PG)
Vjerujem u Boga,zasto... Zato sto kroz razlicite aspekte svog zivota,doziveo sam neku "vecu silu" koja se ne moze objasniti naukom,logikom i svemu ostalom....  naravno kada sam postao svoj neki covek jos vise sam se obrazovao i ucio vezano za to ... Davor to naziva kao energija i ostalo,to je ta visa sila o kojoj ja pricam ...


"Viša sila" pa dobro nisi prvi koji neka "čuda" pripisuje višoj sili, ali kako ti znaš da je to bila viša sila? 
I sam kazeš da se ta viša sila ne može obijasniti/dokazati naukom gde teoriju evolucije možeš dokazati.

Quote (XAVI_PG)
Pogledas sam svijet oko sebe,sve sto je uredjeno,ekosistem i slicno,dovoljan pocetak za vjerovanje...

Pa da dovoljan početak za verovanje u evoluciju, nije to bog samo stvorio puf/tras i gotovo. Stvorio svet ovakav kakvog znamo za sedam dana, pa da on je sve to lepo spojio za sedam dana sve je on to tako lepo sklopio kao slagalicu...

A i gledano na svet iz vaše perspektive mojim očima ispada da nas je bog stvorio iz čiste dosade. Bacio na jednoj planeti i ostavio nas kao laboratorijske pacove da uništavamo jedne druge, same sebe i sve ostalo oko nas...

Pa meni je verovanje u Boga i dalje samo bila potreba za nekakvo obajšnjenje stvari u periodu kada su ljudi znali za četri elemenata vodu, vatru, kamen i drvo... Koja se zatim prenosila sa koleno na koleno dok nas nije crkva toliko time obuhvatila da je neki period crkva imala vlast, ona je odlučivala o našem napredku na naučnom polju time što je ljude ubijala(palila žive i besila) zato što su bili veštice / nevernici koji bi toj crki oduzeli moć i pare dokazivanjem svojih teorija koje su zapravo bile tačne.

Added (06.05.2013, 11:22 AM)
---------------------------------------------

Quote (XAVI_PG)
Pa zar mislis da vec neki ateista,protivnik vjera,covjek od nauke vec to ne bi ispitao,dokazao? Mnoge tako neobicne stvari ljudi pokusavaju dokazati naukom/logikom ali nikada nista ne dokazu,nego ostane samo da se vjeruje u neku teoriju tj napravis izbor u sta vjerujes

Pa da ti sam biraš u šta ćeš verovati, nismo valjda u 15. veku.

Quote (badule)
U vezi te vatre ,da je od gasa,ljudi ne bi mogli da se umivaju sa tom vatrom i da ostanu neispečeni...

Drže ruke u/nad tom vatrom u veoma kratkom periodu što se može postići i sa običnom vatrom...

Beli fosfor izložen vazduhu se sam upali posle nekog vremenskog perioda, a taj period može da se produži ili skrati dodavanjem nekoliko drugih elemenata, i reakcije belog fosfora su ljudi dobro poznavali još u starim vremenima.






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 276 | 06.05.2013 , 2:26 PM

Ljudi nemoj da se raspravljate oko toga. Izbit ce problem kao i prije. :)
Kratko i jasno odgovori te da, ne. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 277 | 06.05.2013 , 3:00 PM

Sto se onoga sa plamenom tice evo za pola minuta sta sam nasao na google ( ima i video ) ko zna koliko ovih nacina ima za hladni plamen, opet kazem ne znaci da nije "cudo" nisam bio niti znam da tvrdim 100% al kazem moguce je i ono drugo to jeste da se manipulise masom kao u mnogim slucajevima...

Code
http://science.wonderhowto.com/how-to/make-fireballs-you-can-hold-your-hand-110568/

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









411
poruka na forumu
326 425



post # 278 | 06.05.2013 , 8:16 PM

Quote (XAVI_PG)
Bilo kojom/cijom naukom
pa nisi ti posisao svu pamet sveta da znas sve..
Quote (Ammir)
Ljudi nemoj da se raspravljate oko toga. Izbit ce problem kao i prije.
ovo je forum, a forum sluzi za raspravu. niko se ne svadja, samo se ubedjujemo. imas gomilu tema ovde na koje se odgovara sa "da ili ne", a ovo nije jedna od njih






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 279 | 06.05.2013 , 9:50 PM

Hm,ako mogu da se umesam.. Ako covek,zena,veruje u Boga i procitao je Bozije poruke u objavama onda takvi ljudi iako su losi ,iz straha nece smeti da naude drugima i sebi. Na primer dodje ti da se ubijes a znas da je Bozja kazna za to vatra onda ne smes tek tako..Isto tako ako zelis da ubijes nekoga tj uzmes mu zivot,2x ces da razmislis jer je i to kaznjivo vatrom.I tako dalje i tako dalje,zato ja cenim ljude koji veruju u boga,nebitno koje su vere svima su nam u sustini zakoni isti. Ali zdravo verovati,bez fanatizma i svoje koristi. Ja verujem,zasto? Pa zato sto ne verujem da sam nastao od majmuna,ribe i tako dalje.Zato sto ne verujem u samostvaranja i zato jer cu da umrem kad tad kao i svi.

ED0 5










411
poruka na forumu
326 425



post # 280 | 06.05.2013 , 11:05 PM

Quote (Ed05)
Pa zato sto ne verujem da sam nastao od majmuna,ribe i tako dalje.
vidis, ja ne verujem da pripadnici moje vrste mogu da zlostavljaju pripadnike drugih vrstava, pa se to desava...


Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Da li postoji Bog?
Search: