Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?






148
poruka na forumu
7 108



post # 101 | 08.12.2011 , 0:47 AM

nikad ako uradi nesto sto nije trebao fino das mu neku zabranu i lijepo popricas sa njime o tome sta je uradio...
a ovi sto govore da treba tuci i da je batina iz raja izasla ne slazem se jer da je batina valjala ne bi iz raja izasla

"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 102 | 08.12.2011 , 1:52 AM

Quote (no_name)
nikad ako uradi nesto sto nije trebao fino das mu neku zabranu i lijepo popricas sa njime o tome sta je uradio...
a ovi sto govore da treba tuci i da je batina iz raja izasla ne slazem se jer da je batina valjala ne bi iz raja izasla


e sta je mom bratu bilo zabranjeno, pa nista.... cak je dva tri puta i batine dobio i nista... on je od onih koji teraju inat na svoju stetu... :S

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










393
poruka na forumu
36 392



post # 103 | 08.12.2011 , 3:56 AM

ne treba ih tuci treba ih ubiti... salim se
pa treba ih opomenuti ako nesto pogrese ne treba ih sada krvnicki tuci i ostavljati traume na deci,znaci jedan samar ili malo po dupetu nikom nije naskodilo pa nece ni njima...Kako drugacije vaspitati dete? Ajde ti objasni recima detetu od godinu,dve sta sme a sta ne sme,nema sanse najbolje neka peckica po ruci ili po dupetu tako par puta i sledeci put nece hteti sigurno to da radi...

Live to ride,ride to live...









245
poruka na forumu
218 2662



post # 104 | 08.12.2011 , 5:00 AM

nono Nepodrzavam nikakvo nasilje nono













12
poruka na forumu
0 -38



post # 105 | 08.12.2011 , 3:45 PM

treba








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 106 | 13.12.2011 , 9:05 AM

Decu treba voleti, saslusati, maziti, paziti, razumeti sve to jer smo mi njih zeleli ne oni nas!!!
Cesto se roditelji izgube u svemu jer nemaju vremena za decu pa sledi galama vristanje na decu
a ne pitaju se sta je u biti problem u njima ili deci.
Roditelj koi tuce svoje dete nista pametnije nezna!!!!!!
Dete treba odgoiti tako da se zna koje stari da se ponekad povisi ton na dete ali da mu se objasne zasto a inace smao ovako kako slika kaze :)


Fajlovi: 1891529.jpg (13.9 Kb)
Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










760
poruka na forumu
23 295



post # 107 | 21.01.2012 , 11:02 PM

Quote
Mada ako se dobro postavis u samom pocetku dok su mali.Za to nece biti nikad potrebe.


Isto misljenje :)





Sve mi je jasno sada kada je srce prazno!!!










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 108 | 21.01.2012 , 11:33 PM

Ne opravdavam i ne podrzavam nasilje. De facto, sa decom tesko da mozes uvek lepo. Konacna konstatacija: Batina je iz raja izasla. <_< Naravno, ne preterivati!

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










564
poruka na forumu
128 1154



post # 109 | 22.01.2012 , 0:20 AM

Batina je iz raja izasla.. lol













poruka na forumu
REP OFF



post # 110 | 22.01.2012 , 11:14 AM

da








65
poruka na forumu
2 55



post # 111 | 29.03.2012 , 3:29 PM

kad vidim da frustrirane mame vrište na decu zadavio bi ih iz cuga.

To i mene mnogo nervira















576
poruka na forumu
34 295



post # 112 | 29.03.2012 , 5:26 PM

Nisam mnogo batina dobijao sto ne znaci da nisam lepo vaspitan xD Sto znaci mozda decu budem tukao ali mozda jer je to vise ono iz straha, mozda jednom lepe batine a posle samo pretnja da bi skontali da batine nisu dobre. Uvek sam za lepe reci i siguran sam da ko god da ima iole zivaca moze sa decicom lepo i na lep nacin ;)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 113 | 29.03.2012 , 5:56 PM

Ja sam dobijala redovno batine dok sam bila dijete i znala sam kako i šta treba uraditi. Mislim da samo pričom dijete ne može pojedine stvari da shvati jer ne zna. Npr. ja sam kao dijete uvijek htjela da uhvatim cigaretu kada neko puši i mama mi je govorila da ne diram i ne diram i jednom je pustila namjerno i ne sjećam se baš ali kaže da sam dosta plakala. Uglavnom ja nju ne krivim. Čak joj se i divim. Naučila me pameti dosta puta i danas sam sasvim normalna.

Ja lično svoje dijete ne bi nikada tukla,ali ako bi prešlo nekakve granice šamar nikome neće škoditi. Inače imam prijateljicu koju su uvijek mazili i pazili,pričali s njim i eto danas je jedna od najvećih flundri kako ja to kažem. Bez ikakve kulture. Ima 16 godina i trudna je već jednom bila. Itd,itd. Mislim da je za ovakve slučajeve šamar najblaža kazna.

Nisam da se djeca baš tuku,ali da se zna ko je "gazda" mora se. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Cetvrtak, 29.03.2012, 5:58 PM








365
poruka na forumu
101 771



post # 114 | 09.04.2012 , 0:34 AM

batine lece sve :)

Sta se setas po mom profilu jedan!









3
poruka na forumu
0 0



post # 115 | 09.04.2012 , 1:43 AM

Quote (Davor)
U sto smo svi moderni zato su danasnja deca takva kakva jesu ( bar vecina ), e ja smatram bas da je batina iz raja izasla i je kada sam pravio sranja ko klinac dobio sam batina i kad se sada setim zahvalan sam za to...

Ne danas klinac/ka pobegne od kuce, opljacka nesto, brutalno prebije nekoga, siluje, provali negde i sta jos sve ne rade u danasnje vreme ( i da mislim na klince posto je to danas za njih sve normalno ) i jadna majko mi kulturni razgovaramo s njima oni sve vazi, necu vise a u sebi nam je*u mamu i mole boga da zavrsimo da nastave po starom...

Zato tucite ih kada prave sranja ( ne izivljavati se al da se zna ) da ne bi oni tukli vas kad porastu...


Znaci ako vam je dete kao u ovoj prici ( a ima ih ), onda ste 0(nula) od roditelja. Ovo se ne resava batinama vec upotrebom mozga ali ako vam se ovo desava onda ste definitivno osoba low IQ koja jednostavno ne moze ovo da resi. Najbolji primer propalih roditelja koji znam je kada su u jednoj gimnaziji trazili pristanak roditelja da ucenicima urade test na opojna sredstva. 90% roditelja je odbilo da da svoj pristanak. Dete nije krivo pa ga ne treba tuci. Roditelji su krivi ako su dozvolili nesto kao u ovoj prici i ne mozete reci bilo je neizbezno. Dete se formira dok je malo (3god+) a vecina roditelja to ne shvata pa im posle kriv djavo. Taj ko je stigao do toga da bije svoje dete je vec promasaj u zivotu.








547
poruka na forumu
46 1072



post # 116 | 09.04.2012 , 3:57 AM

Nista preko mere nije dobro...cak ni nesto lepo a ne batine...medjutim kakva ova omladina odrasta i sta se sve radi mnogo bi bolje bilo da su dobijali malo po dupetu...prutic nikome nije naskodio...skoro sam bio u prilici da gledam kako dijete dize ruku na roditelja nema vise od 6-7 godina i mogu vam reci da sam ja to kao mali pokusao pa sigurno nebih mogao mesec dana sesti na stolicu...ili tipa udjem da kupim cigare a dete se valja po patosu i vristi hoce nesto a majka stala pa nezna sta da radi (ko zna da li uopste ima novca da mu kupi)
Ja nisam bio neko mirno dete i s vremena na vreme bih dobio prut po turu zavisi sta bi uradio i kako bih uradio naravno sve u granicama nekim...takodje kazne i nagrade su bile svakodnevne...
kada se sve sabere imao sam srecno detinjstvo i zahvalan sam mojim roditeljima na svemu ali bas svemu jer sad kad razmislim sta sam trazio to sam i dobio...zavisi od deteta...moja sestra nikad nije prstom tacena jer je kapirala razgovor i savete
nikome nije drago i milo istuci svoje dete...ali s vremena na vreme mora se i to


Poruku je menjao/la Hectore - Ponedeljak, 09.04.2012, 3:59 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"







Dete debil... xD
271
poruka na forumu
2415 6192



post # 117 | 09.04.2012 , 8:10 PM

mislim da treba... ali ne da ga ubijas od batina... nego ga prwo opomenes jednom, dwaput, onako cisto powisis ton... :D :D a ako to ne pomogne, malo izbambusas...znam, imam ja 2 sestrica i sestricinu... u pocetku samo xladno... i da widis kako slusaju sad... dobro sto se ne postroje kad ja dodjem... :D :D :D ali narawno i da se mazimo i swe.. ali mani ga mito... :p :p moraju da slusaju... :)

JA ██████ 100%










105
poruka na forumu
5 29



post # 118 | 09.04.2012 , 8:36 PM

Ko trazi i dobije pa tako sam ga i ja par puta ko mali. Uvjek sam bjezao machehi imala je meksu ruku lol

Sve je to do roditelja. Ja sam protiv toga kao i ostali.. A ovih dana je toga manje.. Cim progovori prva rijec mu je Facebook :D i u tom provede cio dan skoro, radi sta oce tako reci manje komunikacije i svega ostaloga. Sve je do situacije, nekada je i to nacin.

Sjecam se i dan danas kad me stari pogleda ispod oka znao sam koliko je sati :D

Samo to znam, da nista ne znam..








velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 119 | 11.05.2012 , 1:21 AM

treba djecu vaspitati da je z anjihovo dobro sto ih tuku i d akao takvi posluze svrsi pruta,okalgije,mokrih novina,vaspitne palice z aprevaspitavanej nevasptianih pendreka i slicnih doborcudnih pomaala koje poseduej svaka iole normalan patrijahalna porodica

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









82
poruka na forumu
8 87



post # 120 | 11.05.2012 , 1:42 AM

Da. Time što ćete malo dete po guzi istući mu ne nanosite nikakvo zlo i traumu već ga usmeravate od malih nogu šta se sme a šta ne. Duša malog deteta je kao vosak i lako se oblikuje. Neophodno je vaspitavati od malena a ne od 5 razreda. Nevaspitana deca su isključivo krivica roditelja. Mada, mora se imati u obzir da ni veliki procenat roditelja danas nemaju zdravo razmišljanje te ni ne čudi što su im deca nevaspitana i drska.


Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
Search: