Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li je muzički ukus presudan za vezu?
Da li je muzički ukus presudan za vezu?






2462
poruka na forumu
299 2356



post # 61 | 28.02.2012 , 5:32 PM

Meni je važno. Iskreno važno mi je,iako slabo pronalazim osobe koje slušaju šta i ja. Lijepo je kada s nekim dijeliš mišljenje tako da :)








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 62 | 28.02.2012 , 7:26 PM

Da vam dam primer.
Ulazi mi juce u banku devojka i decko, i decku slucajno zvoni mobite, a pesma je neki teski narodnjak, devojka momentalno prevrce ocima, i kad je mislila da ja ne obracam paznju, tiho mu rekla: Cobane jedan.

To je samo jedan primer od milion primera.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 63 | 07.03.2012 , 9:41 AM

Iskreno mislim da nije problem nikakav
Vremenom se privikne covek na sve pa i na vrstu muzike
Ja iskreno slusam svasta ali narodnu muziku svakodnevno
ne vidim razlog da bi se trebala stiditi bilo cega niti razlog da neko ko je samnom mora slusati sto i ja
nacice se i narodnjak i zabavna koja obadvoma pase bitno je da se mi postujemo volimo slazemo sve drugo
dodje samo po sebi. ;)

A ja iskreno mrzim metal ili teski rock ipak mislim kad bi se zaljubila preko usiju zavolela bi :D


Poruku je menjao/la Srcemoje - Sreda, 07.03.2012, 9:42 AM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










834
poruka na forumu
212 1454



post # 64 | 07.03.2012 , 10:54 AM

kazu o ukusima se ne raspravlja ..meni nije presudan ..mogu da slusam razne zanrove ...e sad jedino muzika u toku sexa tu bi moglo biti malo problema ..jer nije mi bas stimulativno ako ona slusa operu ili preldzije :D








576
poruka na forumu
34 295



post # 65 | 03.04.2012 , 5:41 PM

Ima svega toga naravno i drago mi je da postoi tema ;) vise puta mi svasta ode pm zbog pesama suprotno mom ukusu jako se zgrozim kada mi cura dodje kuci pusti na mom vlastitom kompu neko njesra tamo kako da slusam to kada nevolim i verujte svadjamo se zbog toga dosta dgo :) cak sam i raskidao sa njom jednom jer nije htela poslusati malo dobrog metela bogu hvala svako ima svoj ukus ali i ja slusam njene gluposti :) Tako da ne treba partnera gledati po vrsti muzike ali kad tad ti se to obije o glavu :)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 66 | 03.04.2012 , 6:41 PM

Neki kazu da muzika spaja ljude... Prema tome, mislim da bih samo sa devojkom koja deli misljenje samnom mogao da uspostavim kontakt... :D Zato iz 10000-razloga glasam za muziku kao sredstvo komunikacije. :D

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 67 | 07.02.2013 , 9:37 AM

Mislim da muzika oblikuje i tok misli, pa i interesovanja i pravac zivota.. recimo: onaj koji slusa teske narodnjake izlazi na odredjena mjesta i okruzuju ga odredjeni ljudi koji se razlikuju od onih koji slusaju recimo RnR, uveliko se razlikuju..Zato da, odgovorno tvrdim da je to jako bitno.

Evo recimo mog licnog primjera:

Mislila sam da to stvarno nije bitno i ostvarila vezu sa jednim teskim narodnjakom. Po prvi put sam pocela sa njim da zalazim u te nekakve klubove koji na repertoatu imaju samo tu muziku.. Ma koliko oni smatrali rok svirke leglom narkomanije, toliko ja odgovorno mogu da tvrdim da su klubovi tog tipa (narodnjackog, napucanog) leglo razvrata, bluda, nemorala, iskrivljenih vrijednosti,...

I tako je to trajalo i trajalo, a ja sam s vremenom postajala sve vise "kao krme u Teheranu"... Na dnevnim kafama sa tim ljudima bi se pricalo o felnama, spojlerima, sisama, guzicama, reketarima, zelenasima, parama, parama, parama, parama, parama, parama,..... ja bih gledala u jednu tacku i cutala, eventualno bih citala novine i kad bih naisla na neki meni zanimljiv podatak (a koji se ne tice gore navedenih stvari) ne bih ga imala sa kim podijeliti, pa ikad bih pokusala gledala bih u "blago teleci pogubljeni" pogled mojih "sagovornika" pa se potom osjecala jos bezveznije.

Na drugu stranu, kad bih nekim cudom uspjela da ih "nasankam" i "utorim" u mjesto na kom je zurka "po mom ukusu" to bi izgledalo ovako: oni pretezno stoje za stolom, zblanuti i puni prezira prema "klosarima i narkomanima" oko sebe, a ja skakucem sama kao ustekana u trofaznu... ne ide ni to!

Dalje situacija dnevnog "izlaska":

Sjedimo u basti kafica u kom se pusta samo narodna muzika i u njemu se pokazuju te napucane djevojcice i opasni decki. Pored je kafic u kom se pusta RnR. Obe su baste pune, krcate.. Prolazi jedan od mojih profesora na motoru pored ovog prvog narodnjackog gdje smo mi i parkira motor ispred ovog rokerskog i ulazi u njega..
Ja komentarisem: "Evo mog profe!", a nazad dobijam komentar: "Hoces reci da je tvoj profesor narkoman?!"

Pokusam lijepo da objasnim:"Znate, samo jedan covjek koji sjedi tamo u onoj basti moze sa svojim znanjem, sirinom, upucenosti,... da postidi skoro sve ove ljude ovdje zajedno! Zato i jesu odabrali takav nacin zivota jer vide puno sire i dalje od nas, pa su s razlogom vise isfurani na sve ovo oko nas."
Ne znam kako sam tad zivu glavu izvukla od napada......

Nakon nekog vremena shvatila sam da sam "zatupila" od meni ispraznih prica kojima nisam znala i mogla da budem sudionik i od njihovog nacina zivota....

Dakle, nije bitno ko kakvu muziku slusa, ali nazalost to oblikuje mnoge druge bitne stvari, pa su razlike neminovne i stvara se sve dublji jaz izmedju dvoje ljudi koji pokusavaju da spoje ta dva svijeta....i taj jaz se ne moze popuniti ni sa cim!

Moj savjet, iz iskustva: razliciti se mozda privlace, ali ne opstaju! :D

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 68 | 13.02.2013 , 1:21 PM

nista nije presudno i nista ne smije da utice! :)

Be my love?









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 69 | 20.10.2013 , 3:49 PM

Ma kakva muzika   lele Kakve veze ima sto na primer ona slusa narodnjake a ja house?
Sto bi to meni bilo bitno ako je ja volim?Jedino da se vas zivot zasniva na muzici pa da razumem ali ovako je smesno komentarisati tako nesto.








292
poruka na forumu
615 1347



post # 70 | 20.10.2013 , 8:23 PM

Naravno da nije,što se mene tiče može slušat' Betovena,Šopena u mixu sa Sakićem,Šaulićem..  lol

Added (20.10.2013, 8:23 PM)
---------------------------------------------
Naravno da nije,što se mene tiče može slušat' Betovena,Šopena u mixu sa Sakićem,Šaulićem..  lol


"Za potpuno osvešćenje je neophodan bol".

14.07. <3








Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 71 | 20.10.2013 , 8:50 PM

Samo da nije ona hard rokerica pa da mi se bode svaki drugi dan, i da ima 100 pirsinga. Ostalo moze. :)


Poruku je menjao/la Ammir - Nedelja, 20.10.2013, 8:51 PM

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 72 | 23.02.2014 , 5:43 PM

Muzički ukus je uvek bitan, ljudi kroz muziku se najbolje poznaju :))

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."









4
poruka na forumu
0 0



post # 73 | 26.02.2014 , 9:16 PM

Kako kad, nekad jeste bitno, ali ima slučajeva gde "različitost" uspeva.

Work and travel



Forum » Međuljudski odnosi » Ljubav » Da li je muzički ukus presudan za vezu?
Search: