Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Šta napravit kad se ovako nesto desi?? (Nasilje među tinejdžerima..)
Šta napravit kad se ovako nesto desi??






275
poruka na forumu
86 399



post # 1 | 16.09.2011 , 11:53 PM

Danas citam novine i sokira me naslov ''SVE KUREVE KOJE SU TREBAE DOBIT BATINE DOBILE SU IH'' ...
Naime radi se o nastavku price od prije par dana a radi se o tome da je skupina od 7 cura koje imaju 16 god pretuklo 1 curu koja ide u 1 srednje dok su svi prolaznici samo ih zaobilazili i niko nije pomoga toj jadnoj curi koja je lezala na podu dok su je cipelarili al ona se nekako uspila izvuc doc do skole i onda je jedan profesor to vidio i uveo je u skolu i pozvao hitnu cura je bila tri dana u bolnici sa tezim ozljedama i danas je pustena kuci ali mora svako malo na kontrole da vide da nije doslo do ostecenja bubrega...taj prvi me clanak sokira ali ovaj drugi tj.danasnji kad sam procitala skoro me afanalo...
''Tinejdžerica koju su brutalno pretukle vršnjakinje u utorak usred bijela dana u centru Zagreba nakon tri dana boravka u dječjoj bolnici u Klaićevoj puštena je kući.

Zadobila je potres mozga, natučenje ruke i noge, te ozljede po leđima. No, morat će na daljnje pretrage kako bi se utvrdilo jesu li joj stradali i bubrezi.

Dok je 16-godišnjakinja ležala u bolničkoj postelji, djevojke koje su je napale podvigom su se pohvalile na svojim Facebook profilima....''



''
Rječnikom koji je potpuno neprimjeren ikome, a kamoli srednjoškolkama, izvijestile su tim putem svoje Facebook prijatelje. Status je glasio 'sve kurvetine koje su trebale dobit batine su dobile'.

Međutim, iz njihovih međusobnih dopisivanja vidljivo je da su učenicu prvog razreda ekonomske škole dogovoreno išle pretući...''



Naime, upravo su preko Fejsa doznale kad im 'meta' ide u školu, s obzirom da žrtva i napadačice ne idu u istu školu...



Prigovorilo se i nekima koje očito nisu došle na obračun, i to riječima 'sad se sve kur*****, sve su one izudarale ...., a di ste bile jučer? Čohale pi***?'

Pritom se u razgovorima spominje puno ime i prezime djevojke koju su napale. S njihovih Facebook statusa kopirali smo dijelove razgovora.



Međutim, zbog zaštite identiteta maloljetnika, imena, nadimci i slike su skriveni.

Podsjetimo, učenicu prvog razreda ekonomske škole pretukla je grupa djevojaka u utorak oko 14 sati nedaleko od škole.

i sad se ja pitam sta napravit ovim curama sto su je pretukle i to sve zbog jednog momka,sta napravit njihovim roditeljima,jel u pitanju kucni odgoj u ovom slucaju neodgoj??? Jel u pitanju mozda sto su blage kazne maloljetnicima koji naprave ovako nesto???
Mislim da ovo nije normalno svako malo takvi clanci ja ne kazem da se u moje vrime nije tuklo,tuklo se ali 1 na 1 ne ovako i znale su se granice nisi tuka nekoga da ga smjestis u bolnicu prem da mi nema nista odvratnije nego kad se cure tuku....uglavnom mislim kad bi neko ovako moje dite pretuka da se nebi izvuka samo tako....

Added (16 Sep 2011, 11:53 PM)
---------------------------------------------
Mislim da ne govorim koliko su lajkova dobile za ovo sta su objavile wacko wacko wacko



Fajlovi: 1057893.jpg (22.7 Kb) · 4880223.jpg (30.7 Kb) · 6212043.jpg (22.3 Kb) · 9502537.jpg (24.3 Kb) · 7172160.jpg (22.7 Kb)
I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 2 | 16.09.2011 , 11:59 PM

Licno za sve krivim roditelje oni su trebali vaspitati decu a ne da ih vaspitava televizija, internet ili ulica... wink

inace sto se tice ovih opasnih cura, joj trebalo bi ih malo vaspitati kad vec roditelji nisu znali al onako da ih sve zaboli kad samo sledeci put pomisle na tako nesto... angry

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









275
poruka na forumu
86 399



post # 3 | 17.09.2011 , 0:03 AM

Anubis, mislim da u tome i je naveci problem sto dicu danas odgaja televizija,internet i ulica a roditelji hmm mislim da se malo pozabave sa svojom dicom svasta bi otkrili....
.
Quote (Anubis)
inace sto se tice ovih opasnih cura, joj trebalo bi ih malo vaspitati kad vec roditelji nisu znali al onako da ih sve zaboli kad samo sledeci put pomisle na tako nesto...

u potpunosti se slazem....

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 4 | 17.09.2011 , 3:39 AM

Devijantno i nasilno ponasanje mladih je potpuno asocijalno i posledica je zapustenog roditeljskog staranja. Roditelji sve vise racuna vode samo o sebi,ne dajuci svojim primerom deci uzor na koji bi se trebali ugledati i samim tim stvarati svoje socijalno okruzenje.
Takva deca koja su to chinila u kasnijem sazrevanju,kada i sama dobiju svoju decu,takav jedan akt pokusavaju obrisati iz memorije i citav svoj zivot ih to proganja u mislima. Tako da pored zrtve koja je prebijena i definitivno ce joj zivot biti delimicno unisten tim chinom,i ovi nasilnici postaju zrtve svoga zlochinjenja...
Sta uraditi sa njima?
Roditelje kaznjavati,zbog nevaspitanja svoje dece,a nasilnice moraju obavljati drustveno koristan rad pod nadzorom socijalnog staratelja (dati im da ciste ulice,skupljaju smece,ciste stanicne toalete) ...
Vrseci takve delatnosti imace vremena da razmisljaju o svojim nepromisljenim i nasilnim postupcima...
Najveci krivac za to je ovo drustvo u kome zivimo,a koje se bazira na NEPOSTOVANJU,prvenstveno LJUDI,a zatim njihovih obicaja,religija,nacije i rase...
Drugi krivac su svakako roditelji...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









275
poruka na forumu
86 399



post # 5 | 17.09.2011 , 10:21 AM

Quote (badule)
Drugi krivac su svakako roditelji...

slazem se sa tim ali mislim i da je i sama drzava kriva zbog takvog ponasanja jer su kaznem katastrofa evo samo primjer kazne koje su dobili napadaci na Luku Ritza
''Na Odjelu za mladež Općinskog kaznenog suda u Zagrebu danas su napokon izrečene presude za brutalno premlaćivanje zagrebačkog maturanta Luke Ritza koji je preminuo u lipnju 2008. godine.Protiv prvooptuženog J. J. koji je bio terećen za nasilničko ponašanje, postupak je obustavljen jer je zbog drugog kaznenog djela već bio upućen u odgojni zavod pa je zaključeno da je svrha njegove kazne ispunjena.

Drugooptuženi R. L., koji je bio terećen za nanošenje teške tjelesne ozljede i nasilničko ponašanje, nepravomoćno je osuđen na godinu dana zatvora.Trećeoptuženi M. K., koji je bio optužen za nasilničko ponašanje, kažnjen je upućivanjem u odgojni zavod tj. popravni dom. To obično traje od šest mjeseci do tri godine.

Suđenje drugoj dvojici napadača je završeno ranije - postupak protiv K.M. je obustavljen, a S. Š. je kaznu već odslužio.

A da ne govorim da su ga ubili zato sto je ima samo 3 kune u dzepu......zalosno je sta danasnja omladina radi....
Quote (badule)
a nasilnice moraju obavljati drustveno koristan rad pod nadzorom socijalnog staratelja (dati im da ciste ulice,skupljaju smece,ciste stanicne toalete) ...

problem je u tome sto one nebi o tome razmisljale nego bi mislile kako su blagu kaznu dobile...triba njima da nevide svjetla 20 god e tek onda bi razmislile sa su napravile i ukinila bi ovaj zakon di se skriva ime i lice zlostavljaca ako je maloljetan...a roditelje,roditelje bi kaznila takvom kaznom da bi izgubili sve sta imaju...

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









647
poruka na forumu
22 461



post # 6 | 17.09.2011 , 10:29 AM

Quote (Anubis)
Licno za sve krivim roditelje oni su trebali vaspitati decu a ne da ih vaspitava televizija, internet ili ulica...

inace sto se tice ovih opasnih cura, joj trebalo bi ih malo vaspitati kad vec roditelji nisu znali al onako da ih sve zaboli kad samo sledeci put pomisle na tako nesto...

Nebi se slozio da je do roditelja zato sto djete odlucuije u kakvom ce se drustu nalazit tako da je sve stvar djeteta











275
poruka na forumu
86 399



post # 7 | 17.09.2011 , 10:36 AM

Quote (vedran500)
Nebi se slozio da je do roditelja zato sto djete odlucuije u kakvom ce se drustu nalazit tako da je sve stvar djeteta

al zato postoje roditelji da ti kazu sta triba sta ne i ako je to problematicno drustvo triba ga maknit od tu svim silama... samo mi nemoj rec da danas,sutra kad ti budes ima dite ili ako ga vec imas da ako se recimo nađe u takvom drustvu da ces ga pustit da se tako ponasa da se mlati po ulicama itd.... ja mislim da su im roditelji malo vise obracali paznju sta rade a ne da glume moderne roditelje koji daju svu slobodu ditetu do ovoga nebi doslo.....Koliko god mi moderni bili dici se nesmi dat potpuna sloboda triba imat granice i zabrane pa nek me shvate neki kako god oce al mislim da je takav ogdoj puno bolji nego pustit im seve bez nadzora....

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









647
poruka na forumu
22 461



post # 8 | 17.09.2011 , 10:42 AM

Quote (dalmatinka)
al zato postoje roditelji da ti kazu sta triba sta ne i ako je to problematicno drustvo triba ga maknit od tu svim silama... samo mi nemoj rec da danas,sutra kad ti budes ima dite ili ako ga vec imas da ako se recimo nađe u takvom drustvu da ces ga pustit da se tako ponasa da se mlati po ulicama itd.... ja mislim da su im roditelji malo vise obracali paznju sta rade a ne da glume moderne roditelje koji daju svu slobodu ditetu do ovoga nebi doslo.....Koliko god mi moderni bili dici se nesmi dat potpuna sloboda triba imat granice i zabrane pa nek me shvate neki kako god oce al mislim da je takav ogdoj puno bolji nego pustit im seve bez nadzora....

Ali djete moze nesvjesno da se uvuce u to drustvo.Primjer:U mom komsiluku dva roditelja se stvarno brinu o svojoj kcerci i odgajaju je kako treba ali oni nisu svjesni da je njihova kcerka u losem drustvu i oni su cisti dokaz da roditelji u dosta slucajeva nisu krivi











275
poruka na forumu
86 399



post # 9 | 17.09.2011 , 10:45 AM

Quote (vedran500)
Ali djete moze nesvjesno da se uvuce u to drustvo.Primjer:U mom komsiluku dva roditelja se stvarno brinu o svojoj kcerci i odgajaju je kako treba ali oni nisu svjesni da je njihova kcerka u losem drustvu i oni su cisti dokaz da roditelji u dosta slucajeva nisu krivi

u tom i je problem sto jesu svjesni al moraju se postavit kao roditelj i maknit je od tog drustva..ja nekazem da su samo roditelji krivi ali kazem da je na roditelju da ucini sve da svoje dite makne od takvog drustva...

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 10 | 17.09.2011 , 2:33 PM

Quote (vedran500)
Ali djete moze nesvjesno da se uvuce u to drustvo.Primjer:U mom komsiluku dva roditelja se stvarno brinu o svojoj kcerci i odgajaju je kako treba ali oni nisu svjesni da je njihova kcerka u losem drustvu i oni su cisti dokaz da roditelji u dosta slucajeva nisu krivi


roditelji treba da od malih nogu vaspitaju dete kada ono napuni 8-9 god kasno je da se pocne, znaci od najranijih dana treba da se uci kulturi i razlici izmedju dobrog i pogresnog da razvije neki karakter...

Inace i rad stvara coveka i uci ga da ceni sta ima ( od svoje 6-7 god imao zaduzenja koja sam morao da radim kao vecina moje skolske generacije ) a ne danas sve nemoj sine da se mucis mama ce, jadno moje dete nemoj nista sem kasike da podignes, pa onda izlasci sa 12-13 godina itd.. wacko

Jbt pa samo kada pogledam sebe u sta su sve probali da me uvuku jos ko klinca u fazonu kakav si drug, sto se izdvajas od svih itd, al samo sam ih ladno odjebo...

Uzecu za primer cerku od kolege mala ima 3 godine a ko da pricas s nekom od 10 znaci kulturna, vaspitana, razgovetno i potpuno jasno vodi razgovor dok vecina njenih vrsnjaka jos muku muci da sastavi recenicu a sve zbog vaspitanja...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









951
poruka na forumu
30 119



post # 11 | 17.09.2011 , 2:57 PM

stvarno ne znam sta se oni umisljaju......RODITELJI su vecinom krivi,jer da su svoju djecu odgojili dobro i ucili ih kulturi,ne bi do toga ni doslo....npr. ja u zivotu svom, starijoj osobi od sebe(u komsiluku..) nisam rekao "Ti" nego uvijek "Vi",a da ne idem dalje, nikad se nisam ni potukao sa nekim,a imao sam prilika i to dosta,samo okrenem ledja i necu da slusam..... to je moje misljenje, a svoju djecu cu od rodjena uciti kulturi i redu....


Poruku je menjao/la bosko007 - Subota, 17.09.2011, 2:59 PM











882
poruka na forumu
27 382



post # 12 | 17.09.2011 , 3:25 PM

kad bi ja znao ko su te ludace krvi bi im se napio













275
poruka na forumu
86 399



post # 13 | 17.09.2011 , 3:52 PM

Quote (Anubis)
danas sve nemoj sine da se mucis mama ce, jadno moje dete nemoj nista sem kasike da podignes, pa onda izlasci sa 12-13 godina itd.


imam ja jednog takvog u komsiluku i naravno nauceno sve da dobije na gotovo nije u stanju podic vricu cemeneta..prije 5 miseci je razbio prijateljev mototr i umisto da ga starci kazne on odu i kupe mu motor kao nagradu e pa to je po meni debilizam.....a da ne govorim sta svojoj baki izgovori posalje je u neku stvar i govori joj da je debilna,glupa,vistica itd..al to je cuo od svojih roditelja jer i oni se prema njoj odnose tako i kako onda ocekivat da dite bude normalno i da se civilizirano ponasa u drustvu......

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









127
poruka na forumu
691 7270



post # 14 | 16.11.2011 , 2:07 PM

ima tu svacega po malo,netreba samo krivicu na roditelje svaljivati











275
poruka na forumu
86 399



post # 15 | 16.11.2011 , 2:14 PM

Quote (ddavor)
ima tu svacega po malo,netreba samo krivicu na roditelje svaljivati

srico ne kazem da su 100% roditelji krivi al jednim velikim dijelom jesu..jer danas sutra ti ces svoje dite ucit da to nije dobro i da se ne triba tuc itd..a od ovih ''cura'' roditelji su izjavili da su to djecje razmirice...

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









127
poruka na forumu
691 7270



post # 16 | 17.11.2011 , 12:02 PM

dalmatinka

dobro to stoji danas ima svacega,ali i ulica i drustvo uticu na decu malo vise nego roditelji u danasnjem drustvu toga ce biti sve vise,jer danasnje generacije su sve ludje,i ludje,a o primerima bi mogla dosta pricati jer ja jedan imam u daljoj porodici koji nije nimalo bezazlen a posledica e danasnjeg drustva...


Poruku je menjao/la ddavor - Cetvrtak, 17.11.2011, 12:03 PM











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 17 | 17.11.2011 , 2:44 PM

Kuku, ja tek ovo sad vidim...
Dakle, zna se ono, jedan na jedan... I koja crna bolnica i potresi.. Dakle, problem je u svima nama...
Dakle, kada krivimo političare, ocrnimo ih k'o niko... Ali, kakav narod, takva država... Onda, krivimo društvo za bolesna mišljenja... O ne, ne... Mi smo krivi... Ako želimo da menjamo nešto, krenimo prvo do sebe...
A ove devojke... Pametne su ubi Bože... Ako ti smeta, nemoj sa njom ni kontaktirati očima. Ali, ne, mora da se zna da su one to uradile... Mislim prebile. Ja bih prvo kaznila decu... Ne koristan rad, taman posla... Nego, lepo, neki teen ćelija.. Pa kada vidiš šta se sve desi, plašićes se i da zaspiš. A roditelje... I njih, novčano... I oni takodje da odsluže svoju kaznu...
Gde ovaj svet ide?

Ko si ti?









275
poruka na forumu
86 399



post # 18 | 17.11.2011 , 4:12 PM

ddavor, lipa moja ali u danasnje vrime roditelji malo vrimena provode sa svojom dicom i dica pretezno ne snose posljedice kakve bi tribale jer veci na roditelja kazu nek uzivaju kad mi nismo mogli i to dovodi do ovoga u 99% slucajeva,ali naravnoi krivo je i drustvo u n eku ruku....

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 19 | 17.11.2011 , 10:41 PM

Sklop nesretnih okolnosti i propusti u vaspitanju...
Devojcice treba da budu nezne,a ne agresivne... To govori da su roditelji i vaspitaci dozvolili da im ulica vaspita decu...
To moze da se zavrsi veoma tragicno. :(

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 20 | 25.01.2012 , 9:41 PM

Odvratno! Ja sam zatecen... :(

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)




Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Šta napravit kad se ovako nesto desi?? (Nasilje među tinejdžerima..)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: