Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?






2477
poruka na forumu
63 201



post # 1 | 12.05.2011 , 9:52 PM

Zanima me vase misljenje na ovu temu.
Mi smo odrastali (barem ja) u vremenu kada se smatralo da je batina iz raja izasla.Cak su mnogi roditelji korisili i razna pomocna sredstva,tipa pruta,kaisa,varjace, sto nimalo ne podrzavam.
Sada svi govore o tome kako decu ne treba tuci,pa se cak i samar ili udarac po guzi smatra blazim vidom zlostavljanja.











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 13.05.2011 , 6:42 AM

Popio sam batina u detinjstvu više nego hleba što sam jeo. Zato i smatram da je bolje sa decom pričati nego ih tući... Lepa reč gvozdena vrata otvara,a batinu ko voli nek je turi sebi u buljson pa nek prošeta Knez Mihajlovom... A kad vidim da frustrirane mame vrište na decu zadavio bi ih iz cuga.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1289
poruka na forumu
165 539



post # 3 | 13.05.2011 , 7:07 AM

mene moji roditelji nikada nisu tukli i ja sam protiv batina sa djecom treba samo pricati smile











1065
poruka na forumu
225 1145



post # 4 | 13.05.2011 , 7:55 AM

Ako su batine jedina metoda vaspitanja kada je neposlušnost u pitanju, zapitajte se kakav ste roditelj i jeste li uopšte dorasli tom odgovornom zadatku. Svako može da udari dete, no ne može svako strpljivo razgovarati s detetom i ukazivati mu na greške u ponašanju. Takve metode iziskuju mnogo više pažnje, strpljenja i posvećenosti detetu, a mnogi roditelji se opravdavaju kako jednostavno nemaju dovoljno vremena za to. Ako nemate dovoljno vremena za svoje dete, za koga imate? Znaci moj odgovor je NE batine...









Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 5 | 13.05.2011 , 8:36 AM

Ma nebi oni bas puno na zensku ali na musku bi ja mislim da to nije dobro, oni misle ako ih tuku bolje ce uciti ili biti poslusni ali u suprotnom djeca postanu jos gora......

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










144
poruka na forumu
10 18



post # 6 | 13.05.2011 , 9:10 AM

Takođe mislim da ne treba tući djecu.... Ali morate i vi malo razumiti roditelje...dok smo "bili mali" zamislite kako je njima kada nešto kažu jednom, pa onda opet, a ti ne poslušaš, i tako zaredom pa se roditelji iznerviraju što je normalno biggrin (niko nije kameni živaca) i ošamare, vjerujte da je ponekad djeci potreban šamar ili dignuti ton da bi nešto postigli odnosno da bi djeca poslušala. Na kraju ni jedan roditelj ne udara vlastitog sina ili kćer onako iz običaja ili "ćeifa" smile












poruka na forumu
REP OFF



post # 7 | 13.05.2011 , 10:08 AM

Albin je vec odgovorio...Deci treba ljubavi i chvrsta ruka ponekad!








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 13.05.2011 , 11:16 AM

Naravno kad ne vaspitavaš decu od malih nogu jednog dana je neminovno da mu umesto ljubavi ponudiš čvrstu ruku...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2477
poruka na forumu
63 201



post # 9 | 13.05.2011 , 2:41 PM

mene su tukli kao malog biggrin











3239
poruka na forumu
372 2298



post # 10 | 13.05.2011 , 2:49 PM

U sto smo svi moderni zato su danasnja deca takva kakva jesu ( bar vecina ), e ja smatram bas da je batina iz raja izasla i je kada sam pravio sranja ko klinac dobio sam batina i kad se sada setim zahvalan sam za to...

Ne danas klinac/ka pobegne od kuce, opljacka nesto, brutalno prebije nekoga, siluje, provali negde i sta jos sve ne rade u danasnje vreme ( i da mislim na klince posto je to danas za njih sve normalno ) i jadna majko mi kulturni razgovaramo s njima oni sve vazi, necu vise a u sebi nam je*u mamu i mole boga da zavrsimo da nastave po starom...

Zato tucite ih kada prave sranja ( ne izivljavati se al da se zna ) da ne bi oni tukli vas kad porastu... wink


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









2477
poruka na forumu
63 201



post # 11 | 13.05.2011 , 3:28 PM

brw ,,anubis swaka cast biggrin









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 12 | 13.05.2011 , 3:39 PM

ja za prave batine ne znam... nisu me moji tukli... to sve zavisi od deteta... ali evo vam primera... moja sestra prosle godine (tad je imala 3 godine) spavala popodne i probudi se... i od kako je ustala plakala je... nas petoro oko nje vicemo milice sto places, jel te nesto boli, jel si nesto sanjala... ma jok ona i dalje vristi i cupka u mestu. i tako je ona sat vremena plakala, vristala kako god... i vikali smo joj dobices batine prekini, ma jok... dok nije dobila dva puta po d*petu nije prestala... i onda je dosla kod mene i sela, ja je pitam sto si plakala, ona kaze pa htela sam sok... i sad vi meni objasnite sta uraditi u takvoj situaciji, kad nas petoro oko nje vicemo sta je bilo a ona vristi... i od tad to vise ne radi... dosta losih stvari je pokupila od druge dece iz ulice, npr. kad je zovemo ona vice Sta je, pa smo joj pricali kako se kaze Molim... i sad kad neko kaze sta je ona ide i ispravlja... tacno je da sa decom treba puno razgovora, ali nemojte da potcenjujete decu, nisu oni nimalo naivni kao sto izgledaju... to je problem sa roditeljima sto ne znaju da vaspitaju decu... ustalom i mi smo bili deca, pa kad nam kazu nemoj, a mi bas namerno hocemo... niko ne tuce decu zato sto voli... ja sam moju sestru jednom udarila i srce mi je htelo da pukne, ali zato sad kad joj kazes slusa te... a sto neko rece za ove majke sto idu i deru se na decu po ulici, to mi stvarno nije jasno... ako nisi sposobna da vaspitas dete pa ja ne znam... moja mama stalno prica da ja i brat dok smo bili mali, ona sa nama nije imala problema gde god da krene... ako udje u prodavnicu nije bilo da mi vicemo ocu ovo ili ono, nego kad dodjemo kuci, kazemo joj sledeci put kad idemo u prodavnicu da nam kupi to... a najvise me nervira kad udju sa detetom u prodavnicu i kazu sta hoces, a onda kukaju ovo moje dete bi kupilo celu prodavnicu... ne znam opet kazem, zavisi sve od deteta, ali kod nas se znalo neke stvari sto ja danas kad gledam neke roditelje uopste ne razumem... moji roditelji nisu skupljali znamnom igracke, sve sam sama to radila, u krevetu sam bila u 21h i slicne stvari...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2116
poruka na forumu
188 3066



post # 13 | 13.05.2011 , 3:42 PM

HAHAHA Anubis SVAKA CAST

Kad' sam procitao da je alhohol stetan,prestao sam da citam.









381
poruka na forumu
24 281



post # 14 | 13.05.2011 , 7:26 PM

Trebaa... xD

SrB-IjA-KiNg*









4750
poruka na forumu
495 2877



post # 15 | 13.05.2011 , 8:08 PM

Da se tuku bila bi bolja








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 16 | 18.05.2011 , 8:00 AM

Ne podrzajem roditelje koji biju decu !!!
Jer taj roditelj nezna drugacije jer on i ne zeli da shvati zasto je to tako.
Mene je stara mlatila za sve smile a majkemi bila sam dobrica ali stas smile
Sta god bi skrivila seka ili brat ja bi dobila na kraju jer sam najstarija
tako sam jednom prilikom pokusala vani da pobjegnem i stanem na metalne grabljice one za garten auuu brate ja kad me ona drska lupila preko face smile tako da od tad nisam bezala jer na kraju duplo dobijem smile

S decom treba pricati i ako dibiju po guzi treba da im se kaze zasto!!!!


Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 17 | 22.05.2011 , 1:24 PM

Anubis se zeza... Naravno da treba cvrsto vaspitavati decu,ali nikako batinama. Ako sa decom razgovaras od malih nogu i blagi udarac po guzi moze im staviti do znanja da cine stvari koje nisu pozeljne.
Kao mali sam od majke dobijao teske batine. Da ,bio sam nestasan,ali batine koje sam dobijao svakako nisu odgovarale ni mom uzrastu ni pocinjenim nestaslucima. Jednostavno ona je radila i nije imala vremena da sa mnom razgovara,a deset minuta sa kaisem je imala... sad
Poneki put mislim da je ceo moj zivot posao drugim smerom zbog tih batina i da sam vise puta bolovao zbog istih,jer sam imao masnice po celom telu.
O povredjenom duhu i ponosu koji se uvijao pod njenim udarcima i uticaju sile na moj mozak,ne bih ni da pocinjem...
Zato ne tucite decu,od malih nogu pricajte sa njima i dajte im prave smernice u zivotu,ako zelite da jednog dana postanu pravi ljudi. Pruzite im ljubav i svaki put imajte vremena da im objasnite koliko je tezak njihov prekrsaj koji naprave. smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 18 | 22.05.2011 , 6:05 PM

Pa ovako...
Ja sam kao mala bila veoma nestasna, i da, dobijala sam batina...
Ali to je bilo radi vaspitanja, a ne radi izivljavanja
kad sam prosula zar ( onaj pepeo ) mogla sam imati dozivotne opekotine
eto Bog se smilovao i dao mi je tu neku blesavu srecu...
ziva sam, na svu srecu, da sam bila nestasna i da sam bila stalno na nogama, to stoji, ali da sam bila zla, pokvarena, zeljna svega..
e to ne..
moji su me ucili da se lepo ophodim prema drugima i da iako ih mrzim, pokazem bar mrvicu postovanja...
da, cuvala sam a i dalje cuvam moju sestru k'o malo vode na dlanu, jer kad drugih ne bbude bilo, ona ce jedina biti tu za mene smile
da, lezala sam i u 21 i u 22 i u 23..
jer igrala sam se do iznemoglosti i nakon toga sam spavala k'o top... ( tada je bilo sigurnije )
moji mi nikad nisu dali ruku ili kais ili prut, jer su znali da nisam nesto ucinila iz zle namore, nego eto, radoznalost cini cuda...
i da, treba biti decu, ali ne samo biti, nego samo malo da im stavite do znanja da nesto ne valja uraditi biggrin

Ko si ti?









502
poruka na forumu
17 70



post # 19 | 22.05.2011 , 8:24 PM

ahha ja kad sam bila mala dobijala sam batine ^^ al to nije resenje...s dec00m treba lepo wink

SaNja Nja Nja ;) Nikoo ti nije rekao da si kurva-Kurvo.!









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 20 | 17.06.2011 , 11:10 AM

Ko ne ume sa decom ili nema vremena za njih i ne shvata da sa decom treba lagano i polako,a ne brzo i batinama.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
  • Page 1 of 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • »
Search: