Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rad u inostranstvu (nema posla u vasoj zemlji????)
Rad u inostranstvu






843
poruka na forumu
234 2303



post # 41 | 06.12.2011 , 11:23 PM

Ja zivim,radim i odlicno zradjujem u Italiji,posao mi je veoma cenjen u drustvenoj zajednici,imam za sve sto mi trba.......ali da mi nije dosla moja mala.....znas li pricu o vasi ladackom....samo tolko...








68
poruka na forumu
9 123



post # 42 | 06.12.2011 , 11:33 PM

Resio sam da ne kazem svoje misljenje na ovu temu ali prosto mi bode oci !
Ja sam pre 6god. napustio Srbiju (ne svojom voljom) ali dan danas zahvaljujem svojim roditeljima sto su uspeli da mi srede papire i sto sam dobio dozvolu za rad...Ne volim sredinu u kojoj zivim i nevolim mentalitet ljudi u Austriji pogotovo u becu! U becu je najgora bagra koja je dosla sa svih strana sveta..neznaju ni 2 padeza a pricaju "mi ovo ono"...Jbg ja imam svoj stan u Becu i imam miran zivot...u detinjstvu sam preziveo sito i reseto uglavnom reseto...Ja obozavam svoju zemlju i cesto me hvata nostalgija ali jbg svestan sam da je trenutno bolji standard u Austriji nego u Srbiji tj sebi mogu priustiti vise...Ako ikad bude ovde u becu sve puklo 1. zemlja je naravno Srbija u koju cu da se vratim..jer zasto bi se i tamo mucio sa strancima kad mogu i sa nasima ziveti bolje i srecnije...Ali ja bi odavno zavrsio sa svojim zivotom da nije bilo mog burazera koji me je stitio, pomagao mi u svemu, vadio iz raznih sranja...Jbg ja Pricam nekoliko jezika sto u Srbiji verovatno nikad ne bi naucio..Ima mnoge prednosti biti u drugoj drzavi...ali ko je emotivan i psihicki slabiji nemoze da opstane (naravno uz podrsku)...Mislim da ne treba da se zalazi dublje u ovu temu jer svako vidi drugacije...

Ne kaze se dzabe: Trbuhom za kruhom!


Poruku je menjao/la crazymax - Utorak, 06.12.2011, 11:39 PM

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 43 | 07.12.2011 , 0:08 AM

Jednom, a opet ne tako davno postojala je jedna prelepa drzava sa izlazom na Jadransko more koja se zvala Jugoslavija. Njen predsednik bio je Josip Broz Tito. Bravar po zanimanju (moja greska, hvala Badule i Vlade na ukazanu gresku), odlucna i stabilna licnost, a i vrlo ugledna bio je on medju svojim narodom i u svetu. Napredujuci ta lepa drzava Jugoslavija, upala je u oko mocnijim drzavama koje su odlucile da je posto poto i uniste. Zivot drzavi Jugoslaviji bio je i materijalno mnogo stabilan. Sigruni poslovi, dobre plate, godisnji odmori, sreca, i psihicka stabilnost.
Tito, umire. Muk. Neverica. Bol. Minut sutnje na stadionu koji mnogi pamte. Suze na licima svakog coveka te prelepe drzave. Zle drzave su to i cekale, bol kako bi napale, unele nemir i mrznju, zavist i pohlepu medju narod. Podelili su drzavu na tri dela, raskomadali je, misleci kao im je to pametan potez, a bio je to potez poraza. Sah mat. Posle se desava sta se desava, rat, bol, stradanja, smrti, i to niko ne moze da zna kako je bio osim ako nije proziveo.
Nema vise, sigurnih poslova, nema vise one lepote, nema vise godisnjih odmora, nema vise one prelepe zajednice. Svaka godina sve teza i teza. E tu negde 5 godina pred raspad Jugoslavije rodila se ja. Kao normalno dete. Koje je sretno bilo samo prvih devet godina svog zivota. Odrastam u ratu kao i mnoga druga deca. Prognana od svoje kuce s majkom, a opet cale boga pitaj gde je.
Odrasla sam. Skolovana. Obrazovana.
Radim u spediciji, nocne smene, ne bunim se, navikla sam, jer kad nema trenutno bolje dobro je i to. Plata mi je 150 eura, jer nisa ni osigurana a uostalom menjam devojku koju je strah da radi nocu. Ok. ima fobiju od muskaraca. I to shvatam.
Bitno je da Dodikov sin Igor, majmun, drogeras ima para i za svoje praunuke. Da mu je tata obezbzbedio, a to sto nema posla za skolovane ljude to nikom nista.
Problemi u drzavama sve veci. Ugasene drzavne firme, privatizovano sve. A onda se pitaju u cudu zasto narod odlazi.
Zasto ide trbuhom za kruhom, kad ima drzavu prelepu, ali djavola prelepu, iskomadanu.
Imam rodbine koji zive u inostranstvu od rata: ALI TO VISE NISU ONI LJUDI OD PRE. Hladni, proracunati. Prilagodjeni tamosnjem zivotu i zivljenju. Ne dam Bosnu za 500 eura vise. Ne dam.
Sve dok se ne popravi sustav drzave ni mi necemo imati posla.

E tako ja vidim ovih malih 26 godina svog zivota.

P.S. Ako ugusih, izvinjavam se. Nisam namerno.


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 07.12.2011, 1:49 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










148
poruka na forumu
7 108



post # 44 | 07.12.2011 , 0:36 AM


"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 45 | 07.12.2011 , 0:42 AM

no_name, Hehehe kako je slatka devojcica :)
Ma pre se bolje zivelo. To je poenta. I imali smo najlepsu zastavu na svetu. Dokazano.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










148
poruka na forumu
7 108



post # 46 | 07.12.2011 , 1:12 AM

ma past ce i ovaj kapitalizim a ovo sto se danas desava je samo pocetak samo ce se vjerovatno raspasti krvavo...negdje sam procitao sto je hitler htjeo silom danas je to njemacka dobila milom..iz vijesti koji dolaze iz dana u dan vidi se da sve oko njemacke pada a ona sve jaca.....e da je komunizam al onaj izvorni marksov

"Dođe vrijeme kad pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"









240
poruka na forumu
160 1322



post # 47 | 07.12.2011 , 8:52 AM

Quote (Leksi)
Njen predsednik bio je Josip Broz Tito. Stolar po zanimanju


Leksi, drug Tito je bio bravar...








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 48 | 07.12.2011 , 9:16 AM

Quote (vladogrozni)
Leksi, drug Tito je bio bravar...

I to veoma strucan...
Iza sto brava nas je zakljucao...
A znao da svira klavir,kao i svaki drugi predratni segrt sto je znao...
Lepa je to bila kraljevina SHS kad su u njoj i siromasni segrti klavire svirali...
Sta god da je bilo-toga vise nema...
A ni Bosna nije vise ono sto je bila,mada je u pesmi opevana: MANI ZEMLJU KOJA BOSNE NEMA...
Meni je sad Bosna inostranstvo,a kako su krenuli,posto zivim u Vojvodini ,i Srbija ce mi uskoro biti inostranstvo...
Rad je ,dobri moji ljudi,od majmuna stvorio coveka... Zasto se onda ja osecam kao majmun kad radim u ovoj mojoj lepoj zemlji? I da li zbog te njene prirodne lepote treba da umrem kao pas? Da u najboljim godinama svog zivota nista ne radim i ne stvaram,ali da su mi oci pune lepote?
Znate,dobri moji ljudi,svaki muskarac voli da pored sebe ima lepu zenu... Ali ako je ona samo lepa ,a duhovno prazna,brzo ce biti zamenjena...
Volim ja moju zemlju,volio sam i Yugu i njenu zastavu. Ali ta mi je ljubav samo donosila traume i bol i nista lepo doziveo od svoje zemlje nisam,a ni penziju verovatno docekati necu...
Ubio me patriotizam.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









240
poruka na forumu
160 1322



post # 49 | 07.12.2011 , 11:11 AM

posla ova tema u krivom pravcu, sve mi se cini....

poceli se ljudi svadati....

uzas....








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 50 | 07.12.2011 , 11:44 AM

Quote (vladogrozni)
posla ova tema u krivom pravcu, sve mi se cini....

na zalost da...
Ali,ispravicemo...
Ima li ko jos da radi preko grane? :D

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









240
poruka na forumu
160 1322



post # 51 | 07.12.2011 , 1:46 PM

Quote (Leksi)
Ne dam Bosnu za 500 eura vise. Ne dam.


Citam ovaj post i ako ga citam srcem sve mi je jasno... a onda se u meni probudi i razum...

draga Leksi...
nije stvar u 500 eura, nije stvar u tome da ja nisam patriot...

nisam ovu temu zamislio kao svadu onih koji su otisli pa ima je lose i onih koji su otisli pa im je dobro...
nisam zamislio ni kao raspravu nas koji smo otisli i vas koji ste ostali...

ja sam takv tip da necu stajati u praznoj kuci i razmisljati sto cu jesti, jer kada otvoris vrata ispred tebe je svijet u koji samo treba zakoraciti...

htio sam reci da postoji puno medunarodnih natjecaja za poslove, postoji puno poslova koji su losije, dobro ili odlicno placeni... nemora to biti trajno rjesenje, meni najvjerovatnije je ali svako od nas ima mogucnost vratiti se...
ali malo je tih koji se vracaju...
zasto??? ma ovdje nista ne valja, radis ko crnac, to stoji... ali imas placu, nebi vjerovali, na vrijeme...
zdravstveno osiguranje... rekao bih malo bolje negu u ex yu...
e, da doci ce jednom i penzija... cuo sam da su ovdje penzije nesto vece od onih u hrvatskoj, bosni ili srbiji....
ovdje je sve skupo.... je, kutija cigareta je 6 eura(ima 30 komada u njoj)... benzin je nesto oko 1, 5 eura, ovisi od dana do dana... petkom je najskuplji.... ali je zato 4 kg krumpira 1,2 eura... brasno je 40 centi... kebab je 2,5-3,5 eura...
skup je luksuz, osnovne stvari su dosta jeftine...
u mom gradu vrtic je besplatan (Impi, govorim o Bayeru, ne o sjeveru), besplatni tecajevi jezika za strance...
zivimo ja i cura u stanu i ako ne izlazimo previse mjesecno mozemo tociti 2 auta i normalno zivjeti s oko 1200-1300 euta, govorim o skromnom zivotu...
doduse ja imam oko 210 000 eura kredita...
gradim kucu, placamo kredit za oba auta...
sad kada vidim kako je ovdje lose.... ma skoro mi dode da se vratim u hrvatsku, da radim za 800-900 eura i molim se bogu da ih dobijem...
neznam sad vise ni zasto sam otisao kad mi je dolje bilo tako lijepo...








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 52 | 07.12.2011 , 2:01 PM

vladogrozni,
niko se ne svadja, niti ne vredja, razliciti ljudi i imaju razlicita misljenja. Nego, moja poenta sto sam to sve napisala, iako je taj isti Tito stosta omogucio a mozda i neomogucio, ipak se lepo zivelo, i da je tako nastavilo se, bili bi medju najjacim drzavama, bez lazne skromnosti, jer nismo mi glupa nacija ni smotana niti nesposobna.
Najvise nasih naroda i radi u inostranstvu, zasto? Zato sto su vredni, radni i pametni, i dakako snalazljivi. A do toga ih je dovelo stanje u njihovoj drzavi na zalost, sto ne znaju da ih zadrze a to mogu samo poslom.

Imam dva brata od ujaka koja zive u Svicarskoj, zemlji u kojoj je novac sveta, koja nikada ratovala nije, zemlja u kojoj misle da je Jugoslavija, pa i ostale zemlje MARKA AUTA!
Otisli su tamo kao mali, skolovali se, i sad su odrasli ljudi, hladni, proracunati, nema one srcanosti, ja kad vidim psa vise mi se obraduje, nego njih dvojica kad me vide.
Zelela sam da kazem, mimo odlicnih uslova za zivot koje nudi inostranstvo nudi i zahladjenje medju ljudima, jer tako je tamo, niko nikome ne ide, ne druze se, samo gledaju posao, posao i posao (znam da se to mora) ali da se normalno funkcionise mora se druziti covek.

A opet sad imam sa striceve strane dve sestre, zive u Banja Luci, imaju svoj posao, i i mnogo sam bliza s njima nego sa ovom dvojicom. Jer su totalo pljunuta dva hladnokrvna svicarca bez imalo ljudskog u sebi.

Sve stoji, da bih ja mogla da imam bolje uslove za zivot, da bih mogla da imam i penziju, da bi mi cak i hrana bila jeftinija. Ne protivim se tome, samo ja licno ne vidim sebe vani negde. Muz i ja smo takvi da umemo da se snadjemo i da ne budemo gladni. Mozda je to nafaka. Ko ce znati?
Ali onaj merak kad ustanem u jutro (ako spavam) pored muza, i kad znam da cu prvoj komsinici reci Dobro jutro, meni je super.
Konkurisala sam i za posao i dobila ga ali tek od sledece godine. Muz isto tako. Menjamo grad, odlazimo, migracija je to :) Ali jos sam smatranja da se ovde moze lepo ziveti. Osudite me, ali tako smatram.


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 07.12.2011, 2:03 PM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 53 | 07.12.2011 , 8:19 PM

Quote (vladogrozni)
zao mi je sto ti moram reci, ali tvoja teta negdje ozbiljno grijesi...
ako nakon 40 godina nema nista svoje, ja se pitam sto je radila to vrijeme...

Ma opušteno. Nisam se dobro izrazila. Nije da nema, ali otplaćivala je kuću 20 godina na kredit i na kraju je morala da je proda i uzela mali stan i šta se sad dešava pojma nemam. Ne mogu ovde da objašnjavam.
Quote (vladogrozni)
ja stan placam 200 eura i imam oko 300 eura rezija..

Ja ne znam sigurno kako je tamo, svako priča drugačije. Komšija od moje tetke je naš čovek, dolazi svako leto ovamo. I on plaća 1200 evra stan jer kaže da za četvoročlanu porodicu po zakonu mora određena kvadratura i da ne mogu da budu u manjem stanu. E sad da li je to istina, ja ne znam.








240
poruka na forumu
160 1322



post # 54 | 07.12.2011 , 9:50 PM

Quote (Marija_Nikola)
Ja ne znam sigurno kako je tamo, svako priča drugačije.


sve ti zavisi gdje jesi, jucer ja i Impi skoro zakrvili dokazujuci svaki svoje i na kraju obojica u pravu... drugi grad, druga republika-druge cijene...








131
poruka na forumu
44 452



post # 55 | 07.12.2011 , 10:07 PM

Svako govori iz svog ugla, zato je i doslo do manjih sukoba misljenja...

Budi ono sto jesi, jer zivot je isuvise kratak da bi bio neko drugi...









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 56 | 07.12.2011 , 10:15 PM

TheBad, izgleda da nisi shvatio smisao kako god je bolje je nego ovde i ovde se radi danu noci a nista nemaju ustvari pesma ko da peva o Srbiji...

Tamo ako si zaposlen redvno s papirima znas da ce te platiti i istina mucis se ko isus al znas sto i da ces nesto napraviti a ovde se mucis a znas da i ako dobijes pare nije dosta ni da prezivis mesec dana da se ne muva na sve strane ko zna kako bi bilo...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 57 | 08.12.2011 , 11:04 PM

Quote (Davor)
Tamo ako si zaposlen redvno s papirima znas da ce te platiti i istina mucis se ko isus al znas sto i da ces nesto napraviti a ovde se mucis a znas da i ako dobijes pare nije dosta ni da prezivis mesec dana da se ne muva na sve strane ko zna kako bi bilo...

Grozna je to sutuacija raditi za nista a ako ne radis imaces jos manje :(

Svakako da treba svako od mladog sveta da gleda da se prepaci preko granice treba pokusati pa tek onda reci nemoze se a ne reci pre nego se pokusa ja mislim da za sve postoi neko resenje i neka veza tako i za preci granicu je da ce pocetak mozda biti tezak al bolje i tezak nego nikakav.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 58 | 15.04.2013 , 11:24 PM

Ne bih razmisljala ni momenta!

Ostavila bih ovdje olovku i uhvatila se tamo metle.. ne mogu vise ovo zlo gledati cutke!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









17
poruka na forumu
0 0



post # 59 | 16.08.2013 , 9:06 AM

nije lako u inostranstvu kad si sam.


Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Rad u inostranstvu (nema posla u vasoj zemlji????)
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search: