Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Alkohol, droga, nasilje i prostitucija u skolama...
Alkohol, droga, nasilje i prostitucija u skolama...






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 28.11.2010 , 1:53 AM

Proteklih dana javnost je zgranuta navodima iz stampe da postoje indicije da u jednoj beogradskoj osnovnoj skoli deca uzrasta od 5. do 8. razreda skoro stalno upotrebljavaju alkohol,primecene su aktivnosti trgovine pojedinim drogama u skolskom dvoristu i poslednje ali ubedljivo najgroznije-devojcice se za 100 ili 200 din "zabavljaju" sa starijim ucenicima ili bivsim ucenicima.
Puno je spekulacija i nagadjanja i da izbegnemo polemike da li je u pitanju smisljena diskriminacija skole s obzirom na to da je pricu pokrenuo jedan roditelj (?!) zanima me vase misljenje.
Dakle,sta kazete vi koji imate decu,sta kazete vi koji cete ih imati i sta kaze i sama mladja generacija oko koje se nevedene stvari i dogadjaju?
Je li ovo drustvo totalno toliko posrnulo i da li mislite da su ove teme jos uvek tabu i da se nekada pribegava zataskavanju da bi se zadrzao "dobar utisak"?











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 28.11.2010 , 12:00 PM

pa ovako
ja sam isla u skolu blizu centra grada ( ali se pricalo mnogo lose o njoj )
sada sam u srednjoj i takodje nista nije bolja
medjutim, ja to nevidjam ( ili ne zelim da primetim ) ta desavanja oko skole
eto kod nas ima ddece koja puse i piju alkohol
pre oko mesecak dana jedan ucenik nase skole, je dosao pijan ko letva, da nije znao gde se nalazi
dolazila je hitno zbog njega...
ali ipak
Quote (dragan_93)
.danas zivimo u tom vremenu..;//

to je istina!

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 3 | 28.11.2010 , 12:04 PM

nemam reci.... deco...pa sta to radite.... u moje vreme je sramota bilo da ucenik u srednjoj skoli pusi....a kamoli ucenice.... ma,bice smak sveta dobro su rekle one maje..... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 4 | 28.11.2010 , 12:07 PM

pa da
pola mog odeljena ima cugu....

Ko si ti?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 5 | 28.11.2010 , 4:06 PM

Quote (sandra1000)
Moja drugarica iz odeljenja je abortirala u prvom srednje, jer nije znala s kim je zatrudnela.

hahahahhahahahahhahha...15 god a ne zna ko je pravi otac...;DDDDD..koja kraljica...ajd me upoznaj sa njom.;P.;D









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 28.11.2010 , 4:42 PM

ma ludnica BRE!
sta nece moja generacija uraditi...

Ko si ti?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 7 | 28.11.2010 , 10:10 PM

Quote (DxD)
sta nece moja generacija uraditi

i ja se pitam..;DD:;P









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 8 | 29.11.2010 , 11:57 AM

Quote (sandra1000)
Ne znam sta je tim malim ljudima u glavi kada padnu u iskusenje da probaju drogu

pa ocigledno nista
UZAS JE OVA SRBIJA!

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 9 | 30.11.2010 , 1:17 AM

Quote (DxD)
pa ocigledno nista
UZAS JE OVA SRBIJA!

Ja licno mislim da je problem televizija koja poprilicno pakuje lazi. Obiluje nasiljem i svime losim sto od ociju javnosti treba da bude sakriveno. A najvise me nervira kada u sred bela dana puste neki program koji je zabranjen deci mladjoj od 18 godina, nije mi jasno o cemu razmisljaju. Pa ko je tad najvise uz tv-e, normalno deca. Posle se mi cudimo sto se deca igraju "rata" jure se sa stanglama i gadjaju kamenjem. Nervira me to.

Skoro je na vestima bilo da neki klinac 13 godina bije celu skolu, pa skola nije radila nedelju dana zbog njega, a izgovor boje ga se deca i ucitelji.



Poruku je menjao/la sandra1000 - Utorak, 30.11.2010, 1:18 AM











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 10 | 30.11.2010 , 1:39 PM

Quote (sandra1000)
Ja licno mislim da je problem televizija koja poprilicno pakuje lazi.

ma filmovi i seroje mladjima "peru mozak"

gledaju ramba pa se ugledaju na njega
a taj cuveni Rambo uziva sklepajuci novac...


Ko si ti?









231
poruka na forumu
7 82



post # 11 | 01.12.2010 , 6:21 AM

Dok sam ja isao u srednju skolu u Beogradu,djaci su krili drogu u skolskom dvoristu ispod betonskh cigala,presretali ostale ucenike i trazili pare od njih..Puno stvari se jos desilo da sad ne nabrajam...I posle,ko kaze da danasnja omladina ne zivi u najgorem vremenu? Jednom recju STRASNO! Mada,sve je vise sad zastupljena dodatna nastava u srednjim skolama o prevenciji ovih opasnih bolesti ali i nasilja izmedju adolescenata. Bio sam clan Crvenog krsta,tako da znam sve o ovim stvarima biggrin Ovo je prava tema kojoj treba posvetiti vise paznje,naravno o zastiti pre svega..

ne boj se smrti,nego zla zivota









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 12 | 01.12.2010 , 10:44 AM

Quote (sandra1000)
45 c na suncu i pije pivo i to je sad kao fensi, on je dasa...budala istripovana. Danas bre svaki drugi covek pati od nekog komplexa

pa najgore sto su maldima nalik meni
idoli neki narkomani,neke face
ali ni sami nisu svesni posledica
ja eto imam idola
to je moja profesorka, harizmaticna je, puna pozitivne energije
sve u svemu ona je super zena

sa kim si takav si... smile


Ko si ti?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 13 | 01.12.2010 , 3:24 PM

Quote (DxD)
sa kim si takav si...

pa da..jer oni vrse neki uticaj da i ti to moras raditi..iako to ti ne zelis oni ce te ili odbaciti iz drustva zato sto si sisa illi ce te nagovoriti da to uradis..;//..tesko je danas imati normalno drustvo..;//..;P









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 14 | 02.12.2010 , 8:39 AM

Quote (dragan_93)
.iako to ti ne zelis oni ce te ili odbaciti iz drustva zato sto si sisa illi ce te nagovoriti da to uradis..

obicno ja ispadnem si*a
ali da pusim cigare ili da pijem pivo!?
neka hvala!

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 15 | 02.12.2010 , 4:09 PM

Quote (DxD)
sa kim si takav si...

ne slazem se ama bas uopste sa tim... na nesto sto ja necu ne moze me niko naterati... cigaretu nisam ni jednom okusila iako su mi bezbroj puta nudili, alkohol jesam ali nisam se opijala. nema nista gore kad vidis devojku pijanu i sa cigarom i ona je pritom kao neka ''riba''.

Quote (dragan_93)
.iako to ti ne zelis oni ce te ili odbaciti iz drustva

ako te drustvo ne prihvata zbog toga, znaci da ti nije pravi drug...
moje misljenje je ako te neko ne prihvata takvog takav jesi onda ti takva osoba ne treba u okruzenju. mada to je sve do kompleksa... ja licno nemam tih problema, ne osecam potrebu da budem extra riba, da me svi cene i postuju, da svi hoce da se druze samnom i da me vole zato sto je to nemoguce. pa ni ja ne volim sve... imam dosta drustva, i sa svima sam ok ali to ne znaci da podrzavam sve sto oni rade, a ustalom ne mozes sa svakim da pricas o svemu... drustvo je mnogobrojno, ali samo par njih moze da ti budu iskreni prijetalji.


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










603
poruka na forumu
29 96



post # 16 | 02.12.2010 , 6:27 PM

Gubili smo francuski i odlucili da celo odeljenje ode u jedan park u blizini.I tamo smo malo sedeli i pili sok kad ono...2 devojcice u koje nikad nisam mogao da posumnjam 'ladno su pusile cigarete!I ja onako iznenadjen(i uvredjen biggrin )
pokusao sam nekako to da razumem ali kad sam video da deca 1 po 1 pocinju da vucu od njih po koji dim,e onda sam stvarno bio isfrustriran.Samo ja i moji (najbolji) drug nismo probali 'to',vec smo odmah otisli i razgovarali o tome.
Sta su samo videli u cigaretama?nebih se ja bunio al 14 godina!?!?!?!??!
Svejedno ostajem pri mojoj ranijoj konstataciji->
Alkohol,Cigarete,Droga-nikada nisam,nikada necu!!!!

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 17 | 02.12.2010 , 6:42 PM

Quote (Danilo)
Alkohol,Cigarete,Droga-nikada nisam,nikada necu!!!!

tako treba...moj covek...ae alkohol moze u normalnim kolicinama.. biggrin


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 18 | 02.12.2010 , 7:31 PM

Quote (MarijanaBK1)
ae alkohol moze u normalnim kolicinama..

ni to
samo sam jednom probala guaranu ( 2 gutljaja )

eto ja imam druga koji pusi od 6. razreda...
tuzno...


Ko si ti?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 19 | 03.12.2010 , 8:44 AM

Quote (sandra1000)
bez tih s*anja

ja eto uvek se ponasam kao da sam koristila pivo
sto?
pa stalno se smejem, jer smeh produzava zivot
ja sa ionako malo skrenula ( zahvaljujuci racunaru ) tako da se plasimsta cu da uradim kada se budem napila...

Ko si ti?









1449
poruka na forumu
105 688



post # 20 | 13.12.2010 , 1:26 AM

Quote (MarijanaBK1)
ne slazem se ama bas uopste sa tim... na nesto sto ja necu ne moze me niko naterati... cigaretu nisam ni jednom okusila iako su mi bezbroj puta nudili, alkohol jesam ali nisam se opijala. nema nista gore kad vidis devojku pijanu i sa cigarom i ona je pritom kao neka ''riba''.

marijana slazem se u onome delu u kome kazes da ako te drustvo kao takvu(svoju)ne prihvata ono uopste i nije za tebe

ali sa druge strane ako se zaist i nadjes u takvom okruzenju zaista i jesi nakav kakvo je i to drustvo--sbe spustas na nivo imbecila kako bi te neko prihvatijo--zatoo i jeste najbolje biti ono sto jesi makar i po cenu da ostanes sam i bez takvih se...nja

Added (13 Dec 2010, 1:26 Am)
---------------------------------------------
izvinjavam se ubacijo sam post za drugu neku temu greskom umesto za ovu


!!!



Forum » Međuljudski odnosi » Dom i porodica » Alkohol, droga, nasilje i prostitucija u skolama...
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: