Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 8 of 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 8
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?






2963
poruka na forumu
797 10239



post # 141 | 22.12.2012 , 7:38 PM

Nzm sta da kazem o tome...
vidite, kad sam bio mali, bio sam jako nevaljao, i tada je i bilo dozvoljeno roditeljima da tuku svoju decu u vaspitne svrhe...
doduse, danas ako neko podigne ruku na svoje dete, zatvor ili novcana kazna mu ne gine ili u najgorem slucaju, da izgubi dete (decu)...

Ja sam inace izrastao u normalnu osobu, ne drogiram se, ne pusim, retko kad popijem, obicno na nekim proslavama...
Ne pravim probleme, a to sve zahvaljujuci mojim roditeljima, i batinama koje sam zasluzio...
Ova danasnja omladina nije tako nesto dozivela i imaju i previse slobode... a to svakako ne valja...
U jednu ruku, batine jesu bitne, jer bez njih deca ne postaju dobri ljudi...

:P









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 142 | 22.01.2013 , 10:28 AM

Ako se neko rodio takav i takav nista njega izmeniti ne moze pa ni batine.
Roditelji koji biju decu oni neznaju dalje .
Volela bih znati kako bi se oni osecali da im neko pukne samar
Zar nije bolje ili lepse detetu odrediti kaznu reci 5 dana nema tv
ili celu nedelju nemas djeparac
takve kazne su gore od samara
Smatram decu ne treba da se tuce nego razgovarati pokusati izmeniti

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










267
poruka na forumu
180 789



post # 143 | 24.01.2013 , 7:04 PM

Neki kazu batina je iz raja izasla....ne netreba tuci decu jer to moze dovesti do raznih trauma kod deteta.






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 144 | 26.01.2013 , 1:49 PM

Da li ste ikada gledali kako se dresira pas? :) (nemojte sad hejt zbog ovog poredjenja)

Sav govor,gestikulacija rukama,ponasanje,pas to primjeti,ali kada pogrijesi dreser, ne uleti trupacke u njega,makljasa,lomi sto o njega,vec ga tupne ruke ili ga jednostavno bocne prstima u jedan odredjeni predeo vrata,i pas je svjestan da je pogrijesio i tako ne ponavlja tu gresku... Time mu pokazuje ko ima autoritet

tako i za decu,razgovor s njima,sloboda da iznesu neko svoje misljenje i slicno,ali u slucaju neke greske,rijecima,vikom itd ne moze da se postigne efekat,posto posle 2-3-4 puta takav govor gubi smisao...

Ne da se biju djeca,mrzim to,kao da nisu dio njih,i cesto sam znao da imam problem zbog toga jer na ulici zaustavim nekog i kazem dobro je jbt nisi ga nasla/nasao u kontenjer vec je tvoje... Vaspitno da se cupne za zluf,samarcic,nesto onako prosto jednostavno,znak neki da je pogrijesio,zasto da ne?! Ima da se ima autoritet ,bezazlen neki pokret nesto... A makljaza,udaranje po djelovima tijela koji mogu imati posledice po to dijete i to fatalne,ili divljacki izivljavanje pa ima traumatske posledice,takve ljude jednostavno treba kastrirati da nemaju nastavke jer ih ne zasluzuju !

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
  • Page 8 of 8
  • «
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 8
Search: