Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?






1595
poruka na forumu
37 284



post # 41 | 24.06.2011 , 11:30 PM

Ne to je nepotrebno, sa batinom nista nemozes ostvariti. Mene moji roditelji nikada nisu tukli. Razgovor sa djecom puno vise doprinosi, mnogo se dopre do djetetovom razmisljanju o svemu. Zato mislim prut, kais.. ostavite gdje je i bio razgovarajte sa djecom.

We do not forgive,
We do not forget,
EXPECT US!!!










904
poruka na forumu
96 378



post # 42 | 29.06.2011 , 11:48 AM

Nikako ne treba tuci decu. To kazem iz prostog razloga sto to budi revolt u njima, pre ili kasnije. Po meni licno je naj bolja i veoma efikasna metoda uvodjenje sankcija. Ne mislim na ucene tipa " nema danas napolje ako ne uradis ovo ili ono" Vec sve po zasluzi. A da ne pricamo o posledicama koje mozete nesvesno da napravite ako kojim slucajem nezgodno udarite dete, jer da se razumemo vecina nas neume da pljesne po guzi vec udari tamo gde stigne. Kad su dobri dusu im dajte, ali kad nece da slusaju lisite ih onoga sto najvise vole.

A da... da ne zaboravim. Zakonom je zabranjeno bilo kakvo nasilje, narocito nad decom. Danas se za samar ide u zatvor. I savet svim roditeljima i starijim bracama i sestrama zelim da savetujem da sve sto imaju da rasprave sa malim detetom da to urade izmedju cetiri zida u tajnosti. Sta koga briga da li mi imamo neki problem, a roditelji prave ogromnu gresku kada sikaniraju svoju decu pred ostalom decom, a deca kao deca su naj surovija i nemaju osecaj kada nekog psihicki maltretiraju.

Deci treba biti drug, nikako gazda.


Poruku je menjao/la sandra1000 - Sreda, 29.06.2011, 11:53 AM











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 43 | 01.07.2011 , 8:37 AM

Ma samo da ja dobijem klince...
Ih ima da se zezam sa njima,ima da budu otkaceni sto posto...
Ali ce biti i pravi ljudi...
Bas kao i Vi dragi moji forumasi...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 44 | 02.07.2011 , 2:21 PM

Quote (badule)
Ma samo da ja dobijem klince...
Ih ima da se zezam sa njima,ima da budu otkaceni sto posto...
Ali ce biti i pravi ljudi...
Bas kao i Vi dragi moji forumasi...


hahahhah biggrin
______________________________________________________________________________________________
ma netreba ih tuci samo malo ljubavi i bice sve uredu

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 45 | 05.07.2011 , 7:10 AM

Ne, to kod dece postiže mržnju i agresivnost, i kasnije se može desiti da se iživljavaju nad nekim drugim ili još gore - na vama...






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 46 | 05.07.2011 , 11:03 AM

NEEEE

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










1174
poruka na forumu
60 419



post # 47 | 05.07.2011 , 2:57 PM

ponekad ne stalno počeće da mrze svoje roditelje

ExtraCafe Public -----> 193.104.68.8:27028
ExtraCafe Deathrun -----> 193.104.68.8:27074










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 48 | 05.07.2011 , 11:56 PM

NIKAD BRE!!!!

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1981
poruka na forumu
10 51



post # 49 | 21.07.2011 , 10:18 AM

ne

swe se moze kroz dogovor

djadjule









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 50 | 21.07.2011 , 12:38 PM

jos uvek sam za to da treba al u normalnim kolicinama kad bas zasluze... tongue

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 51 | 21.07.2011 , 12:42 PM

Ako budem imao sina ima da ga celicim svaki dan da ne bude neka p1ck1c4 streberska, hahaha biggrin Salim se, ne treba tuci decu, jedino ako bas debelo zasluze ali i onda se svi roditelji posle kaju sto su to uradili... iskreno, mislim da cu biti do jaja cale biggrin







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 52 | 21.07.2011 , 12:56 PM

samo ako bas zasluzi .....

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










139
poruka na forumu
14 64



post # 53 | 21.07.2011 , 1:35 PM

Nikako,ja znam jednu porodicu koja svoju decu (5) tuce sa daskom prutom itd...











2523
poruka na forumu
87 1228



post # 54 | 30.07.2011 , 6:00 PM

Pažljivo sam pročitao vaše stavove po ovom pitanju,i zaključio sam da većina vas još uvek nema decu.Verovatno ste kao deca po nekad dobili batine pa vam se to toliko zamerilo da ste pretežno svi protiv batina.
Evo ovako:Lično nisam za krilaticu "Batina je iz raja izašla" što oće reći nisam za premlaćivanje dece,ali da dete nekad, kad zasluži treba dobiti po guzi.... treba brate.Međutim izgleda da je i tim sitnim batinama došao kraj zbog donošenja građanskog zakonika kojim se predviđena zabrana svakog fizičkog kažnjavanja deteta. Lično podržavam sve one roditelje koji smatraju da država ne treba da se meša u vaspitanje dece.Prema zvaničnim podacima UNICEF-a čak 70% roditelja u Srbiji smatra da je fizičko kažnjavanje dece sastavni deo vaspitanja. Ipak, očekuje se da će prednacrt građanskog zakonika, koji zabranjuje svako zlostavljanje deteta, biti usvojen. Naprosto ne mogu,a da se ne upitam da li ce se u ovoj Srbiji nekad uvaziti glas naroda? (Nije do sad pa ne verujem da će i ovaj put)
Moj deca ponekad su dobijali po guzi, ali samo kad nebrojenim pokušajima da im se nešto dokaže za njihovo dobro, ne urode plodom. Pitam se:Vi koji ste i protiv takvih batina smatrate li mene batinašom.
Jedino što će se postići ovim zakonom su zloupotebe. Sutra će vas vaše dete prijaviti policiji kad ne bude dobilo ono što od vas traži. Doduše, možda će jednom i to biti zakonski zabranjeno - reći "ne" svom detetu.
Možda će, neki od vas, koji ste isključivi po tom pitanju i te povremene batine, proceniti kao psihičku traumu koja će imati nesagledive posledice po razvoj deteta.
Pitam se, u kom trenutku će država imati prava da tuče decu koja su vaspitana po ovom zakonu. Jer, i ta deca će odrasti. A Kad napune 18 ili možda već sa 15-16 godina i krenu pogrešnim putem,da li će država, ili neće primeniti sredstva prisile,a ako ih primeni nije li red da se i državi oduzmu ta ista sredstva.
Rezultati toga da se deci priča samo o pravima, a nikad o obavezama su vidljiva u svim školama. Hiljade i hiljade neopravdanih izostanaka koji ne povlače nikakve posledice. Naravno, nastavnici su krivi, rekli bi isti oni koji su protiv batina. Krivi su što su mnogima progledali kroz prste,što su pričali samo o pravima bez odgovornosti.
A onda, jednog dana, počeće stvarni život za tu decu koja nisu navikla na to. Odjednom će od njih tražiti da dolaze na posao na vreme, da se razumeju u svoj posao, da postoje pravila u saobraćaju itd itd
Dragi roditelji, tucite svoju decu po guzi, nemojte da im lupate šamare, nemojte da ih udarate kaiševima, štapovima... Otvorena šaka po guzi je sasvim dovoljna. Sve ostalo je zlostavljanje i nema vaspitnu ulogu, već ima cilj isključivo da nanese bol. A vi koji ste i protiv toga, želim vam da svoju decu vaspitavate onako kako smatrate da treba. Ali budite onda spremni da se suočite s posledicama svog stava.


Poruku je menjao/la tomo47 - Subota, 30.07.2011, 6:06 PM



Sex je kao skok s motkom,skačeš dok imaš motku










1948
poruka na forumu
188 1476



post # 55 | 30.07.2011 , 6:15 PM

u svakom slucaju mislim da ne treba osim ako stvarno ne urade neku jako losu stvar tada treba ali sad opet zavisi o kojem uzrastu pricamo sigurno ne tuci djecu dok su sasvim mala jer to moze ostaviti traume na djete ..








408
poruka na forumu
12 196



post # 56 | 30.07.2011 , 8:27 PM

djecu treba tuci ali ne bez razloga (BATINA JE IZASLA IZ RAJA) biggrin SHVATICETE TO TEK KAD BUDETE IMALI DJECU !!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=FGRgEEeuZhM









65
poruka na forumu
6 2



post # 57 | 30.07.2011 , 8:44 PM

decu treba mlatiti sto vise dok su mala,pozeljno motkom ili ti nekim metalnim predmetom ,samo paziti da ne doce do povrecivanja unutrasnjih organa i fraktura lobanje. surprised surprised surprised tongue

hyfr









160
poruka na forumu
22 277



post # 58 | 30.07.2011 , 8:58 PM

hm..... dobijao sam batine..... i mislim da su me malo tukli.... trebalo je jos biggrin

Imal iko ruku da mi da ..... al' da stvari posmatra ko ja ....... da ne kaze vreme ce izbrisat bol ..... nek brise svaciji ja hocu svoj ......... Imal igde mesto daleko od sveg ..... gde mogu da ne cujem tudji smeh ..... da ne cujem vreme ce izbrisat bol ...... nek brise svaciji ja hocu svoj !!!!!!!









51
poruka na forumu
3 24



post # 59 | 16.09.2011 , 10:29 AM

mene je moja majke ubijala od batina i nista joj nije pomoglo smile








275
poruka na forumu
86 399



post # 60 | 16.09.2011 , 11:12 AM

Hmm za batine nisam da ih se lupa kajisom,letvom ili neznam ni ja sa cim i definitivno nisam da ih se tuce jer neki roditelji nemaju zivaca,ali mislim da ih triba malo pucnit po guzi ako su stvarno nemoguca ali naravno ako prije toga razgovor nije pomoga....ali vecna tu nema dicu i nemoze sudit ni jednog roditelja sto udari svoje dite jer neznaju sta je posrijedi ni sta se odvijalo prije nego ga je udario mislim ni jedan roditelj ne tuce dicu od dragosti sto to voli nego vjerovatno sto nista drugo nije pomoglo...:D

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Da li treba tući decu u vaspitne svrhe?
Search: