Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Drzavni ili privatni fakultet?




Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 1 | 05.06.2012 , 9:59 AM

Kupiti sa brdom para papir ili se dobro namuciti za njega za male pare?

Nauciti materiju ili je samo dokumentovati papirom?

Vase razmisljanje na tu temu?

Ja sam ipak za drzavni, ma koliko sad bili izjednacene diplome, jer ipak ucim za sebe!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 2 | 05.06.2012 , 10:31 AM

Ja sam na privatnom fakultetu koji je najjači u Vojvodini.
Učim isto kao i na državnom.
Nisam kupila diplomu, redovno sve imam kao i na državnom, školarina mi je ista kao i na državnom.
Ali znam šta sam platila za tu cenu- kvalitet. Na državnom samo još i ulaz na fakultet da ti naplaćuju.
Ja o ovome ne bih da pričam jer znam da ću se raspravljati.
Ne vidim što su sa državnog pametniji od nas sa privatnih?
Ajde da se takmičimo, mi redovno pobeđujemo na Pravničkim danima koje i organizujemo na Zlatiboru.
Uostalom, u celom svetu samo sirotinja ide u državnu školu i državni fakultet, a svi bogataši u privatne srednje škole i fakultete.
Tamo ti državnu diplomu niko ne priznaje.
Samo još kod nas kao državno bolje, ostavili još samo fakultet državne da mogu da pljačkaju još malo studente a kako su sve drugo privatizovali a to ostavili?
Ja u septembu idem na Master studije u Austriju, toliko o tome koliko smo loši.
Toliko od mene na ovu temu, totalno mi je bezveze jer se i na televiziji potencira baš od strane države.
Ali ništa neće postići da nas ukaljaju jer znaju koliko smo kvalitetni u odnosu na njih što su propali pa naplaćuju i spajalice na fakultetu.
cao








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 3 | 05.06.2012 , 11:31 AM

Ja sam takodje na privatnom fakultetu. I pristalica sam privatnih fakulteta..
Fakultet je tezak,i odirem se od ucenja.. Da svercujem na ispitu,to ne mogu ni u ludilu,kamere, i profesor i asistent sat vremena kruze po amfiteatru,glavu ne mozes da dignes sa papira..
Jeste da je kod nas privatni fakultet dosta skuplji od drzavnoh,ali jA imam vece mogucnosti..
Ne moram da se maltretiram oko knjiga,jer mi ih oni daju,kao to ulazi u cijenu faxa, mogu da idem sirom Evrope, kao student na razmjeni,znaci godinu dana da studiram u Spaniji,Austriji, na fakultetu koji ima predmete koji su kompaktibilni ovima sa mog faxa.
Sto i nije moguce kod drzavnih,barem ne ovih kod nas.. Ako ces mi vjerovat,moj decko je na drzavnom fakultetu, i vec je placao par ispita za prolaz :)
Mislim da us to vise predrasude,nego sto je to zaista tako..
Najjace mi je kad pricam sa nekim na ulici,i kad cujem ono: Lako mi je za tebe ti si na privatnom fakultetu.. :o
Halooo.. Dodje mi nekog da zadavim uzid











373
poruka na forumu
11 216



post # 4 | 05.06.2012 , 11:35 AM

Ja sam za drzavni :D ipak ucim za sebe a ne za mamu i tatu :D

Jesen stiže, dunjo moja, ja i dalje štrebam..







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 5 | 05.06.2012 , 12:16 PM

Marija_Nikola, Barca1899, svaka cast, ali ono sto ja gledam ovdje sa privatnih fakulteta, nije ni u pola ulozen trud kao na drzavnim, a ni steceno znanje..

Added (05 Jun 2012, 12:16 PM)
---------------------------------------------

Quote (Marija_Nikola)
Ne vidim što su sa državnog pametniji od nas sa privatnih?


Nije rijec o pameti nego o poznavanju i savladavanju materije

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 6 | 05.06.2012 , 12:22 PM

Quote (EzioAuditore)
ipak ucim za sebe a ne za mamu i tatu

Ja u klin oni u ploču.
Ti možeš da upišeš fakultet i u selu Culjkoviću ili Pepeljevcu ako ne želiš da učiš ti ga ni tamo nećeš završiti.
Kakvi bre mama i tata, ko vam je utuvio u glavu da mi učimo za mamu i tatu?
Bože kompleksa.
Neću dalje da komentarišem.

Quote (Barca1899)
Ako ces mi vjerovat,moj decko je na drzavnom fakultetu, i vec je placao par ispita za prolaz

Ja ti verujem zato što na državnom plaćaju ispite sam' tako.

Added (05 Jun 2012, 12:22 PM)
---------------------------------------------

Quote (Mallena:))
Nije rijec o pameti nego o poznavanju i savladavanju materije

A ti misliš da znaš materiju bolje od mene? Da si je bolje savladala?
A po čemu to?
Uostalom-nebitno, rekoh da ne želim da pričam više o ovome.






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 7 | 05.06.2012 , 12:33 PM

Quote (Marija_Nikola)
A ti misliš da znaš materiju bolje od mene? Da si je bolje savladala?
A po čemu to?


Prvo ti i ja nismo izucavale istu materiju, pa nismo mjerodavne. Drugo, niko ti ne govori da si glupa i da nista ne ucis, trece ne poznajem tvoj fakultet pa necu o njemu ni da pricam.

A sad da ti objasnim to oko poznavanja materije na mom primjeru:
U toku jedne godine, ja sam bila obavezna da odradim 2 seminarska, 2 testa, 1 prakticni, 1 pismeni, ali mi se to nije nigdje upisivalo, niti mi se racunalo u ocjenu- to je bio samo preduslov da odem na usmeni, na kojem krecem iz pocetka i znale su me budale vracati po dvanaest puta jer od 40 blic pitanja ja ne znam jedno (eventualno nakon tri lekcijska ja ne odgovorim jedno blic pitanje)....
A moja prijateljica koja studira to isto na privatnom uzme jedan od mojih seminarskih i promijeni naslovnu stranu i njih cetiri dobiju desetke za njega! Zakljucne ocjene desetke, nema pismenog, usmenog,.... I to ne moze jedna da radi, nego grupica od cetiri studenta rade jedan seminarski!
Ista ta kaze da ne zna kako joj pola profesora izgleda, da nikad nije sjela na usmeni, da profesore susrece samo na hodniku, a sve rjesava preko testova koje doslovno prepise i preko seminarskih koje pretezno uzme od mene!

Njeno i moje poznavanje materije se ne moze nikako porediti, ali ona ima isto vallidnu diplomu, jos i bolji prosjek, jer kod njih ispod devetke nema!

To je samo jedan primjer, a imam ih dosta! U pravu si kad kazes da neko ako zeli da uci, ucice gdje god, ali ja pricam o nekim drugim stvarima...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 8 | 05.06.2012 , 12:49 PM

Ako su drzavni i privatni izjednaceni kako tvrdite.Zasto onda idete na privatni?

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 9 | 05.06.2012 , 12:55 PM

Quote (Vagabond83)
Ako su drzavni i privatni izjednaceni kako tvrdite.Zasto onda idete na privatni?


Nisu bili kad sam ja upisivala, a i ja realno mislim da mi je puno bolje da u mojoj biografiji stoje tri drzavna fakulteta sa visedecenijskim radom i kvalitetom iza sebe, nego neki privatni...

Ime se ne moze kupiti!

Added (05 Jun 2012, 12:55 PM)
---------------------------------------------
I da, imam i imala sam sev uslove da upisem i privatni, moj izbor je bio znanje, ime i mucenje!

I sad opet da krecem na osnovne studije, bilo bi isto!


"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 10 | 05.06.2012 , 1:06 PM

Ja sam na drzavnom. :) U srednjoj su nas skoro svi profesori savetovali da ne idemo na privatni. Mislim da nisam pogresila sto sam ih poslusala iako su roditelji hteli da me upisu na privatni. Da mora da se uci, mora brate... Do sada ispite nisam placala niti mi pada na pamet. Znam znam, ne znam ne znam i dovidjenja. Ima profesora koji su veliki namcori i koji traze dlaku u jajetu samo da te obore. A ima i divnih koji te samo puste da ispricas pitanje i gotovo. Na mom fakultetu me jedino nervira jedna baba sto radi na evidenciji, uopste ne zna da prica polako, ima ubitacan pogled i samo vice kad prica. Izgubila mi bila uplatnicu sa placenom skolarinom i ona mene ubedjuje da ja nisam izmirila ratu na vreme i da me zbog toga nema na spisku za taj i taj rok. To mi se prosle godine desilo, sreca pa sam ja imala i treci primerak pa joj odnela, a posle nekog dana nasla onu prvu sto sam joj dala i ni izvini da mi je rekla, nista! I od tada je izbegavam kad je na salteru ona. Samofinansirajuci sam student i jedino mi krivo to sto neke knjige moram da platim iako bih trebala besplatno da ih uzmem. A i prijava ispita je skupa, do treceg puta placa se 800 a od cetvrtog 1000 din. Eto sta meni smeta tamo, znaci ta baba, neke knjige koje moras da platis i cena ispita, ostalo mi je sve super. :) Ta takmicenja, ekskurzije i skolovanje u inostranstvu me ne interesuju, niti sam se raspitivala da budem deo toga. Gledam samo da sto pre zavrsim ovo, da se zaposlim u ovoj zemlji Srbiji iz svoje struke ako je to moguce i da zivim kao sav normalan svet, ne trazim mnogo (vile, avione, kamione), samo da imam ono osnovno, normalnu platu, normalan zivot.

Quote (Marija_Nikola)
pa naplaćuju i spajalice na fakultetu

Ih... pa ti ga sad Marija pretera... :p Ne znam sto si nesto mrzovoljna ovih dana, mora da je pms lol A? Pa znala sam. :D Znaci bolje da te nista ne pitam za privatni. :D

Quote (Marija_Nikola)
Ti možeš da upišeš fakultet i u selu Culjkoviću ili Pepeljevcu ako ne želiš da učiš ti ga ni tamo nećeš završiti.

Pa gde se seti za Pepeljevac? lol Marijana proslavila to selo a da nije ni bila tamo. Nisam ni ja a vidi gde mi je. :D






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 11 | 05.06.2012 , 1:19 PM

Quote (Tanja91)
Na mom fakultetu me jedino nervira jedna baba sto radi na evidenciji


lol... nema studenta koji voli babae iz studentske sluzbe! Ja sam nasu na drugoj godini pitala "Yasto set toliki Hitler", od tad su je svi zvali Hitler! haha

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 12 | 05.06.2012 , 1:24 PM

Ne znam kako je kod vas, ali u Bosni privatni fakulteti predstavljaju samo: daj novac - za 4 godine diploma. Studiraju ljudi koji nisu propuštali ni jedan popravni ispit u srednjoj školi. Ja sam na državnom fakultetu, volio bih da sam na privatnom jer bi mi bilo mnogo lakše. Manje predmeta, profesori više izlaze u susret i naravno više rokova za polaganje.
Koji je fakultet "jači" ne znam reći, važno je da osim u tvojoj zemlji ta diploma važi i u inostranstvu, jer nećemo se svi zaposliti kod kuće.






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 13 | 05.06.2012 , 1:30 PM

Quote (Almir)
Koji je fakultet "jači" ne znam reći, važno je da osim u tvojoj zemlji ta diploma važi i u inostranstvu, jer nećemo se svi zaposliti kod kuće.


Amin!!

I ja sam pricala o Bosanskim fakultetima, a napadose me ovi sa srbijanskih kao gospodja stene! lol

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









493
poruka na forumu
100 491



post # 14 | 05.06.2012 , 1:31 PM

Državni!

Ja nisam luzer, o naprotiv, Meni je osmeh lajt-motiv.. :)









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 15 | 05.06.2012 , 1:32 PM

Quote (Mallena:))
I ja sam pricala o Bosanskim fakultetima, a napadose me ovi sa srbijanskih kao gospodja stene! lol

Trebala si naglasiti, da se odmah razumijemo :)








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 16 | 05.06.2012 , 1:36 PM

Ja još ne studiram,ali o tome razmišljam od osnovne škole. O tome i nemam mnogo toga reći,ali opet da nešto dobacim.

Kupiti papir je sramota. Kada bi spavala na parama nikada to ne bih uradila. Mislim da je to ispod časti jer tada sami sebe pravimo glupim. A i u čemu je čar fakulteta i tih godina ako će se samo kupiti papir i na jedan čudan način ostati zakačen. Koliko god taj studentski život bio težak ili šta već uvijek će ostati u nekakvom sjećanju. Bar ja tako mislim,a i nadam se da ću se u to uvjeriti.
Smatram da svako ko ide na fakultet koji mu se sviđa nikada ne bi kupio papir jer vjerovatno uživa u onome što uči.
A i papir je samo papir i ništa više. Neće ti znanje ući u glavu ako ga budeš držao ispod jastuka preko noći. Ja se držim onoga što želim i to ostvarujem sasvim sama. Ne trebaju mi kakve privilegije ili slično da bi dobila ono što želim. Dobra volja,sigurnost i trud je ključan za sve.

A što se tiče državnih i privatih fakulteta,o tome nemam mnogo reći jer nisam upućena u to. Moji su mi rekli kako bi voljeli da me pošalju na privatni fakultet,a ja bi samo da studiram ono što želim.
I negdje sam pročitala kako se fakulteti ne dijele na privatne i državne nego na upotrebljive i neupotrebljive. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Utorak, 05.06.2012, 1:40 PM








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 17 | 05.06.2012 , 1:40 PM

Ja cu reci samo ovo.
Sudiram, ali iz principa vam necu reci gde. Moj izbor.

Dalje, svi mi znamo da je sex super stvar. To spada u teoriju koja npr. moze da se stekne i na drzavnom i na privatnom fakultetu.
Ali praksa je ono sto se ne moze steci ravnomerno i na jednom i na drugom. To je do vas samih, kao i do fakulteta.

Dakle, vas izbor, vasa stvar.

Bobiska, da sam na tvom mestu, nikad ne bih dala svoj rad nekima da se njime dice. Ako si ti mogla da sedis satima i da radis na tome, neka se i ta neka drugarica, ili poznanica potrudi, da umesto sopinga i ispijanja kafa potrudi napisati i nauciti.

Fakulteti nisu merilo znanja nikad bili.
U drzava kakve su nase, nikada nece biti prioritet sposobnost nego PREVARA!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 18 | 05.06.2012 , 1:46 PM

Quote (Leksi)
Bobiska, da sam na tvom mestu, nikad ne bih dala svoj rad nekima da se njime dice. Ako si ti mogla da sedis satima i da radis na tome, neka se i ta neka drugarica, ili poznanica potrudi, da umesto sopinga i ispijanja kafa potrudi napisati i nauciti


I kad ne dam, oni mi drpe..

Dok sam jos imala fejs, okacila sam neki svoj rad (neki esej, u vidu kolumne) onako.. bezze!
Jedna osoba sa mog profila ga je prekopirala i poslala na neko takmicenje... DOBILA JE NAGRADU, VIKEND ZA DVOJE, a ja sam cak izgubila i "autorska prava" da te svoej misli upotrijebim negdje kasnije...

I sta sad? Ujeo vuk magarca? Tako da, jbg!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 19 | 05.06.2012 , 1:48 PM

Almir, kako mi onda objasnjavas, da sa drzavnih fakulteta sirom Bosne, dolaze ljudi na NUBL u Banja Luku koji je privatni fakultet, i to njih mnogo? I da napomenem, to nisu oni koji kupuju diplome nego studenti koji imaju prosek 9 ili 10????
A kako to znam, znam, jer mi sestra od strica ide na Nubl. :) I znam da nije tako kako pricate, da sve samo placa i eto diploma, toga ima i na drzavnim samo se manje zna.
Zato na drzavnim fakultetima i dalje rade dinosaurusi od profesora, nije im bilo malo! Mozda ce nesto i u grob poneti.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 20 | 05.06.2012 , 1:51 PM

Quote (Leksi)
dalje rade dinosaurusi od profesora,


Jednog mog profesora, sad je vec pokojni su dvojica unosila na fakultet i iznosila poslije predavanja...

Nema kadra!!

I svejedno mi je drago sto su tako ta zvucna imena predavala! Sto od 40 ispita, imam ocjene od 25 akademika...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"



Forum » Obrazovanje » Obrazovanje » Drzavni ili privatni fakultet?
Search: