Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Drzavni ili privatni fakultet?






2427
poruka na forumu
345 2552



post # 41 | 05.06.2012 , 2:30 PM

Mallena:), U privatnim firmama, korporacijama i bankama ti ne gledaju ni desetke ni seminarske ni odakle je diploma, nego znaš li ono što oni traže. Radije će oni da napreduju nego da ih vucara neka oje*ina :)






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 42 | 05.06.2012 , 2:32 PM

Quote (Almir)
Mallena:), U privatnim firmama, korporacijama i bankama ti ne gledaju ni desetke ni seminarske ni odakle je diploma, nego znaš li ono što oni traže. Radije će oni da napreduju nego da ih vucara neka oje*ina


Jbg, ja ne mogu nikako u privatne firme... jedino bih mogla na privatni fakultet da predajem

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 43 | 05.06.2012 , 2:32 PM

Quote (Dejan)
Sad si ti rekla da si bogata a pod prvo te financiraju roditelji dalje necu ni da nastavim.

Ako si ti tako shvatio.
Što je babi milo to joj se i snilo.

Ja bih samo da pozdravim sve u studiju. :D poljubac
Ljubim vas ali ja idem da učim tata mi kupio sad ovaj ceo ispitni rok pa da ne bude da ništa ne znam baš na ispitu.
lol lol








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 44 | 05.06.2012 , 2:38 PM

Marija_Nikola, pitaj tatu da me usvoji :) Please :D Zvaću te seka yes I promise i neću slušati one drekavce :D











4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 45 | 05.06.2012 , 2:40 PM

Quote (Marija_Nikola)
Ljubim vas ali ja idem da učim tata mi kupio sad ovaj ceo ispitni rok pa da ne bude da ništa ne znam baš na ispitu.

Reci tati, ako ima viska, neka meni posudi na zajam, da zavrsim i ja. Red bi bio :) ahhahah

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 46 | 05.06.2012 , 2:42 PM

Važi važi, ima za sve. lol
Ljubim vas, divni ste, hvala na pažnji! poljubac








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 47 | 05.06.2012 , 2:49 PM

Quote (Marija_Nikola)
Važi važi

Samo da ne bude 'važi, važi, al na plaži!' :p :D Šalim se malo, ne zamjeri. U svakom slučaju podržavam tvoje napore i ako Bog da bićeš odličan pravnik.
Sve je do nas samih, tako da čvrsto vjerujem da će se na kraju vrijednovati samo ono što je bitno, a to je znanje, bez obzira na porjeklo diplome. :) No more spam from myself cao









Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 48 | 06.06.2012 , 11:04 AM

Quote (luka83)
čvrsto vjerujem da će se na kraju vrijednovati samo ono što je bitno, a to je znanje,


i ja sam se vodila time, ali mi je nesto vjera oslabila...

Ali meni su moji ucenici, moj ponos i produkt mog mucenja... Kad u danasnje vrijeme postignes da ti ucenik kaze da mu je drago sto si ga naucila necemu... to je stvarno uspjeh!

Samo ne znam sta bi ih ili sta ce ih nauciti ona moja (opet se vracam na nju, ali nista licno) sa privatnog koja ne zna ko je na naslovnoj strani citanke, a ne nesto drugo...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









35
poruka na forumu
1 7



post # 49 | 06.06.2012 , 12:37 PM

Ma ko da je vazno da li je privatni ili drzavni.. Na oba mozes da "kupis" diplomu. U svakom slucaju upisujemo valjda fax da bi sutra znali da radimo neki posao koji nas zanima. I jedan i drugi fax imaju svoje prednosti i mane. Privatni su bolji, jer imas bolji odnos profesor-student, dok na drzavnom cesto naletis na neku "budalu" koja te ucjenjuje i ne dozvoljavati da prodjes dok ne platis. Bolje je zavrsiti drzavni, jer eto kod nas se vise vrednuje diploma sa drzavnog faksa vec sa privatnog. Sve u svemu poenta je da ucimo, a nije vazno gdje.. :)








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 50 | 06.06.2012 , 12:56 PM

Quote (Marija_Nikola)
Ljubim vas ali ja idem da učim tata mi kupio sad ovaj ceo ispitni rok pa da ne bude da ništa ne znam baš na ispitu.

kako si zanimljiva nemam komentara :p








717
poruka na forumu
38 281



post # 51 | 06.06.2012 , 1:51 PM

U svijetu su privatni fakulteti iznad drzavnih. Tako bi trebalo biti i kod nas.
Na fax se ne ide samo zbog diplome vec zbog sticanja znanja, tako da ko hoce da nauci nesto, naucit ce i na drzavnom i na privatnom :)











148
poruka na forumu
7 108



post # 52 | 06.06.2012 , 2:12 PM

Quote (Mallena:))
Nije rijec o pameti nego o poznavanju i savladavanju materije


evo jedan od primera momak sa privatnog fakulteta na kome ja trenutno studiram IT a ima ih dosta
http://ba.linkedin.com/in/radenkozec

pa ti vidi gdje se vise savlada materija privatni ili drzavni (drzavni kasni punoo za tehnologijom)kod njih je bubanje 90% praksa 10% pa kad zavrsis tu skolu izadjes sa nekim minimalnim znanjem jer te kljukaju sa nekim bespotrebnim informacijama dok na privatnom uci te da kad zavrsis taj faks da odmah znas raditi svoj posao a ne kad odes na pripravnicki ljudi ti pricaju o necemu a ti blejih u njih ko tele u sarena vrata.Jest da ima i veliki broj privatnih fakulteta gdje su velike mucke(pare) u pitanje al to svi znaju kako je gdje a i na kraju oduzimaju te diplome sto je bio slucaj ovde u BL na 2 privatna fakulteta

"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 53 | 06.06.2012 , 10:22 PM

Quote (@Assassin@)
Na fax se ne ide samo zbog diplome vec zbog sticanja znanja, tako da ko hoce da nauci nesto, naucit ce i na drzavnom i na privatnom


Oprosti, ali znanje bez papira ti danas niko ne vrednuje!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4750
poruka na forumu
495 2877



post # 54 | 07.06.2012 , 7:06 AM

Quote (Mallena:))
Oprosti, ali znanje bez papira ti danas niko ne vrednuje!

yes u potpunosti se slazem








97
poruka na forumu
5 64



post # 55 | 07.06.2012 , 11:12 AM

Quote (Leksi)
Almir, kako mi onda objasnjavas, da sa drzavnih fakulteta sirom Bosne, dolaze ljudi na NUBL u Banja Luku koji je privatni fakultet, i to njih mnogo? I da napomenem, to nisu oni koji kupuju diplome nego studenti koji imaju prosek 9 ili 10????
A kako to znam, znam, jer mi sestra od strica ide na Nubl. I znam da nije tako kako pricate, da sve samo placa i eto diploma, toga ima i na drzavnim samo se manje zna.
Zato na drzavnim fakultetima i dalje rade dinosaurusi od profesora, nije im bilo malo! Mozda ce nesto i u grob poneti.

Kako to mislis, sa drzavnog se ljudi prebacuju na privatni faks? ako na to mislis, istina je, MNOGO ljudi se ispisuje sa drzavnih fakulteta i upisuju privatni...

Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo...







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 56 | 07.06.2012 , 11:47 AM

Quote (sejo90)
MNOGO ljudi se ispisuje sa drzavnih fakulteta i upisuju privatni...


Sve takve primjere koje ja poznajem to rade sa objasnjenjem da im je ovamo pretesko... i onda zavrse u relativno kratkom roku ovaj privatni...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 57 | 07.06.2012 , 1:30 PM

Quote (sejo90)
Kako to mislis, sa drzavnog se ljudi prebacuju na privatni faks? ako na to mislis, istina je, MNOGO ljudi se ispisuje sa drzavnih fakulteta i upisuju privatni...

Uparvo sam to i rekla.

Quote (Mallena:))
Sve takve primjere koje ja poznajem to rade sa objasnjenjem da im je ovamo pretesko... i onda zavrse u relativno kratkom roku ovaj privatni...

Malena moram da te ispravim. Sve ljude koje je moja sestra pitala zasto su se prebacili sa drzavnih na njen fax odgovor je bio isti: Zaglupljuju ih teorijiskim delovima. Previse je teorije a premalo prakse.

Navescu ti primer: Moja sestra ta ide za razrednog profesora od prvog do cetvrtog razreda, ona je s decom pocela da radi na prvoj godini u praksi, a na drzavnim to tek ide kasnije. Bar koliko mi je ona rekla. Mene licno ne privlaci rad s decom, ali iz njene price tako zakljucujem.

Isto b ih ti rekla. Ja sam na svom fakultetu koji je privatni mnogo vise da tako kazem prakse, nego neko ko je na drzavnom. Jer ovi sa drzavnog znaju samo teorijski deo, a kad im das problem da rese, bulje u monitor kao tele u sarena vrata.

Drzavni fakultet ti je samo + ako nameravas da zivis i radis do kraja zivota u svom gradu ili u okviru drzave, cim ti zagazis malo dalje. Mozes diplomu okaciti na zid, da skuplja prasinu.
Istina je da ja uvek naginjem ka tome, da se covek treba usavrsavati i van svoje drzave. Razmeniti misljenja stavove i sa drugim ljudima. Upoznati njihov nacin rada.

Za mene je bazirati se samo na jedno, kao ceo zivot pogledati samo jednog muskarca, i niti jednog vise.

A, sad sto se tice posla sama znas kako je lako dobiti posao u delu Bosne kojim vlada Milorad Dodik.

Kako objasnjavas, da je 30% vise zaposlenih sa pivatnih fakulteta?


Poruku je menjao/la Leksi - Cetvrtak, 07.06.2012, 1:34 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 58 | 07.06.2012 , 1:35 PM

Quote (Leksi)
Malena moram da te ispravim. Sve ljude koje je moja sestra pitala zasto su se prebacili sa drzavnih na njen fax odgovor je bio isti: Zaglupljuju ih teorijiskim delovima. Previse je teorije a premalo prakse.


Stoji, ali i ja sam govorila samo oljudima koje ja poznajem... Nista rekla-kazala!

Sto se tice prakse, ja sam imala metodiku nastave na cetvrtoj godini i to je sve moje prakse na fakultetu.
Mada, mene je moj fakultet spremao da budem profesor isto koliko me je spremao i da nastavim studije, tako da... tu ne znam sta bih mislila...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 59 | 07.06.2012 , 1:40 PM

Mallena:), u tome grmu ti i lezi zec.
Jer ako nemas praksu dzabe ti i teorija.

I ja teorijski znam kako se naplacuje racun za npr. lupam struju, ali ako ja to ne uradim u praksi kako treba dzaba meni moje skolovanje.
Metodika nastave, je smatram glavni predmet sto se tice razredne nastave, uciteljice, nastavnice itd, i da se mene pita ja bih ga u uvrstila na prvoj godini, kao i praksu. Jer mora se steci rutina.
E tu je razlika izmedju drzavnih i privatnih. Sto je prvim bitna teorija, a drugima praksa. Pa se samim tim cini laksim, a u stvari je tezi, jer kad te suoce na prvoj godini s decom, u cetvrtoj ti je rutina. :) I onda mozes reci e sad sam sve svarila. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 60 | 07.06.2012 , 1:48 PM

Quote (Leksi)
Metodika nastave, je smatram glavni predmet sto se tice razredne nastave, uciteljice, nastavnice itd, i da se mene pita ja bih ga u uvrstila na prvoj godini, kao i praksu. Jer mora se steci rutina.


Ne mogu da se slozim sa tobom jer smatram da nikom ko ne poznaje osnove pedagogije i psihologije nije mjesto u ucionici, i moze pogresno da pristupi djeci, a to je ipak velika greska i odgovornost.

U srednjoj NIKO ne nauci to dvoje, sigurno onako kako treba, a nezahvalno je i prema buducim nastavnicima, a posebno prema djeci da se zbog nespremnosti baci 45 minuta casa!

Metodika nastave je organizacija nastave nekog predmeta.. Isto tako joj se ne moze pristupiti ako ne poznajes materiju istog, ali ne povrsno, nego temeljno.

Tako da, opet smatram da treba da savladas teorijski dio sam, prije nego nekom naudis u praksi jer ne vladas materijom.

Ma koliko da se taj posao cinio lak, vjeruj mi da nije. Ako nekog nesto krivo naucis, vrlo tesko ce to da ispravi! Mnogo teze ce da nauci ispravno, nego iz pocetka.. Zato moras biti dobro spremljen, a to se jedino izvodi ucenjem i poznavanjem materije-teorijski!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Search: