Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Drzavni ili privatni fakultet?






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 21 | 05.06.2012 , 1:51 PM

Quote (Mallena:))
Ime se ne moze kupiti!

Slazem se. yes
Quote (Mallena:))
lol... nema studenta koji voli babae iz studentske sluzbe! Ja sam nasu na drugoj godini pitala "Yasto set toliki Hitler", od tad su je svi zvali Hitler! haha

Hahaha, ova nema jos uvek nadimak, al` moracu da joj smislim neki jer ima cudan izgled. Debeljuca, niska, plavusa sa kratkom kosom i ogromnim naocarama za vid. Ne znam na koga bi mogla da me asocira. :D

Evo ima cika Toma nesto da vam poruci. :D



Morala sam ovo da okacim, jeste da skrecem sa teme i idem u politiku al` nema veze... Jednostavno ne mogu da predjem preko toga da predsednik drzave nema fakultet. Ustvari hocu reci "ima"... ;)


Fajlovi: 0420907.jpg (26.8 Kb)








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 22 | 05.06.2012 , 1:53 PM

Mallena:), to su ljudi niskog morala. Koji se vole diciti tudjim perjem.
Ja sam nekad pisala za novine, ali nikad recenice nisam ukrala. I ako ne znam, procitam dve tri knjige da bih dosla na inspiraciju od 10-tak recenica.
Cak mi je jedan novinar rekao da nisam za novinara, jer previse sebe dajem u clanku ili temi :) ahahhaha
Te dodao, da sam stvorena za strane crne hronike, jer sam osoba koja ima 1000 ideja kako ubiti nekoga :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4750
poruka na forumu
495 2877



post # 23 | 05.06.2012 , 1:55 PM

Quote (Marija_Nikola)
Uostalom, u celom svetu samo sirotinja ide u državnu školu i državni fakultet, a svi bogataši u privatne srednje škole i fakultete.

Sad si ti rekla da si bogata a pod prvo te financiraju roditelji dalje necu ni da nastavim.

Drzavni u svakom slucaju, na privatnom se mnogo manje znanja trazi i mnogo su laksi imam bezbroj primjera o tome...






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 24 | 05.06.2012 , 2:00 PM

Quote (Dejan)
Uostalom, u celom svetu samo sirotinja ide u državnu školu i državni fakultet, a svi bogataši u privatne srednje škole i fakultete.


Nisam znala da je u tom kvaka! Jbg.

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 25 | 05.06.2012 , 2:02 PM

Leksi, Pa lijepo ti mogu objasniti, ne konkretno za taj fakultet koji navodiš nego za jedan drugi. Drug i ja u isto vrijeme krenuli na fakultet, on privatni ja državni, on je već sada obezbijedio drugu godinu a kod mene tek semestar završio. On za godinu dana ima 8 predmeta da riješi a ja 14. I zato sam i naveo gore, i ja bih rado išao na privatni.
Normalno da će se ljudi sa državnog prebacivati na privatni, kad im prekipi da se ubiju od učenja.
Ne znam ne mogu sa 100% sigurnošću reći eh to je tako (mada jesam napisao), ali šta da očekuješ kad profesor na državnom fakultetu ima svoj privatni fakultet ? Mislim nije niko budala da plaća toliku školarinu a obnavlja godine.

Znate i sami, ovi koji smo iz Bosne, da ne kažu džabe: "autobuska stanica u Travniku stajanje 10 minuta, kafa i ko hoće da položi koji ispit na fakultetu."
:D








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 26 | 05.06.2012 , 2:04 PM

Quote (Dejan)
Sad si ti rekla da si bogata a pod prvo te financiraju roditelji dalje necu ni da nastavim.

Nije na to mislila, pogledaj nastavak...
Quote (Marija_Nikola)
Tamo ti državnu diplomu niko ne priznaje.

Samo pogledaj seriju "Internat" i sve ce ti biti jasno... ;)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 27 | 05.06.2012 , 2:06 PM

Quote (Almir)
Znate i sami, ovi koji smo iz Bosne, da ne kažu džabe: "autobuska stanica u Travniku stajanje 10 minuta, kafa i ko hoće da položi koji ispit na fakultetu."


Eventualno "Stgli smo u Banjaluku, imate pola sata pauze. Mozete popiti kafu, nesto jesti ili zavrsiti BLC!"

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 28 | 05.06.2012 , 2:07 PM

Quote (Mallena:))
Nema kadra!!

Istina je, lepo je znati da ti je akademik predavao, ili ocenjivao.
Ali isto tako, gledaj s druge strane, toliko omladine je zavrsilo i usavrsilo svoje zvanje, tj. fakultetski su obrazovani,
a nemaju posla, kao ni ti sama.

Kod mene su svi obrazovanji fakultetski sem mene, ja se jos vucem kao slina, ne zato sto ne znam ili ne mogu, nego zato sto mi se ne da. Jer to me ne cini boljom osobom. :) Zavrsicu polako, ali isto znam da ima asistenata koji su se usavrsili do maksimuma da mogu slobdno da predaju, i da bolje i energicnije iznesu predavanje da tako kazem.

Ja trenutno, imam profesora, koji svako predavanje prica o tome kako njegova zena pravi sarmu. On niti rec nije prozborio osim o sarmi. I sta ja sad treba da radim??? Da kad dodje do ispita, pricam njemu o sarmi? I nacinu pripreme iste??
E to mene nervira, sto se znanje zanemaruje, a imamo ga!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 29 | 05.06.2012 , 2:10 PM

Quote (Leksi)
Istina je, lepo je znati da ti je akademik predavao, ili ocenjivao.
Ali isto tako, gledaj s druge strane, toliko omladine je zavrsilo i usavrsilo svoje zvanje, tj. fakultetski su obrazovani,
a nemaju posla, kao ni ti sama.


Ja se nadam da ce meni biti posla od oktobra negdje na fakultetu jer cu biti treca u drzavi te struke... ako ne bude, spremna sam da stignem i do medjunarodnog suda!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 30 | 05.06.2012 , 2:12 PM

Nosim iskustva sa dva državna elektro-tehnička i jedog privatnog IT.
Postoje razlike između dva državna, a da ne govorim za privatni. Ono što im je zajedničko jeste hiperproizvodnja diplomaca od kojih 10 % zaslužuje da se nazove stručnim.

Quote (Vagabond83)
Ako su drzavni i privatni izjednaceni kako tvrdite.Zasto onda idete na privatni?

Izjednačeni jesu, ali samo na papiru. Pri zapošljavanju se to najjasnije vidi. Razni profili ljudi upisuju privatne fakultete, starosne dobi od 18 do 70 godina. Većina je zaposlena i diploma im donosi sigurnost na radnom mjestu, licencu i povećanje koeficijenta. Postoje i oni koji zbog posla nisu u mogućnosti da prate nastavu na državnom ili oni kojima roditelji nisu omogućili nastavak školovanja, pa su morali sami da zarade i investiraju u svoje bolje sutra. Najmanji je broj entuzijasta koji zaista vjeruju da će dobiti kvalitetno znanje na privatnom fakultetu i zaista ga mogu dobiti uz mnogo veći individualni rad i posvećenost jer im je sve na dohvat ruke. Znači, najveći problem privatnih fakulteta, pored visoke školarine, jeste veoma slab kriterijum, što ne dovodi do podsticanja na intenzivnije učenje.
Dajem prednost državnim fakultetima, mada se ta prednost polako topi i sigurno ulazimo u zapadnjačeke vode koje je Marija_Nikola opisala.


Poruku je menjao/la luka83 - Utorak, 05.06.2012, 2:29 PM









Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 31 | 05.06.2012 , 2:15 PM

Da luka83, ali pri zaposljavanju moja osmica je ispod neke desetke sa privatnog, a ta desetka je zaradjena sa mojim seminarskim... bezze!

Ja sam za da se uvede obavezno testiranje pri zaposljavanju umjesto onog glupog informativnog razgovora...
I to da se provuce kandidat kroz cijelu materiju!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 32 | 05.06.2012 , 2:18 PM

Almir, moj brat je zavrsivo privatni fakultet, i za 4 godine studiranja je smrsao 10kg, da je bio kao iz bijafre, i znam da su teski, i da se uci.
A druga je stvar, sto imaju drugi princip predavanja, kao i samih predmeta.

Ja licno, sam za politiku: Uci, i samo uci! I ne gledaj na druge, kako i sta. Svoje dvoriste cisti i sredjuj, za druga te bas briga.

I ne omalovazavaj nas bosance, jer sam i ja iz Bosne. Mi smo odlicni na fakultetima ali nam i baustela odlicno ide. :)
Nismo mi krivi sto smo takvi, znamo sve :) hahahhahha


Poruku je menjao/la Leksi - Utorak, 05.06.2012, 2:18 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 33 | 05.06.2012 , 2:18 PM

Mallena:), auuu što si ti ljuta na tu svoju drugaricuu :D

Leksi, Do skora je bio i Američki Univerzitet, pa je tu bilo potrebno i veliko znanje i velike pare. Možda me nisi shvatila na šta sam mislio, normalno da je potrebno znanje, ali (barem meni) nije poznat slučaj da na privatnom fakultetu neko vuče ispit, pa godinu, nego to sve ide u roku.
I ne omalozavam nas nego govorim činjenično stanje jbg
:D








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 34 | 05.06.2012 , 2:19 PM

Quote (Mallena:))
Da luka83, ali pri zaposljavanju moja osmica je ispod neke desetke sa privatnog, a ta desetka je zaradjena sa mojim seminarskim... bezze!

Pri zapošljavanju ti ne treba desetka. Moraš imati vezu :p Tužna istina!
Quote (Mallena:))
Ja sam za da se uvede obavezno testiranje pri zaposljavanju umjesto onog glupog informativnog razgovora...
I to da se provuce kandidat kroz cijelu materiju!

Podržavam stoprocentno! yes Razgovori su samo paravan za unaprijed pripremljen scenario.











4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 35 | 05.06.2012 , 2:20 PM

Mallena:), zelim ti svu srecu sveta, da se zaposlis.
I definitivno na sud. Eto imas advokata, Almir, ili Marija. :) hahahhah
A ako ti treba neke pare prebaciti tu sam ja :) ahhaha

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 36 | 05.06.2012 , 2:20 PM

Quote (Almir)
Mallena:), auuu što si ti ljuta na tu svoju drugaricuu


Ne na nju, majke mi! Na sistem!

Quote (Leksi)
ali nam i baustela odlicno ide


Koji je prvi vijesnik proljeca? Bosanac na mjesalici! haha

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 37 | 05.06.2012 , 2:21 PM

Quote (Leksi)
Mallena:), zelim ti svu srecu sveta, da se zaposlis.
I definitivno na sud. Eto imas advokata, Almir, ili Marija. hahahhah
A ako ti treba neke pare prebaciti tu sam ja ahhaha

Ako treba nekome polupati žmigavce, tuj sam! :D









Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 38 | 05.06.2012 , 2:23 PM

Quote (luka83)
Moraš imati vezu Tužna istina!


i pare i clansku kartu od stranke...

Added (05 Jun 2012, 2:23 PM)
---------------------------------------------

Quote (Leksi)
Mallena:), zelim ti svu srecu sveta, da se zaposlis.
I definitivno na sud. Eto imas advokata, Almir, ili Marija. hahahhah
A ako ti treba neke pare prebaciti tu sam ja ahhaha


Hvala hvala... kakvih sve profila ima ovdje, mozemo i stranku osnovati! :D

Quote (luka83)
Ako treba nekome polupati žmigavce, tuj sam!


Hvala! :D Imam i tjelohranitelja!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 39 | 05.06.2012 , 2:25 PM

luka83, :) lol ahahahha :) Naravno :) }

Eto Bobiska moja, jaca si sad nego Al Kapone u svoje vreme :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 40 | 05.06.2012 , 2:28 PM

Quote (Leksi)
Eto Bobiska moja, jaca si sad nego Al Kapone u svoje vreme


Sad cu da stavim soundtrack iz kuma za melodiju zvona...

Ni Dodik mi nije ravan... lol

Da priblizim nasem vremenu!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Search: